Jump to content

Lenovo Tab 2 A10-70


vassar
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπον μου εχει σπασει τα νευρα στο clash royale. Ειναι αρκετα κουραστικα, εχει μεγαλο frame drop αισθητο στο ματι.. Δε πιστευα οτι ειναι τοσο απαιτητικο παιχνιδι.. Μπορω να κανω κατι ( downgrade, tweak ) ή να το πουλησω;

 

Μπορει καποιος να δοκιμασει το παιχνιδι στην 4.4 και να μου πει πως τα παει;

 

Υπαρχει προγραμμα που να δειχνει realtime τα fps;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κατεβασα Kingroot στο tablet και λεει "unable to root" σταματαει καπου στο 30%. Και λεει να δοκιμασω την dekstop εκδοση..

 

Επισης αρκετα συχνα μου βγαζει μηνυματα του τυπου " hangouts has stopped working ", ενω εχω απενεργοποιησει τα google apps.

 

Και τα προβληματα συνεχιζονται..

Link to comment
Share on other sites

Εγώ του έχω βάλει 4.4 πάλι και το έχω κάνει και root. Μπορώ να δοκιμάσω το παιχνίδι που λες το απόγευμα, αλλά δεν ξέρω τί βλέπεις εσύ και που το βλέπεις για να μπορέσω να σε βοηθήσω.

Normal people believe that if it ain't broke, don't fix it.

Engineers believe that if it ain't broke, it doesn't have enough features yet.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον μου εχει σπασει τα νευρα στο clash royale. Ειναι αρκετα κουραστικα, εχει μεγαλο frame drop αισθητο στο ματι.. Δε πιστευα οτι ειναι τοσο απαιτητικο παιχνιδι.. Μπορω να κανω κατι ( downgrade, tweak ) ή να το πουλησω;

 

Μπορει καποιος να δοκιμασει το παιχνιδι στην 4.4 και να μου πει πως τα παει;

 

Υπαρχει προγραμμα που να δειχνει realtime τα fps;

 

Φίλε Lux στο δικό μου το Clash Royale παίζει τέλεια.

Δεν καταλαβαίνω γιατί εσύ έχεις προβλήματα.... :(

[sIGPIC][/sIGPIC]

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα ή παράνομα ή παχαίνουν...

Link to comment
Share on other sites

βαζω στοιχημα οτι αυτα ειναι κουσουρια της λολι. κατεβασε το σε official 4.4, κανε στο καπακι επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και μετα θα καταλαβεις αν εχεις κανει καλη αγορα η οχι
Αλλο πράγμα η Alfa...
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορούμε να το κάνουμε αυτό ?

Υπάρχουν κάπου οδηγίες ?

http://www.myphone.gr/forum/image.php?u=11306&type=sigpic&dateline=1348034580
Link to comment
Share on other sites

http://www.teamandroiders.com/lenovo-tab-2-a10-70f-stock-rom-firmware/

διαβασε προσεκτικα, εχει σχετικα λινκ με οδηγιες, αν δε νιωθεις σιγουρος για το τι κανεις να απευθυνθεις σε καποιον γνωστο σου που ενδεχομένως το κατεχει, αν και δεν ειναι τπτ δυσκολο

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πως μπορούμε να το κάνουμε αυτό ?

Υπάρχουν κάπου οδηγίες ?

 

http://forum.xda-developers.com/general/help/lenovo-tab-2-a10-70f-how-to-downgrade-t3227578

 

ακομα καλυτερος οδηγος, ακολουθηστε αυτον καλυτερα

Αλλο πράγμα η Alfa...
Link to comment
Share on other sites

Φίλε Lux στο δικό μου το Clash Royale παίζει τέλεια.

Δεν καταλαβαίνω γιατί εσύ έχεις προβλήματα.... :(

Ποια εκδοση android εχεις;

 

Και εμενα τελεια παιζει το παιχνιδι, απλα σε χαμηλα fps, τοσο, ωστε να τα καταλαβαινω με γυμνο ματι.. Εσυ μπορει να μη το καταλαβαινεις ή να μη σε ενοχλει.. Πχ στο κινητο και στο Ipad δεν υπαρχει καθολου lag.

 

Παντως δε νομιζω οτι θα δω καποια διαφορα με το downgrade. Υποτιθεται οτι η τελευταια lollipop ειναι μια χαρα, ετσι λενε ολοι. Ουτε εγω εχω καποιο παραπονο. Το Clash Royale ειναι αρκετα απαιτητικο παιχνιδι και ειναι λογικο το tablet να ζοριζεται.. Δε εχει καλη καρτα γραφικων..

 

Ξαναλεω το παιχνιδι ειναι playable απλα σε χαμηλα fps. Ποσα ακριβως δε ξερω.

Edited by Lux
Link to comment
Share on other sites

Από την πρώτη μέρα είμαι με 5.0.1

Παίζει άψογα με τέλεια ομαλή κίνηση τα Real Racing 3,Vainglory,NFS Most Wanted,Hearthstone,Asphalt 8 με τα γραφικά στο τέρμα,Modern Combat 5 και φυσικά και το δικό σου Clash Royale !:happy:

 

Το παίζω και στο Galaxy S6 που έχω και έχει το ίδιο frame rate , ακριβώς το ίδιο !

Περίεργα μας τα λες....

[sIGPIC][/sIGPIC]

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα ή παράνομα ή παχαίνουν...

Link to comment
Share on other sites

Τοτε εχει θεμα το tablet;

 

Υπαρχει καποιο προγραμμα να μετραει τα fps ενω παιζω το παιχνιδι; Ειμαι σιγουρος οτι ειναι κατω απο 60.

 

Γιατι τα λεω περιεργα; Απλα ειναι η αληθεια. Εξαλλου δεν θεωρειται gaming tablet. Εχει κατω του μετριου καρτα γραφικων και επεξεργαστη.

 

Το εχεις κανει root;

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν το έχω κάνει root.

 

Ας δοκιμάσει και κάποιος άλλος το Clash Royale και ας μας πει τις εντυπώσεις του !

[sIGPIC][/sIGPIC]

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα ή παράνομα ή παχαίνουν...

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο θέμα είναι στο συγκεκριμένο παιχνίδι;

Γενικά θέλει λίγο ψάξιμο στις ρυθμίσεις το tablet και πειραματισμούς. Εμένα το μόνο που με βασάνισε στον 1 χρόνο που το έχω είναι ο χρόνος εκκίνησης, για τον οποίο αν ρωτήσουμε τον κόσμο θα μας πει από 30'' μέχρι 2 λεπτά. Κι εγώ πέρασα από όλες τις φάσεις με όλους τους χρόνους.... δοκιμάζοντας απενεργοποίηση τοποθεσίας, αλλαγή χρόνων animation κλπ κλπ...

Τώρα είμαι στα 35'', χωρίς να ξέρω το γιατί και ακόμη χειρότερα για πόσο...:lol:

Επίσης δε μπορεί σε κάποιον το παιχνίδι να τρέχει ΟΚ και σε άλλον χάλια. Δε φταίει το tablet, αλλά ρυθμίσεις... Δες και τι αλλο τρέχει ταυτόχρονα στο παρασκήνιο!

Ένα χρόνο μετά πάντως θα το ξανααγόραζα (και ίσως δε θα έκανα update σε lollipop).

Στα 240 € 10άρι, με τέτοια οθόνη, HD, 2GB RAM, LTE, απλά δεν υπάρχει....

Link to comment
Share on other sites

Επαναλαμβανω το παιχνιδι τρεχει, απλα δεν τρεχει smooth 100%!! Και πως με χαλαει καθως σε κινητο και ipad δεν υπαρχει καθολου προβλημα.. Τρεχει οπως και σε κινητα των 150 ευρω που εχουν mediatek επεξεργαστες.

 

Εντυπωση μου εκανε πως σε ενα nexus ( το παλιο! ) ενος φιλου το παιχνιδι ετρεχε πιο smooth απ'οτι σε εμενα.. Σιγουρα παιζουν ρολο και οι 10" και η full hd αναλυση.. Υπαρχει αραγε τροπος να ριξω την αναλυση του tablet;

 

Το εχω δωσει σε αλλα παιδια να παιξουν και δε παρατηρησαν κατι, επειδη δεν ειναι φανατικοι gamers.

 

Θα κανω μια επεναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων να δω τι παιζει και μετα θα βαλω 4.4. Αλλιως θα το πουλησω σε ενα φιλο που το θελει..

 

Απλα δε ξερω αν θα βρω σε σχετικα ιδια τιμη tablet ιδιο με αυτο, δλδ 10" και full HD.

 

Ενα αλλο προβλημα που εχει νομιζω οτι ειναι ο ηχος.. Αλλες φορες ειναι δυνατος και αλλες οχι.. Κατι παιζει με το dolby atmos ισως, αλλα δε καταλαβαινω.. Παντως διαβασα και για αλλους χρηστες που εχουν παρομοιο προβλημα με τον ηχο.. Ισως να επεσα σε ελλατωματικη συσκευη;

Edited by Lux
Link to comment
Share on other sites

Ενα αλλο προβλημα που εχει νομιζω οτι ειναι ο ηχος.. Αλλες φορες ειναι δυνατος και αλλες οχι.. Κατι παιζει με το dolby atmos ισως, αλλα δε καταλαβαινω.. Παντως διαβασα και για αλλους χρηστες που εχουν παρομοιο προβλημα με τον ηχο.. Ισως να επεσα σε ελλατωματικη συσκευη;

 

Ψάξε σε προηγούμενη σελίδα λύση για το Dolby.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρετε πως μπορούμε να "κλειδώσουμε" τα navigation keys σε full screen και να μην εξαφανίζονται;

Root > xposed > gravity box

 

Στάλθηκε από το Lenovo_P1m μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

Όχι

 

Στάλθηκε από το Lenovo_P1m μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως το δικό μου με 5.0.1 μια χαρά δουλεύει.ίσως είμαι τυχερός.πάντως για τα λεφτά που έδωσα μια χαρά μηχάνημα είναι.
Link to comment
Share on other sites

Το εκανα downgrade στη kitkat και root. Καλυτερα τα πραγματα.. Και το dolby atmos δουλευει ρολοϊ. Εκανα και root με supersu. Edited by Lux
Link to comment
Share on other sites

Το εκανα downgrade στη kitkat και root. Καλυτερα τα πραγματα.. Και το dolby atmos δουλευει ρολοϊ. Εκανα και root με supersu.

 

να τον ακους τον παλιο :lol: :lol: :lol: :p :p :p το εργαλειο σπερνει λεμε :kill::kill::rocket::rocket:

Αλλο πράγμα η Alfa...
Link to comment
Share on other sites

Έχω πρόβλημα με τη φόρτιση, το συνδεω κανονικά ανοιχτό και είναι όλη νύχτα στο 11%. Το κλείνω το πρωί και συνδεω πάλι φορτιστή και τώρα μεσημέρι 2.30 ακόμη στο 11%. Την 5.01 έχω και δεν ξέρω από που να πιαστω.

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δοκιμάσει με άλλο φορτιστή ή/και καλώδιο φόρτισης;

Ο φορτιστής που χρησιμοποιείς είναι ο δικός του;

Αν όχι, είναι τουλάχιστον 2Α;

Normal people believe that if it ain't broke, don't fix it.

Engineers believe that if it ain't broke, it doesn't have enough features yet.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!Το Σάββατο που μας πέρασε πήγα και είδα το tablet και μου άρεσε.Υπάρχει κάποιος που το αγόρασε πρόσφατα να μου πεί αν εμφανίζει τα γνωστά προβλήματα και αν είναι ήδη προεγκατεστημένη η lollipop μέσα?Με την οθόνη μείνατε ικανοποιημένοι?Ρωτάω γιατί η φωτεινότητα μου φάνηκε κάπως χαμηλή..
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...