Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)


spaka
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

συμφωνα με το τοπικ του j5 δεν κολλαει και εχει τερας μπαταρια! αυτο αν θες αντροιντ

 

για wp θα επελεγα 640/xl

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εχε υποψη αυτα, διαβασε τα θεματα τους και κρινε

 

meizu m2 (mini) LINK

δεν υποστηριζει την μπαντα 800mhz

χρειαζεται λιγο σκαλισμα (ελληνικη γλωσσα κτλ)

αν επιλεξεις international rom ισως δεν εχεις πια updates ota

δεν εχει ραδιοφωνο

μπαταρια μη αφαιρουμενη

για να εχεις και τις 2 sim πρεπει να μην εχεις την sd

αρκετα δοκιμασμενο

 

elephone p6000 pro (εκδοση 2gb) LINK

μην περιμενεις πολλα απο υποστηριξη ota κτλ

δεν εχει tap to wake

το προτεινα ως ισοζυγισμενη επιλογη

 

elephone ivory $100-115 (επερχομενο) LINK

 

oukitel k4000 LINK

δεν εχει notification led

οχι πολυ δοκιμασμενο

μην περιμενεις πολλα απο υποστηριξη ota κτλ

το προτεινα ως ισοζυγισμενη επιλογη

 

doogee x5 pro LINK

δεν εχει notification led

μετρια αυτονομια

μετριοτατες καμερες

μην περιμενεις πολλα απο υποστηριξη ota κτλ

το προτεινα ως πολυ οικονομικη επιλογη

Edited by telefoneri
Link to comment
Share on other sites

Μου είπαν να ψάξω ταμπλετ μέχρι 100 ευρώ από Κίνα. Φαντάζομαι μπορεί να ανέβει κανα 20αρικο.

Αλλά δεν ξέρω τίποτα απο τάμπλετ.

Επίσης θεωρώ σε αυτή την κατηγορία, καλύτερα να το πάρει από εδώ να έχει και την εγγύηση.

Υπάρχει κάτι που αξίζει τον κόπο να περιμένει την μεταφορά και την έλλειψη υποστήριξης/εγγυησης μέχρι 100-120;

Link to comment
Share on other sites

Θελω εδω και λιγο καιρο να παρω κινητο,και οπως σε προηγουμενη φαση που ημουν αναμεσα στο LG G3 και στο Xperia Z3,παλι βρισκομαι σε παρομοιο διλημμα,τοτε ειχα παρει το G3 το οποιο εχασα,και για ακομα μια φορα σκεφτομαι να προτιμισω το LG,λογο κατασκευης και διαφορων βοηθητικων χαρακτηριστικων (2η οθονη,αποσπώμενη μπαταρία,IR,ατσαλι εναντι αλουμινίου του Z5) αλλα η LG δεν δειχνει να θελει να το φερει ελλαδα και σκεφτομαι εναλλακτικες με παρομοια χαρακτηριστικα.
Link to comment
Share on other sites

V10 αν σε βολεύει το μέγεθος που είναι ο μόνος λόγος που δεν το σκέφτομαι προσωπικά. Δείχνει τρομερή συσκευή. Αν με βόλευε το μέγεθος θα το έπαιρνα έστω και απέξω.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για το χρόνο σου.

Αυτό είναι δυνατόν να παίζει σε αυτά τα χρήματα:

http://merimobiles.com/huawei-honor-3x-g750-dualsim-octa-core-1-7ghz-mt6592-5-5-inches-1280x720-pixels-android-4-2.htm

Link to comment
Share on other sites

Ψάξε το kodi και fusion lambda

Τηλέφωνο: SAMSUNG OMNIA->HUAWEI 8800->ZTE V967S-> NUBIA Z5S MINI-> Χiaomi Mi3 16gb White->ZTE GEEK V975>XIAOMI REDMI NOTE 2->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO SE-> POCO F1

Tablet: Pipo M2 Mix->CHUWI HI8->GHUWI HI10

TVBOX:RPI3-> UGOOS AM7

Link to comment
Share on other sites

To αν αξίζει ο κόπος είναι κάτι τελείως υποκειμενικό. Ο καθένας αποφασίζει για τον εαυτό του αν θέλει να προβεί σε μια τέτοια κίνηση.

 

Πάντως σαν επιλογές σαφώς και έχεις.

Π.Χ. :

http://www.gearbest.com/tablet-pcs/pp_157092.html

http://www.gearbest.com/tablet-pcs/pp_266786.html

http://www.gearbest.com/tablet-pcs/pp_232584.html

 

Ενδεικτικά σου τα εβαλα.... περισσότερο για να δείς ότι τάμπλετ με τέτοια specs στην Ελλάδα.... ούτε με το μακαρόνι Nr. 2 δεν θα δείς!

Link to comment
Share on other sites

Απ' ότι καταλαβαίνω το xiaomi mi4 (χωρίς το c) έχει ραδιόφωνο. Μπορεί να μας το επιβεβαιώσει κανείς;
"The only people we can think of as normal are those we don't yet know very well." Alain de Botton
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην κοινότητα :)

¨οπως λέει κ ο τίτλος θέλω τη βοήθειά σας σχετικά με ποια συσκευή προτείνετε προκειμενου να κάνω ένα πισωγύρισμα σε Android ύστερα από WP (lumia 1020) να δω κ τις νεοτερες εκδόσεις, ώστε να αποφασίσω αν θα καταλήξω σε πιο ακριβή κ καλή συσκευή τύπου note5 DS ή 950xl εντέλει

Με ενδιαφέρουν συσκευές 5-5.7''

οπωσδήποτε 2sim

max 250-270euro

πολύ καλή μπαταρία

κ πολύ καλή οθόνη

 

Έχει αντίπαλο το j5 ds παρά τις όποιες παραχωρήσεις σε ram, rom?

Link to comment
Share on other sites

Και για ακόμα πιο εύκολη λύση Hola ή κάποιο άλλο VPN και τα βλέπεις online στο site τους.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

 

Επειδή δεν παρακολουθώ και πολύ τις εξελίξεις θα ήθελα τη γνώμη σας

Αυτή τη στιγμή έχω το ΝΟΚΙΑ 1020. Το κινητό το χρησιμοποιώ κυρίως για φωτογραφίες και είμαι ευχαριστημένος. Έχει όμως αρχίσει να τα παίζει (μικρόφωνο, έσπασε λίγο η οθόνη).

Το ερώτημά μου είναι το εξής: υπάρχει κάποιο κινητό που να είναι ισάξιο σε ποιότητα φωτογραφίας και να έχει κάτω από 300-400 € μεταχειρισμένο ή καινούργιο, κινέζικο ή branded; ή να βρω ένα άλλο 1020?

 

Ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα

Πρεπει αμεσα να αγορασω καινουργιο κινητο που να τραβαει οσο γινεται φοβερες φωτο η μπροστινη καμερα για selfie...α και γενικα καλο βιντεο.Ειναι για την γυναικα οποτε καταλαβαινετε.Καποτε ασχολιομουν και γνωριζα.Τωρα απεχω απο το αθλημα:lol::rolleyes:. Ομως ΠΑΡΑΚΑΛΩ οχι κινεζικα.Το αν θα τρεχουν android η windows δεν με απασχολει,κοστος εως 250€.

Ολες οι γνωμες δεκτες:cool

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας ,

ενιαφέρομαι αυτό τον καιρό να αγοράσω το Microsoft Lumia 640 XL το 3G όχι το LTE .

Ήθελα να σας ρωτήσω σχετικά με την τιμή του από καταστήματα που υπάρχουν στο

Skroutz . Ξεκινά απο (183,48 εώς 229,0 € ) και η ερώτηση μου είναι η εξής.

Ποιοί παράγοντες παίζουν ρόλο στο κάποιο κατάστημα να πουλά πιο φθηνά

το παραπάνω προϊόν ...και ποιοί πιο ακριβά ;

http://www.skroutz.gr/s/6536691/Microsoft-Lumia-640-XL-3G-Dual-8GB.html

Εγώ ενδιαφερόμουν να το παραγείλω από το (Kaizer Store) = 183,4€

Μπορώ να το εμπιστευτώ ...γιατί η τιμή σε σχέση με άλλα μαγαζιά είναι πολυ πιο χαμηλά ;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για το χρόνο σου.

Αυτό είναι δυνατόν να παίζει σε αυτά τα χρήματα:

http://merimobiles.com/huawei-honor-3x-g750-dualsim-octa-core-1-7ghz-mt6592-5-5-inches-1280x720-pixels-android-4-2.htm

 

ειναι περασμενης φουρνιας

δεν υποστηριζει 4G

εχει μονο 8gb χωρο

ερχεται με σχετικα παλαιο android

δε νομιζω να εχει tap to wake

θεμα g750

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ψαχνω ενα κινητο να αλλαξω το iphone.θελω κατι να μην εχει lag και με οσο δυνατον καλυτερη μπαταρια γιατι στην ουσια αυτος ειναι ο λογος που το αλλαζω.εχω καταληξει σε αυτα τα δυο.ποιο πιστευεται οτι ειναι καλυτερο?
Link to comment
Share on other sites

Οι διαφορές τιμής έχουν να κάνουν με το πόσο κέρδος θέλει να βγάλει το κάθε μαγαζί. Μαγαζιά όπως το Kaizer εισάγουν τα κινητά κατευθείαν από Ευρώπη υποσκελίζοντας έτσι τον επίσημο εισαγωγέα στην Ελλάδα. Πάντως τα κινητά αυτά καλύπτονται κανονικά από την εγγύηση της MS και φυσικά σε καλύπτει και ο νόμος περί δικαιωμάτων του καταναλωτή σε κάθε περίπτωση. Εγώ αγόρασα το 640 από μαγαζί δίπλα στο Kaizer, είχε εισαχθεί από Ιταλία (φορούσε ιταλική rom αλλά πολύ εύκολα γύρισε σε ελληνικά όταν "διάβασε" την sim), και το κινητό είναι μια χαρά (1 μήνα τώρα που το έχω στην κατοχή μου).

1) Οδηγός καταναλωτή (περί εγγυήσεων) -> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=357763

2) Backup της rom χωρίς root -> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=357312.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

ετοιμαζομαι για νεο κινητο και θελω τη βοηθεια σας.

Τελικες επιλογες μου οι παραπανω εκτος αν πεσει η τιμη στο s6 edge plus οποτε παω καρφωτος εκει.

Τεσπα budget max 550€.

Ολες οι αποψεις δεκτες...

Θα εκτιμουσα ιδιαιτερα αποψεις απο χρηστες note που περασαν σε πιο μικρες οθονες.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση . :)

Δηλαδή η τιμή παίζει και απο ποιά χώρα εισάγεται ε ;

Ωραία .

Τώρα αυτό που λες για την ROM ... με προβλημάτισε λίγο ...επειδή ήταν εισαγόμενο

από Ιταλία ...ήταν στην Ιταλική Γλώσσα ;

Επίσης εάν μπορείς πες μου και την άποψη σου ... για το 640 XL ... ή καλύτερα γενικά

για τα Windows Phone ..είναι η πρώτη φορά που θα γίνω κάτοχος WINDOWS PHONE ..

Edited by Kleart
Link to comment
Share on other sites

η τιμη παιζει αναλογα με την χωρα που προοριζεται.

οσο για την ρομ, μην ανησυχεις. θα παιζουν τα ελληνικα :)

 

σκεφτομουν και γω να το παρω αλλα προτιμησα android(δεν ειμαι φανμποϋ καμιας εταιριας/λειτουργικου)

 

με το καλο να το παρεις! ειναι συσκευαρα!!!

Link to comment
Share on other sites

κατω απο νοτελι (στο θεμα οθονης/εμπειριας χρησης) δε πρεπει να πεσεις!

 

το σ6 edge τρομερο, αλλα "μικρη" οθονη ;)

Link to comment
Share on other sites

ακομη δε κυκλοφορησε το νοτε 3, οποτε γνωμες/αποψεις για την μπαταρια του δεν υπαρχουν!

το 2 σε αυτον τον τομεα τα παει μετρια, αν και ειδα οτι βελτιωθηκε πολυ στις τελευταιες εκδοσεις!

 

το ζ1 δε το γνωριζω, οποτε προτεινω το xiaomi

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...