Jump to content

Samsung Galaxy Note 5


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φίλε αν είναι κλειδωμένο το τηλέφωνο και παρ' όλο που κατεβαίνει η κουρτίνα όταν προσπαθήσει κάποιος να αλλάξει μια ρύθμιση θα ζητήσει validation (ή pin ή αποτύπωμα)

 

Όχι, αυτό είναι το πρόβλημα. ότι αλλάζουν όλες οι ρυθμίσεις χωρίς να ζητάει PIN η αποτύπωμα.

Some age, others mature...:lol:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Όχι, αυτό είναι το πρόβλημα. ότι αλλάζουν όλες οι ρυθμίσεις χωρίς να ζητάει PIN η αποτύπωμα.

 

Στο δικό μου όταν είναι κλειδωμένο μου ζητά PIN ή αποτύπωμα, περίεργο μου φαίνετε

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στη παρεα αγορασα προσφατα το note 5 duos sm-n9208 κι απο μια απροσεξια ραγισα το πισο τζαμακι το κινιτο δεν επαθε τιποτα οι τιμεσ δεν ειναι κατι σοβαρο απλα δεν βρισκω για 9208 κι ηθελα να ρωτησω αν μπορω να αγορασω πλατη απο μονοκαρτο 920 η αν ξερει καποιος τι μπορω να αγορασω περιμενω νεα σας ευχαρηστω
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, δεν μπορώ με τίποτα να συνδέσω με USB το κινητό στο laptop με Windows 10 για να κάνω copy τις photos. Είχε κανείς αντίστοιχο πρόβλημα;

 

Δεν έχει συμβεί σε κανέναν;;;

Link to comment
Share on other sites

Τα έχω δοκιμάσει όλα αυτά αλλά τίποτα... Είτε δεν το βλεπει, είτε το βλεπει στιγμιαια και το χανει μετα
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμααε αλλο καλωδιο,αλλη θυρα!δεν μπορει.την ωρα που το συνδεεις κοιτα το κινητο σου εκει που σου λεει προσβαση <<επιτρεπεται>>
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

καλημερα αγορασα προσφατα το παραπανω κινητο το οποιο δεν υποστηριζει Ελληνικα

επειδη κακα τα ψεματα τρως μια ξενερα υπαρχει καποια καλη διαθεση για βοηθεια για να τα τοποθετησω??

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Χρειάζομαι επειγωντος την βοήθειά σας εάν γνωρίζει κάποιος. Ειμαι κάτοχος του Note 5 και είχα ένα ατύχημα με το κινητό. Κολύμπησε μαζί μου στην θάλασσα κατά λάθος και φυσικά τώρα είναι νεκρό. Μηπως γνωρίζει κάποιος κανένα κατάστημα που να επισκευάζει Note 5 εδώ στην Ελλάδα? Να σημειώσω ότι είμαι από Κρήτη οπότε εάν υπηρχε κάτι εντός του νησιού για επισκευή θα με εξυπηρετούσε ακόμα καλύτερα. Σας Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Χρειάζομαι επειγωντος την βοήθειά σας εάν γνωρίζει κάποιος. Ειμαι κάτοχος του Note 5 και είχα ένα ατύχημα με το κινητό. Κολύμπησε μαζί μου στην θάλασσα κατά λάθος και φυσικά τώρα είναι νεκρό. Μηπως γνωρίζει κάποιος κανένα κατάστημα που να επισκευάζει Note 5 εδώ στην Ελλάδα? Να σημειώσω ότι είμαι από Κρήτη οπότε εάν υπηρχε κάτι εντός του νησιού για επισκευή θα με εξυπηρετούσε ακόμα καλύτερα. Σας Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Θα σου πω μια μπακαλικη λυση που εχω κανει σε 2 κινητα τα οποια το ενα μπηκε στο πλυντηριο και το αλλο σε νερο βρυσης. Η θαλασσα οπως γνωριζεις ειναι διαφορετικη λογω αλατιου και φυσικα ποση ωρα εμεινε το κινητο κατω απο το νερο. Βαλε σε μια λεκανη ρυζι και εκει βαλε το κινητο για 2 μερες. Επισης ανα τακτα διαστηματα κανε με σεσουαρ (Στο κρυο) στις ανοικτες εσοχές.

Link to comment
Share on other sites

Θα σου πω μια μπακαλικη λυση που εχω κανει σε 2 κινητα τα οποια το ενα μπηκε στο πλυντηριο και το αλλο σε νερο βρυσης. Η θαλασσα οπως γνωριζεις ειναι διαφορετικη λογω αλατιου και φυσικα ποση ωρα εμεινε το κινητο κατω απο το νερο. Βαλε σε μια λεκανη ρυζι και εκει βαλε το κινητο για 2 μερες. Επισης ανα τακτα διαστηματα κανε με σεσουαρ (Στο κρυο) στις ανοικτες εσοχές.

 

Ευχαριστω πολύ για την συμβουλή. Την έχω κάνει και εγώ σε παλαιότερο κινητο που μου είχε πέσει σε γλυκό νερό και έπιασε. Δέν ισχύει όμως το ίδιο και για τώρα με το NOTE 5 που έπεσε στην θάλασσα μαζί μου. Στην θάλασσα απλά έπεσε για μερικά δευτερόλεπτα και βγήκε. Οπότε επειγώντος χρειάζομαι καποιό κατάστημα το οποίο να επισκευάζει τέτοιου είδους ζημιές (και εάν επισκευάζεται πλέον). Όποιος γνωρίζει κάποιο τέτοιο κατάστημα παρακαλώ να απαντήσει. Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολύ για την συμβουλή. Την έχω κάνει και εγώ σε παλαιότερο κινητο που μου είχε πέσει σε γλυκό νερό και έπιασε. Δέν ισχύει όμως το ίδιο και για τώρα με το NOTE 5 που έπεσε στην θάλασσα μαζί μου. Στην θάλασσα απλά έπεσε για μερικά δευτερόλεπτα και βγήκε. Οπότε επειγώντος χρειάζομαι καποιό κατάστημα το οποίο να επισκευάζει τέτοιου είδους ζημιές (και εάν επισκευάζεται πλέον). Όποιος γνωρίζει κάποιο τέτοιο κατάστημα παρακαλώ να απαντήσει. Ευχαριστώ.

 

Μπες στο http://www.itechstore.gr και πάρε τηλέφωνο γιά να συννενοηθείς μαζί τους....είναι Καλλιθέα και ίσως λύσεις το πρόβλημά σου εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα note 5 με twrp και φλασαρω supersu αλλά το κινητό δεν είναι ρουταρισμενο μετά. Ξεχνάω κάτι;

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Κατ' αρχήν το ότι δεν είναι στα ελληνικά δε σημαίνει κατ' ανάγκη ότι δεν περιέχεται η ελληνική γλώσσα. Το πρώτο που χρειάζεται να ελεγχθεί λοιπόν είναι αυτό και υπάρχουν αρκετές εφαρμογές(όπως το morelocale2) στο google play store που μπορούν να ενεργοποιήσουν την ελληνική γλώσσα(στην περίπτωση που υπάρχει αλλά δεν υπάρχει επιλογή στις ρυθμίσεις).

Αν λοιπόν δε λειτουργήσει αυτό, τότε ο πιο εύκολος τρόπος είναι να περαστεί μια επίσημη ρομ που περιλαμβάνει και την ελληνική γλώσσα. Το root δε χρειάζεται σ' αυτή την περίπτωση μιας και έτσι κι αλλιώς η εγκατάσταση της νέας ρομ θα το ακυρώσει(άχρηστο λοιπόν και άδικος κόπος). Root χρειάζεται στην περίπτωση που κάποιος θέλει να βάλει μια custom rom όπου η διαδικασία περιλαμβάνει την εγκάσταση μιας custom recovery, αλλά και πάλι σε πολλές συσκευές πλέον αυτό μπορεί να γίνει και με άλλο τρόπο.

Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν ακολουθεις αυτο το tutorial καλυτερα?

http://forum.xda-developers.com/note5/general/how-to-root-note-5-t3205073

 

Μην ξεχασεις να παρεις EFS Backup, τις προαλλες φλασαρα μια βλακεια και μου εσβησε το ΙΜΕΙ οποτε το backup μου με εσωσε. :)

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα!

Σκέφτομαι να αλλάξω το iPhone 6 Plus με ένα Note 5,

μιάς και το Note 7 δεν μου αρέσει που βγαίνει μόνο ως Edge.

Nα εμπιστευτώ τα καταστήματα του best price;

Edited by Meraklis87
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Παιδια γνωριζει κανεις απο που μπορουμε να βρουμε το μονοκαρτο? Πλεον δεν υπαρχει ουτε στο bestprice :(
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, έχει δοκιμάσει κάνεις σας να πάει σε s7 edge και αν ναι, τον βολεψε τελικα ή ξαναγυρισε στο note?
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήρα το s7 edge και το κράτησα 2 εβδομάδες, διαφορά σε επιδόσεις δεν είδα σε daily use,κάμερα καλύτερη του edge μόνο σε σκοτάδι ,μπαταρία έχει διαφορά αλλα δεν με απασχόλησε ιδιαίτερα. Η οθόνη φαίνεται αισθητά μικρότερη,το πενάκι..,το grip,το note το νοιώθω σαν προέκταση του χεριού μου το edge σαν ξένο σώμα.

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήρα το s7 edge και το κράτησα 2 εβδομάδες, διαφορά σε επιδόσεις δεν είδα σε daily use,κάμερα καλύτερη του edge μόνο σε σκοτάδι ,μπαταρία έχει διαφορά αλλα δεν με απασχόλησε ιδιαίτερα. Η οθόνη φαίνεται αισθητά μικρότερη,το πενάκι..,το grip,το note το νοιώθω σαν προέκταση του χεριού μου το edge σαν ξένο σώμα.

 

Η μπαταρια εχει μεγαλη διαφορα σε σχεση με το Nοte 5; Η οθονη οντως φαινεται μικροτερη και δεν ξερω αν θα με βολεψει η αληθεια ειναι... Ειχα παλιοτερα Note 5 και τωρα Mate 8 και θα πεσω αποτομα σε ιντσες, για αυτο δεν εχω αποφασισει ακομα μεταξυ s7 edge και Note 5 ξανα.

Link to comment
Share on other sites

Με τη ρομ που έχω στο note βγάζω γυρω στις 4/5 ώρες on screen αναλόγως τη χρήση,το s7 αν θυμάμαι καλά έβγαζε μισή με 1 παραπάνω,το βασικό για εμένα είναι η οθόνη που με χάλασε η διαφορά και το κράτημα,δεν βολεύει με τίποτα χωρίς θήκη. πάντως όσο καιρό τα είχα και τα 2 το edge το δούλευα σαν 2ο

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 5

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...