Jump to content

Lenovo Tab 2 A10-70


vassar
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το δικό μου παίζει υπότιτλους από usb κανονικά με τον MX player. Θα δοκιμάσω και με τον ενσωματωμένο player και θα σου πω αν παίζει.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γειά σας...

Όποιος γνωρίζει ας μου πεί τι πρέπει να κάνω για το θέμα ότι το tablet εδώ λίγες ημέρες κάνει περίπου 8 λεπτά να εκκινήσει.Σημειωτέον ότι δεν έχω εγκαταστήσει κάποιο πρόγραμμα.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου και το δικό μου μετά το update έκανε πολύ ώρα να ανοίξει και του έκανα επαναφορά σε εργοστασιακές ρυθμίσεις και τώρα ανοίγει σε 1 λεπτό. Δεν δοκιμάζεις και εσύ να κάνεις επαναφορά;
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου και το δικό μου μετά το update έκανε πολύ ώρα να ανοίξει και του έκανα επαναφορά σε εργοστασιακές ρυθμίσεις και τώρα ανοίγει σε 1 λεπτό. Δεν δοκιμάζεις και εσύ να κάνεις επαναφορά;

 

Θα κάνω αυτό που μου συστήνεις...σε ποιά έκδοση όμως θα επανέλθει?

Θα γυρίσει σε αυτήν που το πρωτοαγόρασα πρίν 2,5 χρόνια?

Link to comment
Share on other sites

Όχι. Θα επανέλθει στην έκδοση που είσαι τώρα. Το δικό μου ήρθε στην 6 που είχα κάνει update πριν το κάνω επαναφορά.
Link to comment
Share on other sites

Όχι. Θα επανέλθει στην έκδοση που είσαι τώρα. Το δικό μου ήρθε στην 6 που είχα κάνει update πριν το κάνω επαναφορά.

 

Σε ευχαριστώ πολύ!

(Πάντως το tablet είναι κορυφή)

Link to comment
Share on other sites

Ναι έτσι είναι. Πάρα τα χρόνια του το tablet είναι πολύ καλό. Το χρησιμοποιώ σχεδόν κάθε μέρα και να φανταστείς δεν του έχω αλλάξει ούτε μπαταρία ακόμα.
Link to comment
Share on other sites

Ναι έτσι είναι. Πάρα τα χρόνια του το tablet είναι πολύ καλό. Το χρησιμοποιώ σχεδόν κάθε μέρα και να φανταστείς δεν του έχω αλλάξει ούτε μπαταρία ακόμα.
Εχω κλείσει αισίως 2,5 χρόνια με την ταμπλέτα και ακόμα πιάνω 8-9 ώρες sot σε 4-5 μέρες λειτουργίας!!

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Δεν μπορούμε πλέον να δημιουργήσουμε 2ο χρήστη στο τάμπλετ??

Φοράω μαμά 6αρα.

- - - -

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Administrators

Στο συγκεκριμένο όχι, αλλά με custom recovery έχω παίξει σε πολλές συσκευές και η διαδικασία είναι λίγο πολύ η ίδια.

 

Ενώ φαίνονται λίγο εξειδικευμένοι αυτοί οι οδηγοί, στην πραγματικότητα δεν είναι, απεναντίας τυφλοσούρτης είναι. Πρόβλημα μπορεί να εμφανιστεί μόνο αν δεν ακολουθήσεις επακριβώς τα βήματα ή αν είσαι άτυχος και πέσει το ρεύμα για παράδειγμα κατά τη διάρκεια της διαδικασίας. Ωστόσο, για να μη σε πάρω και στο λαιμό μου, την απόφαση του πειράγματος εσύ την παίρνεις και επωμίζεσαι και όλες τις συνέπειες, καλές ή κακές.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ταμπλέτ Α10-70L

Θέλω να μεταφέρω εφαρμογές στην sd και το appmgr δεν το κάνει.

Τι άλλο να κάνω;;;

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Βλέπω η συζήτηση είναι νεκρη. Κανένας δε χρησιμοποιεί πλέον το ταμπλετ; Γιατί εγώ μια χαρά το χρησιμοποιώ σχεδόν 5 χρόνια τώρα, συνεχίζει να με καλύπτει και η μπαταρία του είναι μια χαρά. ΑΠλά αναβαθμίσεις μάλλον τέλος. Το μεγαλύτερο θέμα που έχω είναι ότι δε μπορώ να το κάνω rooting .
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου και εγώ μια χαρά χρησιμοποιώ tablet. Έχω 2. Αυτό είναι μια χαρά. Η μπαταρία σκυλί και από απόδοση μια χαρά. Το μόνο που θα ήθελα είναι να είχε περισσότερη εσωτερική μνήμη αλλά δεν μπορείς να τα έχεις όλα. Με βλέπω να το κρατάω πολλά χρόνια ακόμα.
Link to comment
Share on other sites

το έδωσα σε συγγενικό πρόσωπο και το έχει σκίσει στο candy crash :p

μπαταρία θηρίο, αντέχει ακόμα μετά από 3 χρόνια.

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

Root μια χαρα γινεται. Το μονο προβλημα που εχω πλεον ειναι με την μπαταρια. Ξαφνικα απο 20% μπορει να παει στο 5%. Λογικο, μετα απο τοσα χρονια.
Link to comment
Share on other sites

Root μια χαρα γινεται. Το μονο προβλημα που εχω πλεον ειναι με την μπαταρια. Ξαφνικα απο 20% μπορει να παει στο 5%. Λογικο, μετα απο τοσα χρονια.

 

Για δωσεμας τα φώτα σου πως το έκανες; Η μπαταρία πάντως αλλάζει εύκολα.Δες εδώ.

Edited by mpourasg
Link to comment
Share on other sites

Παρών και εγώ. Συνεχίζω να το χρησιμοποιώ. Υπάρχουν custom roms για το ταμπλετ μας για βελτίωση της απόδοσης; έχει περάσει κανένας;

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

το χρησιμοποιει και εμενα η γυναικα μου αλλα οπως ειπστε το προβλημα μονο με χωρο αποθηκευτικο.

εχει βαλει καρτα μνημης αλλα δεν καλυπτει.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
το χρησιμοποιει και εμενα η γυναικα μου αλλα οπως ειπστε το προβλημα μονο με χωρο αποθηκευτικο.

εχει βαλει καρτα μνημης αλλα δεν καλυπτει.

 

To μόνο που μπορείς να κάνεις χωρίς να γίνει ροοτ το ταμπλετ, είναι να βάλεις τη κάρτα μνήμης σαν επέκταση του εσωτερικού χώρου και όχι σαν εξωτερικό μέσο αποθήκευσης. Έτσι θα μεταφερθούν αρκετές εφαρμογές και θα εγκατασταθούν στη κάρτα και είναι μία λύση. Εν τω μεταξυ και σε εμένα η μπαταρία του μου κανει νερά και ψάχνω τώρα να την αντικαταστήσω. Το ερώτημα είναι να πάρω 1 ΟΕΜ που είναι στη μισή τιμή ή μια γνήσια;

 

----- προσθήκη μηνύματος 15 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Tελικά πήρα αυτή τη μπαταρία . Περιμένω να έρθει τώρα. https://www.ebay.com/itm/202782025736

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...