Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)


spaka
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα ήθελα να μου προτείνετε smartphone μέχρι 80 ευρώ για γυναίκα που πρώτη φορά θα το χρησιμοποιήσει. Δεν θα ήθελα από Κίνα, από skroutz ή από τα κλασσικά, λόγω εγγύησης. Ευχαριστώ πολύ.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα. Θελω να παρω δώρο ενα κινητό μεχρι 200 ευρω άσχετα απο το λειτουργικό αλλα το πιο βασικο κριτηριο ειναι να τραβάει καλες φωτογραφίες.Ποιο κατα την γνωμη σας ειναι?Σας παρακαλω μεχρι 200 ευρώ. .Αυτο ειναι το ανώτερο όριο δυστυχώς που μπορει να διατεθεί.
Link to comment
Share on other sites

σε αυτα τα χρηματα, πας αυστηρα σε wp.

μπορεις να επιλεξεις καποιο απ τα 435, 532.

με λιγα ευρω παραπανω πας στο 535 ή στο 630

Link to comment
Share on other sites

Θα σε καλύψει απολύτως! Έχω το 640 με 220 εφαρμογές εγκατεστημένες και δεν "νοιώθει"...

 

ολο το store εγκατεστησες και συ; :lol::lol::lol:

 

συμφωνω και γω για το λουμια:cool:

Link to comment
Share on other sites

Εξαρταται τι χρηση κανεις.

 

Αν γενικως εισαι ο τυπος που θες να "πειραζεις" πραγματα, οπως launcher, θες file management στο κινητο δλδ κλασσικο file system based αρχεια και οχι cloud based, ή app based, να αλλαζεις system apps , κ γενικα οτι απιθανο tweak, widget μπορει να βρεις (εννοειται κ root κλπ) τοτε μεινε στο android. Επισης εννοειται οτι δεν παιζει copy paste για μουσικη αλλα itunes. Δε παιζει radio fm επισης, αν ειχες πριν.

 

Αν δεν σε ενδιαφερουν αυτα πιστευω οτι πρακτικα και χρηστικα θα σε καλυψει και με το παραπανω το ios. Εχει και τα καλα του να τα λεμε.. Καλορυθμισμενα animations και scroll χωρις lag, ενιαια εμφανιση εφαρμογων, καλυτερη διαχειριση βαρεων εφαρμογων οταν περασει ο καιρος και παλιωσει το κινητο σου, λιγοτερη αναγκη για reset καθε τοσο, τακτικα updates.

 

Θεμα προσαρμογης δε νομιζω να εχεις, ειναι φτιαγμενο και για ασχετους :P.

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα όλες τις Lumia εφαρμογές, τους χάρτες με το here transit καθώς και cloud services, ebanking, 4-5 παιχνίδια κ.τ.λ.. Τα βασικά μωρέ...

1) Οδηγός καταναλωτή (περί εγγυήσεων) -> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=357763

2) Backup της rom χωρίς root -> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=357312.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.

Γενικότερα ναι μου αρέσει η ελευθερία στο Λειτουργικό. Αν και σε καινούργια συσκευή δεν βάζω χέρι.

Δεν είχα πότε συσκευή ios για τους προφανούς λόγους. Διότι χωρίς το itunes δεν κάνεις τίποτα.....

Απλά στο 9 μου έχουν κινήσει το ενδιαφέρον οι αλλαγές που έχουν γίνει προς το θετικό φυσικά.....

multitasking, αμεσότητα σε εφαρμογές κλπ.

Και πάλι όμως δεν φαίνεται να είναι αρκετά για να με πείσουν ότι αξίζουν τα χρήματα αυτά.

 

Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Απ όσο ξερω το p8lite υστερεί σε φωτεινότητα οθόνης κάτι που με χαλάει μιας κ θέλω να την χαίρομαι!!!

 

Μια χαρα ειναι εγω που το ειχα δεν ειχα κανενα θεμα κατω απο τον ηλιο που το ειχα στο φουλ. Τωρα μεσα σε σπιτι παντα το ειχα χαμηλα

Huawei Ideos x5 > Samsung ativ s > Iphone 4 > Nexus 4 > Huawei p8 lite > Xperia z2
Link to comment
Share on other sites

Η καρδια λεει Flex 2

 

Το μυαλο λεει G4.

 

ετσι θα το συνοψιζα για τις 2 αυτες συσκευες.

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

δες αν εχει το huawei p8 lite

 

Ειναι 5 ιντσες αυτο και θελει αυστηρα μεχρι 4.5....

Συσκεύες: lg optimus l7, sony xperia z2, lenovo a806, samsung galaxy s3, samsung galaxy s4 black edition, samsung galaxy s6 Gold Platinum 64g,
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας..

Θελω να παραγγειλω ενα τηλεφωνο περιπου στα 200 ευρω...απο το skroutz...

Και επειδη θελω να το αγορασω σε ασπρο χρωμα και το εχουν τρια μαγαζια μονο... ποιο απο αυτα μου προτεινετε;;

Το phonegallery.gr η το nok-shop.gr η το citisshop.com ;;;

 

Προκειται για δωρο...και θελω να ειμαι σιγουρος οτι απο το μαγαζι που θα το παραγγειλω δεν θα διαπιστωθει κανενα προβλημα...

Ευχαριστω πολυ....:p:p

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Απαγορεύεται η άσκοπη μορφοποίηση κειμένου σε ολόκληρο το post.

Edited by hitman89
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα...

Ειμαι αναμεσα σε Samsung Galaxy J5 και Sony Xperia T3...ποιο απο τα δυο πιστευετε οτι εχει καλυτερη αποδοση;;

Με ενδιαφερει αρκετα η μπαταρια του...και φυσικα η οθονη του..

ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

ενα πολυ καλο τηλεφωνο δοκιμασμενο..για πρωτη φορα...

ειναι το alchatel αυτο εδω..στα 80 ερυω..

http://www.public.gr/product/tilefonia/kinita-smartphones/smartphone-alcatel-onetouch-pop-d5-dual-sim-4gb-leyko/prod6850889pp/:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Χρειάζομαι τη βοήθειά σας γιατί έχω κάποιους προβληματισμούς. Ψάχνω κινητό που να στοιχίζει 150-200ε. Είμαι μεταξύ των εξής τριών:

-Xiaomi Redmi note 2: http://www.vickmall.com/original-xiaomi-redmi-note-2-prime-2-2ghz-2gb-32gb-smartphone-4g-fdd-lte-mtk-helio-x10-octa-core-5-5-inch-fhd-13-0mp.html

-Meizu MX4 Pro: http://www.vickmall.com/meizu-mx4-pro-samsung-exynos-5430-octa-core-1-8ghz-4g-lte-smartphone-3gb-16gb-5-5inch-gorilla-glass-2k-screen-20-70mp-camera-otg-nfc-grey.html

- JIAYU S3: http://www.vickmall.com/jiayu-s3-mtk6752-octa-core-android-4-4-smartphone-4g-fdd-lte-ram-3gb-rom-16gb-13mp-camera-3000mah-5-5-inch-fhd-gorilla-glass-screen.html.

Ποιό θα προτείνατε; Επίσης αν έχετε να προτείνετε κάτι άλλο, κάντε το ελεύθερα. Αυτό που με προβληματίζει κυρίως είναι πώς θα πραγματοποιηθεί η αγορά απο το συγκεκριμένο site λόγω των capital controls. Έχω διαβάσει κάποια πράγματα σχετικά, αλλα έχω μπερδευτεί. Αν θέλετε να με ενημερώσετε για τους τρόπους με τους οποιους μπορει να γίνει η αγορά ή να με παραπέμψετε σε κάποια έγκυρη πηγή, θα το εκτιμούσα. Διαθέτω χρεωστική κάρτα της Πειραιώς.

Ευχαριστώ :shifty::)

Link to comment
Share on other sites

το galery εχει πανω απο 100 κριτικες και 4 αστερια

το nok εχει 5 αστερια αλλα μονο 15 κριτικες.

μαλλον θα προτιμουσα το galery.

δεν εχω αγορασει ουτε απο το ενα ουτε απο το αλλο.

 

ποιο τηλεφωνο θες να παρεις?

Edited by telefoneri
Link to comment
Share on other sites

Έχω αγοράσει από nok-shop.gr κανένα πρόβλημα και πολύ εξευπηρετικοί μάλιστα. Το συνιστώ.
k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire - Vodafone Smart 4G
Link to comment
Share on other sites

Φίλε καλησπέρα. Το συγκεκριμένο Lenovo έχει 1280x800 ανάλυση όπως και το Samsung. Το F που έχεις εσύ έχει 1920x1200. Ευχαριστώ πάντως για τις πληροφορίες.

Κάποια άλλη γνώμη;

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου αρέσει που απαντώ καθώς δεν έχω χρησιμοποιήσει το flex 2,

 

Άλλα δες αυτά

 

+ καλύτερη κάμερα , οθόνη ,αποσπώμενη μπαταρία ,3Gb με πολύ καλή διαχείριση και νομίζω καταλήγεις εύκολα στο G4.

 

Όχι ότι με τα λιγότερα λεφτά του flex δεν μένεις ικανοποιημένος.

Link to comment
Share on other sites

Εντυπωσιακή η τιμή του mx4 pro. Νομίζω ότι είναι μια (ή μισή έστω) κατηγορία πιο πάνω από τα άλλα 2 πολύ καλά κινητά. Στο vickmall αγοραζεις χωρίς πρόβλημα . Έχω αγοράσει αρκετές φορές πρόσφατα με χρεωστική Πειραιώς. Edited by Katzenjammer
Link to comment
Share on other sites

Συνολικά G4.....!Για πιο οικονομικό αλλά και λόγω κυρτής οθόνης-design flex 2!

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

Για το ξαδερφακι μου ψαχνω ~250€.. απο ελλαδα αξιόλογο ειναι το G3 και μετα απο κινα παρα πολλες επιλογες υπάρχουν τα meizu οπως mx5 υπαρχουν τα xiaomi οπως note 3 mi4c και εχουμε και τα δυνατα vfm letv.. και ειναι και τα huawei οπως honor 6. Οπως φαινεται παρα πολλες επιλογές! Μπέρδεμα... βασικά κριτήρια να εχει sd η τουλάχιστον 32GB 3gb ram και καλη αυτονομία... Όποιος μπορει ας δωσει τα φωτα του...!

 

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...