Jump to content

Lenovo Tab 2 A10-70


vassar
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οοοοχι ρε φίλε, γιατί;! :mad::mad:Πάντως πολύ περίεργο μου φαίνεται το σκηνικό, ειδικά αυτό που είπες ότι τα βίντεο τα πήγαινε αλλού.

Το τρομερό είναι ότι ούτε εγώ βγάζω πολλές φωτό με το τάμπλετ, αλλά είναι το έρημο το μικρόβιο, μην κολλήσεις...

Αν βρεις λύση, στείλε μου, θα το παλέψω κι εγώ λίγο ακόμα!

Θενξ και πάλι!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οοοοχι ρε φίλε, γιατί;! :mad::mad:Πάντως πολύ περίεργο μου φαίνεται το σκηνικό, ειδικά αυτό που είπες ότι τα βίντεο τα πήγαινε αλλού.

Το τρομερό είναι ότι ούτε εγώ βγάζω πολλές φωτό με το τάμπλετ, αλλά είναι το έρημο το μικρόβιο, μην κολλήσεις...

Αν βρεις λύση, στείλε μου, θα το παλέψω κι εγώ λίγο ακόμα!

Θενξ και πάλι!

αφού είμαστε...μικορβιολόγοι...χαχαχαα...θα την βρούμε την άκρη...keep in touch...

Λοιπόν, λύση με γκασμά αλλά δουλεύει.Εγκαθιστάς το fllashlight+clock file manager. Από το internal storage κάνεις cpoy, paste τον φάκελο DCIM όπως είναι πακέτο στην sd. Mετά γυρνάς στο ίντερνετ στορατζ και κανείς delete όλο το φάκελο. Μένει ο φάκελος στην sd και οι φωτό πάνε σουμπιτες εκεί. Δοκιμασμένο τερματισμό... Νομίζω δεν χρειάζεται κάτι άλλο.

Edited by alieus
Νέα στοιχεία
Link to comment
Share on other sites

αφού είμαστε...μικορβιολόγοι...χαχαχαα...θα την βρούμε την άκρη...keep in touch...

 

Παρεμπιπτόντως, αν δεις τα στατιστικά της μπαταρίας από τα γενικά settings, σου βγάζει και σένα στην κορυφή της κατανάλωσης μία εγγραφή "υπερεκτιμημένη" (overcounted αν το γυρίσεις στα αγγλικά); Υποτίθεται ότι καταναλώνει τη μπαταρία περισσότερο απ' όλα, αλλά drain δεν έχω παρατηρήσει, ενώ λίγο που έψαξα φαίνεται να είναι bug ή απλά η εγγραφή miscellaneous της προηγούμενης έκδοσης.

Link to comment
Share on other sites

Παρεμπιπτόντως, αν δεις τα στατιστικά της μπαταρίας από τα γενικά settings, σου βγάζει και σένα στην κορυφή της κατανάλωσης μία εγγραφή "υπερεκτιμημένη" (overcounted αν το γυρίσεις στα αγγλικά); Υποτίθεται ότι καταναλώνει τη μπαταρία περισσότερο απ' όλα, αλλά drain δεν έχω παρατηρήσει, ενώ λίγο που έψαξα φαίνεται να είναι bug ή απλά η εγγραφή miscellaneous της προηγούμενης έκδοσης.

 

Σχετικά με την κάμερα σου έγραψα μια λύση που βρηκα επεκτείνοντας τον προηγούμενο διάλογο αλλα στο λέω κι από δω. Λύση γκασμά την ονόμασα. Εγκαθιστάς το flashlight + clock file manager. Στο internal storage εντοπίζεις και κανείς copy/paste τον φάκελο DCIM με τους υποτακτικούς στην sd. Ξαναγύρισε στο εσωτερική μνήμη πάντα μέσα από τον file manager και κάνε delete τον DCIM από κει. Μένει μόνος του ο κοπιαρισμενος της sd και οι φωτό πηγαίνουν εκεί σουμπιτες. Το τσεκάρισα το δουλεύω, δουλεύει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όχι δε βγάζει στη μπαταρία τέτοια ένδειξη.

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με την κάμερα σου έγραψα μια λύση που βρηκα επεκτείνοντας τον προηγούμενο διάλογο αλλα στο λέω κι από δω. Λύση γκασμά την ονόμασα. Εγκαθιστάς το flashlight + clock file manager. Στο internal storage εντοπίζεις και κανείς copy/paste τον φάκελο DCIM με τους υποτακτικούς στην sd. Ξαναγύρισε στο εσωτερική μνήμη πάντα μέσα από τον file manager και κάνε delete τον DCIM από κει. Μένει μόνος του ο κοπιαρισμενος της sd και οι φωτό πηγαίνουν εκεί σουμπιτες. Το τσεκάρισα το δουλεύω, δουλεύει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όχι δε βγάζει στη μπαταρία τέτοια ένδειξη.

 

Φαντάσου ότι το προσπάθησα αυτό χτες, αλλά έκανα copy του φακέλου όπως είχε στην sd, χωρίς να σβήσω παράλληλα τον ίδιο φάκελο στην εσωτερική!!! Για να δούμε, δεν το έχω μπροστά μου τώρα, θα το προσπαθήσω. Με τα βίντεο; Πού πάνε τώρα; Αν τα πάει πάλι στην εσωτερική, δε δημιουργεί αμέσως από μόνο του αντίστοιχο DCIM φάκελο και στην εσωτερική;

Link to comment
Share on other sites

Μπαα, δυστυχώς δε δουλεύει.:wacko::wacko: Μόλις ανοίγει το app παρατήρησα μάλιστα ότι δημιουργεί αυτόματα φάκελο DCIM στην εσωτερική, παρά το ότι υπάρχει ήδη στην εξωτερική. Το ίδιο και μόλις κάνω reboot. Για δοκίμασε κάνε ένα restart, στις σωζει μετά στην sd?

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μπαα, δυστυχώς δε δουλεύει.:wacko::wacko: Μόλις ανοίγει το app παρατήρησα μάλιστα ότι δημιουργεί αυτόματα φάκελο DCIM στην εσωτερική, παρά το ότι υπάρχει ήδη στην εξωτερική. Το ίδιο και μόλις κάνω reboot. Για δοκίμασε κάνε ένα restart, στις σωζει μετά στην sd?

Link to comment
Share on other sites

Μπαα, δυστυχώς δε δουλεύει.:wacko::wacko: Μόλις ανοίγει το app παρατήρησα μάλιστα ότι δημιουργεί αυτόματα φάκελο DCIM στην εσωτερική, παρά το ότι υπάρχει ήδη στην εξωτερική. Το ίδιο και μόλις κάνω reboot. Για δοκίμασε κάνε ένα restart, στις σωζει μετά στην sd?

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μπαα, δυστυχώς δε δουλεύει.:wacko::wacko: Μόλις ανοίγει το app παρατήρησα μάλιστα ότι δημιουργεί αυτόματα φάκελο DCIM στην εσωτερική, παρά το ότι υπάρχει ήδη στην εξωτερική. Το ίδιο και μόλις κάνω reboot. Για δοκίμασε κάνε ένα restart, στις σωζει μετά στην sd?

Ναι...άνθρακες ο θησαυρός. δε δουλεύει, δημιουργεί αυτόματα ξανα τον φάκελο. Κατέβασα ένα cam app από το store που δίνει μια χαρά επιλογή αποθήκευσης. Θα το ψάξω όμως για την μαμα εφαρμογή κάτι άρχισα να υποψιάζομαι/θυμάμαι. Θα σου αργότερα, το φορίζω τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Ξαφνικά ξαναβάζει τις φωτό στην εσντι...κοίτα τι έκανα άθελα αλλά έπιασε. Τράβηξα μια φωτό και πρίν πάω στο φαηλ μανατζερ να δω πού πήγε, πατάω στις ρυθμίσεις του αππ "επαναφορά προεπιλογών". Αυτό ήταν. τώρα όλες πηγαίνουν εκεί. Βγάλε μια φωτό, και μην φεύγεις από την εφαρμογή αλλά επέλεξε επαναφορά προεπιλογών. προφανώς δουλεύει και στην αντίθετη κατεύθυνση όπως το έπαθα χτες και δεν το ξαναπειράζω. Είμαι περίεργος αν δουλέψει σε σενα...
Link to comment
Share on other sites

Όχι, εγώ δεν έχω καταφέρει ούτε μια φορά να σώσω στη sd, προσπάθησα κι αυτό. Κάνε μου μια χάρη, τί version είναι η cam app σου; Επίσης έχεις το F μοντέλο ή το L? Εγώ έχω το F.

Δίνω κι από χτες μάχη στο xda, άλλοι λένε πως το κάνουν άλλοι όχι:

https://forum.xda-developers.com/android/general/guide-lenovo-tab-2-a10-70-root-t3279322/page223

Δες εδώ τι γίνεται. Δοκίμασα και την λύση του bigrammy αλλά δεν γίνεται...

Κάτι παίζει με αυτή τη ρύθμιση πάνω πάνω στα settings, εμένα μου το δείχνει GPS location, σε άλλους store location....

Edited by nikoskazanakis
Link to comment
Share on other sites

Όχι, εγώ δεν έχω καταφέρει ούτε μια φορά να σώσω στη sd, προσπάθησα κι αυτό. Κάνε μου μια χάρη, τί version είναι η cam app σου; Επίσης έχεις το F μοντέλο ή το L? Εγώ έχω το F.

Δίνω κι από χτες μάχη στο xda, άλλοι λένε πως το κάνουν άλλοι όχι:

https://forum.xda-developers.com/android/general/guide-lenovo-tab-2-a10-70-root-t3279322/page223

Δες εδώ τι γίνεται. Δοκίμασα και την λύση του bigrammy αλλά δεν γίνεται...

Κάτι παίζει με αυτή τη ρύθμιση πάνω πάνω στα settings, εμένα μου το δείχνει GPS location, σε άλλους store location....

'εχω το L και η έκδοση της φωτο αππ είναι: 1.1.40030. εμένα μου δείχνει "πληροφορίες τοποθεσίας" στα ελληνικα το έχω και είναι αποτσεκαρισμένο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

αυτο το magisk16 είναι κάτι σαν kingoroot κλπ; Αν ναι, λεω αν...αυτά ξερουτάρονται σχετικά εύκολα. μήπως αυτό σου κάνει τη δουλειά. αυτά που λέει ο bigrammy τα είχα κάνει χτες και δεν γινόταν τίποτε.

Έχεις δίκιο για τις αππ του στορ, δεν κανουν για το ταμπλετ, η δικια του αππ ειναι καλύτερη.

Link to comment
Share on other sites

'εχω το L και η έκδοση της φωτο αππ είναι: 1.1.40030. εμένα μου δείχνει "πληροφορίες τοποθεσίας" στα ελληνικα το έχω και είναι αποτσεκαρισμένο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

αυτο το magisk16 είναι κάτι σαν kingoroot κλπ; Αν ναι, λεω αν...αυτά ξερουτάρονται σχετικά εύκολα. μήπως αυτό σου κάνει τη δουλειά. αυτά που λέει ο bigrammy τα είχα κάνει χτες και δεν γινόταν τίποτε.

Έχεις δίκιο για τις αππ του στορ, δεν κανουν για το ταμπλετ, η δικια του αππ ειναι καλύτερη.

 

Κάποια διαφορά υπάρχει στις ρομ του F με το L, δε μπορώ να το εξηγήσω διαφορετικά, γιατί κι αυτός ρομ από το L έχει.

Το ταμπλετακι πάει σούπερ κατά τα άλλα και με το magisk, εκτός από ρουταρισμα κανείς διάφορους παπάδες, δεν υπάρχει περίπτωση να τα κάνω όλα αυτά και να ξερουταριστω μόνο και μόνο επειδή η Lenovo δεν έχει βάλει μια απλή επιλογή για το πού να σώζονται οι φωτός...Και σε σένα από ο,τι κατάλαβα ασταθές είναι, με τις ώρες του... Θα τις βγάζω με την app του και όταν μαζεύονται, θα τις στέλνω με έναν explorer στην sd, και πολύ ασχοληθηκαμε...Διαπίστωσα και κάτι άλλο, ότι στον φάκελο DCIM, εκτός από φάκελο camera, μου δημιουργεί και δεύτερο φάκελο '100ANDRO', που αποτι λέει ο άλλος δεν του το κάνει. Τεσπά... Έτσι από περιέργεια, τώρα τα βίντεο εσένα που τα πάει;;

Link to comment
Share on other sites

Κάποια διαφορά υπάρχει στις ρομ του F με το L, δε μπορώ να το εξηγήσω διαφορετικά, γιατί κι αυτός ρομ από το L έχει.

Το ταμπλετακι πάει σούπερ κατά τα άλλα και με το magisk, εκτός από ρουταρισμα κανείς διάφορους παπάδες, δεν υπάρχει περίπτωση να τα κάνω όλα αυτά και να ξερουταριστω μόνο και μόνο επειδή η Lenovo δεν έχει βάλει μια απλή επιλογή για το πού να σώζονται οι φωτός...Και σε σένα από ο,τι κατάλαβα ασταθές είναι, με τις ώρες του... Θα τις βγάζω με την app του και όταν μαζεύονται, θα τις στέλνω με έναν explorer στην sd, και πολύ ασχοληθηκαμε...Διαπίστωσα και κάτι άλλο, ότι στον φάκελο DCIM, εκτός από φάκελο camera, μου δημιουργεί και δεύτερο φάκελο '100ANDRO', που αποτι λέει ο άλλος δεν του το κάνει. Τεσπά... Έτσι από περιέργεια, τώρα τα βίντεο εσένα που τα πάει;;

δεν δοκιμασα το βιντεο ακόμα, όταν το ανοίξω αργότερα θα σου πω...το ταμπλετ πάντως είναι σουπερ, βλέπω καινουργια και δεν μου αρεσουν,πού θα ξαναβρούμε οθόνη με τέτοια ανάλυση....το θεμα της αποθηκευσης φωτό μόλις τελειώσουμε από δω το ξεχνάω κιόλας χαχαχαα..

Link to comment
Share on other sites

Οντως τετοιο ταμπλετ δυσκολα θα ξαναβρουμε..

 

Αυτο το προβλημα με τις φωτογραφιες υπηρχει και στις προηγουμενες εκδοσεις android;

Edited by Lux
Link to comment
Share on other sites

Οντως τετοιο ταμπλετ δυσκολα θα ξαναβρουμε..

 

Αυτο το προβλημα με τις φωτογραφιες υπηρχει και στις προηγουμενες εκδοσεις android;

AΠ' ότι λέει ο φίλος στην 5 δεν το είχε...

Link to comment
Share on other sites

Οποτε δεν ειναι προβλημα του tablet, αλλα της εκδοσης.. Οπως και οτι δεν μπορεις να το συνδεσεις με την τηλεοραση και να διαβασει την sd.. Ενω με την εκδοση 4 και 5 γινοταν.
Link to comment
Share on other sites

Οντως τετοιο ταμπλετ δυσκολα θα ξαναβρουμε..
Και το ΤΑΒ4 της Lenovo πολύ καλό είναι. Το πήρα κια πετάει. Με τον Snapdragon 625.

Normal people believe that if it ain't broke, don't fix it.

Engineers believe that if it ain't broke, it doesn't have enough features yet.

Link to comment
Share on other sites

Και το ΤΑΒ4 της Lenovo πολύ καλό είναι. Το πήρα κια πετάει. Με τον Snapdragon 625.
Αυτή η εταιρεία έχει κολλήσει στο 2/16. Υπάρχουν και άλλες χωρητικοτητες και μεγαλύτερες RAM από το συνδυασμό αυτό που θυμίζει εποχές 2010...

Επίσης το συγκεκριμένο έχει και χαμηλότερη ανάλυση.

 

Mate 10 Pro & Tapatalk pro

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αυτή η εταιρεία έχει κολλήσει στο 2/16. Υπάρχουν και άλλες χωρητικοτητες και μεγαλύτερες RAM από το συνδυασμό αυτό που θυμίζει εποχές 2010...

Επίσης το συγκεκριμένο έχει και χαμηλότερη ανάλυση.

 

Mate 10 Pro & Tapatalk pro

X704L. Εγώ αυτό έχω. Κάποιο λάθος κάνεις για την ανάλυση.

Normal people believe that if it ain't broke, don't fix it.

Engineers believe that if it ain't broke, it doesn't have enough features yet.

Link to comment
Share on other sites

Νόμιζα αναφερόσουν σε αυτό το tab4

 

https://www.skroutz.gr/s/12682742/Lenovo-Tab-4-X304F-10-1-WiFi-16GB.html

 

Mate 10 Pro & Tapatalk pro

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Νόμιζα αναφερόσουν σε αυτό το tab4

 

https://www.skroutz.gr/s/12682742/Lenovo-Tab-4-X304F-10-1-WiFi-16GB.html

 

Mate 10 Pro & Tapatalk pro

 

Tab4 έχει πολλά μοντέλα, και φυσικά έχει και έκδοση 4/64gb με οθόνη 1080p

Link to comment
Share on other sites

Από μπαταρία στην 6 πώς πάτε; Sot ή standby χρόνοι; Εγώ έχω την εντύπωση ότι είναι χειρότερη από την 5, τουλάχιστον όταν το χρησιμοποιείς. Σε sleep πραγματικά δεν καίει σχεδόν τίποτα, ειδικά άμα σβήσεις και το wifi (πραγματικά όμως σχεδόν τίποτα!). Όταν το χρησιμοποιώ όμως βλέπω τα ποσοστά να πέφτουν ραγδαία... Κοντά στα 10-12% ανά ώρα ανοιχτής screen (πάντα με τέρμα χαμηλωμένη τη φωτεινότητα). Δε θυμάμαι να ήταν έτσι στην 5. Άλλαξα και μπαταρία μάλιστα πριν μια βδομάδα, νόμιζα ότι είναι αυτό, αλλά τα ίδια. Ισχύει ή είναι εντύπωσή μου;

Το ταμπλετάκι πάντως σούπερ, δεν το αλλάζω προς το παρόν με τίποτα!

Link to comment
Share on other sites

Από μπαταρία στην 6 πώς πάτε; Sot ή standby χρόνοι; Εγώ έχω την εντύπωση ότι είναι χειρότερη από την 5, τουλάχιστον όταν το χρησιμοποιείς. Σε sleep πραγματικά δεν καίει σχεδόν τίποτα, ειδικά άμα σβήσεις και το wifi (πραγματικά όμως σχεδόν τίποτα!). Όταν το χρησιμοποιώ όμως βλέπω τα ποσοστά να πέφτουν ραγδαία... Κοντά στα 10-12% ανά ώρα ανοιχτής screen (πάντα με τέρμα χαμηλωμένη τη φωτεινότητα). Δε θυμάμαι να ήταν έτσι στην 5. Άλλαξα και μπαταρία μάλιστα πριν μια βδομάδα, νόμιζα ότι είναι αυτό, αλλά τα ίδια. Ισχύει ή είναι εντύπωσή μου;

Το ταμπλετάκι πάντως σούπερ, δεν το αλλάζω προς το παρόν με τίποτα!

Δώσε λεπτομέρειες περί αλλαγής μπαταρίας πού, πώς πόσο.... 13 μήνες το εχω καλά πάει αλλά έτσι για τα υπ όψη...

Link to comment
Share on other sites

Μετά από την αναβάθμιση σε 5.0.1 δεν δίνει ίντερνετ όταν το κάνω hotspot...

Λέει συνδεδεμένο αλλά χωρίς πρόσβαση στο διαδίκτυο στο τηλέφωνο....

Καμιά λύση;;;;....

Α10 70L με xiaomi....

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Ενώ παίζει ταινίες με υπότιτλους και από την εσωτερική μνήμη και από την sd δεν δείχνει υπότιτλους όταν προσθέτεις usb stick. Άραγε είναι θέμα του συγκεκριμένου ταμπλετ ή γενικά του ανδροιδ; το ίδιο μου παρουσίασε και στο κινητό...(όχι λενοβο)...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...