Jump to content

Huawei P8 Lite


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στην επανεκκινηση ποια καρτα σιμ εμφανιζει πρωτη για ξεκλειδωμα? Αυτη που ειναι στην πανω θυρα ή στην κάτω?

Παντα με μπερδευει και θα κλειδωσω και τις 2 καρτες καμια μερα..:lol:

 

Η Micro Sim είναι η ( 1 )

Και η Nano SIM Είναι η ( 2 )

Κατάργησε τα PIN να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μετά από την αναζήτηση του σήμερα για αγορά σε MEDIA-MARKT, public, κοτσωβολο κατάφερα να βρω το τελευταίο κομμάτι με παραγγελία στον κοτσωβολο. (στο media το έριξαν στα 179 από 199 και πάνω από 10 μέρες αναμονή )

Την Τρίτη μου είπαν ότι θα το έχω. Έτσι μπήκα στην αναζήτηση σχολίων. Ένα review που είδα στο YouTube λέει ότι δεν έχει ραδιόφωνο. Ισχύει? Γενικά προβλήματα? Αξίζει τον κόπο η αγορά του?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μετά από την αναζήτηση του σήμερα για αγορά σε MEDIA-MARKT, public, κοτσωβολο κατάφερα να βρω το τελευταίο κομμάτι με παραγγελία στον κοτσωβολο. (στο media το έριξαν στα 179 από 199 και πάνω από 10 μέρες αναμονή )

Την Τρίτη μου είπαν ότι θα το έχω. Έτσι μπήκα στην αναζήτηση σχολίων. Ένα review που είδα στο YouTube λέει ότι δεν έχει ραδιόφωνο. Ισχύει? Γενικά προβλήματα? Αξίζει τον κόπο η αγορά του?

Ραδιοφωνο εχει.

Για 2καρτο πιστευω ειναι απο τα κορυφαια αν οχι το κορυφαιο στα χρηματα του!

Πολυ καλη φωτογραφια-καμερα,

Ωραιο πιασιμο στο χερι,

Πολυ καλο ηχο,

Εννοειται ταχυτατο,

Μετρια μπαταρια,

Σχετικα ευαισθητη οθονη σε γρατζουνιες.

 

----- προσθήκη μηνύματος 68 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η Micro Sim είναι η ( 1 )

Και η Nano SIM Είναι η ( 2 )

Κατάργησε τα PIN να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο

Ευχαριστω!

Edited by iliasleon40
ραδιοφωνο
Link to comment
Share on other sites

Η Micro Sim είναι η ( 1 )

Και η Nano SIM Είναι η ( 2 )

Κατάργησε τα PIN να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο

 

βασικά βάλε το ίδιο pin και στις δύο καλύτερα. Δεν είναι ασφαλές να μην έχουμε καθόλου πιν στις κάρτες ακόμα και σε καρτοκινητά και ας είναι το χρηματικό ρισκο μικρότερο..

 

[offtopic] Μου έχει τύχει ιστορία που ανόητος που βρηκε το κινητό της μητέρας μου έφαγε τα 2€ που είχε μέσα χωρίς να απαντάει στις κλείσεις μας και τα μηνύματά μας (παρά μιλούσε μέχρι να αδειάσει η κάρτα). Μπορεί να μην είχα pin για να μην μπερδεύεται η μητέρα μου όταν το ανοίγει, αλλα είχα κλείδωμα sim (κωδικός τηλεφώνου αμα αλλάξει sim) και έτσι ο πανίβλ@κας που βρήκε (χωρίς διάθεση να το επιστρέψει) το 30€ παλιό κινητό της μητέρας μου δεν το χάρηκε. Αρκέστηκε βέβαια να φάει τα 2Ε που είχε μέσα. Έπρεπε να ζητήσω αναλυτικό λογαριασμό να δω που καλούσε και μέσω αυτού να τον εντόπιζα να το ξεφτίλιζα αλλά δεν άξιζε η φασαρία. :mad: [/offtopic]

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Flip case ποια προτείνετε?

Ελλάδα υπάρχει κάτι οικονομικό? Αλλιως ebay

 

Προτείνω της NILLKIN,αν και δεν εχω δοκιμασει της huawei

http://i.imgur.com/hIe7XW1.png
Link to comment
Share on other sites

Αν το παρω απο vodafone ισχύει ακομα η διαδικασια που περιγράφεται στην πρωτη σελιδα για να γινει δικαρτο;

καποιο προσφατο λινκ με το official firmware?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Αγόρασα και εγώ το κινητό,τα σπάει δίκαρτο κανένα πρόβλημα, απλά όταν είαι κλειδωμένο, η οθόνη έχει στο κάτω μέρος 4 εφαρογές όπως camera, ηχογράφηση και άλλες δυο, και παρόλο που είναι κλεδωμένο μπορείς να τις ανοίξεις, πως μπορώ να τις απενεργοποιήσω?

 

----- προσθήκη μηνύματος 70 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν το θες δίκαρτο,μη το παρεις απο vodafone, εγω το αγόρασα και επειδη δν μου είχαν πει οτι ειναι για μια κάρτα μου εδωσαν τα χρηματα πισω και το πήρα από αλλού.

Link to comment
Share on other sites

Αν το παρω απο vodafone ισχύει ακομα η διαδικασια που περιγράφεται στην πρωτη σελιδα για να γινει δικαρτο;

καποιο προσφατο λινκ με το official firmware?

 

κοιτα στο μηνυμα Νο 2543 για το αναγκαιο firmware ...046 για να γινει δικαρτο.Μετα αν θελεις περνας με τον ιδιο τροπο την ...170 η την κανεις ΟΤΑ θα σου βγαλει στο τηλεφωνο ενδειξη για αναβαθμιση.Σε μενα αγορασμενο απο vodafone ετσι εγινε εκανα την διαδικασια πριν 10 μερες περιπου.

Link to comment
Share on other sites

Χρονια Πολλα

Απο Β170 σε Β180,πως κανουμε αναβαθμιση? Μονο μεσω ΟΤΑ?

 

Η 180 ποια ειναι δηλαδη ; Εμενα δεν μου ηρθε ακομα τιποτα ( Wind)

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Η 180 ποια ειναι δηλαδη ; Εμενα δεν μου ηρθε ακομα τιποτα ( Wind)

H B181 ειναι ... και ειναι η αναβαθμηση σε 5.1.1 και αναμενουμε (Και εγω απο Wind)

Link to comment
Share on other sites

H B181 ειναι ... και ειναι η αναβαθμηση σε 5.1.1 και αναμενουμε (Και εγω απο Wind)

 

μια ζωη τελευταια η wind σε ολα.

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια απελπιστικα.Εχω το κινητο από τον σεπτεμβριο, το χω πάρει απο vodafone και έχω πανω μια καρτα 4g της cosmote (ενεργοποιημενο το 4g).Έχω την ενημέρωση στο κινητό την b140.Το προβλημα μου είναι το εξης, δεν μου αλλάζει ποτε σε 4g, βρε δεν μπα να ειμαι κάτω από κεραια 4g δεν αλλάζει.Ψαχνοντας το λιγο από εδώ και από εκεί είδα ότι θα έπρεπε να μου έχει κάπου την επιλογή LTE για το 4g.Στον προτιμωμενο τυπου δικτυου έχει 2 επιλογές την gsm & wcdma/gsm αυτόματα.Το apn της cosmote είναι σωστά (το έκανα με την cosmote) αλλά και πάλι δεν αλλάζει κάτι.Υπάρχει κάτι που πρέπει να κάνω.Να σας πω ότι έχω μόνο μια sim πάνω στο κινητο στην micro θήκη την κατω κατω δηλαδη.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια απελπιστικα.Εχω το κινητο από τον σεπτεμβριο, το χω πάρει απο vodafone και έχω πανω μια καρτα 4g της cosmote (ενεργοποιημενο το 4g).Έχω την ενημέρωση στο κινητό την b140.Το προβλημα μου είναι το εξης, δεν μου αλλάζει ποτε σε 4g, βρε δεν μπα να ειμαι κάτω από κεραια 4g δεν αλλάζει.Ψαχνοντας το λιγο από εδώ και από εκεί είδα ότι θα έπρεπε να μου έχει κάπου την επιλογή LTE για το 4g.Στον προτιμωμενο τυπου δικτυου έχει 2 επιλογές την gsm & wcdma/gsm αυτόματα.Το apn της cosmote είναι σωστά (το έκανα με την cosmote) αλλά και πάλι δεν αλλάζει κάτι.Υπάρχει κάτι που πρέπει να κάνω.Να σας πω ότι έχω μόνο μια sim πάνω στο κινητο στην micro θήκη την κατω κατω δηλαδη.

 

Είναι θέμα του firmware τις vodafone. Το είχε και ένας φίλος μου αυτό το πρόβλημα και του πέρασα την Β170 και όλα μια χαρά τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Είναι θέμα του firmware τις vodafone. Το είχε και ένας φίλος μου αυτό το πρόβλημα και του πέρασα την Β170 και όλα μια χαρά τώρα.

 

Καλησπέρα και ευχαριστώ για την απάντηση, το b170 θα το βρω από το αγγλικο consumer για download?

Link to comment
Share on other sites

Το έχω δει το κινητό και μου αρέσει αρκετά. Τρεις σύντομες ερωτήσεις για να μην διαβάσω όλα τα μηνύματα:

1) Πόσο χρόνο θα βγάζει η μπαταρία του με νορμαλ χρήση (τηλέφωνο κυρίως, δεν παίζω παιχνίδια, σπάνια ιντερνετ) ;

2) Η οθόνη έχει θέμα με τη φωτεινότητα στον ήλιο;

3) Η συσκευή "χάνει" σε μαύρο χρώμα σε σχέση με το άσπρο; (μόνο μαύρη την βρήκα ως τώρα)

Link to comment
Share on other sites

Με νορμαλ χρήση χωρίς πολλά πολλά θα σου βγάλει το λιγότερο 2 μέρες ίσως και 3.

Με την επιλογή αυτόματη φωτεινότητα μια χαρά βλέπεις στον ήλιο

Χώρις αυτή όχι

Ίσως το λευκό είναι ποιο όμορφο αλλά και το μαύρο μια χαρά είναι

Κάνει και τα bezels να φαίνονται μικρότερα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτή τη στιγμή από που συμφέρει να το πάρει κάποιος ώστε να είναι δίκαρτο και χωρίς να χρειάζεται άμεσα κάποια αναβάθμιση;

(Λόγω επαρχίας παίζουν μόνο τα καταστήματα κινητής, public, Κωτσόβολος, Γερμανός, e-shop, πλαισιο eshop, κλπ)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και ευχαριστώ για την απάντηση, το b170 θα το βρω από το αγγλικο consumer για download?

 

Νομιζω οτι δεν μπορεις να περασεις την 170 απευθειας πανω απο την 140 γιατι ειναι μονο για unbranded τηλεφωνα.Μαλλον πρεπει πρωτα να το κανεις unbranded με την 046.Εγω παντως που ειχα το ιδιο θεμα με το 4g το εκανα με αυτη την σειρα που σου λεω.Ισως καποιος αλλος να ξερει αν γινεται με αλλο τροπο.

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω πως κάποιοι παίρνουν την 5.1.1. Εγώ είμαι με unbranded συσκευή και δεν έχω πάρει τίποτα. Υπάρχει περίπτωση ο Nova launcer που έχω εγκαταστήσει να μου δημιουργεί πρόβλημα και να μην μου έρχεται ειδοποίηση για αναβάθμιση;
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Βλέπω πως κάποιοι παίρνουν την 5.1.1. Εγώ είμαι με unbranded συσκευή και δεν έχω πάρει τίποτα. Υπάρχει περίπτωση ο Nova launcer που έχω εγκαταστήσει να μου δημιουργεί πρόβλημα και να μην μου έρχεται ειδοποίηση για αναβάθμιση;

 

Οχι,σε καμμια περιπτωση...

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...