Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)


spaka
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχετε να προτείνεται Dual boot tablet περίπου 10" win10 κυρίως για διάβασμα (pdf etc) τεχνικών κειμένων με εξισώσεις? Ποσό γύρω στα 200€ για αγορά από Κίνα. Δέχομαι ότι με android μόνο θα μπορούσα να κάνω άνετε την δουλειά μου αλλά θέλω να "παίξω" και με win σε tablet. Edited by tampere
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το πρωτο ειναι το x600, το δευτερο το x500 .

Το χ500 ειναι πιο καινουργιο,μεταλλικο,με αισθητηρα δαχτυλικου αποτυπωματος.

Το χ600 λενε εχει καλυτερη οθονη και καμερα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω μεινει απο κινητο.. παρακαλω βοηθηστε να αποφασισω γτ εχω σκασει μιλαμε και εχω βαρεθει να διαβαζω απειρα ποστ.. με ενδιαφερει αρκετα η camera και γενικα σαν κινητο... Εχω καταλαξει σε αυτα τα 2 μεχρι 300 ευρο.. τι λετε? Α και κατι αλλο. εχουν και τα 2 ραδιοφωνο? γτ καπου διαβασα για το Flex 2 οτι δεν εχει..
Link to comment
Share on other sites

telcast x98 pro 9.7 ιντσες αλλα ειναι τουμπανο
Sony Ericsson V800 -> K850i -> Lg Optimus 7 (sold) -> Sony Ericsson Xperia Neo V ->ZTE V967S -> Asus Zenfone 2 4gb ram 2.3 ghz 64gb storage!(sold) -> Xiaomi Redmi Note 3 Prime (sold) -> Xiaomi mi5s 128gb ->Xiaomi Mi9 Lite 64gb
Link to comment
Share on other sites

Xiaomi mi4c

 

θελει micro sd

Sony Ericsson V800 -> K850i -> Lg Optimus 7 (sold) -> Sony Ericsson Xperia Neo V ->ZTE V967S -> Asus Zenfone 2 4gb ram 2.3 ghz 64gb storage!(sold) -> Xiaomi Redmi Note 3 Prime (sold) -> Xiaomi mi5s 128gb ->Xiaomi Mi9 Lite 64gb
Link to comment
Share on other sites

Huawei Honor 6.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Και τα δύο έχουν ραδιόφωνο και ίδια κάμερα.

Το g3 υπερτερεί στην μνήμη μιας και κοιτάς με τα 3γιγα, αλλά σε συμπεριφορά το flex 2 είναι ανώτερο και στο λέω με σιγουριά μιας και τα είχα και τα δύο.

Το flex είναι ξεχωριστό τηλέφωνο και είναι καθαρά θέμα γούστου.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Και τα δύο έχουν ραδιόφωνο και ίδια κάμερα.

Το g3 υπερτερεί στην μνήμη μιας και κοιτάς με τα 3γιγα, αλλά σε συμπεριφορά το flex 2 είναι ανώτερο και στο λέω με σιγουριά μιας και τα είχα και τα δύο.

Το flex είναι ξεχωριστό τηλέφωνο και είναι καθαρά θέμα γούστου.

 

Το flex 2 νομιζω οτι ειναι ανωτερο οντως.. δε με ενδιαφερει τοσο ο χωρος αποθηκευσης οσο επειδη εχει 3gb ram, πιστευεις θα εχει καλυτερη συμπεριφορα το flex 2? απο camera λες δεν εχουν διαφορες, πιστευω εννοεις και σε σκοτεινη ληψη..

Link to comment
Share on other sites

Το flex 2 νομιζω οτι ειναι ανωτερο οντως.. δε με ενδιαφερει τοσο ο χωρος αποθηκευσης οσο επειδη εχει 3gb ram, πιστευεις θα εχει καλυτερη συμπεριφορα το flex 2? απο camera λες δεν εχουν διαφορες, πιστευω εννοεις και σε σκοτεινη ληψη..

 

Έχει όντως καλύτερη συμπεριφορά. Στο g3 έχει κάτι ανεξηγητα κολληματακια ώρες ώρες.

Στην κάμερα ότι ισχύει στο ένα ισχύει και στο άλλο σε όλες τις συνθήκες. Αν δεν καλώ λάθος το flex 2 έχει την κάμερα του G3.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν κοιτάς g3 ή flex 2 που παίζουν γύρω στα 290€?

 

Για τι g3 δεν εχω ακουσει και τα καλυτερα σχολια. Εχω διαβασει οτι ξεφαβει και κιτρινιζει η οθονη μετα απο καποιο διαστημα.

Βεβαίως τώρα που ειδα το flex 2 μια σημαντικη παραμετρος που ξεχασα να αναφερω ειναι οτι το 5" ειναι το μεγιστο που μπορει να διαχειριστει.

Εχουμε παει σε καταστημα γνωστης αλυσιδας και επιασε καποια 4,7 - 5 - 5,5 - 5,7 και της αρεσε σαν πιασιμο καλυτερα το 5-αρι

Sagem RC922 - Nokia 3330 - Siemens S25 - Nokia 6610 - Siemens SX1 - BenQ Siemens EF81 - Siemens SXG75 - Samsung Omnia I - ZTE V970 - Sony Xperia X10 - Vodafone 527 - Meizu M2 - Samsung Pocket Neo - Xiaomi Redmi Note 4 Global - Xiaomi MI Note 10 lite

Link to comment
Share on other sites

Ποια είναι η γνώμη σας;;

Συνήθως δεν ψάχνω κινητό με τις μέρες και τους μήνες, αλλά επειδή οι καιροί δυσκόλεψαν και έχω θέσει ανώτατο όριο τα 200 ευρώ, το πλήθος το κινητών που πληρούν αυτά τα οικονομικά κριτήρια έχει μειωθεί κατά πολύ.

 

ΔΕΝ θέλω κινητό από Κίνα.

Μέση χρήση.

Δεν παίζω βαριά παιχνίδια.

Θέλω οπωσδήποτε 16gb εσωτερική μνήμη (μου αρέσει να δοκιμάζω εφαρμογές), άρα αποκλείω το Galaxy J5.

Σκεφτόμουν και Galaxy A5, αλλά έχει 250 ευρώ και με άλλα 40 αγοράζεις το LG G3.

Δεν θέλω το Huawei P8 Lite γιατί διαβάζω πολύ άσχημα σχόλια για την μπαταρία του.

 

Galaxy A3 (μνήμη 1.5/16) γύρω στα 180 ευρώ. Διαβάζω ανάμικτα σχόλια.

Vodafone Smart Ultra 6 (μνήμη 2/16) στα 199 ευρώ. Διαβάζω καλά σχόλια.

 

Δεν με απασχολεί το γεγονός ότι το ένα έχει 4.5 ίντσες οθόνη και το άλλο 5.5

Edited by geokaza
Link to comment
Share on other sites

φίλε αν πας στο

http://www.gsmarena.com/search.php3 και πατήσεις τα χαρακτηριστικά που ζητάς θα δείς πως δεν υπάρχει το κινητό με αυτά που θες.. το καλο είναι πως βάλε βγάλε μπορείς να δείς τι απο αυτά που ζητάς περιορίζει τις επιλογές σου.. (απ'οτι είδα μάλλον ο επεξεργαστής στα 2.5 είναι).

dum spiro spero
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...