Jump to content

Samsung Galaxy Note 5


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τα θέματα δουλεύουν κανονικα? Σε μενα οχι και δεν ξερω αν φταίει το root.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τα θέματα δουλεύουν κανονικα? Σε μενα οχι και δεν ξερω αν φταίει το root.

 

Τα θέματα δουλεύουν κανονικά.

Δεν έχω παρατηρήσει κάτι άλλο μέχρι στιγμής. Το κινητό πετάει!

Η μπαταρία δείχνει ίδια με πριν, γύρω στις 5.30-6 ώρες SOT με τη δική μου χρήση.

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την τελευταία που βγήκε για τα Εμιράτα (η συσκευή μου είχε CSC για Ζάμπια) μέσω Οdin με wipe cache στην προηγούμενη έκδοση . Δεν έχασα τίποτα από τις ρυθμίσεις και τις εφαρμογές μου. Όλα δείχνουν να δουλεύουν κανονικά (και τα θέματα). Άλλη αίσθηση η συσκευή. Για την μπαταρία θα δούμε τις επόμενες μέρες

 

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την τελευταία που βγήκε για τα Εμιράτα (η συσκευή μου είχε CSC για Ζάμπια) μέσω Οdin με wipe cache στην προηγούμενη έκδοση . Δεν έχασα τίποτα από τις ρυθμίσεις και τις εφαρμογές μου. Όλα δείχνουν να δουλεύουν κανονικά (και τα θέματα). Άλλη αίσθηση η συσκευή. Για την μπαταρία θα δούμε τις επόμενες μέρες

 

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

 

Τι εννοείς; Απλά δεν έκανες factory reset μετά; Εγώ που έχω XSG (emirates) περιμένω μπας και σκάσει με ΟΤΑ αλλά ιγα κάποιο λόγο δεν το βλέπω να γίνεται

Edited by arish
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς; Απλά δεν έκανες factory reset μετά; Εγώ που έχω XSG (emirates) περιμένω μπας και σκάσει με ΟΤΑ αλλά ιγα κάποιο λόγο δεν το βλέπω να γίνεται

 

με αφορμή αυτό που λες, εγώ με csc MTZ, είχα την XSG την πιο πρόσφατη.

Στη συνέχεια πέρασα μέσω odin την TUR την 7. έκανε επανεκκινηση, βελτιστοποίηση εφαρμογών και άνοιξε. Δεν έκανα επαναφορά εργοστασιακών δεδομένων. απλά έπαιξε και παίζει μια χαρά.

θα πρέπει να κάνω επαναφορά εργοστασιακών δεδομένων?

Some age, others mature...:lol:
Link to comment
Share on other sites

με αφορμή αυτό που λες, εγώ με csc MTZ, είχα την XSG την πιο πρόσφατη.

Στη συνέχεια πέρασα μέσω odin την TUR την 7. έκανε επανεκκινηση, βελτιστοποίηση εφαρμογών και άνοιξε. Δεν έκανα επαναφορά εργοστασιακών δεδομένων. απλά έπαιξε και παίζει μια χαρά.

θα πρέπει να κάνω επαναφορά εργοστασιακών δεδομένων?

 

Συνίσταται, δεν επιβάλλεται.

Εγώ δεν κάνω ποτέ , εκτός αν αντιμετωπίσω πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Συνίσταται, δεν επιβάλλεται.

Εγώ δεν κάνω ποτέ , εκτός αν αντιμετωπίσω πρόβλημα.

 

αυτό πίστευα και εγώ.

γενικά νομίζω ότι με μια καλή παραμετροποίηση, πχ αδράνεια εφαρμογών, και δεδομένων/συγχρονισμου σε ορισμένες εφαρμογές και η μπαταρία πάει πολύ καλά.

Some age, others mature...:lol:
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς; Απλά δεν έκανες factory reset μετά; Εγώ που έχω XSG (emirates) περιμένω μπας και σκάσει με ΟΤΑ αλλά ιγα κάποιο λόγο δεν το βλέπω να γίνεται

Πάντα κάνω και είχα προετοιμάσει και τα backup μου αλλά δε χρειάστηκε γιατί υπήρχαν όλες οι εφαρμογές μου και το άφησα για να δω πως θα πάει. Μέχρι τώρα πάει πολύ καλά , το μόνο που έκανα ήταν να το αφήσω να κλείσει από μπαταρία και να κάνω πλήρη φόρτιση με κλειστή τη συσκευή.

 

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτησω κάτι ενας φίλος θελει να πάρει ένα note 5 και ειναι ρουταρισμενο και θέλει να περάσει την official rom. Ποιά ειναι η διαδικασία?

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εχω περασει απο την πρωτη μερα που βγηκε την Τουρκικη ενω πριν ειχα την Ρωσικη....

Δεν εκανα κανενα wipe απλα την περασα μεσω odin απο πανω ετσι απλα.... περισσοτερο γιατι βαριομουν και υπολογιζοντας οτι θα το εκανα το format καποια στιγμη αργοτερα.

Τελικα συνεχεια το ανεβαλα το format μιας και ολα δουλευουν υπεροχα χωρις το παραμικρο προβλημα.

Μια εβδιμαδα σχεδον αργοτερα και δεν εχω κανει ακομα και μαλλον δεν θα το κανω καθολου οπως φαινεται.

Αυτο ομως που μου εκανε εντυπωση και θα ηθελα αν γινεται να ακουσω τις αποψεις σας ειναι το εξης.... εχω στο τηλεφωνο ROM Ρωσιας (SER) 6.0.1 περναω ROM Τουρκιας (TUR) 7.0 και προς μεγαλη μου εκπληξη μετα την ολοκληρωση της διαδικασιας το κινητο εχει αλλαξει CSC και πλεον εχει ROM απο Ηνωμενα Αραβικα Εμιρατα (XSG)...... πως μπορει να γινει αυτο;;;;;;;;;;;;

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή για ποια χώρα προοριζόταν αρχικά? Μήπως δεν ήταν για Ρωσία?. Στο δικό μου που ήταν για Ζάμπια μετά το περάσμα της rom για UAE παρέμεινε ο ίδιος csc (Ζάμπια). Αυτό όμως που παρατήρησα μέσα από την εφαρμογή PhoneInfo είναι ότι αυξήθηκε ο αριθμός των διαθέσιμων csc codes, είναι πολύ περισσότερες από πριν.

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που παρατηρώ στη Nougat είναι ότι έχει αυξηθεί ο χρόνος φόρτισης της μπαταρίας.

Στη γρήγορη φόρτιση χρειάζεται 10% περισσότερο χρόνο για να φορτίσει πλήρως απ'ότι στη MM.

Στη διάρκεια της μπαταρίας δεν βλέπω να έχει αλλάξει κάτι , ίδιους χρόνους με πρίν.

Κατά τα άλλα μόνο θετικά έχω να πώ για τη νούγκατ σε σχέση με την mm...περισσότερες δυνατότητες, πιό γρήγορη, πιό λειτουργική, πιό όμορφη και φοβερά τα νέα features του s-pen.

Link to comment
Share on other sites

το εχω παρατηρησει και εγω οτι φορτιζει πιο αργα η μπαταρια.

 

να πω την αληθεια παντως περιμενα λιγο καλυτερη διαχειριση της ενεργειας...

Link to comment
Share on other sites

Με ODIN την περάσατε όλοι? Με ΟΤΑ ήρθε σε κάποιον? Υπάρχει κάποιος που να ήταν ΡΟΟΤ και να την πέρασε?
Nokia 9000, Palm Visor Pro, Palm Tungsten T, Qtec 9000, OMNIA SGH-i900, Acer neoTouch S200 (ACER F1) [έσκασε η οθόνη του], OMNIA II, Note 1, Note 3, Nexus 6, Note 5 (SM-N920CD)
Link to comment
Share on other sites

Εμένα ενώ είχε βγει (XSG - Emirates) δεν έλεγε να έρθει με ΟΤΑ οπότε την πέρασα απο πάνω με ODIN (χωρίς factory reset). Γενικά το ΟΤΑ στο ν5 δεν μου έχει δείξει καλή συμπεριφορά (ούτε security updates ούτε τπτ).
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Συσκευή από Ιράν μου ήρθε σήμερα η nougat ota

Την πέρασα και οι πρώτες εντυπώσεις είναι θετικές.

 

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

7h21m SOT χθες...με nougat 7.0, χρήση με wifi όχι 3g/4g.

Όλα ανοιχτά, βαριά χρήση, όχι games.

Πολύ καλά νούμερα

Εμένα πάνω από 4 ώρες πολύ δύσκολα

 

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Samsung Galaxy Note 5 N920I

Samsung Galaxy Note 5 N920C

Κάποιος αν γνωρίζει.. να μου δώσει μια γρήγορη απάντηση pls... Ποιά έκδοση να επιλέξω για να μην έχω θέμα στη λειτουργία στην Ελλάδα, αναβαθμίσεις κτλ N20I η N20C ??? Τι διαφορές έχουν???

Note 9
Link to comment
Share on other sites

Samsung Galaxy Note 5 N920I

Samsung Galaxy Note 5 N920C

Κάποιος αν γνωρίζει.. να μου δώσει μια γρήγορη απάντηση pls... Ποιά έκδοση να επιλέξω για να μην έχω θέμα στη λειτουργία στην Ελλάδα, αναβαθμίσεις κτλ N20I η N20C ??? Τι διαφορές έχουν???

 

Koιτα, η Ν920C ειναι verified working απο πολλους εδω, οποτε και μονο λογω community θα επελεγα αυτο.

 

Απο κει και περα, καθαρα με βαση τα specs βλεπω παιζουν στις ιδιες μπαντες οποτε δε νομιζω να εχεις προβλημα και με το I. Παντως αν τα βρισκεις στην ιδια τιμη, παρε το C.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Koιτα, η Ν920C ειναι verified working απο πολλους εδω, οποτε και μονο λογω community θα επελεγα αυτο.

 

Απο κει και περα, καθαρα με βαση τα specs βλεπω παιζουν στις ιδιες μπαντες οποτε δε νομιζω να εχεις προβλημα και με το I. Παντως αν τα βρισκεις στην ιδια τιμη, παρε το C.

 

Ευχαριστώ για τη γρήγορη απάντηση... Νομίζω ότι στο μεσοδιάστημα βρήκα site ένα πολύ καλό εργαλείο...

 

http://willmyphonework.net/

 

Δείχνει ότι δεν έχει θέμα και το 920I θα παίζει κανονικά με vodafone... Ψήνομαι γιαυτό γιατί είναι 64GB ενώ το 920C 43GB... Ίδια τιμή..

Note 9
Link to comment
Share on other sites

Samsung Galaxy Note 5 N920I

Samsung Galaxy Note 5 N920C

Κάποιος αν γνωρίζει.. να μου δώσει μια γρήγορη απάντηση pls... Ποιά έκδοση να επιλέξω για να μην έχω θέμα στη λειτουργία στην Ελλάδα, αναβαθμίσεις κτλ N20I η N20C ??? Τι διαφορές έχουν???

 

Ν920C

Δεν ξερω τι διαφορες εχουν αλλα εγω εχω το C και παιζουν ολα κανονικα.....

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

920C και από μένα. Δεν μπορείς να καταλάβεις από πουθενά ότι το τηλέφωνο ήταν προορισμένο για τα Ηνωμένα Αραβικά Εμιράτα.
Link to comment
Share on other sites

920C και από μένα. Δεν μπορείς να καταλάβεις από πουθενά ότι το τηλέφωνο ήταν προορισμένο για τα Ηνωμένα Αραβικά Εμιράτα.

 

Το 920C είναι 100% συμβατό στην Ελλάδα, με όλα τα δίκτυα κινητής και παίρνει πρώτο απ'όλα τα updates της Samsung.

Επίσης...μπορείς να καταλάβεις ότι το τηλέφωνο ήταν προορισμένο γιά τα Η.Α.Ε......πήγαινε στο ημερολόγιο...δες τον Μάιο και Ιούνιο και θα καταλάβεις τί εννοώ.....

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 5

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...