Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)


spaka
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω στο μυαλό μου την αγορά tablet γύρω στις 10 ίντσες και το συγκεκριμένο μοντέλο είναι μια από τις προτιμήσεις μου. Οι άλλες δυο είναι το Teclast X98 Pro και το Chiuwi Hi10. Απλά το πρώτο έχει και το πενάκι και σαν κάτοχος Note 3 με έχει βολέψει αρκετά. Ποια είναι η δική σας γνώμη; Το έχει κάποιος;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχω στο μυαλό μου την αγορά tablet γύρω στις 10 ίντσες και το συγκεκριμένο μοντέλο είναι μια από τις προτιμήσεις μου. Οι άλλες δυο είναι το Teclast X98 Pro και το Chiuwi Hi10. Απλά το πρώτο έχει και το πενάκι και σαν κάτοχος Note 3 με έχει βολέψει αρκετά. Ποια είναι η δική σας γνώμη; Το έχει κάποιος;

 

Έχω το Teclast και είμαι υπερευχαριστημένος, τόσο σε επιδόσεις όσο και σε μπαταρία. Η οθόνη του είναι κρύσταλλο πραγματικά, σαν ποιότητα κατασκευής ΟΚ, είναι συμπαθητικό αλλά σε επιδόσεις δε θα έχεις θέμα. Φορτώνει τα πάντα αερας. Για τα άλλα που λες δεν έχω γνώμη.

Link to comment
Share on other sites

Huawei Y6 έξυπνη επιλογή. Το Spirit από την άλλη έχει καλή ποιότητα κατασκευής και οθονάρα σε φωτεινότητα. Δύσκολη επιλογή, θα πήγαινα στο Huawei.
Link to comment
Share on other sites

Με 1 gb ram Android θα αρχίσουν πολύ γρήγορα να κολλάνε.Ας κοιτάξει αν υπάρχει σε αυτά τα λευτα κάποιο lumia.πχ το 640 είναι πολύ καλύτερη επιλογή.
Link to comment
Share on other sites

Ειχα 5 μηνες το huawei (το εχασα ομως προσφατα) kai to mono prοβλημα ηταν η μικρη ram για τις εφαρμογες ....Σε ολα τα αλλα ηταν πολυ καλό .....Απο την αλλη to Lenovo εχει ποιο νεο λειτουργικο : lolipop 5,1 και ποιο νεο σε κατασκευη αλλα 1GHZ ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΤΗ ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟ huawei που εχει 1,2 GHZ...Δεν ξερω ποιο να προτιμησω ,...Ακουω γνωμες απο αυτους που τα εχουν και τα ξερουν στη πραξη............Ευχαριστω εκ των προτερων........:):)
Link to comment
Share on other sites

Διάλεξε το coolpad Modena σε χρυσό. Οπότε ότι και να της πω. Την ενημέρωσα.. Εγώ πάντως το s2 καλά πήγαινε τα πρώτα χρόνια με την ίδια μνήμη ραμ.

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα.Εχω το Lumia 920 εδω και 3 χρονια και εχει αντέξει πολλα και γενικα μου βγηκε παρα πολυ καλό!!Τώρα ομως μιας και μου ήρθε μια οικονομική ευκολία,θεωρώ ότι ειναι ωρα για αλλαγή,για κάτι καλυτερο απο το 920 σε όλα τα επίπεδα.Εξ αρχής κόλλησα με το καινούργιο 950 που βγηκε αλλα είναι πανάκριβο.Μετα μου άρεσε πολυ το 640 το 4G που βρηκα στα 230€.Το Budget φτάνει μέχρι 500€ απλα όσο λιγότερο τόσο καλύτερα. :p Να πω ότι δεν θα ήθελα να φυγω απο Windows phone και Νοκια-Microsoft εκτός και αν υπάρχει κάποια εξαιρετικη ευκαιρία μέσα σε αυτα τα χρήματα.Κάμερα θελω καλή,μπαταρία καλή και γενικα καλυτερο απο το 920 που έχω.Τι λέτε;;Αξίζει να περιμένω το 950 μήπως πέσει η τιμή;;Το 640 4G ειναι καλή λύση;;Η οτι αλλο προτείνετε εσείς!Ευχαριστώ :)
Link to comment
Share on other sites

Το 640 είναι ένα πολύ καλό κινητό αλλά δεν μπορείς να το συγκρίνεις με το 920. Όχι οτι δεν θα μείνεις ευχαριστημένος αλλά δεν είναι ναυαρχίδα. Αν έχεις υπομονή τότε χτύπα το 950 όταν πέσει η τιμή!

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

ποσα ευρω διαθετεις;

και τα 2 ειναι πανω κατω ιδια σε χαρακτηριστηκα

 

Φιλε σημερα ειδα και το Huawei y 5 στα 99 στον γερμανο και βλεπω να καταλήγω σε αυτο ........

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση. Και εγώ για αυτό πήγαινα αρχικά αλλά μετά είδα το Cube με το πενάκι και άλλαξα γνώμη. Βλέπω ότι έχεις και εσύ το Note 3 οπότε με καταλαβαίνεις!! :)

 

(Ασχετο... το έχεις κάνει root? Αξίζει τον κόπο; Τελειωνει η εγγύηση σε ένα μήνα και το σκέφτομαι)

Link to comment
Share on other sites

τσεκαρε καπου το 930 με wp10 και μτχ

 

αλλιως περιμενε 950,αλλα δεν ξερεις αν θα βγει καλο

 

οποτε κανε διαλλειμα παιρνοντας φτηνο ανδροιδες με 2 ραμ

 

και περιμενεις 950..

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

Όπως λεει και το θεμα ειναι ανάμεσα σε αυτά τα δυο κινητά και δεν ξερω τι να διαλέξω! Το θέλω για νορμαλ χρήση λιγο φωτογραφια, viber, Facebook, Internet, και χρήση GPS. Ευχαριστω για τις απαντήσεις σας
Link to comment
Share on other sites

αν δεν θες dual sim πας sto meizu mx4 pro αν σε νοιαζει η μπαταρια πας στο xiaomi redmi note 3 αν σε νοιαζει το design πας στο letv x600 :)
Sony Ericsson V800 -> K850i -> Lg Optimus 7 (sold) -> Sony Ericsson Xperia Neo V ->ZTE V967S -> Asus Zenfone 2 4gb ram 2.3 ghz 64gb storage!(sold) -> Xiaomi Redmi Note 3 Prime (sold) -> Xiaomi mi5s 128gb ->Xiaomi Mi9 Lite 64gb
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους θέλω να πάρω ένα από τα δυο κινητά απο Ελλάδα μιας και είναι στην ίδια τιμή και με πολύ καλές κριτικές απο τα παιδιά στο forum . Εσείς τι λέτε ? :confused:
Link to comment
Share on other sites

Παρε αυτο που σου αρεσει περισσοτερο. Ολα τα κινητα που εχεις γραψει απο σπεκς ειναι σχεδον ιδια. Η διαφορα ειναι οτι το Χιαομι εχει πολυ καλη υποστηριξη και η μειζυ αλλα οχι οπως η χιαομι. Η Λετβ δεν εχει καλη υποστηριξη(το καλο ειναι οτι κανει εβδομαδιαια updates) και μπορει να χρειαστει να ασχοληθεις και εσυ με ροοταρισματα και περασματα ROM's απο την αλλη ομως πιστεύω ειναι τα πιο ομορφα απο ολα τα αλλα. ΑΑ επισης το Λετβ χ500 ειδα στο κινεζικο φορουμ οτι το Μαρτιο του 2016 θα βαλει Ανδροιδ 6.0 .
Link to comment
Share on other sites

ο Atom που φοράει το teclast δεν έχει σχέση με τον core m του cube, ο core m είναι καλύτερος πχ από τον core i3 M380 που είχα στο laptop και συσκευές που τον φοράνε κάνουν πάνω απο 500 ευρώ,έχει όπως είπες και εσύ Wacom digitizer και η αναγνώριση γραφής στα ελληνικά στα Windows 10 είναι απίστευτη, δεν χρησιμοποιώ πληκτρολόγιο, το τεράστιο + για μένα είναι ο κανονικός ssd που έχει και μπορεί να αλλαχτεί με μεγαλύτερο, φυσικά οι ταχύτητες σε read /write ενός ssd με ενός eMMC δεν έχουν καμία σχέση, στα αρνητικά του cube η μικρή διάρκεια της μπαταρίας 3,5-4 ώρες και το προβληματικό Wi-Fi που κάνει παρεμβολές στον σκληρό δίσκο αλλά στις τελευταίες εκδόσεις το έχουν λύσει, στο δικό μου υπήρχε και κάλυψα την κεραία με ένα αλουμινόχαρτο http://forum.xda-developers.com/windows-8-rt/general/cube-i7-stylus-t3151563/page185

αντικατέστησε το laptop και όποτε χρειάζομαι μεγαλύτερη οθόνη το συνδέω με εξωτερική, πληκτρολόγιο, ποντίκι συνδέονται με Bluetooth

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα..Αποφάσισα να πάρω στην γυναίκα μου ένα doogee x5 pro από Ελλάδα αλλά εγώ λέω να πάρω κάτι πιο καλό απο Κίνα.Έχω ακόμα το Samsung galaxy s2..Σκεφτόμουν ένα ποσό μέχρι 150 ευρώ. Κάμερα τουλάχιστον 8,υποστήριξη 4g και 64bit. Aπό εκεί και πέρα να είναι αξιόπιστο και καλούτσικη μπαταρία.Δεν με ενδιαφέρουν διαστάσεις.Ψάχνω μόνος αλλά δεν βρίσκω άκρη.Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

oukitel k6000 $120 αλλα νεο-αδοκιμαστο. shop

συντομα ερχεται και εκδοση pro.

 

oukitel k4000 $110.

, shop

δεν εχει notification led. επισης σε λιγο εκδοση pro.

Edited by telefoneri
Link to comment
Share on other sites

Το redmi note 3, πολύ όμορφο design, πολύ καλή τιμή, υποστήριξη σε αναβαθμίσεις , μπαταρία.

 

συμφωνω! (εκτος αν πας στο 2 λογω sd και αποσπωμενης μπαταριας)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...