Jump to content

Lenovo Tab 2 A10-70


vassar
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι εκεί δείχνει απλά τις φωτογραφίες όμως..

Δοκίμασες και τις άλλες επιλογες στην ίδια ενότητα όπως midi κλπ; εγω δεν τις έψαξα ολες.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι όλες. Καμία δεν λειτουργεί πλέον. Υπάρχει κάποιος που έχει μείνει στο Android 4 να με βοηθήσει;
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Όταν χρησιμοποιώ κάποια προγράμματα, όπως το Instagram και τον Samsung internet browser, το εικονίδιο του wifi αναβοσβήνει και το ίντερνετ δεν είναι σταθερό. Μπορεί να το επιβεβαιώσει και κάποιος άλλος;
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Εγώ έχω ένα Α10 70L από εδώ αγορασμένο κανονικά. Μου χε έρθει καιρό αλλά για κάποιο λόγο φοβόμουν να κάνω αναβάθμιση τη ρομ σε 6.... Μάλλον είχα δίκιο (σε μένα)!!... Κολλάει συνεχώς, έχει βαρύνει, εφαρμογή ήχου που είχα σκαλώνει τρελά.

Θέλω να γυρίσω στην 4.4.4.... Έχει κανείς κανένα λίνκ με όλα τα καλούδια να το φλασάρω? :(

Στη Lenovo που πήρα μου δώσαν τηλέφωνο από Αθήνα..... 60 ευρώπουλα λέει... :mad:

Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση σε 6, το έκανες επαναφορά εργ. ρυθμίσεων;

Γιατί εμένα που είχε το ίδιο, με την 6άρα πετούσε.

 

Δες επίσης και εδώ:

 

http://www.boinctech.com/post/Lenovo-Tab-2-A10-AVOID-LOLLIPOP-and-how-to-go-back-to-KitKat

Edited by apotsi

Normal people believe that if it ain't broke, don't fix it.

Engineers believe that if it ain't broke, it doesn't have enough features yet.

Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση σε 6, το έκανες επαναφορά εργ. ρυθμίσεων;

Γιατί εμένα που είχε το ίδιο, με την 6άρα πετούσε.

 

Δες επίσης και εδώ:

 

http://www.boinctech.com/post/Lenovo-Tab-2-A10-AVOID-LOLLIPOP-and-how-to-go-back-to-KitKat

 

Το έκανα αλλά συνεχίζει να κολλάει... :(

Έχω και μια εφαρμογή Ισοκράτη για δουλειά κ σκαλώνει άσχημα....

Το λινκ δεν ανοίγει... Θα δω τι μπορώ να κάνω....

Ευχαριστώ πολύ πάντως....

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Το ειχα ρωτησει και πριν ενα μηνα, αλλα δεν πηρα καποια απαντηση! Εχω ενα προβλημα με το wifi με ορισμενες εφαρμογες, απο τοτε που εβαλα την εκδοση 6 του android στο tablet. Μπορει να ειχα το προβλημα και με την εκδοση 4.4, αλλα δεν θυμαμαι καθολου. Οπως θα δειτε και στο βιντεο το εικονιδιο του wifi αναβοσβηνει και χανεται στιγμιαια το bandwitch, ειναι σπαστικο κατα το σερφαρισμα.. Οι εφαρμογες που δημιουργουν το προβλημα ειναι ο Samsung Browser, Via Browser και το Instagram. Μπορει να ειναι και αλλες εφαρμογες, δε γνωριζω. Ισως επειση δεν ειναι optimized για το tablet; Μπορει καποιος που εχει android 6 στο tablet να δοκιμασει τις εφαρμογες και να μου πει αν του εμφανιζει το ιδιο προβλημα; Ευχαριστω εκ'των προτερων!

 

https://drive.google.com/file/d/1HVSQ29T8y3CskTNEgY_UHSxMiOOHVuXH/view

Link to comment
Share on other sites

Επειδη βλεπω οτι καποια προβληματα τα εχω μονο εγω με το συγκεκριμενο ταμπλετ και κανεις αλλος, αρχιζω και υποψιαζομαι οτι το ειχα αγορασει fake; Περα απο τα προβληματα με το chrome, τον θορυβο στα ακουστικα, εχω και με τον αποθηκευτικο χωρο και με τον καιρο γινεται και χειροτερο! Μολις εκανα format και περασα ξανα την 4.4. Μου εβγαλε ελευθερο χωρο 800Mb και system data 14GB! Ειχα παραπονεθει και σε παλαιοτερα ποστ, οτι το system data ηταν 5+GB, αλλα τωρα ξεπερασε καθε οριο! Στην ουσια εχει μονο τις stock εφαρμογες μεσα και δε μπορω να εγκαταστησω τιποτα αλλο, καθως δεν υπαρχει χωρος!

 

Οταν παω TWRP για να δω ποσο χωρο εχει η internal storage και να κανω repair λεει invalid partition ή κατι τετοιο..

 

puikhCMl.jpg

Link to comment
Share on other sites

Φαινεται να διορθωθηκε. Δε ξερω το πως ακριβως.. Πηγα TWRP και πατησα κατι στο mount/unmount γενικα κοιτουσα τι μπορει να πηγαινει στραβα.. Και μετα το restart εφτιαξε.. Θα δειξει..
Link to comment
Share on other sites

και εμένα με την 4.4 έπαιζε τέλεια, αλλά πριν μου σπάσει, του είχα βάλει την 6 και πετούσε.

Normal people believe that if it ain't broke, don't fix it.

Engineers believe that if it ain't broke, it doesn't have enough features yet.

Link to comment
Share on other sites

Όχι,.το δικό μου γράφει certified στο playstore. Πάντως το έχω αναβαθμισμένο στην έκδοση 6 και είμαι πολύ ευχαριστημένος.δουλευει μια χαρά και το μόνο που άλλαξε είναι ότι κάνει περισσότερη ώρα να ανοίξει.
Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι καλά, και εμένα, όταν το είχα, certified μου έγραφε.

Normal people believe that if it ain't broke, don't fix it.

Engineers believe that if it ain't broke, it doesn't have enough features yet.

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα ειχατε την εκδοση 6 του android; Δεν υπαρχει επισημη εκδοση.. Στις παλιες εκδοσεις και εμενα certified ελεγε.
Link to comment
Share on other sites

Τί εννοείς όταν λες δεν υπάρχει επίσημη έκδοση;

Normal people believe that if it ain't broke, don't fix it.

Engineers believe that if it ain't broke, it doesn't have enough features yet.

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα ota update μου έβγαλε. Το έκανα και μετά έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και έστησα το tablet από την αρχή και από τότε δουλεύει μια χαρά. Το μόνο που κάνει είναι ότι αργεί λιγο να ανοίξει σε σχεση με την προηγούμενη εκδοση του Android που ειχε.κατα τα αλλα είμαι πολυ ευχαριστημένος απο το tablet.
Link to comment
Share on other sites

Έβγαλε κανονική αναβάθμιση για 6άρα (μιλάμε για το L) και μάλιστα το tablet πετάει! Εγώ είμαι στην κατηγορία που κάνω πάντα αναβάθμιση. Ακόμη και με την 5 δεν είχα παράπονο! Χρόνος εκκίνησης 35 δευτερόλεπτα και με 5άρα και με 6άρα

 

Να κάνω και μια ερώτηση αν έχει τύχει σε κανέναν.

Φίλος χρησιμοποιούσε το wifi του αδερφού του που μένει στο διπλανό ακριβώς διαμέρισμα. Αγόρασε νέο tablet και ενώ με το προηγούμενο έμπαινε κανονικά internet με το νέο έχει τα εξής θέματα.

Μπαίνει chrome, βλέπει αρχική google. Αναζητά κάτι, παίρνει κανονικά αποτελέσματα αναζήτησης και στις 9/10 σελίδες δεν ανοίγει η σελίδα λέγοντάς του ότι είναι εκτός σύνδεσης. Πήγα κι εγώ με το tablet μας (το L) και έχω τα ίδια.

Σημείωση: έχει ένα windows phone και στο ίδιο wifi όλα τέλεια με Internet explorer!!!

Καμιά ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

Ο φιλος σου εχει το ιδιο ταμπλετ και βγαζει το προβλημα; Δοκιμασε να βγαλετε τον κωδικο απο το wifi και να δειτε εαν εξακολουθησει το προβλημα.

 

48 δευτερολεπτα κανει εμενα. 35 ειναι πολυ γρηγορο! Και εγω την 6αρα εχω την custom με διαφορα mods. Αλλα τον χρονο τον μετραω με το που πατησω το κουμπι, πριν ακουστει η δονηση.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...