Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)


spaka
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=7469&idPhone2=7630&idPhone3=7201

Παρακαλω οποιος μπορει ας βοηθησει με ενδιαφερει πολυ η καμερα γιατι θελω να φωτογραφιζω ρουχα....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα, σκέφτομαι να αγοράσω ενα απο τα δυο κινητά . το θέμα ειναι αξιζει να δώσω +60 ευρώ για το lg g4? υπάρχει κάποιο άλλο σε αυτά τα λεφτά? ( η αγορά θα γίνει τα χριστούγεννα )
Link to comment
Share on other sites

οχι. σε αυτη την τιμη δες:

doogee x5 pro (5") δοκιμασμενο

doogee x6 pro (5.5") νεο-αδοκιμαστο

umi rome (5.5") νεο-αδοκιμαστο

oukitel k4000 (5") νεο, λιγο πιο ακριβο

Edited by telefoneri
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους..! Θα ήθελα τη βοήθειά σας σχετικά με την αγορά κινητού.. Σκέφτομαι να πάρω το galaxy a3 υπάρχει κάποιος που να έχει προσωπική εμπειρία ή να είναι αρκετά "ψαγμένος" ώστε να μπορεί να πει αντικειμενικα αν είναι καλή αγορά? Έχετε να προτείνετε κάποιο άλλο? Αυτό που ενδιαφέρει εμένα είναι να μην κολλάει όσο γίνεται ακόμα και σε βαριά παιχνίδια (κάτι που λογικά το θέλουν όλοι) να έχει καλή κάμερα (μπρος και πίσω) και να είναι το δυνατόν πιο γρήγορο... Μπορώ να διαθέσω μέχρι 300 περίπου ευρώ..! Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
Link to comment
Share on other sites

Γειάς σας θέλω πρόταση κινητού για απλή χρήση δε με νοιάζει η κάμερα να έχει καλό ακουστικό θέλω, μέχρι 30 ευρώ.:)
Link to comment
Share on other sites

Διάβασε το σχετικό νήμα

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=414613

 

Οι κριτικές ειναι κυρίως θετικές. Αποδείχτηκε καλό κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,έφτασε ο καιρός να αλλάξω το 630 και είμαι ανάμεσα στα εξής

1.samsung j5

2.lenovo a7000

3.meizu m2note

Η αγορά θα γίνει απο πάμπλικ λόγω δόσεων(ελέω καπιταλ κοντρολ).Θα ήθελα την βοηθεια σας.Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Το g4 είναι πολύ καλό... Δεν ξέρω ποια θα είναι η τιμή του τότε... Πάντως κοντά στα 400 νομίζω είναι ότι καλύτερο
τα μεγαλυτερα ψεματα...εχουν μια δοση αληθειας!!!
Link to comment
Share on other sites

Κάνεις λάθος. Καθόλου χοντρό δεν είναι. Είναι κινητό κόσμημα. Γι αυτό σου πρότεινα το letv x600 κι όχι το letv x500. Στο x500 απλά πρόσθεσαν fingerprint και μεταλλικό καπάκι πίσω αλλά έχει λίγο υποδεέστερη κάμερα. Και η οθόνη του δεν είναι τόσο φωτεινή όσο του x600 που προσωπικα τη θεωρώ καλύτερη επιλογή.

 

Χμμμ.... ισως και να έχεις δίκιο... κατσε να έρθει το le1s να δούμε τι ψάρια πιάνει...!!!

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Διάβασε το σχετικό νήμα

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=414613

 

Οι κριτικές ειναι κυρίως θετικές. Αποδείχτηκε καλό κινητό.

 

Ναι φίλε μου αποδείχτηκε όντως πολύ καλό κινητό. Και στο λεει αυτό κάποιος που είχε και το g2 και το g3. Στα περιπου πανω-κάτω 200 ευρω αυτη τη στιγμή δεν υπάρχει νομίζω καλύτερη επιλογη. Βέβαια είναι και θέμα γούστου εξωτερικής εμφάνισης μετά το επόμενο κριτήριο. Εγώ για παράδειγμα το letv το θεωρώ πανέμορφο σε σχεση με άλλα κινέζικα κινητά όπως το ulefone που πρότεινε ο φίλος παραπάνω. Απο κει και πέρα λοιπόν κοιτάς specs, αξιοπιστία, ποιοτητα κατασκευης και εμφάνιση.

Samsung a51-Huawei p smart z-xiaomi redmi note 8 pro-honor 8x - Samsung s7 edge-Xiaomi redmi note 4-Letv-lenovo p1-samsung note 4-Htc one m8 - lenovo z2 pro - lg g3 - samsung a5 - lenovo z2 - iphone 5s - samsung s5 - samsung grand 2 - lg g2 - asus zenfone 5 - samsung s3 - lumia 520 - samsung s4 mini - iphone 4s etc..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,έφτασε ο καιρός να αλλάξω το 630 και είμαι ανάμεσα στα εξής

1.samsung j5

2.lenovo a7000

3.meizu m2note

Η αγορά θα γίνει απο πάμπλικ λόγω δόσεων(ελέω καπιταλ κοντρολ).Θα ήθελα την βοηθεια σας.Ευχαριστώ

 

 

Αφού έχεις την δυνατότητα να αγοράσεις μόνο από το συγκεκριμένο κατάστημα ριξε μια ματια και στο Lenovo Vibe P1m.

Samsung a51-Huawei p smart z-xiaomi redmi note 8 pro-honor 8x - Samsung s7 edge-Xiaomi redmi note 4-Letv-lenovo p1-samsung note 4-Htc one m8 - lenovo z2 pro - lg g3 - samsung a5 - lenovo z2 - iphone 5s - samsung s5 - samsung grand 2 - lg g2 - asus zenfone 5 - samsung s3 - lumia 520 - samsung s4 mini - iphone 4s etc..
Link to comment
Share on other sites

δεν γνωριζω αν εχουν καλο ακουστικο.

απλως ικανοποιουν την τιμη και "εχουν" καμερα.

http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_113148.html

http://www.skroutz.gr/s/4389023/Nokia-108.html

Edited by telefoneri
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Ήθελα να ρωτήσω αν κανείς γνωρίζει σχετικά με walkie talkie για επικοινωνία στο βουνό κατά τη διάρκεια ορειβασίας. Με ενδιαφέρει να έχει μεγάλη εμβέλεια. Τί να προσέξω και πού να ψάξω? Είναι κάποιες μάρκες καλύτερες?
Link to comment
Share on other sites

Εγώ σου προτείνω το Lenovo A7000 που είμαι και ευχαριστημένος κάτοχος της συσκευής από την Πέμπτη από public. Δες και το Meizu από κοντά. Το Samsung δεν θα το κοιταγα λόγω της αισθητά μικρότερης RAM και οθόνης.
:chair:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Ικανοποιημένος κάτοχος lumia 730,μετά το άκυρο του project astoria,σκέφτομαι να περάσω σε android.

 

Ψάχνω συσκευή ανάλογη στα κυβικά του 730 και καταλείγω στο xiaomi redmi 2 prime.To note 2 με φρενάρει κυρίως λόγω μεγέθους και αυτονομίας,απ,ότι διαβάζω.Τα meizu για κάποιο λόγο δεν μου κάνουν αισθητικά.Το home button με απωθεί.

 

Ταυτόχρονα σκέφτομαι και το moto g 3rd gen.Θα ήθελα γνώμες για το αν αξίζει η οικονομική υπέρβαση για το moto g συγκριτικά με το redmi2.

 

Tέλος,θα ήθελα να ρωτήσω αν πιστεύετε ότι το redmi 2 θα αντέξει σε βάθος χρόνου από άποψη software και αναβαθμήσεων.

 

Είμαι ανοιχτός σε εναλλακτικές προτάσεις.Σας ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Ικανοποιημένος κάτοχος lumia 730,μετά το άκυρο του project astoria,σκέφτομαι να περάσω σε android.

 

Ψάχνω συσκευή ανάλογη στα κυβικά του 730 και καταλείγω στο xiaomi redmi 2 prime.To note 2 με φρενάρει κυρίως λόγω μεγέθους και αυτονομίας,απ,ότι διαβάζω.Τα meizu για κάποιο λόγο δεν μου κάνουν αισθητικά.Το home button με απωθεί.

 

Ταυτόχρονα σκέφτομαι και το moto g 3rd gen.Θα ήθελα γνώμες για το αν αξίζει η οικονομική υπέρβαση για το moto g συγκριτικά με το redmi2.

 

Tέλος,θα ήθελα να ρωτήσω αν πιστεύετε ότι το redmi 2 θα αντέξει σε βάθος χρόνου από άποψη software και αναβαθμήσεων.

 

Είμαι ανοιχτός σε εναλλακτικές προτάσεις.Σας ευχαριστώ.

http://www.skroutz.gr/s/7333160/Samsung-Galaxy-J5-8GB.html

 

 

Το εχω και ειναι φοβερο δεν ξερω αν σε ενδιαφερει:)

Link to comment
Share on other sites

στα τελευταια μειζου το home button ειναι touch,το ακουμπας και πας πισω

 

εχω 2 μηνες το m2 και εχω πατησει το home button 1 φορα!!!

 

touch φιλε μου

 

το μικροτερο ξιαομι με 4,7 ιντσες και 2 ραμ δεν σου κανει??

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

Nαι,αυτό εννοούσα ότι έχω καταλήξει.Το 4,7 μου κάνει.Είναι πιθανό να πάρω αυτό.Εκτός αν πειστώ ότι αξίζει να δώσω παραπάνω για το moto g.

 

Όσο αφορά το meizu..θα το επανεξετάσω.Σε σχέση με το xiaomi ποια είναι η γνώμη σου?

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και το θέμα τις συσκευής που μπορείς να διαβάσεις πολλές γνώμες απο τους κάτοχους.

Apple iPhone 6S Plus

Γενικώς σε μέσες άκρες,όλοι μας έχουμε μείνει πολύ ικανοποιημένοι.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...