Jump to content

Lenovo Tab 2 A10-70


vassar
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το περίεργο είναι οτι το α10-70 είναι και κατά 5 ευρώ ακριβότερο, αλλά με παραξενεύει γιατί είναι πιο παλιά η έκδοση του android και (αν δε κάνω λάθος) πιο παλιό σαν συσκευή..

 

Αν δεν το αγορασεις απο καποιο συνοικιακο καταστημα που θα εχει καποιο απο τα πρωτα κομματια ξεχασμενο στα ραφια του, το πιθανοτερο ειναι να το παρεις με την 5.1 μαμα φορεμενη και να σου κανει update στην 6.0 αμεσως μετα την πρωτη ενεργοποιηση.

 

Για την χρηση που περιγραφεις ειναι το απολυτο tablet.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τόσο καιρό λέτε για την αναβάθμιση κλπ εμένα δεν μου έχει έρθει ακόμα ! Είναι φυσιολογικό ; Και στην ενημέρωση συστήματος που πηγαίνω λέει ότι το σύστημα μας έχει την πιο πρόσφατη έκδοση

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Έχω το L και δε μου έχει έρθει ούτε εμένα. Έχω την 5.0.1 εγώ. Επειδή έχω διαβάσει το forum της Lenovo σχετικά με το ότι δεν πρόκειται να μου έρθει....

έχω μιλήσει με επίσημη ελληνική lenovo και μου είπαν τα εξής:

Υπάρχουν μερικές διαφοροποιήσεις στο hardware σε κάποιες συσκευές με αποτέλεσμα μέχρι να είναι ασφαλής και σταθερή η αναβάθμιση να μη δίνεται σε αυτά. Η lenovo το γνωρίζει και θα πρέπει να περιμένω μέχρι να επιλύσει τα θέματα. Μου είπε να μην το κάνω χειροκίνητα!!! Να περιμένω και θα έρθει το update αργότερα. Δεν υφίσταται θέμα έκδοσης! Αυτά σε 3 συνομιλίες (Ιούλιο, Νοέμβριο, και πριν 2 ημέρες). Οπότε θα περιμένω!

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα πάντως η 6 δεν μου είχε έρθει αυτόματα. Με το αρχείο που παραθέτει ο Tzul στο παραπάνω link το έκανα.

Normal people believe that if it ain't broke, don't fix it.

Engineers believe that if it ain't broke, it doesn't have enough features yet.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το L έχω.. δεν το πολύ χρησιμοποιώ απλά επειδή κολλάει αρκετές φορές , μέχρι κ όταν βλέπω story στο ινσταγκραμ κ εφόσον όσοι την έχουν περάσει λένε ότι είναι πιο γρήγορο κλπ γιαυτο κ μόνο θέλω να κάνω την αναβάθμιση. Ας περιμένουμε λοιπόν κ βλέπουμε !

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το L έχω.. δεν το πολύ χρησιμοποιώ απλά επειδή κολλάει αρκετές φορές , μέχρι κ όταν βλέπω story στο ινσταγκραμ κ εφόσον όσοι την έχουν περάσει λένε ότι είναι πιο γρήγορο κλπ γιαυτο κ μόνο θέλω να κάνω την αναβάθμιση. Ας περιμένουμε λοιπόν κ βλέπουμε !

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Αν κολλάει κάνε μια επαναφορά. Εμένα πάντως δεν κολλάει (δεν παίζω παιχνίδια). Είχα ένα διάστημα με πολύ ψάξιμο για το χρόνο εκκίνησης. Σε διάφορες φάσεις τα 3 χρόνια που το έχω παίζει από 30 δεύτερα μέχρι 1,5 λεπτό. Νομίζω πως παίζει ρόλο για αυτό και η τοποθεσία (επειδή μετακινούμαι συχνά). Εξακολουθεί πάντως να είναι κορυφή για τα λεφτά που κάνει. Έχω πιάσει κάτι "μοδάτα" - για να μην πω μάρκες - στα χέρια μου και σερνόταν μπροστά στο lenovo. για την 6 πάντως οι απόψεις διίστανται, όπως είχε γίνει και όταν πήγαμε από 4.4 σε 5. Είδωμεν!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Βλέπω ότι πολλοί έχετε Android 6.0 και έχω την απορία γιατί στο site της lenovo λέει ότι η τελευταία έκδοση είναι η 5 και ότι δεν θα πάρει άλλη αναβάθμιση;

 

https://support.lenovo.com/gr/el/solutions/ht501098

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ έχω θήκη, που κάθε φορά που την ανοίγεις για να χρησιμοποιήσεις το ταμπλετ, ενεργοποιείται αυτόματα ή οθόνη, άρα δεν μου λείπει: )

 

Τι ρύθμιση θέλει για να γίνει αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω ότι πολλοί έχετε Android 6.0 και έχω την απορία γιατί στο site της lenovo λέει ότι η τελευταία έκδοση είναι η 5 και ότι δεν θα πάρει άλλη αναβάθμιση;

 

https://support.lenovo.com/gr/el/solutions/ht501098

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Τι ρύθμιση θέλει για να γίνει αυτό;

Δεν έχω ρυθμίσει κάτι. Νόμιζα πως έτσι συμπεριφέρεται με όλες τις θήκες. Παρεμπιπτόντως, εγώ έχω την 6.0 και πάει πολύ πολύ βούτυρο.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω θήκη, που κάθε φορά που την ανοίγεις για να χρησιμοποιήσεις το ταμπλετ, ενεργοποιείται αυτόματα ή οθόνη, άρα δεν μου λείπει: )
Και εγω τετοια θηκη εχω, αλλα αυτο εχει και ενα μειονεκτημα. Αρκετες φορες οταν ειναι μεσα σε βαλιτσα το ταμπλετ ανοικτο, κουνιεται η θηκη και η οθονη παραμενει μονιμως ανοικτη, με αποτελεσμα η μπαταρια να πηγαινει πολλες φορες ακομα και στο 0%. Πλεον κλεινω το ταμπλετ αν ειναι να το βαλω σε τετοια μερη.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις. Θήκη έχετε την γνήσια ή κάποια άλλη; γιατί έμενα με την γνήσια(που διπλώνει και από πίσω) δεν μου ανάβει η οθόνη.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω την παρακάτω που είναι γνήσια της lenovo και δεν ανάβει η οθόνη. Εκτός και αν παίζει ρόλο που είμαι ακόμα σε android 5.

 

https://tiptopshoppingcart.com/lenovo-tab2-blue-folio-case-film-p-2480.html

Link to comment
Share on other sites

Κάποια βλακεία θα έκανα, τελικά μου ανάβει κι εμένα.

Όσοι είχατε την έκδοση 5 και έχετε βάλει την 6, την προτείνετε άφοβα; επίσης το double tap σίγουρα δεν υπάρχει πλέον στα gesture features;

γιατί με τρώει το χέρι μου να την περάσω.

Edited by gre
Link to comment
Share on other sites

Κάποια βλακεία θα έκανα, τελικά μου ανάβει κι εμένα.

Όσοι είχατε την έκδοση 5 και έχετε βάλει την 6, την προτείνετε άφοβα; επίσης το double tap σίγουρα δεν υπάρχει πλέον στα gesture features;

γιατί με τρώει το χέρι μου να την περάσω.

 

Από τον Ιούλιο του '17 έχω βάλει την 6 , το tablet συνεχίζει και ξεσκίζει !!!! :happy:

Πέρνα την χωρίς δεύτερη σκέψη. Έχεις αργήσει ! :)

Το "double tap" ξέχνα το...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα ή παράνομα ή παχαίνουν...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες! Επειδή δεν βλέπω να έρχετε ota θα την περάσω χειροκίνητα.
Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να μου πείτε πόσες ώρες σας έβγαζε η οθόνη όταν το πήρατε καινούριο και πόσες τώρα;
Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να μου πείτε πόσες ώρες σας έβγαζε η οθόνη όταν το πήρατε καινούριο και πόσες τώρα;
Ιδιες μου βγάζει εμένα. Φτου φτου.

 

Στάλθηκε από το Mate 10 Pro μου.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Περίπου πόσες;
Με τη χρήση που του κάνω παίζω 9-10 στο 5ημερο! Κ χωρίς να το κλείνω φυσικά τα βράδια.

 

Στάλθηκε από το Mate 10 Pro μου.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και το δικό μου μία από τα ίδια , όσες έβγαζε τόσες βγάζει ακόμα και τώρα !! :happy:

Πολλές ώρες , πάρα πολλές , δεν ξέρω πόσες...

 

Δεν παθαίνει και τίποτα ρε γ@μώτο να πάρουμε κανά καινούργιο !!!! :lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα ή παράνομα ή παχαίνουν...

Link to comment
Share on other sites

Και το δικό μου μία από τα ίδια , όσες έβγαζε τόσες βγάζει ακόμα και τώρα !! :happy:

Πολλές ώρες , πάρα πολλές , δεν ξέρω πόσες...

 

Δεν παθαίνει και τίποτα ρε γ@μώτο να πάρουμε κανά καινούργιο !!!! :lol:

Φίλε μου αυτο ακριβώς που γράφεις το χω σκεφτεί πολλές φορές!

Πάνε 2,5 χρόνια που το χω στην κατοχή μου και δεν λέει να βγάλει πρόβλημα. Και του πινω το αίμα στα social και στα βίντεο. Να θες να αλλάξεις και να μην σε αφήνει. :p

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου αυτο ακριβώς που γράφεις το χω σκεφτεί πολλές φορές!

Πάνε 2,5 χρόνια που το χω στην κατοχή μου και δεν λέει να βγάλει πρόβλημα. Και του πινω το αίμα στα social και στα βίντεο. Να θες να αλλάξεις και να μην σε αφήνει. :p

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εγώ "αναγκάστηκα" να του σπάσω την οθόνη για να πάρω το tab4. :X

Normal people believe that if it ain't broke, don't fix it.

Engineers believe that if it ain't broke, it doesn't have enough features yet.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω το greening μου κάνει εντύπωση που μπορεί και μπαίνει σε doze Mode ακόμα και 9 ώρες χωρίς κανένα wake up.. Πως είναι δυνατόν κάτι τέτοιο..
Link to comment
Share on other sites

Με τη χρήση που του κάνω παίζω 9-10 στο 5ημερο! Κ χωρίς να το κλείνω φυσικά τα βράδια.

 

Στάλθηκε από το Mate 10 Pro μου.

 

Ευχαριστώ για την απάντηση. Πόσο ψηλά ή χαμηλά έχεις την φωτεινότητα και βγάζεις αυτές τις ώρες;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...