Jump to content

Samsung Galaxy Note 5


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

απο τοτε που αναβαθμιστηκα στην nougat ειτε με την original, ειτε με του DR ketan ( που χρησιμοποιω τωρα), ο συνολικος χρονος της μπαταριας μου μειωθηκε αρκετα μπορω να πω... και δεν μπορω να καταλαβω που ειναι το προβλημα.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αγόρασα το note 5 αλλά είναι branded στην at&t. Είναι εύκολο να περάσω μια unbranded rom ή θα μπλεξω;
IPHONE X,NOKIA 8800,BLACKBERRY P9983,IPHONE 8 PLUS,NOKIA 808 PV,HTC 10,IPHONE 6S,SONY Z5 PREMIUM,NOKIA 8800 CARBON ARTE,SONY Z5, SAMSUNG NOTE 5, SAMSUNG NOTE 3,HTC ONE M9,SONY Z2,NOKIA LUMIA 930,IPHONE 5S,BLACKBERRY Q10,HTC ONE M7,BLACKBERRY Z30,BLACKBERRY Z10,SONY XPERIA Z1,NOKIA LUMIA 925,NOKIA N9,NOKIA E7, NOKIA N96,NOKIA 5250, SAMSUNG M3510, NOKIA N900, :)
Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα το note 5 αλλά είναι branded στην at&t. Είναι εύκολο να περάσω μια unbranded rom ή θα μπλεξω;

 

Παιδιά καλησπέρα,

 

εχω το δικαρτο SM-N9208 αγορασμένο από Dubai το οποιο μέχρι σήμερα επαιζε κανονικά ελληνικά στο S-pen. Σήμερα μου ήρθε αναβάθμιση και έχασε τα ελληνικά στο s-pen. Υπάρχει κάποιος τρόπος να τα επαναφέρω? Το τηλέφωνο δεν είναι root καθότι είμαι και ολίγον άσχετος

 

ευχαριστώ και sorry εάν έχει απαντηθεί σε προηγούμενα posts!

Link to comment
Share on other sites

Έχω το Galaxy Note 5 at&t branded(N920A). Μπορώ να του περάσω unbranded rom από note με άλλο model number, επειδή το δικό μου δεν παιρνει ota αναβαθμίσεις(πρέπει να φλασαρω μέσω odin κάθε καινούρια ενημέρωση), και αν ναι ποια να περάσω; Ευχαριστώ για τη βοηθεια σας.
IPHONE X,NOKIA 8800,BLACKBERRY P9983,IPHONE 8 PLUS,NOKIA 808 PV,HTC 10,IPHONE 6S,SONY Z5 PREMIUM,NOKIA 8800 CARBON ARTE,SONY Z5, SAMSUNG NOTE 5, SAMSUNG NOTE 3,HTC ONE M9,SONY Z2,NOKIA LUMIA 930,IPHONE 5S,BLACKBERRY Q10,HTC ONE M7,BLACKBERRY Z30,BLACKBERRY Z10,SONY XPERIA Z1,NOKIA LUMIA 925,NOKIA N9,NOKIA E7, NOKIA N96,NOKIA 5250, SAMSUNG M3510, NOKIA N900, :)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Το n920s (κορεα sk) που εχω με cosmote λειτουργει μια χαρά και το lte

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

N920C σε 2-3 σημεία στη Θεσσαλονίκη πιάνει και 4G!

η Vodafone έχει γυρίσει σε επίπεδα 1995 το σήμα της, και δυστυχώς στο υπόλοιπο πιάνω G άντε και μερικές φορές Ε!!!

Some age, others mature...:lol:
Link to comment
Share on other sites

N920C σε 2-3 σημεία στη Θεσσαλονίκη πιάνει και 4G!

η Vodafone έχει γυρίσει σε επίπεδα 1995 το σήμα της, και δυστυχώς στο υπόλοιπο πιάνω G άντε και μερικές φορές Ε!!!

 

Και εγω με το CD τα εχω ολα κανονικα. Οπου δηλαδη εχει σημα η Vodafone στην Αθηνα :ninja:

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολη την παρεα. Διαβασα τις 10 πρωτες σελιδες και πηρα μια ιδεα. Μολις αγορασα Note 5 και αυριο θα το εχω στα χερια μου. Υπαρχει κατι να μου προτεινετε που πρεπει να προσεξω κλπ;
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολη την παρεα. Διαβασα τις 10 πρωτες σελιδες και πηρα μια ιδεα. Μολις αγορασα Note 5 και αυριο θα το εχω στα χερια μου. Υπαρχει κατι να μου προτεινετε που πρεπει να προσεξω κλπ;

 

Αρχικά να μην βάλεις vodafone κάρτα!

Θα το ευχαριστηθείς πολύ το τηλ! είναι μοναδικό (λόγω του πενακίου) και έχει πολύ ωραία αίσθηση στο χέρι για 5.7''

Some age, others mature...:lol:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

 

Κάτοχος του Note 5 εδώ και 7 μήνες, μόνο παράπονο η μπαταρία που με 4G βγάζει με το ζόρι 10 ώρες (3 ώρες SOT), τρέχοντας όμως πολλές εφαρμογές που κάνουν sync σε real time. Πλέον σκέφτομαι οτι δε θα πάρω κινητό ποτέ χωρίς πενάκι, απίστευτη αναβάθμιση εμπειρίας χρήσης.

 

Μια ερώτηση μόνο, αν κάποιος ξέρει. Θελω να χρησιμοποιήσω το Samsung Pay αλλά έχοντας την έκδοση N920C από UAE, μου λέει ότι γίνεται να χρησιμοποιηθεί μόνο στα Ηνωμένα Αραβικά Εμιράτα. Υπάρχει κάποιο σχετικό override ή καλύτερα να ξεχάσω το Pay?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

 

Κάτοχος του Note 5 εδώ και 7 μήνες, μόνο παράπονο η μπαταρία που με 4G βγάζει με το ζόρι 10 ώρες (3 ώρες SOT), τρέχοντας όμως πολλές εφαρμογές που κάνουν sync σε real time. Πλέον σκέφτομαι οτι δε θα πάρω κινητό ποτέ χωρίς πενάκι, απίστευτη αναβάθμιση εμπειρίας χρήσης.

 

Μια ερώτηση μόνο, αν κάποιος ξέρει. Θελω να χρησιμοποιήσω το Samsung Pay αλλά έχοντας την έκδοση N920C από UAE, μου λέει ότι γίνεται να χρησιμοποιηθεί μόνο στα Ηνωμένα Αραβικά Εμιράτα. Υπάρχει κάποιο σχετικό override ή καλύτερα να ξεχάσω το Pay?

 

Δεν υπαρχει ακομα στν Ελλαδα ακομα και αν χρησιμοποιουσες Ελληνικη εκδοση κινητου......

Μολις ξεκινησε στην Ιταλια. Υπομονη.

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Πιαδια εχει τυχει σε κανεναν να ξεφτισει το χρωμα στο home button? Πως μπορω να το κανω να ξεβαψει ολο να μην φαινεται η διχρωμια;

Edit: Έχω την έκδοση 920I και από ότι βλέπω δεν έχει πάρει ακόμα nougat. Θα την πάρω σύντομα λογικά έτσι;

Edited by giannis808
Link to comment
Share on other sites

Απο χτες ειμαι κατοχος ενος 920c μεταχειρο.Πολυ ευχαριστημενος αλλα εχω ενα θεματακι.Ηταν ρουταρισμενο μονο με official nougat και φορουσε twrp. Εκανα factory reset απο recovery για να το ξαναστησω και οταν πηγα να βαλω το superSU μου εβγαζε :There is no SU binary installed , and SuperSU cannot install it.This is a problem!

Μετα πηγα να ξαναφλασαρω 2 φορες το twrp μεσω odin αλλα εβγαζε fail..

Επισης πηγα να φλασαρω το superSU απο recovery αλλα δεν εγινε τπτ..εμενε κολλημενο

Τι μπορω να κανω?

Σαν τελευταια λυση ειναι να περασω official 7.0..

Ευχαριστω εκ των προτερων

Edited by Billys_7
Link to comment
Share on other sites

Απο χτες ειμαι κατοχος ενος 920c μεταχειρο.Πολυ ευχαριστημενος αλλα εχω ενα θεματακι.Ηταν ρουταρισμενο μονο με official nougat και φορουσε twrp. Εκανα factory reset απο recovery για να το ξαναστησω και οταν πηγα να βαλω το superSU μου εβγαζε :There is no SU binary installed , and SuperSU cannot install it.This is a problem!

Μετα πηγα να ξαναφλασαρω 2 φορες το twrp μεσω odin αλλα εβγαζε fail..

Επισης πηγα να φλασαρω το superSU απο recovery αλλα δεν εγινε τπτ..εμενε κολλημενο

Τι μπορω να κανω?

Σαν τελευταια λυση ειναι να περασω official 7.0..

Ευχαριστω εκ των προτερων

 

Τωρα εχει TWRP? Βασικα δε στεκει να χαθηκε η twrp μετα απο hard reset.

Εγω προσωπικα θα προτιμουσα τη δραστικη λυση του να φλασαρω επισημη Nougat και να το ρουταρω παλι.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Ναι εχει.Ελα ντε γιαυτο και μενα μου φανηκε περιεργο.Ναι αυτο θα κανω στην τελικη για να τελειωνω.

Ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Στην nougat 7 πως βάζουμε τον καιρό και της ειδοποιήσεις απο της κλήσεις μηνύματα στην οθόνη κλειδώματος ?

 

Στάλθηκε από το SM-N920C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

SAMSUNG NOTE 5
Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα ήρθε χτες, πρέπει να είναι το security patch, το δικό άλλαξε από Απριλίου και έγινε Μαΐου.

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω το 9208 από Taiwan. Ενώ όλα τα υπόλοιπα 9208 έχουν πάρει ήδη την 7.0 (και κάποιες χώρες 2 και 3 updates ακόμη), η Taiwan τίποτα! Ξέρει κάποιος το λόγο;
[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα ήρθε update χθές.

Είναι το security patch Μαίου.

N920C XSG (UAE)....είναι αυτό που παίρνει πρώτο τα updates για τη συσκευή μας. Η official nougat έχει έρθει από αρχές Μαρτίου.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια ψαχνω για το 920cd εαν καποιος σκεφτεται να το δωσει εαν μου στειελει μυνημα. ευχαριστω και συγνωμη για το off topic
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδιά θέλω να ρωτήσω το εξής: έχει αλλάξει κάνεις μπαταρία σε NOTE 5? Ξέρουμε καθόλου κόστος; γιατί λογικά σε κάποια φάση όλοι θα το χρειαστούμε αν δεν πάμε σε άλλο τηλέφωνο.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 5

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...