Jump to content

OnePlus 2


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οι προσκλήσεις μπορούν να δοθούν σε άλλους?

 

Προς το παρόν δεν νομίζω ότι έχουν δοθεί sharable invites..

 

Στο store account έχει δύο κατηγορίες. My invites που δεν μπορείς να τις δώσεις και Share invites που μπορείς μόνο να τις δώσεις και όχι να τις χρησιμοποιήσεις.

s21 ultra 256
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οι προσκλήσεις μπορούν να δοθούν σε άλλους?

 

απ οτι διαβασα δεν ειναι μεταβιβασιμες

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω σκεφτομαι να το παρω απο το gearbest.com στα 408 ευρω τα 64γιγα και 4γιγα ραμ η εκδοση αυτη που δινει ειναι κινεζικη η οχι και κατι αλλο το 4g θα δουλευει εδω στην Ελλαδα αξιζει η θα εχω θεμα.
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά,ενδιαφέρομαι κι εγώ για την συσκευήμε τα 64gb κι επειδή invite δεν παίζει μπορεί κάποιος να δώσει οδηγίες για το από που παραγγέλνουμε την ευρωπαϊκή έκδοση;
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά,ενδιαφέρομαι κι εγώ για την συσκευήμε τα 64gb κι επειδή invite δεν παίζει μπορεί κάποιος να δώσει οδηγίες για το από που παραγγέλνουμε την ευρωπαϊκή έκδοση;

http://www.honorbuy.com/393-oneplus-2-4gb-ram-64gb-rom-smartphone.html

Edited by scorpio3

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά,ενδιαφέρομαι κι εγώ για την συσκευήμε τα 64gb κι επειδή invite δεν παίζει μπορεί κάποιος να δώσει οδηγίες για το από που παραγγέλνουμε την ευρωπαϊκή έκδοση;

http://www.honorbuy.com/393-oneplus-2-4gb-ram-64gb-rom-smartphone.html

Έχει αγοράσει ποτέ κανείς από αυτό το μαγαζί;; γιατί πολύ καλό για να ειναι αληθινο να βρίσκεις έτσι εύκολα ευρωπαϊκό μοντέλο...

Link to comment
Share on other sites

έχει μπορέσει να κανείς να χρησιμοποιήσει το invite που έχει λάβει μέσω mail;

 

δοκίμασα με firefox & chrome αλλά κάτι δεν παίζει ... :(

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά,ενδιαφέρομαι κι εγώ για την συσκευήμε τα 64gb κι επειδή invite δεν παίζει μπορεί κάποιος να δώσει οδηγίες για το από που παραγγέλνουμε την ευρωπαϊκή έκδοση;

http://www.honorbuy.com/393-oneplus-2-4gb-ram-64gb-rom-smartphone.html

 

Αυτό δεν νομιζω οτι είναι το ευρωπαϊκό μοντελο. Αν δείτε τις μπάντες 4g, δεν έχει υποστήριξη για την μπάντα 20 (800) που έχει το επισημο ευρωπαϊκό απο την one plus.

Link to comment
Share on other sites

QUOTE=smyrali;6271924]

Έχει αγοράσει ποτέ κανείς από αυτό το μαγαζί;; γιατί πολύ καλό για να ειναι αληθινο να βρίσκεις έτσι εύκολα ευρωπαϊκό μοντέλο...

 

Για ριξε μια ματια εδω

 

http://WWW.oppomart.com

Samsung a51-Huawei p smart z-xiaomi redmi note 8 pro-honor 8x - Samsung s7 edge-Xiaomi redmi note 4-Letv-lenovo p1-samsung note 4-Htc one m8 - lenovo z2 pro - lg g3 - samsung a5 - lenovo z2 - iphone 5s - samsung s5 - samsung grand 2 - lg g2 - asus zenfone 5 - samsung s3 - lumia 520 - samsung s4 mini - iphone 4s etc..
Link to comment
Share on other sites

Δε θέλω να αδικήσω τα παιδιά που κάνουν μια πολύ καλή προσπάθεια με σημαντικά άρθρα και έχουν βοηθήσει πολλούς κατόχους oneplus (και εμένα φυσικά) αλλά δεν έχω δει ένας πλήρες ελληνικό review με βιντεάκια, φωτογραφίες κτλ. σαν να έχω το κινητό στα χέρια μου όπως αυτό. Ζητώ συγγνώμη εκ των προτέρων αν έχω θίξει κάποιον με τα λεγόμενα μου.

 

Ετοιμάζω και δεύτερο REVIEW για μετά από δύο βδομάδες χρήση πιο αναλυτικό. Το Review που έχω γράψει αυτή τη στιγμή δεν υπάρχει στην Ελλάδα αντίστοιχο και προσπάθησα να κάνω ότι καλύτερο μπορώ για να σας δώσω όλες τις πληροφορίες. Σε ευχαριστώ όμως για την άποψη σου με βοήθησε αρκετά ώστε να γίνω καλύτερος στα άρθρα μου που είναι τελείως ερασιτεχνική δουλειά.

 

Και θέλεις να πιστέψω σαν αξιόπιστο και αντικειμενικό ένα site που γράφει: «Έλληνες αφoσιωμένοι στην OnePlus και τα προιόντα της» :X :down:

 

Πιο βαμμένοι πεθαίνεις. :down:

 

Περιμένω την παρουσίαση του myphone.gr όπως ΠΑΝΤΑ πριν την αγορά νέας συσκευής και κυρίως αυτής, που δεν μπορώ να την δω από κοντά. Και ναι, όπως έγραψε το παιδί από πάνω η παρουσίαση του OnePlus One που έκαναν εδώ: http://www.myphone.gr/d/oneplus/one.363/review/ είναι η πληρέστερη που διάβασα όταν το πήρα.

 

Το ότι γράφω στο Site μου "Έλληνες αφoσιωμένοι στην OnePlus και τα προιόντα της" δε σημαίνει ότι ήμαστε "Βαμμένοι" και έτσι η κρίση μας δεν είναι αντικειμενική. Το site δεν έχει καμία σχέση με την OnePlus (επαγγελματικά) κι δεν έχω πάρει καμία βοήθεια (πέρα από μια πρόσκληση για το OnePlus 2) από την επίσημη εταιρεία και αυτό που προσπαθούμε είναι να βοηθήσουμε όλα τα παιδιά που έχουν τις συσκευές της OnePlus.

 

Αν έχεις διαβάσεις έστω μια φορά τα άρθρα του Site ή το Review του OnePlus 2 θα καταλάβεις ότι εμείς δε κρυβόμαστε όταν κάτι έχει κάποιο πρόβλημα, ίσα ίσα το "φωνάζουμε" και ψάχνουμε λύσεις. Οπότε φίλε μου πριν κατακρίνεις μια δωρεάν δουλειά που γίνεται προς το Ελληνικό κοινό που είναι κάτοχος των συσκευών διάβασε πρώτα, κοίτα τις κοινότητες μας και μετά βγάλε το συμπέρασμα σου.

 

Πάντα φιλικά,

Ιάσονας

Link to comment
Share on other sites

Ετοιμάζω και δεύτερο REVIEW για μετά από δύο βδομάδες χρήση πιο αναλυτικό. Το Review που έχω γράψει αυτή τη στιγμή δεν υπάρχει στην Ελλάδα αντίστοιχο και προσπάθησα να κάνω ότι καλύτερο μπορώ για να σας δώσω όλες τις πληροφορίες. Σε ευχαριστώ όμως για την άποψη σου με βοήθησε αρκετά ώστε να γίνω καλύτερος στα άρθρα μου που είναι τελείως ερασιτεχνική δουλειά.

 

 

 

Το ότι γράφω στο Site μου "Έλληνες αφoσιωμένοι στην OnePlus και τα προιόντα της" δε σημαίνει ότι ήμαστε "Βαμμένοι" και έτσι η κρίση μας δεν είναι αντικειμενική. Το site δεν έχει καμία σχέση με την OnePlus (επαγγελματικά) κι δεν έχω πάρει καμία βοήθεια (πέρα από μια πρόσκληση για το OnePlus 2) από την επίσημη εταιρεία και αυτό που προσπαθούμε είναι να βοηθήσουμε όλα τα παιδιά που έχουν τις συσκευές της OnePlus.

 

Αν έχεις διαβάσεις έστω μια φορά τα άρθρα του Site ή το Review του OnePlus 2 θα καταλάβεις ότι εμείς δε κρυβόμαστε όταν κάτι έχει κάποιο πρόβλημα, ίσα ίσα το "φωνάζουμε" και ψάχνουμε λύσεις. Οπότε φίλε μου πριν κατακρίνεις μια δωρεάν δουλειά που γίνεται προς το Ελληνικό κοινό που είναι κάτοχος των συσκευών διάβασε πρώτα, κοίτα τις κοινότητες μας και μετά βγάλε το συμπέρασμα σου.

 

Πάντα φιλικά,

Ιάσονας

Η προσπάθεια σου είναι αξιέπαινη. Περιμένουμε το δεύτερο πιο αναλυτικό review σου όπως φυσικά και του Mythozz.:)

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται ότι περιμένω και εγώ του MyThozz (άσχετα αν το έχω το κινητό στα χέρια μου) μόνο και μόνο για πάρω εμπειρία. Ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια.
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά,ενδιαφέρομαι κι εγώ για την συσκευήμε τα 64gb κι επειδή invite δεν παίζει μπορεί κάποιος να δώσει οδηγίες για το από που παραγγέλνουμε την ευρωπαϊκή έκδοση;

 

http://www.geekbuying.com/item/ONEPLUS-TWO-5-5inch-Smartphone-Qualcomm-Quad-Core-2-7GHz-LTPS-3GB-RAM-64GB-ROM-16-0MP-4G-FDD-LTE-OTG-NFC-Miracast-Black-352242.html

 

σε presale . υποτίθεται ότι είναι eu version θα σου πω όταν παραλάβω

Link to comment
Share on other sites

one plus 2 received μεσα σε 3 μερες θα συμβιωσω και βλεπω Edited by dragonmaster

Όσοι θυσιάζουν στοιχειώδεις ελευθερίες για λίγη ασφάλεια, δεν αξίζουν ούτε ελευθερία ούτε ασφάλεια.

Μη πάντα επίστασθαι προθύμεο, μη πάντων αμαθής γένη.

Link to comment
Share on other sites

 

Αυτό δεν νομιζω οτι είναι το ευρωπαϊκό μοντελο. Αν δείτε τις μπάντες 4g, δεν έχει υποστήριξη για την μπάντα 20 (800) που έχει το επισημο ευρωπαϊκό απο την one plus.

 

Απο το Honorbuy.com αγόρασα το δικο μου. Άψογη εξυπηρέτηση, ειναι κινεζική έκδοση ΑΛΛΑ σου περνάνε την global Oxygen OS ROM, με ΕΛΛΗΝΙΚΑ, Google Play τα πάντα.

 

Να τονίσω επίσης οτι ηρθε σε 2 μερες με DHL, απο την αποθήκη τους στην Σλοβενία. Άρα μηδέν δασμοί. :)

 

Χθες έκανε και αναβάθμιση την 2.0.2 Oxygen χωρίς πρόβλημα.

 

Το συστήνω ανεπιφύλακτα.

 

Το review ειναι έτοιμο. Θα ανεβεί τις επόμενες μερες στην κεντρική σελίδα. Με λίγα λόγια, καλη προσπάθεια απο την OnePlus αλλα όχι flagship killer σε καμία περίπτωση. ;)

Edited by Mythozz

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Απο το Honorbuy.com αγόρασα το δικο μου. Άψογη εξυπηρέτηση, ειναι κινεζική έκδοση ΑΛΛΑ σου περνάνε την global Oxygen OS ROM, με ΕΛΛΗΝΙΚΑ, Google Play τα πάντα.

 

Να τονίσω επίσης οτι ηρθε σε 2 μερες με DHL, απο την αποθήκη τους στην Σλοβενία. Άρα μηδέν δασμοί. :)

 

Χθες έκανε και αναβάθμιση την 2.0.2 Oxygen χωρίς πρόβλημα.

 

Το συστήνω ανεπιφύλακτα.

 

Το review ειναι έτοιμο. Θα ανεβεί τις επόμενες μερες στην κεντρική σελίδα. Με λίγα λόγια, καλη προσπάθεια απο την OnePlus αλλα όχι flagship killer σε καμία περίπτωση. ;)

 

Mονο μια ερώτηση , την υποστηρίζει την 800 μπαντα το μοντέλο που σου εστάλη ?

Link to comment
Share on other sites

Απο το Honorbuy.com αγόρασα το δικο μου. Άψογη εξυπηρέτηση, ειναι κινεζική έκδοση ΑΛΛΑ σου περνάνε την global Oxygen OS ROM, με ΕΛΛΗΝΙΚΑ, Google Play τα πάντα.

 

Να τονίσω επίσης οτι ηρθε σε 2 μερες με DHL, απο την αποθήκη τους στην Σλοβενία. Άρα μηδέν δασμοί. :)

 

Χθες έκανε και αναβάθμιση την 2.0.2 Oxygen χωρίς πρόβλημα.

 

Το συστήνω ανεπιφύλακτα.

 

Το review ειναι έτοιμο. Θα ανεβεί τις επόμενες μερες στην κεντρική σελίδα. Με λίγα λόγια, καλη προσπάθεια απο την OnePlus αλλα όχι flagship killer σε καμία περίπτωση. ;)

 

Αναμένουμε. Αλλά όπως το είπες (σύμφωνα και με τα ξένα review που είδα) δεν είναι flagship killer όπως ήταν το πρώτο.

Link to comment
Share on other sites

Mονο μια ερώτηση , την υποστηρίζει την 800 μπαντα το μοντέλο που σου εστάλη ?

 

Καλησπέρα, με Cosmote που το χρησιμοποίησα έπαιξε μια χαρά πάντως. Δεν είχα άλλες κάρτες (άλλων δικτύων στην διάθεσή μου).

 

Και οι 2 κάρτες έπαιζαν ταυτόχρονα, άλλαξα και primary - secondary κάρτα on the fly, επέλεξα άλλη για SMS/Data, άλλη για κλήσεις και δούλεψε.

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

εδω 15 λογοι για να μην το αγορασεις,συμφωνα παντα με το βιντεο. εκει που θα σταθω ειναι οτι λεει οτι εχει χειροτερη μπαταρια απο το one+1.δεν ξερω αν ισχυει
Link to comment
Share on other sites

εδω 15 λογοι για να μην το αγορασεις,συμφωνα παντα με το βιντεο. εκει που θα σταθω ειναι οτι λεει οτι εχει χειροτερη μπαταρια απο το one+1.δεν ξερω αν ισχυει

 

Παρά το γεγονός οτι εχει μεγαλύτερη, η αυτονομία ειναι ίσως ίδια. Δεν εντυπωσιάζει λοιπόν.

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

εδω 15 λογοι για να μην το αγορασεις,συμφωνα παντα με το βιντεο. εκει που θα σταθω ειναι οτι λεει οτι εχει χειροτερη μπαταρια απο το one+1.δεν ξερω αν ισχυει

 

Εντάξει ο τύπος τα ισοπεδώνει όλα... Μόνο ο Κατσουράνης δεν είναι λόγος για να μην το αγοράσεις, ήμαρτον. Είπαμε δεν είναι όπως το One, αλλά όχι κι έτσι.

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

Το κάνει επίτηδες για να πάρει ποιο γρήγορα πρόσκληση.
Link to comment
Share on other sites

2 κουβέντες κι από μενα, μιας και διαβαζω ποικιλες ανακρίβειες από εδώ κι εκει κι αναμενοντας και το review του Νικου (Mythozz).

Εχω 2 oneplus two 64gb στα χερια μου, ένα κινεζικο που εφτασε πρωτο και δοκιμαζω κι ένα ευρωπαϊκο που αφησα καινουριο στο κουτι του για να εξυπηρετησω καποιο μελος το φορουμ δινοντας το οσο μου κοστισε (οποιος θελει, ας κανει μια βολτα στις αγγελιες).

Λοιπον, το κινητο αξιζει 100%. Είναι μια αναβαθμιση συνολικη από τον προκατοχο του.

Ποιοτητα κατασκευης κορυφαια. Εκπληκτικο το metal trim περιφερειακα, ομορφο, κορυφαια συναρμογή και μια συσκευή που ακομα και σε εμπειρα χερια φανταζει να κοστολογείται στο upper τιμολογιακο segment. Κοινως ναυαρχιδα με τα όλα της σε αυτό τον τομεα. Ακομα και η αισθηση των πληκτρων, ο αναγνωστης δακτυλικών αποτυπωμάτων (με κορυφαια αποδοση πανω από 95%), ακομα και μικρες λεπτομέρειες (όπως το "γλυκο" κουμπωμα της usb-c σε καλωδιο φορτισης και λοιπα περιφερειακα) παραπεμπουν σε πολύ προσεγμενο φινίρισμα και συνολικη ποιοτητα. Κανει πλακα σε αυτό τον τομεα, λοιπον, ακομα και σε καποιες συσκευες των 800 ευρω.

Αναφορικα τωρα με τα υπολοιπα, εν ταχει θα πω:

 

Μπαταρια: ΣΤα ιδια ακριβως επίπεδα με τον προκατοχο. Τιποτα ιδιαιτερο, δηλαδή, αλλα σε καμια περιπτωση δε θα προβληματισει.

 

Ακουστικο: Πολύ ανωτερο από τον προκατοχο (ειχαν περασει 3 oneplus one από τα χερια μου). Καμια παρουσια hissing/distortion, παραμορφώσεων. Crystal clear ηχος ακομα και στο 100% της εντασης του ακουστικου κατά τη διαρκεια της συνομιλιας. Από τα καλυτερα ακουστικα της αγορας λοιπον (πολύ σημαντικος παραγοντας για μενα).

 

Wifi/GSM reception: Στις top 3 wifi κεραιες που εχω δει, πιανει το δικτυο του σπιτιου μου από το παρκινγκ - αυτό το εχω δει μονο σε tablet pc και laptop και μια φορα ακομα σε κινητο. Αψογη συμπεριφορά και σε gsm. Σημαντικο: Παιζει αψογα σε dual sim standby mode, ακομα και ιδιας εταιριας (δηλαδή κανει κανονικα χρηση πχ δυο καρτων wind), παρα το ένα IMEI. Urban legend δηλαδή τα περι αδυναμίας υποστήριξης της δευτερης καρτας για την κινεζικη εκδοση, που κακως αναπαράγεται και από "επισημα" χειλη της OP. Μια χαρα ληψη lte σε όλα τα σημεια που κινουμαι καθημερινα, καμια διαφορα με ένα note edge που χρησιμοποιώ παραλληλα.

 

Οθονη: Πολλα εχουν γραφτει, θα πω το εξης. Η οθονη είναι αναβαθμιση από τον προκατοχο. Οι γωνιες θεασης και η χρωματικη παλετα είναι απλα καλες χωρις να εντυπωσιαζουν, με λιγοτερο color saturation από το oneplus one και ένα 20% χαμηλοτερο brightness στη μεγιστη επιλογή, ΑΛΛΑ, με πολύ ανωτερο λευκο, χωρις ανομοιομορφίες (brightness distortion κλπ) και κιτρινίλες στην οθονη κι ένα τελικο αποτέλεσμα, που ευχαριστει και σε καμια περιπτωση δεν προβληματιζει. Απεχει από τα oversaturated χρωματα των amoled ή ακόμα και από οθονάρες όπως του lg g4, αλλα σε καμια περιπτωση δεν είναι dealbreaker.

Κατι βασικο. Τελος το μετριο touch και τα ghost πατηματα. Σοβαρος digitizer, πλεον, με πολύ καλη αισθηση στο πατημα.

 

Καμερα: Φανερα βελτιωμενη, θα ικανοποιησει τους πολλους με την ταχυτατη ληψη και τα λοιπα καλούδια που ηρθαν φετος

 

Αυτά για την ωρα, πολύ βιαστικα γραμμενα λογω ελλειψης χρονου. Δεν το συζητω. Στα 400 κατι ευρω (που όμως λογω capital controls, προμηθειας paypal κλπ κλπ) παει πανω από 450 αξιζει σιγουρα κι ιδιαιτερα για τους οπαδους της nexus experience, είναι κορυφαια αγορα...

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορούσα να περιμένω άλλο για invite και το παρήγγειλα και εγώ από το honorbuy.Eλπίζω μέχρι τέλος βδομάδας να παραλάβω.Το nexus 4 που είχα εκλεισε σχεδον 3 χρόνια δεν την πάλευε άλλο :p Edited by ivyhae
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...