Jump to content

Lenovo Tab 2 A10-70


vassar
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Gmt+3 θερινή ώρα ανατολικής Ευρώπης

Normal people believe that if it ain't broke, don't fix it.

Engineers believe that if it ain't broke, it doesn't have enough features yet.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Διαβάζω που όλοι πάτε σιγά σιγά στην 6 και ζηλεύω. Σε μένα δεν έχει έρθει ακόμη η ειδιποίηση. Η επίσημη lenovo μου είπε μέχρι τέλος χρονιάς θα έρθει σε όλους. Ακόμη περιμένω με την 5.0.1 (έχω το L)...

Από μπαταρία πως πάει στην 6; είστε ευχαριστημένοι;

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω που όλοι πάτε σιγά σιγά στην 6 και ζηλεύω. Σε μένα δεν έχει έρθει ακόμη η ειδιποίηση. Η επίσημη lenovo μου είπε μέχρι τέλος χρονιάς θα έρθει σε όλους. Ακόμη περιμένω με την 5.0.1 (έχω το L)...

Από μπαταρία πως πάει στην 6; είστε ευχαριστημένοι;

 

https://firmwarefile.com/lenovo-a10-70l

Κατέβασε και πέρασέ την μόνος σου...από μπαταρία δεν ξέρω γιατί μέρες που αγόρασα το τάμπλετ πήγα στη 6

Link to comment
Share on other sites

GTM +3 OK. Ευχαριστώ.θα το ρυθμίσω έτσι και θα δω τι θα κάνει. Όσο για την μπαταρία μια χαρά τα πάει.κάνε αναβάθμιση άφοβα.καλύτερο από πριν είναι το tablet.Για να φανταστείς είναι της γυναίκας μου.αν ήταν χειρότερο ξέρεις τι γκρίνια θα ειχα;
Link to comment
Share on other sites

Ο λόγος που δεν αναβαθμίζω είναι το double tap του wake αλλά και το root.

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος, για το root έχει βγάλει λύση ο Tzul.

 

https://forum.xda-developers.com/android/general/guide-lenovo-tab-2-a10-70-root-t3279322/post73105553#post73105553

Normal people believe that if it ain't broke, don't fix it.

Engineers believe that if it ain't broke, it doesn't have enough features yet.

Link to comment
Share on other sites

Ok φίλε apotsi μια χαρά η ωρα.Νόμιζα οτι στην Ελλάδα η ωρα ήταν GTM +2.Να είσαι καλά.Τώρα ολα δουλεύουν μια χαρά.Μειώθηκε λίγο ο αποθηκευτικός χώρος αλλά δεν πειράζει γιατί είχαμε λίγες εφαρμογές εγκατεστημένες.Τέλος καλό ολα καλά.
Link to comment
Share on other sites

Παντως το 16αρι tablet εχει διαθεσιμο χωρο κοντα στα 5gb ή κανω λαθος; Ευτυχως υπαρχει επεκταση με καρτα μνημης. Ποια ειναι η μεγιστη καρτα που μπορει να παιξει στο tablet;
Link to comment
Share on other sites

Παντως το 16αρι tablet εχει διαθεσιμο χωρο κοντα στα 5gb ή κανω λαθος; Ευτυχως υπαρχει επεκταση με καρτα μνημης. Ποια ειναι η μεγιστη καρτα που μπορει να παιξει στο tablet;

 

σίγουρα μόνο 5; στην 5άρα έκδοση έχω 8gb με εγκατεστημενες τις εφαρμογες που χρησιμοποιώ. Έχω βάλει 64άρα κάρτα, αλλά ξέρω κόσμο που έβαλε 128 και δούλεψε κανονικά!

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου μετά το update στην έκδοση 6 είχε 8 Gb ελεύθερο χώρο χωρίς να εγκαταστήσω κάποια εφαρμογή.Δεν έχω πολλές εφαρμογέςμέσα και έτσι δεν με πειράζει.Όσο για κάρτα εγώ έχω 64 GB samsung και δουλεύει μια χαρά. Και η μπαταρία όπως πριν είναι.τίποτα δεν άλλαξε. Και η αυτόματη ρύθμιση της ώρας δουλεύει μια χαρά.εγώ είχα κάνει λάθος ρύθμιση αλλά με την συμβουλή του φίλου παραπάνω το έφτιαξα.
Link to comment
Share on other sites

Παντως το 16αρι tablet εχει διαθεσιμο χωρο κοντα στα 5gb ή κανω λαθος; Ευτυχως υπαρχει επεκταση με καρτα μνημης. Ποια ειναι η μεγιστη καρτα που μπορει να παιξει στο tablet;

 

16gb εχει . 3.90gb καταλαμανει το λειτουργικο και τα υπολοιπα 12gb ειναι διαθεσιμα.

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που παρατήρησα μετά απο αρκετή χρήση με την 6 έκδοση είναι οτι αργεί να ανοίξει το tablet σε σχέση με την έκδοση 5.1.Κατά τα άλλα όλα καλά.Και ένα άλλο + που έχει η 6 έκδοση είναι οτι πλέον μπορώ να απενεργοποιήσω τιε ειδοποιήσεις των εφαρμογών που πρίν δεν μπορούσα.
Link to comment
Share on other sites

16gb εχει . 3.90gb καταλαμανει το λειτουργικο και τα υπολοιπα 12gb ειναι διαθεσιμα.
16gb, αλλα πραγματικα ειναι τα 12. Οπως πχ και στο One Plus που εχω λεει 128gb, αλλα τα πραγματικα ειναι 111gb.

 

Παντως εμενα μου λεει system data τα 9gb! Κατι δε παει καλα προφανως, καθως στα 2 κινητα που εχω το system data ειναι μικροτερο απο 1,5gb.. Μαλλον θελει format.

 

Υπαρχει καποιος τροπος να συνδεω το κινητο με το tablet για να μεταφερω δεδομενα;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μπορω να συνδεσω το tablet με το κινητο μου με ενα otg καλωδιο;

 

Το κινητο μου εχει 128gb εσωτερικη μνημη. Το tablet θα μπορει να το βλεπει ως εξωτερικο δισκο; Θελω να βλεπω τις ταινιες που εχω απο το κινητο, στο tablet. Θα γινεται χωρις να χρειαζεται να κανω μετακινηση αρχειων;

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
καλησπερα. θα ηθελα μια βοηθεια για εναν φιλο.Αλλαξε μπαταρια και απο τοτε με το που το βαζει για φορτιση αυτο πεφτει συνεχεια σε bootloop και δεν φορτιζει..Kαναμε και format απο το recovery αλλα τιποτα.Δεν ανοιγει καθολου.Η νεα μπαταρια ειναι στο 0 και δεν εχοθμε και την παιλια να δοκιμασουμε γιατι χαλασε.Καμια λυση ?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. θα ηθελα μια βοηθεια για εναν φιλο.Αλλαξε μπαταρια και απο τοτε με το που το βαζει για φορτιση αυτο πεφτει συνεχεια σε bootloop και δεν φορτιζει..Kαναμε και format απο το recovery αλλα τιποτα.Δεν ανοιγει καθολου.Η νεα μπαταρια ειναι στο 0 και δεν εχοθμε και την παιλια να δοκιμασουμε γιατι χαλασε.Καμια λυση ?
Την μπαταρία πήγατε κάπου και την αλλάξατε ή την αλλάξατε μόνοι σας; Αν το πήγατε κάπου, ξαναπηγαίνετε. Μπορεί να έχει πρόβλημα ή μπαταρία ή να έγινε κάτι κατά την αντικατάσταση της μπαταρίας και να δημιουργήθηκε πρόβλημα.

Normal people believe that if it ain't broke, don't fix it.

Engineers believe that if it ain't broke, it doesn't have enough features yet.

Link to comment
Share on other sites

Έχουν δει πολλά τα μάτια μου. μπορεί να είναι από την μπαταρία. Δοκιμάστε να την βγάλετε και να την ξαναβάλετε, μήπως δεν έχετε συνδέσει κάτι σωστά. Επίσης, τσεκάρατε μπας και κάνατε κατα λάθος κάποια ζημιά στην πλακέτα.

Normal people believe that if it ain't broke, don't fix it.

Engineers believe that if it ain't broke, it doesn't have enough features yet.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Πάει το A10-70L. Έσπασε η οθόνη και μου το έκαναν αντικατάσταση με το Tab4 10 Plus.

Normal people believe that if it ain't broke, don't fix it.

Engineers believe that if it ain't broke, it doesn't have enough features yet.

Link to comment
Share on other sites

Πάει το A10-70L. Έσπασε η οθόνη και μου το έκαναν αντικατάσταση με το Tab4 10 Plus.
Πως εσπασε η οθονη και σου αντικατεστησαν το tablet; Και μαλιστα με καποιο καλυτερο;;
Link to comment
Share on other sites

Πως εσπασε η οθονη και σου αντικατεστησαν το tablet; Και μαλιστα με καποιο καλυτερο;;

Αν το πήρε από μεντιαμαρκτ με εκτεταμένη εγγύηση για δύο χρόνια μου φαίνεται, στο αλλάζουν.

Link to comment
Share on other sites

Πως εσπασε η οθονη και σου αντικατεστησαν το tablet; Και μαλιστα με καποιο καλυτερο;;
Είχα ένα πακέτο υποστήριξης από γνωστή πορτοκαλί αλυσίδα. Και μου το έκαναν αντικατάσταση. Και έβαλα κάτι παραπάνω και πήρα το καινούργιο.

Normal people believe that if it ain't broke, don't fix it.

Engineers believe that if it ain't broke, it doesn't have enough features yet.

Link to comment
Share on other sites

Είχα ένα πακέτο υποστήριξης από γνωστή πορτοκαλί αλυσίδα. Και μου το έκαναν αντικατάσταση. Και έβαλα κάτι παραπάνω και πήρα το καινούργιο.

Αν δεν ήθελες να πληρώσεις διαφορά υπήρχε το ίδιο τάμπλετ καινούργιο για να στο αντικαταστήσουν ή θα σου έδιναν κάποιο άλλο παρόμοιας αξίας; και, αν θέλεις μας λες, πόση διαφορά σου ζήτησαν για να πάρεις το συγκεκριμένο;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν ήθελες να πληρώσεις διαφορά υπήρχε το ίδιο τάμπλετ καινούργιο για να στο αντικαταστήσουν ή θα σου έδιναν κάποιο άλλο παρόμοιας αξίας; και, αν θέλεις μας λες, πόση διαφορά σου ζήτησαν για να πάρεις το συγκεκριμένο;

Ευχαριστώ

Υπήρχει και το ίδιο ή και το X10-70L. Πλήρωσα +100€.

Normal people believe that if it ain't broke, don't fix it.

Engineers believe that if it ain't broke, it doesn't have enough features yet.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
παιδια κανω screen mirroring σε samsung tv και δεν ποιανει ολη την οθονη αφηνει κενα αριστερα και δεξια υπαρχει λυση γι αυτο?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...