Jump to content

OnePlus 2


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

στο one αν θυμαμαι καλα λεγανε, ακομα και πριν ανακοινωθει, λιγες λιγες τις χωρες στις οποιες θα πρωτοκυκλοφορισει. εχουμε καμια ιδεα για το αν θα ερχεται ελλαδα το two? αν δηλαδη μια προσκληση αρκει για να το στειλουν επιτοπου εδω

 

Απο την στιγμή που είχαν προσθέσει την Ελλάδα και εχουν ελληνική σελίδα για το oneplus two, θα μας ερθει απευθείας.

Το μονο που δεν γνωρίζω ειναι αν θα είμαστε στην πρώτη φουρνιά χωρών η αν θα εχουμε διαθεσιμότητα αργότερα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το θέμα είναι πως μπορείς να πληρώσεις? Να δέχονται ελληνικές κάρτες? Ή με ποιον άλλο τρόπο μπορεί να γίνει η πληρωμή?
Link to comment
Share on other sites

συμφωνα με αυτο το βιντεο

 

 

στο 7ο λεπτο,φαινεται οτι βρηκαμε τον τροπο με τον οποιο το 1+2 δεν θερμαινεται.Εχουν μαλλον μονιμα ,απενεργοποιησει τους 2 πυρηνες καθιστοντας το κινητο 6core.

Να λοιπον γιατι και στο antutu bgazei 40k και δεν παει με την καμμια πανω απο 45 ενω το S6 παει ανετα πανω απο 70k.

Ναι δεν ειναι ενδεικτικο το antutu αλλα ο batista70 μιλαει για lags οταν ανοιγει το asphalt και προσωπικα ,εκτος απο το γεγονος οτι τον πιστευω γιατι ειναι καλος μου φιλος, δεν μου παει να εχω αυτα τα θεματα με 420Ε κινητο.

Εννοειται το κινητο θα ρολαρει τελεια στην καθημερινοτητα...ομως ειναι αυτο αρκετο;

 

ο καθενας κανει τις επιλογες του.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

συμφωνα με αυτο το βιντεο

 

 

στο 7ο λεπτο,φαινεται οτι βρηκαμε τον τροπο με τον οποιο το 1+2 δεν θερμαινεται.Εχουν μαλλον μονιμα ,απενεργοποιησει τους 2 πυρηνες καθιστοντας το κινητο 6core.

Να λοιπον γιατι και στο antutu bgazei 40k και δεν παει με την καμμια πανω απο 45 ενω το S6 παει ανετα πανω απο 70k.

Ναι δεν ειναι ενδεικτικο το antutu αλλα ο batista70 μιλαει για lags οταν ανοιγει το asphalt και προσωπικα ,εκτος απο το γεγονος οτι τον πιστευω γιατι ειναι καλος μου φιλος, δεν μου παει να εχω αυτα τα θεματα με 420Ε κινητο.

Εννοειται το κινητο θα ρολαρει τελεια στην καθημερινοτητα...ομως ειναι αυτο αρκετο;

 

ο καθενας κανει τις επιλογες του.

 

Μήπως οι επεξεργαστές κοιμούνται λόγο του ότι δεν έχει απαιτήσεις από πόρους το σύστημα εκείνη την στιγμή?Εάν προσεχες οι υπόλοιποι είναι χαμηλά και πιθανόν το κάνουν για οικονομία μπαταρίας.

 

EDTit

 

Δικη μου εκτίμηση είναι ότι τα SONY έδειξαν να ζεσταίνονται μονο κατά την διάρκεια φόρτισης και παράλληλης χρήσης με μια διαφορα ότι τα sony έχουν quick charge που αυτό σημαίνει υψηλότερη θερμοκρασία.έτσι σε συνδυασμό με το επεξεργαστή είχαν την υπερθέρμανση.Το Ο+ δεν έχει Quick charge οποτε πιθανόν να μην έχει τέτοιο θέμα.Τώρα εάν απενεργοποιεί πυρήνες όταν φορτίζει δεν το ξέρουμε.Αλλα οποός και να έχει το κινητό θα δεχτεί παρα πολλές custom rom οποτε δεν θα μείνουν οι cpu στον ύπνο..

Edited by maximos
xehasa kati
Link to comment
Share on other sites

Μήπως οι επεξεργαστές κοιμούνται λόγο του ότι δεν έχει απαιτήσεις από πόρους το σύστημα εκείνη την στιγμή?Εάν προσεχες οι υπόλοιποι είναι χαμηλά και πιθανόν το κάνουν για οικονομία μπαταρίας.

Αλλα οποός και να έχει το κινητό θα δεχτεί παρα πολλές custom rom οποτε δεν θα μείνουν οι cpu στον ύπνο..

Αν ειναι να παρουμε με 400+€ κινητο και να ψαχνομαστε να περναμε τη μια custom μετα την αλλη για να δουλευει σωστα...δεν ειναι και οτι καλυτερο...

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι να παρουμε με 400+€ κινητο και να ψαχνομαστε να περναμε τη μια custom μετα την αλλη για να δουλευει σωστα...δεν ειναι και οτι καλυτερο...

 

Σκεψου οτι καποιοι, παιρνουν μια τετοια συσκευη για αυτον τον λογο και μονο. Για να παιζουν με roms. Εδω σε συσκευες 700+ και το κανουν. Στα 400+ σε πειραξε?

Link to comment
Share on other sites

Σκεψου οτι καποιοι, παιρνουν μια τετοια συσκευη για αυτον τον λογο και μονο. Για να παιζουν με roms. Εδω σε συσκευες 700+ και το κανουν. Στα 400+ σε πειραξε?

Ακριβώς αυτός είναι ο λόγος που το παίρνω εγώ. Το ότι δεν χάνεις την εγγύηση με το να αλλάζεις ρομ. Και το βασικότερο. 2καρτο!

Link to comment
Share on other sites

συμφωνα με αυτο το βιντεο

 

 

στο 7ο λεπτο,φαινεται οτι βρηκαμε τον τροπο με τον οποιο το 1+2 δεν θερμαινεται.Εχουν μαλλον μονιμα ,απενεργοποιησει τους 2 πυρηνες καθιστοντας το κινητο 6core.

Να λοιπον γιατι και στο antutu bgazei 40k και δεν παει με την καμμια πανω απο 45 ενω το S6 παει ανετα πανω απο 70k.

Ναι δεν ειναι ενδεικτικο το antutu αλλα ο batista70 μιλαει για lags οταν ανοιγει το asphalt και προσωπικα ,εκτος απο το γεγονος οτι τον πιστευω γιατι ειναι καλος μου φιλος, δεν μου παει να εχω αυτα τα θεματα με 420Ε κινητο.

Εννοειται το κινητο θα ρολαρει τελεια στην καθημερινοτητα...ομως ειναι αυτο αρκετο;

 

ο καθενας κανει τις επιλογες του.

 

Αν αυτο το εδειχναν υπο μορφή monitoring κατα την διάρκεια πχ 3d gaming θα με ενοιαζε.

Σε απλο περιβάλλον , μαλλον ειναι ορθώς σε idle/sleep και θα ενεργοποιούνται σε μεγαλύτερο φόρτο.Δεν με χαλάει καθόλου αυτό.

Εξάλλου η opo είχε δηλώσει οτι το op2 θα ηταν tuned για τον 810 οπότε κάτι τετοιο θα παίζει στην περίπτωση που μας έδειξες.

Φυσικα δεν παίρνω ορκο αλλα αν υπάρχει κάτι τέτοιο , θα φανεί γρηγορα στο xda ...

Link to comment
Share on other sites

Θα φανεί γρήγορα και με τους πρώτους custom kernel τι θα γίνει με τους πυρήνες, με τις συχνότητες, και το βασικότερο με τις θερμοκρασίες.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Ο καθένας όπως το βλέπει....

 

Σκεψου οτι καποιοι, παιρνουν μια τετοια συσκευη για αυτον τον λογο και μονο. Για να παιζουν με roms. Εδω σε συσκευες 700+ και το κανουν. Στα 400+ σε πειραξε?

Δεν αντιλέγω στο να αλλάζεις ρομ από χομπυ. Αλλα άλλο είναι να ψάχνεις custom roms να διορθώνουν κάποια προβλήματα software που δεν πρέπει να έχουν κινητά τέτοιας αξιας, οι οποίες συνήθως λύνουν το ένα πρόβλημα και δημιουργούν άλλο, και άλλο είναι να αλλάζεις ρομ γιατί είσαι sportsman.

Έλληνας που αγοράζει κινητό με 700€+ για να παίζει από χόμπυ με αλλαγές ρομ είναι είτε ανιψιός του Βαρδινογιάννη είτε του Αγγελόπουλου ;).

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Χρειάζομαι γρήγορα ένα καλό τηλέφωνο με δυο κάρτες. Οπότε αν κάποιος λάβει πρόσκληση και δεν την χρειάζεται θα με εξυπηρετήσει. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Χρειάζομαι γρήγορα ένα καλό τηλέφωνο με δυο κάρτες. Οπότε αν κάποιος λάβει πρόσκληση και δεν την χρειάζεται θα με εξυπηρετήσει. Ευχαριστώ.

Κανονικά πρέπει να κάνουμε λίστα αναμονής ;)

Link to comment
Share on other sites

Ναι το είδα και σου ξαναλεω, οτι και με ενα imei παιζουν κανονικά οι κάρτες.

 

Συμφωνα με πολλές αναφορές από κατόχους της κινεζικής έκδοσης σε ευρωπαϊκές χώρες παίζουν μια χαρά κι οι 2 κάρτες ,παρα το 1 ΙΜΕΙ. ισχύει αυτό που αναφέρεις λοιπόν...

Link to comment
Share on other sites

καλο οκτωβρη και αμα μας βλεπω για το συγκεκριμενο κινητο...περσι,τετοια εποχη ειχε γεμισει ο τοπος
Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Παιδιά,

 

Το έχει παραγγείλει κανείς απο Κίνα;

 

Μάλλον δευτέρα το παραγγέλνω απο vickmall.340ε με δωρεαν μτφρικα h 16gb εκδοση.Μιλησα τσατ σημερα με εναν τυπο και τον ρωτησα αν γινεται να το ελενξουν πριν το στειλουν και μου πε γινεται και για την εγγυηση μου πε εχει ενα χρονο κανονικα.

Link to comment
Share on other sites

Τι έγινε ρε παιδιά; δεν μοιράζουν ακόμα προσκλήσεις;
Link to comment
Share on other sites

Δεν το ξέρω αυτό, τι κάνεις δηλαδη;

 

Το 3ο ποστ διαβασε :

http://www.insomnia.gr/topic/574635-capital-controls-paypal-ebay-αγορές-εξωτερικού/page-182#entry54206878

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δευτέρα το παραγγέλνω απο vickmall.340ε με δωρεαν μτφρικα h 16gb εκδοση.Μιλησα τσατ σημερα με εναν τυπο και τον ρωτησα αν γινεται να το ελενξουν πριν το στειλουν και μου πε γινεται και για την εγγυηση μου πε εχει ενα χρονο κανονικα.

 

4G και 2η sim θα παίζουν εδώ?

Link to comment
Share on other sites

καλο οκτωβρη και αμα μας βλεπω για το συγκεκριμενο κινητο...περσι,τετοια εποχη ειχε γεμισει ο τοπος

Δηλαδή θες να μου πεις ότι τέτοια εποχή (για 2 εβδομάδες μετά την κυκλοφορία μιλαμε) είχε γίνει χαμός από προσκλήσεις? Εγώ θυμάμαι 2 μήνες +

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...