Jump to content

Lenovo Tab 2 A10-70


vassar
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχεις δοκιμάσει με άλλο φορτιστή ή/και καλώδιο φόρτισης;

Ο φορτιστής που χρησιμοποιείς είναι ο δικός του;

Αν όχι, είναι τουλάχιστον 2Α;

Καλώδια άλλαξα, καμία διαφορά, τον δικό του φορτιστή χρησιμοποιώ. Δοκιμάζω τώρα έναν Κινέζο στο 1Α και δείχνει να φορτίζει. Επικοινώνησα με τεχνική υποστήριξη Lenovo και είπαν ότι θα το πάρουν θα το φτιάξουν και θα το στείλουν πίσω εντός εγγύησης, αλλά βλέπω να παίρνει κανένα μήνα όλο αυτό.

 

Στάλθηκε από το S168 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

με τον 1Α για να σου φορτίζει πιό γρήγορα, καλύτερα να είναι σβηστό.

Normal people believe that if it ain't broke, don't fix it.

Engineers believe that if it ain't broke, it doesn't have enough features yet.

Link to comment
Share on other sites

με τον 1Α για να σου φορτίζει πιό γρήγορα, καλύτερα να είναι σβηστό.

Ναι όντως ανοιχτό έκανε αρκετές ώρες, τουλάχιστον όμως φορτισε κανονικά. Ο δικός του μάλλον κάποιο πρόβλημα θα έχει.

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έχω 2 μήνες.είχε την 4.4 και έκανε αναβάθμιση στην 5.0.1.το δικό μου δεν έχει κανένα πρόβλημα.δουλεύει άψογα.μπορεί να είμαι τυχερός.τι να πω;γιατί κάποια παιδιά εδώ αναφέρουν προβλήματα.η οθόνη είναι πολύ καλή.και η φωτεινότητα για εμένα είναι πολύ καλή.την δουλεύω στο 30 % συνήθως.πάντως για τα λεφτά που έδωσα μια χαρά μηχάνημα είναι.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας. Εκατσα και διαβασα και τις 654 απαντήσεις τους θέματος, γιατί ειμαι στην φαση αγοράς ταμπλετ μεταξυ των αλλων και αυτού. Το συγκεκριμένο βέβαια μου κινησε την περιέργεια, λογω τιμής και χαρακτηριστικων. Πηγα το ειδα και στα public, ωστε να δω και και το galaxy tab s2 μαζι. Βέβαια η τιμη του lenovo ειναι 100 και βαλε κατω...

 

Έχω και στα υποψην και καποια κινεζικα chuwi και icube, αλλα λογο εγγύησης και υποστήριξης, στρεφομαι πιο πολυ εδω...βέβαια τα χαρακτηριστικά των κινεζιων ειναι δελεαστικα, αλλά...

 

Και επειδή σκεψη στην σκέψη, εχει περασει κανας μηνας, πρέπει να παρω αποφαση...

 

Στα του ταμπετ και σε λλα αυτα που διαβασα, εχω να επισημάνω καποια πράγματα:

 

1) απο το 2015 που γραφετε για την έκδοση, ειτε ΚΚ ειτε Lolli, οι αποψεις, συμφωνα με τα λεγόμενα σας, διαφερουν... Αλλοι εμμενουν στην 4.4,αλλοι στην 5αρα,αλλοι ανεβοκατεβαινουν... Σε αλλουν στις ιδιες εκδοσεις δουλευουν καλα, αε αλλους οχι... Δςν ξέρω τι θα εχει αυτο που θα πάρω και τι θα κάνω... Ισως ξαναενοχλησω...

 

2)για το θέμα της sim και των κλησεων, εγω εχω ηδη δικαρτο κινητο και εχω μια 3η what's up την οποια την προοριζω για το ταμπλετ για ιντερνετ εκτος wifi range. Τωρα για κλησεις, αν γινεται ή δε γινεται, ισως να μην με ενδιαφέρει ακομα, αφου εχω το κινητό μου γι αυτο. Για οσουν ομως δεν το ξερουν με το viber μπορείς (τουλάχιστον), να κανεις κλησεις σε κινητά και σταθερά δωρεαν μεσω ίντερνετ παντα και να. Φαινεται ο αριθμός σας κανονιμα. Οποτε ειναι κομπλε η φαση ετσι.

 

3)διαβασα διαφορα θεματακια, κολληματα μπροστινης καμερας, αργες φορτισεις, μηνύματα λαθους και αλλα, δεν ξέρω τι θα βγαλει το δικο μου, θα δειξει. Ισως παίζει ρολο απο την αρχή τι έκδοση θα "στρωσεις" πριν το φορτωσεις...

 

4) θηκες, τζαμια, σταγονες. Ειδα ενα σωρο που βαλατε, τωρα με τις σταγονες που θελουν 25 ευρα δεν ξερω αν αξιζει, θα δω. Μονο στα media τις εχουν; καποιος είπε τις εχουν και αλλου φθηνότερα. Τωρα για θηκη θελει λιγο ψαξιμο...

 

5) δεν διαβασα πουθενα κανεναν για το "μεγαλο" κατ εμε, κενό που εχει μεταξύ τζαμιού και οθονης... Τουλάχιστον αυτη την εντύπωση μου εδωσε... Βεβαια η ανάλυση και τα ppi της, βοηθανε ποκυ σε σχεση με αλλα ταμπετακια που ειδα, οποτε ισως το δικο μου ματι το ειδε ετσι...

 

6)το ταμπλετ προορίζεται για να μειώσω την χρήση του κινητου μου, καθοσον ολημερις το χρησιμοποιώ παντού , δουλειά, σπιτι, εξω με αποτέλεσμα ειτε να ειμαι συνέχεια σε πριζα, ειτε με power bank, ειτε να μενω απο μπαταρία. Ελπιζω το εν λογο ταμπλετ να μου λύση αυτο το θεμα σε δουλειά και σπίτι επι το πλείστον, ωστε να εχω "κινητό" εξω...

Link to comment
Share on other sites

Φίλε lacta 13 το δικό μου είναι με την 5.0.1 και δουλεύει μια χαρά από την ημέρα που το πήρα.η οθόνη είναι πολύ καλή και η μπαταρία τέρας αντοχής.για τα λεφτά που έδωσα είναι μια χαρά. Πάρτο και δεν θα μετανιώσεις.
Link to comment
Share on other sites

Όπως και το δικό μου , λειτουργεί τέλεια !

Από την πρώτη μέρα με 5.0.1

Άριστη οθόνη με μπαταρία που δεν τελειώνει ποτέ και με πολύ καλές επιδόσεις και στα "βαριά" παιχνίδια ! :happy:

[sIGPIC][/sIGPIC]

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα ή παράνομα ή παχαίνουν...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας. Εκατσα και διαβασα και τις 654 απαντήσεις τους θέματος, γιατί ειμαι στην φαση αγοράς ταμπλετ μεταξυ των αλλων και αυτού. Το συγκεκριμένο βέβαια μου κινησε την περιέργεια, λογω τιμής και χαρακτηριστικων. Πηγα το ειδα και στα public, ωστε να δω και και το galaxy tab s2 μαζι. Βέβαια η τιμη του lenovo ειναι 100 και βαλε κατω...

 

Έχω και στα υποψην και καποια κινεζικα chuwi και icube, αλλα λογο εγγύησης και υποστήριξης, στρεφομαι πιο πολυ εδω...βέβαια τα χαρακτηριστικά των κινεζιων ειναι δελεαστικα, αλλά...

 

Και επειδή σκεψη στην σκέψη, εχει περασει κανας μηνας, πρέπει να παρω αποφαση...

 

Στα του ταμπετ και σε λλα αυτα που διαβασα, εχω να επισημάνω καποια πράγματα:

 

1) απο το 2015 που γραφετε για την έκδοση, ειτε ΚΚ ειτε Lolli, οι αποψεις, συμφωνα με τα λεγόμενα σας, διαφερουν... Αλλοι εμμενουν στην 4.4,αλλοι στην 5αρα,αλλοι ανεβοκατεβαινουν... Σε αλλουν στις ιδιες εκδοσεις δουλευουν καλα, αε αλλους οχι... Δςν ξέρω τι θα εχει αυτο που θα πάρω και τι θα κάνω... Ισως ξαναενοχλησω...

 

2)για το θέμα της sim και των κλησεων, εγω εχω ηδη δικαρτο κινητο και εχω μια 3η what's up την οποια την προοριζω για το ταμπλετ για ιντερνετ εκτος wifi range. Τωρα για κλησεις, αν γινεται ή δε γινεται, ισως να μην με ενδιαφέρει ακομα, αφου εχω το κινητό μου γι αυτο. Για οσουν ομως δεν το ξερουν με το viber μπορείς (τουλάχιστον), να κανεις κλησεις σε κινητά και σταθερά δωρεαν μεσω ίντερνετ παντα και να. Φαινεται ο αριθμός σας κανονιμα. Οποτε ειναι κομπλε η φαση ετσι.

 

3)διαβασα διαφορα θεματακια, κολληματα μπροστινης καμερας, αργες φορτισεις, μηνύματα λαθους και αλλα, δεν ξέρω τι θα βγαλει το δικο μου, θα δειξει. Ισως παίζει ρολο απο την αρχή τι έκδοση θα "στρωσεις" πριν το φορτωσεις...

 

4) θηκες, τζαμια, σταγονες. Ειδα ενα σωρο που βαλατε, τωρα με τις σταγονες που θελουν 25 ευρα δεν ξερω αν αξιζει, θα δω. Μονο στα media τις εχουν; καποιος είπε τις εχουν και αλλου φθηνότερα. Τωρα για θηκη θελει λιγο ψαξιμο...

 

5) δεν διαβασα πουθενα κανεναν για το "μεγαλο" κατ εμε, κενό που εχει μεταξύ τζαμιού και οθονης... Τουλάχιστον αυτη την εντύπωση μου εδωσε... Βεβαια η ανάλυση και τα ppi της, βοηθανε ποκυ σε σχεση με αλλα ταμπετακια που ειδα, οποτε ισως το δικο μου ματι το ειδε ετσι...

 

6)το ταμπλετ προορίζεται για να μειώσω την χρήση του κινητου μου, καθοσον ολημερις το χρησιμοποιώ παντού , δουλειά, σπιτι, εξω με αποτέλεσμα ειτε να ειμαι συνέχεια σε πριζα, ειτε με power bank, ειτε να μενω απο μπαταρία. Ελπιζω το εν λογο ταμπλετ να μου λύση αυτο το θεμα σε δουλειά και σπίτι επι το πλείστον, ωστε να εχω "κινητό" εξω...

 

Φιλε το χω ξαναναφερει και στο τοπικ του s7. Η νανοτεχνολογια και καλα με τις σταγονες ειναι μια μεγαλη απατη.

Εγω επρεπε να παω στο συνηγορο του καταναλωτη για να βρω το δικιο μου.

 

 

Στάλθηκε από το A0001 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φιλε το χω ξαναναφερει και στο τοπικ του s7. Η νανοτεχνολογια και καλα με τις σταγονες ειναι μια μεγαλη απατη.

Εγω επρεπε να παω στο συνηγορο του καταναλωτη για να βρω το δικιο μου.

 

 

Στάλθηκε από το A0001 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σοβαρά; απάτη; κι εγω ειδα στην lenovo που εχει ενα φιλμ στα 19€ λεω να παρω ή αν βρω κανα temper glass.

 

Στάλθηκε από το NX505J μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βοήθεια... Γράφω πρώτη φορά στο forum. Εχω το lenovo tab2 x30l (A10 30) με τρέχουσα έκδοση την S000031 160720 ROW και μου ήρθε ενημέρωση για update ΟΤΑ (801mb παρακαλώ). Την κάνω λήψη κανονικά, αλλά ή εγκατάσταση δεν ολοκληρώθηκε ποτέ λόγω σφάλματος. Το προσπαθω 2ή φορά πάλι τα ιδια. Το δοκιμαζω να την εγκατάστησω με σύνδεση στο laptop με το lenovo smart assistant και πάλι τα ίδια. Τι μπορεί να φταίει? Είχε κανείς το ίδιο πρόβλημα? Edited by thanasiskoug
Link to comment
Share on other sites

Το έχεις κάνει root ?

Αν όχι, δοκίμασε (αφού κρατήσεις backup των δεδομένων σου) να κάνεις πρώτα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων, μετά όλες τις ενημερώσεις, και μετά στο τέλος που θα σου πει ότι δεν έχει άλλες ενημερώσεις, πάλι τελευταία φορά επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.

Normal people believe that if it ain't broke, don't fix it.

Engineers believe that if it ain't broke, it doesn't have enough features yet.

Link to comment
Share on other sites

Ηρθε το ταμπλετ σήμερα,έχει την 5.0.1 ,αρα δεν χρειάζεται αναβάθμιση; δεν μου έβγαλε κάποια ενημέρωση, οπότε να προχωρησω σε εγκαταστάσεις;

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70L μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το έχεις κάνει root ?

Αν όχι, δοκίμασε (αφού κρατήσεις backup των δεδομένων σου) να κάνεις πρώτα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων, μετά όλες τις ενημερώσεις, και μετά στο τέλος που θα σου πει ότι δεν έχει άλλες ενημερώσεις, πάλι τελευταία φορά επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.

Δυστυχως συνεχιζει να βγαζει το ιδιο προβλημα. Το μηνυμα λαθους που βγαζει ειναι το εξης: system partition has unexpected contents

E:Error in @/cache/recovery/block.map

(Status 7)

 

Installation aborted.

Σε ξενα φορουμ διαβασα οτι πολλοι εχουν το ιδιο θεμα σε διαφορες συσκευες, οχι μονο lenovo.

Δεν ξερω τι φταιει και τι πρεπει να κανω, καμια ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι Αθήνα, περνάς από το σπίτι με ένα κουτάκι γλυκά και το δοκιμάζουμε να το φτιάξουμε. χα χα χα

Normal people believe that if it ain't broke, don't fix it.

Engineers believe that if it ain't broke, it doesn't have enough features yet.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βοήθεια... Γράφω πρώτη φορά στο forum. Εχω το lenovo tab2 x30l (A10 30) με τρέχουσα έκδοση την S000031 160720 ROW και μου ήρθε ενημέρωση για update ΟΤΑ (801mb παρακαλώ). Την κάνω λήψη κανονικά, αλλά ή εγκατάσταση δεν ολοκληρώθηκε ποτέ λόγω σφάλματος. Το προσπαθω 2ή φορά πάλι τα ιδια. Το δοκιμαζω να την εγκατάστησω με σύνδεση στο laptop με το lenovo smart assistant και πάλι τα ίδια. Τι μπορεί να φταίει? Είχε κανείς το ίδιο πρόβλημα?

 

Για το Lenovo Tab2 A10-30 υπάρχει συζήτηση εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=435783

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα στην παρέα.εχω ενα αντάπτορα micro usb to Ethernet και με αυτό συνδέω το tablet στο internet με Ethernet.ως εδω ολα καλά.όμως δεν μπορώ να κάνω update απο το playsstore ούτε να δω βίντεο στο youtube.Σε ενα samsung galaxy tab pro 10.1 που εχω κάνω τα παραπάνω κανονικά.μήπως ξέρει κάποιος γιατί;
Link to comment
Share on other sites

Πονεμένη ιστορία.... Σε 5.1 δεν δουλεύει κανείς ανταπτορας που έχω δοκιμάσει και αναγκάστηκα να γυρίσω στην 4.4. Ούτε κ η υποστηριξη της lenovo κατάφερε τιποτα αν και προσπάθησαν. Απο ότι εχω δει, ο ανταπτορας φαινεται σαν να μην παίρνει ip με αποτελεσμα site που χρειάζονται να την δουν για να υπάρχει ασφαλη συνδεση να μην μπορουν. Για απλο σερφαρισμα δουλεύουν μια χαρά
Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα.κατάλαβα.φταίει η 5.1.γι αυτό και στο samsung που έχει 4.2 δουλεύει μια χαρά.οκ θα το έχω μόνο για browsing.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Το πρόβλημα που δεν αφήνει να συνδεθεί στο hotspot καμία συσκευή στην lollipop, παραμένει σε όλους; Σήμερα το δοκιμασα πρώτη φορά και συνδέεται τίποτες... Edited by lacta13
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως συνεχιζει να βγαζει το ιδιο προβλημα. Το μηνυμα λαθους που βγαζει ειναι το εξης: system partition has unexpected contents

E:Error in @/cache/recovery/block.map

(Status 7)

 

Installation aborted.

Σε ξενα φορουμ διαβασα οτι πολλοι εχουν το ιδιο θεμα σε διαφορες συσκευες, οχι μονο lenovo.

Δεν ξερω τι φταιει και τι πρεπει να κανω, καμια ιδεα?

 

Δεν έχει αρκετό χώρο ram για να ολοκληρωθεί το update.Λογικά θα βγει νέο

Με ποιο λίγα mb.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει αρκετό χώρο ram για να ολοκληρωθεί το update.Λογικά θα βγει νέο

Με ποιο λίγα mb.

 

τη σχέσει έχει η ραμ με το download και τον αποθηκευτικό χώρο ?

σε πολλά μοντέλα lenovo παρουσιάστηκε σφάλμα με τις αναβαθμίσεις

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τα ίδια και στο δικό μου....

Τί να πω ρε π..... μου !!! Πριν βγάλουν το update στον αέρα δεν κάνουν δοκιμές ??!!! :mad::(:wacko:

Έλεος...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα ή παράνομα ή παχαίνουν...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...