Jump to content

Samsung Galaxy Note 5


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ πάντως το έδωσα το edge κυρίως λόγο μικρής οθόνης.Δεν μπορούσα με τίποτα να το συνηθίσω.Κατα τα άλλα αν ζεις χωρις spen και δεν σε πειράζει να κατέβεις σε ίντσες ειναι μικρότερο αποτι ακουγονται οι 5.5"..δεν νομίζω να μην σου αρέσει ταχύτατο,κάμερα και κυρίως μπαταρία φοβερη.Εγω θα περιμένω το note πάντως..

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πενάκια original γιά note5 υπάρχουν και Ελλάδα.

Γιατί να το πάρεις από ebay?

Γιατί στα 46 ευρώ νομίζω πού κοστίζουν,τα θεωρώ ακριβά από την στιγμή πού το τηλέφωνο θα πουληθεί από τον φίλο πού το εχει.

Αν υπάρχει κάτι φτηνό πού να δουλεύει οπως το μαμά,στείλτε μου link.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

βρισκομαι σε σκεψη να μεταβω απο note 5 σε s7 edge .... 100 ευρο θα μου βγει αλλα το σκεφτομαι...μην με απογοητευση τι γνωμη εχετε?

Μπαταρία κ αδιαβροχοποίηση αξίζουν τα λεφτά. Από εκεί κ πέρα ίσως σου φανεί μικρή η οθόνη επειδή είναι πιο στενή. Δεν είναι στην πραγματικότητα τόσο μικρή αλλά από NOTE καταλαβαίνεις διαφορά γιατί έρχεσαι από πιο χορταστική.

 

Θα πετύχεις κ καλύτερο deal αν θες να πας για NOTE 7 ύστερα.

 

Sent from SM-G935F

me > you
Link to comment
Share on other sites

Γιατί στα 46 ευρώ νομίζω πού κοστίζουν,τα θεωρώ ακριβά από την στιγμή πού το τηλέφωνο θα πουληθεί από τον φίλο πού το εχει.

Αν υπάρχει κάτι φτηνό πού να δουλεύει οπως το μαμά,στείλτε μου link.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν κοστίζουν 46 ευρώ, κοστίζουν τα μισά απ'όσα λες. Και είναι αυθεντική γραφίδα της samsung, όχι απομίμηση. Μπες στο σκρουτζ και θα βρείς.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους....είμαι κάτοχος του note 4 και ψήνομαι να πάρω το 5 από ebay....ποιος κωδικός είναι η International έκδοση ???? Γνωρίζει κανείς ?

 

Στάλθηκε από το SM-N910F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

παρατηρώ ότι κάνωντας "απεγκατάσταση" μια εφαρμογή, παραμένει απλά απενεργοποιημένη. καταλαμβάνει κανονικά αποθηκευτικό χώρο.

ενδεικτικά απεγκατέστησα το Facebook, Και βλέπω ωότι καταλαμβάνει 281MB στην μνήμη. υπάρχει κάποιος non-root τρόπος να σουτάρω εντελώς ότι δεν θέλω να υπάρχει στο τηλέφωνο????

Some age, others mature...:lol:
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

παρατηρώ ότι κάνωντας "απεγκατάσταση" μια εφαρμογή, παραμένει απλά απενεργοποιημένη. καταλαμβάνει κανονικά αποθηκευτικό χώρο.

ενδεικτικά απεγκατέστησα το Facebook, Και βλέπω ωότι καταλαμβάνει 281MB στην μνήμη. υπάρχει κάποιος non-root τρόπος να σουτάρω εντελώς ότι δεν θέλω να υπάρχει στο τηλέφωνο????

Δεν υπάρχει non root τρόπος

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια να ρωτησω κατι εχω το note5 n920cd κατεβασα απο το sammmobile ενα firmware εχω και το odin 3.7 οταν το συνδεω βαζω και το firmware μου βγαζει το μυνημα NAND Write Start!! αλλαξα και αλλο odin αλλαξα και αλλα serial usb αλλα τιποτα . μπορει να με βοηθηση κανενας? ευχαριστω
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όσοι έχετε το 920c ποια Rom προτείνετε; Το κινητό είναι με triggered Knox. Αν βάλω official θα έχω battery drain. ?

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όσοι έχετε το 920c ποια Rom προτείνετε; Το κινητό είναι με triggered Knox. Αν βάλω official θα έχω battery drain. ?

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ναι φίλε root για να βάλεις fix για το stand bay issue,με knox γραμμένο έχει buttery drain δεν μπαίνει σε deep sleep δεν το έχω τώρα για να σου προτείνω rom :o

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω το ΝΟΤΕ 5 920CD με κωδικο χωρα MTZ (Zambia) απο 11/2015.

Μεχρι και σημερα δεν εχει παρουσιασει κανενα battery drain τις βραδυνες ωρες οταν εγω κοιμαμε και το αφηνω.

Για τους αριθμους και μονο να πω οτι 8 ωρες τη νυχτα καταναλωνει μονο 1 με 2% μπαταρια.

Στο σπιτι ειμαι με 4G+ σημα Αθηνα κεντρο. Ισως να εχει να κανει οτι ειμαι με φουλ σημα, τι να πω δεν ξερω.

Παντως προβλημα battery drain η μαμα ROM δεν εχει.

HTC HD2 --> HTC ONE --> LG G2 --> SONY XPERIA L --> LG G2 --> Note 4 Snapdragon 805 --> SONY XPERIA M --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM BLACK 32GB --> NOKIA 220 --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM GOLD 32GB --> LG G5 32GB GOLD --> NOKIA 220 --> HUAWEI MATE 9 4/64GB MHA-L09 GRAY --> HUAWEI MATE 10 PRO 6/128GB BLA-L29 GRAY --> MATE 40 PRO 8/256GB NOH-NX9 BLACK
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω το ΝΟΤΕ 5 920CD με κωδικο χωρα MTZ (Zambia) απο 11/2015.

Μεχρι και σημερα δεν εχει παρουσιασει κανενα battery drain τις βραδυνες ωρες οταν εγω κοιμαμε και το αφηνω.

Για τους αριθμους και μονο να πω οτι 8 ωρες τη νυχτα καταναλωνει μονο 1 με 2% μπαταρια.

Στο σπιτι ειμαι με 4G+ σημα Αθηνα κεντρο. Ισως να εχει να κανει οτι ειμαι με φουλ σημα, τι να πω δεν ξερω.

Παντως προβλημα battery drain η μαμα ROM δεν εχει.

Ο knox σου είναι 0x0 όμως.

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι 0x0 ειναι φιλος.

Εαν ηταν π.χ. 0x1 τι θα αλλαζε ?

Εχει να κανει αυτο με το Battery drain ?

HTC HD2 --> HTC ONE --> LG G2 --> SONY XPERIA L --> LG G2 --> Note 4 Snapdragon 805 --> SONY XPERIA M --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM BLACK 32GB --> NOKIA 220 --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM GOLD 32GB --> LG G5 32GB GOLD --> NOKIA 220 --> HUAWEI MATE 9 4/64GB MHA-L09 GRAY --> HUAWEI MATE 10 PRO 6/128GB BLA-L29 GRAY --> MATE 40 PRO 8/256GB NOH-NX9 BLACK
Link to comment
Share on other sites

Ναι 0x0 ειναι φιλος.

Εαν ηταν π.χ. 0x1 τι θα αλλαζε ?

Εχει να κανει αυτο με το Battery drain ?

Αυτό είναι το πρόβλημα με knox 0*1 το drain είναι μεγάλο δεν μπαίνει με τίποτα σε deep sleep

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι το πρόβλημα με knox 0*1 το drain είναι μεγάλο δεν μπαίνει με τίποτα σε deep sleep

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Aυτο τελικα ειναι θεμα kernel? Θελω να πω, φλασαροντας αλλον kernel επανερχεται?

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια,

 

Υπαρχει καπου thread για το Note 7? Παρουσιαζεται 2 Αυγουστου, αλλα δεν μπορω να βρω καποια συζητηση!

 

Ευχαριστω

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=438592

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.Μπορεί να μου πει κάποιος αν ειμαι root???Ο knox μου ειναι 2.6???Τι σημαίνει αυτό;?;?

Η έκδοση του είναι 2.6.....Όχι root.

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Aυτο τελικα ειναι θεμα kernel? Θελω να πω, φλασαροντας αλλον kernel επανερχεται?

Ναι με custom kernel είχαν βγει fix πρίν από 5 μήνες που ρο είχα λογικά θα υπάρχουν ακόμα

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 62 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα παιδιά.Μπορεί να μου πει κάποιος αν ειμαι root???Ο knox μου ειναι 2.6???Τι σημαίνει αυτό;?;?

Κατέβασε το samsung info από το playstore να δεις άμα έχει γράψει

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παίδες τελικά πήρα ένα n920s κορεάτικο το τηλέφωνο είναι root.Μπορώ να φλασάρω ρομ απο c/i κτλ; έχει ψάξει κανένας αν αυτά έρχονται unlocked απο τη μάνα τους;

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Επειδη ειχα κορεατικο s5 g906s αυτα βγαζουν συγκεκριμενη rom για την χωρα τους και το δικτυο τους.αφου το εχεις root σβησε οτι bloatware εχει..

Μονο επισημη ρομ μπορεις να του βαλεις με odin

http://www.sammobile.com/firmwares/database/SM-N920S/

Υπαρχουν και roms,custom kernels.κανε μια αναζητηση στο xda

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο είναι μεταχειρισμένο και φοραει ultron rom που αποτι είδα την δίνει για c γιαυτο μου έκανε εντύπωση αν πέρνει και άλλες έκτος για S.θα το ψαξω αυριο να δω τι γίνεται με kernel artel που διαβάζω καλά λόγια

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Απλα κανουν και το s καποιες ρομς..μην βαλεις μονο επισημη απο το sammobile π.χ c,g μονο για το n920s ρομς
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 5

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...