Jump to content

OnePlus 2


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Απο αυτονομία ξέρουμε τίποτα?θα είναι ισάξιο του op1 και καλυτερο?

 

Δεν νομίζω να ξαναδουμε αυτονομία σαν την 44s του oneplus one.

Λογικά θα έχει καλύτερη αυτονομία από την επίσημη lollipop του oneplus λόγω μεγαλύτερης μπαταρίας και καλύτερης διαχείρισης από το νέο soc,ειδικά σε stand by ο 810 είναι κορυφή.

Link to comment
Share on other sites

Αν κάποιος έχει πρόσκληση θα ήθελα μια παρακαλώ. Δεν εχω προβλήματα με τα Capital Controls.
Link to comment
Share on other sites

Αν κάποιος έχει πρόσκληση θα ήθελα μια παρακαλώ. Δεν εχω προβλήματα με τα Capital Controls.

 

Μπηκες στην λιστα αναμονης για προσκληση? Εγω τρια διαφορετικα emails εβαλα.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ είχα μπει στη λίστα, αλλά ποιος ξέρει ποτε θα αρχίσουν να δίνουν προσκλήσεις. Πάντως και εγώ σίγουρα ενδιαφερομαι αν υπάρξουν διαθέσιμες! Για αυτονομία, αυτό που με προβληματίζει είναι οτι η oxygen ακούγεται οτι έχει χειρότερη αυτονομία στο opo σε σχέση με cos 12.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κι εγώ ενδιαφέρομαι για πρόσκληση . Μένω εξωτερικό και δεν έχω θέμα με paypal. Από ότι είπαν θα αρχίσουν 11 Αυγούστου προσκλήσεις, αλλά πόσες θα δίνουν την μέρα δεν ξέρω.
Link to comment
Share on other sites

Καλό θα ηταν να αποφύγετε τις πρώτες φουρνιές.

 

Ακριβως. Καινουργια συσκευη και να μην εχουν θεματα οι πρωτες φουρνιες, δεν υπηρξε ποτε.

Link to comment
Share on other sites

οποιος προλαβε να βαλει τα invites που υπηρχαν διασπαρτα στην επισημη παρουσιαση ειναι τυχερος εφοσον το ηθελε το κινητο εγω απο περιεργια δοκιμασα αλλα ειχαν γινει claim αν και δε θα το επερνα πηγα στο nexus 6

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να ξαναδουμε αυτονομία σαν την 44s του oneplus one.

Λογικά θα έχει καλύτερη αυτονομία από την επίσημη lollipop του oneplus λόγω μεγαλύτερης μπαταρίας και καλύτερης διαχείρισης από το νέο soc,ειδικά σε stand by ο 810 είναι κορυφή.

 

Και εγώ την καλύτερη αυτονομία σε συσκευή μου την έχω δει με το συνδυασμό που αναφέρεις.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

http://www.gizchina.com/2015/08/06/stores-you-can-order-the-oneplus-2-without-an-invite/ δείτε εδώ μαγκες μήπως και κάποιος δεν θέλει να περιμένει και είναι ανυπόμονος! :)
Link to comment
Share on other sites

Με το opo , η Chinese και η international version δεν είχαν στην ουσία καμια διάφορα. Ομως με το op2, έχουμε αλλαγές στις μπάντες του 4g. Η Chinese version ΔΕΝ υποστηριζει την καινούρια συχνότητα 4g στα 800 που μόλις αγόρασαν οι ελληνικοί παροχοι , οποτε νομιζω οτι δεν ενδείκνυται για αγορά. Προσωπική άποψη παντα :)
Link to comment
Share on other sites

αν καποιος αποκτησει πρωιημη προσκληση ας μου κανει ενα pm :)

Όσοι θυσιάζουν στοιχειώδεις ελευθερίες για λίγη ασφάλεια, δεν αξίζουν ούτε ελευθερία ούτε ασφάλεια.

Μη πάντα επίστασθαι προθύμεο, μη πάντων αμαθής γένη.

Link to comment
Share on other sites

Με το opo , η Chinese και η international version δεν είχαν στην ουσία καμια διάφορα. Ομως με το op2, έχουμε αλλαγές στις μπάντες του 4g. Η Chinese version ΔΕΝ υποστηριζει την καινούρια συχνότητα 4g στα 800 που μόλις αγόρασαν οι ελληνικοί παροχοι , οποτε νομιζω οτι δεν ενδείκνυται για αγορά. Προσωπική άποψη παντα :)

 

αν είναι αυτή η μοναδική αλλαγή και όλα τα υπόλοιπα είναι ίδια π.χ εγγύηση κλπ πιστεύω αξίζει για μερικούς να το πάρουν από ένα έμπιστο σαιτ. Αυτοί που δεν ασχολούνται με 4g γιατί στην περιοχή τους δεν πιάνουν καλά καλά ούτε 3g. Και είναι πολλές αυτές οι περιοχές..

Link to comment
Share on other sites

Αντιγράφω από το επίσημο forum τις ΤΡΕΙΣ "εκδόσεις" που βγαίνουν, ωστε όσοι αγοράσουν από Κίνα, να γνωρίζουν τα περι Δικτύων...

Το πιο σημαντικό: Οι "κινέζικης αγοράς" συσκευές ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΔΥΟ ΙΜΕΙ, δλδ ΔΕΝ ΘΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ σαν ΔΙΚΑΡΤΟ!!!

 

 

Here’s a breakdown of the differences (for EU/NA, bands in bold only available on that version):

 

Note that compatibility here refers to LTE, the fastest network currently available. The slower 2G/3G GSM frequencies (below referred to as GSM and WCDMA) are less fragmented and you should be able to get data almost worldwide with the included 2&3G bands regardless of the version. Use http://www.willmyphonework.net/ for easy reference.

 

EU/Asia

GSM: 850, 900, 1800, 1900MHz

WCDMA: Bands 1/2/5/8

FDD-LTE: Bands 1/3/5/7/8/20

TDD-LTE: Bands 38/40/41

 

3 and 20 are used almost all over Europe, but not at all in North America. Band 8, although available in both versions, is used in Europe and India but is seeing increasing adoption worldwide.

 

North America

GSM: 850, 900, 1800, 1900MHz

WCDMA: Bands 1/2/4/5/8

FDD-LTE: Bands 1/2/4/5/7/8/12/17

 

For NA, the removal of bands 3 & 20 allows us to add all the GSM bands you’ll need.

 

China

GSM: 850, 900, 1800, 1900MHz

WCDMA: 1/2/5/8

TD-SCDMA: 34/39

TDD-LTE: 38/39/40/41

FDD-LTE: 1/3/7

 

The Chinese version will have very limited 4G compatibility in Europe and North America. More importantly, it only has one IMEI meaning you will not have dual-SIM capability outside of China. If you like having dual SIMs, do not buy the Chinese version.

 

 

Τέλος, εδω οι επικαιροποιημένες (συγκεντρωμένες) ΠΡΟΔΙΑΓΡΑΦΕΣ, οπου πχ αναφέρεται το Dual SIM, DUAL STANDBY!

Edited by asot

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Αντιγράφω από το επίσημο forum τις ΤΡΕΙΣ "εκδόσεις" που βγαίνουν, ωστε όσοι αγοράσουν από Κίνα, να γνωρίζουν τα περι Δικτύων...

Το πιο σημαντικό: Οι "κινέζικης αγοράς" συσκευές ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΔΥΟ ΙΜΕΙ, δλδ ΔΕΝ ΘΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ σαν ΔΙΚΑΡΤΟ!!!

 

 

Here’s a breakdown of the differences (for EU/NA, bands in bold only available on that version):

 

Note that compatibility here refers to LTE, the fastest network currently available. The slower 2G/3G GSM frequencies (below referred to as GSM and WCDMA) are less fragmented and you should be able to get data almost worldwide with the included 2&3G bands regardless of the version. Use http://www.willmyphonework.net/ for easy reference.

 

EU/Asia

GSM: 850, 900, 1800, 1900MHz

WCDMA: Bands 1/2/5/8

FDD-LTE: Bands 1/3/5/7/8/20

TDD-LTE: Bands 38/40/41

 

3 and 20 are used almost all over Europe, but not at all in North America. Band 8, although available in both versions, is used in Europe and India but is seeing increasing adoption worldwide.

 

North America

GSM: 850, 900, 1800, 1900MHz

WCDMA: Bands 1/2/4/5/8

FDD-LTE: Bands 1/2/4/5/7/8/12/17

 

For NA, the removal of bands 3 & 20 allows us to add all the GSM bands you’ll need.

 

China

GSM: 850, 900, 1800, 1900MHz

WCDMA: 1/2/5/8

TD-SCDMA: 34/39

TDD-LTE: 38/39/40/41

FDD-LTE: 1/3/7

 

The Chinese version will have very limited 4G compatibility in Europe and North America. More importantly, it only has one IMEI meaning you will not have dual-SIM capability outside of China. If you like having dual SIMs, do not buy the Chinese version.

 

 

Τέλος, εδω οι επικαιροποιημένες (συγκεντρωμένες) ΠΡΟΔΙΑΓΡΑΦΕΣ, οπου πχ αναφέρεται το Dual SIM, DUAL STANDBY!

 

Το οτι έχει ενα imei δεν λέει κάτι, το xiaomi μου που έχει ενα μια χαρά παιζουν και οι 2 καρτες και παιζουν και μια χαρά εφαρμογές όπως το navigon που δεν παιζουν σε 2 καρτα.

Link to comment
Share on other sites

Γεμίζουμε τζάμπα την σελίδα με τα μεγάλα quotes...

To σχόλιο του Admin OnePlus με κόκκινα γράμματα το είδες φαντάζομαι...

The Chinese version will have very limited 4G compatibility in Europe and North America. More importantly, it only has one IMEI meaning you will not have dual-SIM capability outside of China. If you like having dual SIMs, do not buy the Chinese version.

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Γεμίζουμε τζάμπα την σελίδα με τα μεγάλα quotes...

To σχόλιο του Admin OnePlus με κόκκινα γράμματα το είδες φαντάζομαι...

Ναι το είδα και σου ξαναλεω, οτι και με ενα imei παιζουν κανονικά οι κάρτες.

Link to comment
Share on other sites

Το ifixit κανει "λύσιμο/teardown" του OnePlus 2 και του δίνει σκορ επισκευασιμότητας 7/10 (κυρίως λόγω του LCD/Digitizer που είναι OGS)

Φυσικά, έχει εξαιρετικό ενδιαφέρον το εσωτερικό και τα εξαρτήματα που το απαρτίζουν!

Εξίσου ενδιαφέρουσες και οι ακτινογραφίες (X-Ray) που βγάζουν!!!

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...