Jump to content

OnePlus 2


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε αυτό το βίντεο φαίνεται σκέτη απογοήτευση η απόδοση του 1+2

Μένει πίσω ακόμα και από τον G4 το οποίο έχει 2 πυρήνες λιγότερους και 1GB RAM λιγότερο..

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν ξέρω εάν είναι αντικειμενικο το βίντεο γιατί δεν ήμαστε σίγουροι σε τι ταχύτητα είναι συνδεδεμένο το κάθε τηλέφωνο με το ρούτερ. Αλλά και έτσι να έχει υπάρχουν πολλά που για εμένα προσωπικά με κάνουν να επιλέξω 1+2 και το βασικότερο 2 κάρτες.
Link to comment
Share on other sites

Σε αυτό το βίντεο φαίνεται σκέτη απογοήτευση η απόδοση του 1+2

Μένει πίσω ακόμα και από τον G4 το οποίο έχει 2 πυρήνες λιγότερους και 1GB RAM λιγότερο..

 

Απογοητευση, γιατι? Θα κανεις μηπως κοντρες με τα κινητα των φιλων σου στην καφετερεια και θελεις να βγει πρωτο?

 

Δεν σου φτανει που στην καθημερινη σου χρηση, δεν θα σε "προδωσει"?

Τι σημασια εχουν τετοια βιντεο για την επιλογη μιας συσκευης?

Edited by FoT1s
Link to comment
Share on other sites

Ε; Ποιος μίλησε για κόντρες; Πρόκειται αποκλειστικά για πράγματα καθημερινής χρήσης όπως φαίνεται στο βίντεο. Ήμουν για αρκετό καιρό ευτυχής κάτοχος 2 συσκευών 1+1, τις οποίες κι έδωσα μόνο και μόνο λόγω του προβληματικού touch. Το 1+2 φαίνεται για υλοποίηση η οποία επ'ουδενι δεν έκανε και ούτε αξίζει να κάνει το μπαμ που έκανε ο προκάτοχός του.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Ε; Ποιος μίλησε για κόντρες; Πρόκειται αποκλειστικά για πράγματα καθημερινής χρήσης όπως φαίνεται στο βίντεο. Ήμουν για αρκετό καιρό ευτυχής κάτοχος 2 συσκευών 1+1, τις οποίες κι έδωσα μόνο και μόνο λόγω του προβληματικού touch. Το 1+2 φαίνεται για υλοποίηση η οποία επ'ουδενι δεν έκανε και ούτε αξίζει να κάνει το μπαμ που έκανε ο προκάτοχός του.

Έχεις σε καθημερινή χρήση ταυτόχρονα ανοιχτά Games και άλλες 5-6 εφαρμογές? Ακόμα και έτσι, δεν λαγκαρε, και τα κράτησε όλα ανοιχτά.

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Ε; Ποιος μίλησε για κόντρες; Πρόκειται αποκλειστικά για πράγματα καθημερινής χρήσης όπως φαίνεται στο βίντεο. Ήμουν για αρκετό καιρό ευτυχής κάτοχος 2 συσκευών 1+1, τις οποίες κι έδωσα μόνο και μόνο λόγω του προβληματικού touch. Το 1+2 φαίνεται για υλοποίηση η οποία επ'ουδενι δεν έκανε και ούτε αξίζει να κάνει το μπαμ που έκανε ο προκάτοχός του.

 

Προβλημα που δεν υπαρχει πλεον. δεν θεωρειται προβλημα. :)

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτό το βίντεο φαίνεται σκέτη απογοήτευση η απόδοση του 1+2

Μένει πίσω ακόμα και από τον G4 το οποίο έχει 2 πυρήνες λιγότερους και 1GB RAM λιγότερο..

 

Αυτά τα βιντεο ειχα δει κι εγω κι ένα πηγαινα καρφι για oneplus two, τελικα πηρα xiaomi mi note pro (και δεν το μετανιωσα καθολου, εκπληκτικη συσκευή).

Φυσικα παντα θα εχω το νου μου να πετυχω ένα op2, στη σωστη τιμη...

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτό το βίντεο φαίνεται σκέτη απογοήτευση η απόδοση του 1+2

Μένει πίσω ακόμα και από τον G4 το οποίο έχει 2 πυρήνες λιγότερους και 1GB RAM λιγότερο..

 

Δεν δείχνει και ιδιαίτερα bulletproof η μέθοδος που χρησιμοποιεί.

Ασε που δεν φαινεται και το multitasking του Note 5 που υποτιθεται οτι υστερεί (σε σςχεση με αλλες ναυαρχιδες λογω tw)

To oneplus 2 λογικά θα σαρώνει και πάλι.Κρίμα που δεν έχει CM αλλα κουβαλάει χαρακτηριστικά που δεν υπάρχουν σε άλλες συσκευές.Με χαλάει μονο η έλλειψη 2 dual speakers.

Θέλω να το αγοράσω , αλλα μόνο απο το ευρωπαικο site.Περιμένω προσκλήσεις , αλλα αν ειναι μέχρι τοτε να εχει βγει και νέο Nexus τοτε μάλλον θα προτιμησω το δεύτερο.Θα δείξει.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις σε καθημερινή χρήση ταυτόχρονα ανοιχτά Games και άλλες 5-6 εφαρμογές? Ακόμα και έτσι, δεν λαγκαρε, και τα κράτησε όλα ανοιχτά.

Γιατί υπάρχει άνθρωπος που έχει σε καθημερινή χρήση ταυτόχρονα λιγότερες από 5-6 εφαρμογές ανοικτές; Προσωπικά έχω τουλάχιστον 25-30.

 

Προβλημα που δεν υπαρχει πλεον. δεν θεωρειται προβλημα. :)

Τι εννοείς; Ακριβώς μπροστά μου έχω το πρώτο μου 1+1 (το πάσαρα στον κολλητό μου) και σε σχέση με το Nexus 6 το touch τους είναι μέρα με τη νύχτα. Στο ΟΡΟ φαίνεται εμφανώς σα να κολλάει.

 

Αυτά τα βιντεο ειχα δει κι εγω κι ένα πηγαινα καρφι για oneplus two, τελικα πηρα xiaomi mi note pro (και δεν το μετανιωσα καθολου, εκπληκτικη συσκευή).

Φυσικα παντα θα εχω το νου μου να πετυχω ένα op2, στη σωστη τιμη...

Καλορίζικο Βαγγέλη και καλοδούλευτο. :) Ναι, κάποιο ΟΡ2 σε χαμηλότερη τιμή (αυτή του 1+1 δηλαδή), θα αξίζει.

 

Δεν δείχνει και ιδιαίτερα bulletproof η μέθοδος που χρησιμοποιεί.

Ασε που δεν φαινεται και το multitasking του Note 5 που υποτιθεται οτι υστερεί (σε σςχεση με αλλες ναυαρχιδες λογω tw)

To oneplus 2 λογικά θα σαρώνει και πάλι.Κρίμα που δεν έχει CM αλλα κουβαλάει χαρακτηριστικά που δεν υπάρχουν σε άλλες συσκευές.Με χαλάει μονο η έλλειψη 2 dual speakers.

Θέλω να το αγοράσω , αλλα μόνο απο το ευρωπαικο site.Περιμένω προσκλήσεις , αλλα αν ειναι μέχρι τοτε να εχει βγει και νέο Nexus τοτε μάλλον θα προτιμησω το δεύτερο.Θα δείξει.

Η υποστήριξη που θα έχει από XDA πιθανολογώ ότι θα είναι αρκετή (σίγουρα όχι τόσο όσο του 1+1 λόγω της τιμολογιακής πολιτικής του καινούριου και των πολλών εναλλακτικών), οπότε θα μπορείς να βρεις ROMs καλύτερες και από CM.

Εκτός από τα dual stereo speakers (που μετά το Nexus 6 είπα στον εαυτό μου δε ξαναγυρνώ σε απλό μονοφωνικό), εμένα με χαλάνε και τα capacitive buttons. Στο 1+1 όσες φορές το είχα γυρίσει στα on-screen buttons πάντα μετά από λίγο τα απενεργοποιούσα γιατί έχανα αρκετή οθόνη.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Tι εννοείς σε χαλάνε ?Εχεις την επιλογή να διαλέξεις αν θα το λειτουργείς με τα πλήκτρα η με τα on screen.

Συνηθως δεν σου δινεται η επιλογή σε άλλες συσκευές.

Και εγω με Nexus 6 είμαι και ειμαι πολύ ευχαριστημένος.Με τα χίλια ζόρια θα αλλάξω συσκευή και φοβάμαι μη το μετανιώσω.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Τι εννοείς; Ακριβώς μπροστά μου έχω το πρώτο μου 1+1 (το πάσαρα στον κολλητό μου) και σε σχέση με το Nexus 6 το touch τους είναι μέρα με τη νύχτα. Στο ΟΡΟ φαίνεται εμφανώς σα να κολλάει.

 

Κατι τετοιο με το τελευταιο update 2I3, δεν νομιζω πως ισχυει. Βεβαια, προσωπικη μου γνωμη/αποψη.

Link to comment
Share on other sites

Tι εννοείς σε χαλάνε ?Εχεις την επιλογή να διαλέξεις αν θα το λειτουργείς με τα πλήκτρα η με τα on screen.

Συνηθως δεν σου δινεται η επιλογή σε άλλες συσκευές.

Και εγω με Nexus 6 είμαι και ειμαι πολύ ευχαριστημένος.Με τα χίλια ζόρια θα αλλάξω συσκευή και φοβάμαι μη το μετανιώσω.

Δεν υπάρχει λόγος εν έτη 2015 να υπάρχουν capacitive buttons θεωρώ. Δε βρίσκω καμία τη χρησιμότητα τους, και μεγαλώνουν και το bezel.

Τι να την κάνω την επιλογή, όταν από κάτω έχω ένα μεγάλο bezel το οποίο μου είναι άχρηστο (ηχείο δεν έχει, μεγαλώνει το μέγεθος της συσκευής, άσχημο οπτικά).

Αυτό που έχει κάνει η Motorola μακάρι να μπορούσαν να το κάνουν όλες οι κατασκευάστριες εταιρίες, μηδαμινό bezel το οποίο έχει και ηχείο.

Επειδή μου αρέσει το πείραγμα στις συσκευές με roms, kernels, themes, softkeys, κτλ., αυτή τη στιγμή χωρίς να σου δημιουργούν προβλήματα μόνο οι Nexus συσκευές το έχουν και η OnePlus. Μπορεί να είχε παιδικές ασθένειες σαν startup, αλλά από το πρώτο μου 1+1 μου έχει βγάλει μια συμπάθεια η εν λόγω εταιρεία. Θα ήθελα να της δώσω άλλη μία ευκαιρία αλλά δυστυχώς τα αρνητικά που παραθέτω είναι αρκετά για τα γούστα μου. Κάποιον άλλον, μπορεί να τον καλύπτει πληρώς, και είναι κατανοητό. :)

 

Κατι τετοιο με το τελευταιο update 2I3, δεν νομιζω πως ισχυει. Βεβαια, προσωπικη μου γνωμη/αποψη.

Θα το κοιτάξω και τις προσεχείς μέρες, γιατί δεν είδα ποιο firmware είχε. :)

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

γνωρίζετε τι συμβαίνει με την εγγύηση αν το αγοράσει εκτός oneplus? το έχω βρει εδώ http://www.minideal.net/oneplus-2-oneplus-two-4g-android-5-1-touch-id-4gb-64gb-snapdragon-810-octa-core-64bit-1-8ghz-5-5-inch-smartphone.html

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

γνωρίζετε τι συμβαίνει με την εγγύηση αν το αγοράσει εκτός oneplus? το έχω βρει εδώ http://www.minideal.net/oneplus-2-oneplus-two-4g-android-5-1-touch-id-4gb-64gb-snapdragon-810-octa-core-64bit-1-8ghz-5-5-inch-smartphone.html

 

ευχαριστώ

 

Πολύ καλη τιμή φιλε και είναι και το ευρωπαϊκό.πως μπορούμε να το παραγγειλουμε?

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλη τιμή φιλε και είναι και το ευρωπαϊκό.πως μπορούμε να το παραγγειλουμε?

 

Τι σε κανει να πιστευεις οτι ειναι Ευρωπαίκο?

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει λόγος εν έτη 2015 να υπάρχουν capacitive buttons θεωρώ. Δε βρίσκω καμία τη χρησιμότητα τους, και μεγαλώνουν και το bezel.

 

Εεεεμ.. χελόου.. μεγαλύτερο real estate στην οθόνη.. οι 5.5 είναι 5.5, όχι 5.2..:worry::rolleyes:

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Εεεεμ.. χελόου.. μεγαλύτερο real estate στην οθόνη.. οι 5.5 είναι 5.5, όχι 5.2..:worry::rolleyes:

Με μικρότερα bezels (όπως του Nexus) δεν κόβουν τα on-screen nav buttons. Πιάνουν ακριβώς τη θέση των capacitive, και είναι απείρως βολικότερα. Τέσπα, each to his own..

Edited by bill_viper

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Εεεεμ.. χελόου.. μεγαλύτερο real estate στην οθόνη.. οι 5.5 είναι 5.5, όχι 5.2..:worry::rolleyes:

Όπως λέει και ο Μπιλ, αν δεν έχει hardware buttons, θα έχει λογικά μεγαλύτερη οθόνη ή θα είναι γενικά μικρότερο σαν τηλ.

 

Να πω την αλήθεια, με βολεύουν περισσότερο τα hardware...

Link to comment
Share on other sites

Τι σε κανει να πιστευεις οτι ειναι Ευρωπαίκο?

 

Ακυρο δηλαδή διάβασα τα σχόλια γιαυτό.τελικά ισχύει αυτό για το σήμα,τα κινέζικα δεν πιάνουν 4g εδώ?

Link to comment
Share on other sites

Ακυρο δηλαδή διάβασα τα σχόλια γιαυτό.τελικά ισχύει αυτό για το σήμα,τα κινέζικα δεν πιάνουν 4g εδώ?

 

Καλυτερα απο το site επισημα, για να εχεις το κεφαλι σου ησυχο.

Link to comment
Share on other sites

Τα κινέζικα έχουν τα ίδια bands με το πρώτο, απλά το 2ο έχουν και επιπλέον τα οποία μπορούν να σας προσφέρουν καλύτερο σήμα (πιο συχνά και σε πιο πολλά σημεία 4g)
Link to comment
Share on other sites

Τι σε κανει να πιστευεις οτι ειναι Ευρωπαίκο?
Original Ευρωπαικο, απο τα βαθη της Κινας !!!!! :p

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος.με balance
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...