Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια καλησπερα χρονια πολλα,καλη ανασταση να εχουμε να ρωτησω κατι,οταν το εχω κλειδωμενο και το ανοιγω μου ερχονται ολες οι ειδοποιήσεις mesenger eimail..κανονικα δεν πρεπει να μου ερχονται η ειδοποίησης και με κλειδωμενη οθονη?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα χρονια πολλα,καλη ανασταση να εχουμε να ρωτησω κατι,οταν το εχω κλειδωμενο και το ανοιγω μου ερχονται ολες οι ειδοποιήσεις mesenger eimail..κανονικα δεν πρεπει να μου ερχονται η ειδοποίησης και με κλειδωμενη οθονη?

Όταν είσαι συνδεδεμένος με WiFi γίνεται αυτό? Πάτα παρατεταμένα πάνω στο κουμπί του WiFi και πήγαινε πάνω δεξιά στις 3 τέλειες και πάτα εκεί που λέει WiFi για προχωρημένους και θα δεις την επιλογή "το wifi να παραμέινει ενεργό στην διάρκεια του υπνου" . Αυτό βάλτο στο ΝΑΙ.

 

Αν κ εγώ που το έχω στο "οχι" πάλι δεν κλείνει το WiFi στην διάρκεια του υπνου. Δεν ξέρω γιατί.

 

Μιας και ρώτησες λοιπόν ας ρωτήσω κ εγώ με την σειρά μου.... Και σε εσάς το ίδιο είναι και στο "ναι" και στο "οχι" αυτή η επιλογή? Δεν βλέπω διαφορά

 

(Στάλθηκε απο lg g4. Lollipop 5.1)

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Όταν είσαι συνδεδεμένος με WiFi γίνεται αυτό? Πάτα παρατεταμένα πάνω στο κουμπί του WiFi και πήγαινε πάνω δεξιά στις 3 τέλειες και πάτα εκεί που λέει WiFi για προχωρημένους και θα δεις την επιλογή "το wifi να παραμέινει ενεργό στην διάρκεια του υπνου" . Αυτό βάλτο στο ΝΑΙ.

 

Αν κ εγώ που το έχω στο "οχι" πάλι δεν κλείνει το WiFi στην διάρκεια του υπνου. Δεν ξέρω γιατί

 

(Στάλθηκε απο lg g4. Lollipop 5.1)

 

Ναι με το wifi ειμαι συνδεδεμένος,πηγα εκει που ειπες και ειναι στην επιλογη ΝΑΙ. Απλα μου κα ει εντυπωσει, δεν ξερω αν το κανει και σε αλλους η ειναι μονο σε εμενα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα χρονια πολλα,καλη ανασταση να εχουμε να ρωτησω κατι,οταν το εχω κλειδωμενο και το ανοιγω μου ερχονται ολες οι ειδοποιήσεις mesenger eimail..κανονικα δεν πρεπει να μου ερχονται η ειδοποίησης και με κλειδωμενη οθονη?

 

Φταίει η εξοικονόμηση ενέργειας που έχει η Marshmallow.

Πήγαινε Ρυθμίσεις, Γενικές, Μπαταρία & εξοικονόμηση ενέργειας, Χρήση μπαταρίας, scroll προς τα κάτω και Παράκαμψη βελτιστοποιήσεων, τσέκαρε τις εφαρμογές που θες να λαμβάνεις ειδοποιήσεις ακόμα και αν έχεις κλειδωμένη την οθόνη σου.

 

Καλή ανάσταση.

Link to comment
Share on other sites

Φταίει η εξοικονόμηση ενέργειας που έχει η Marshmallow.

Πήγαινε Ρυθμίσεις, Γενικές, Μπαταρία & εξοικονόμηση ενέργειας, Χρήση μπαταρίας, scroll προς τα κάτω και Παράκαμψη βελτιστοποιήσεων, τσέκαρε τις εφαρμογές που θες να λαμβάνεις ειδοποιήσεις ακόμα και αν έχεις κλειδωμένη την οθόνη σου.

 

Καλή ανάσταση.

 

σε ευχαριστω πολυ,για την απαντηση,αυτο ητανε,καλη ανασταση.

Link to comment
Share on other sites

Φταίει η εξοικονόμηση ενέργειας που έχει η Marshmallow.

Πήγαινε Ρυθμίσεις, Γενικές, Μπαταρία & εξοικονόμηση ενέργειας, Χρήση μπαταρίας, scroll προς τα κάτω και Παράκαμψη βελτιστοποιήσεων, τσέκαρε τις εφαρμογές που θες να λαμβάνεις ειδοποιήσεις ακόμα και αν έχεις κλειδωμένη την οθόνη σου.

 

Καλή ανάσταση.

 

Χρόνια πολλά "συναγωνιστές" :D Ένας φίλος μερικά post πιο πριν είχε παρόμοιο θέμα με το ξυπνητήρι. Μετά την αναβάθμιση σε 6.0 αν είχε ώρα ακίνητη τη συσκευή και δεν ξεκλείδωνε την οθόνη, δεν χτυπούσε το ξυπνητήρι :cry: Και αυτό το θέμα αφορά την εξοικονόμηση ενέργειας; Και λύνεται με τον ίδιο τρόπο;

Με καίει γιατί μόλις χθες έκανα δώρο στη γυναίκα μου ένα G4. Το χει λατρέψει και αυτή και εγώ. Είναι παρτίδα 603 και είχε περασμένη την 6.0 εξαρχής. Ελπίζω να σταθώ τυχερός και να μην πέσει σε bootloop. Αν πάθει κανένα χουνέρι πάντως (ανεξαρτήτως του bootloop) και δεν χτυπήσει το ξυπνητήρι το πρωί, θα χει σοβαρό θέμα στη δουλειά και θα μου το χτυπήσει στο κεφάλι το G4 (και θα χει και δίκιο).

 

Α, και κάτι άλλο: Διάβαζα ένα review πριν της το πάρω, που έλεγε οτι μπορεί χωρίς έξτρα εφαρμογή, να αναπαράγει οπουδήποτε φορμά βίντεο και διαβάζει και μια χαρά εξωτερικούς υπότιτλους. Δοκίμασα να περάσω στην SD (μια γρήγορη sandisc 32αρα) μια ταινία 720p mkv (2,3 γίγαντες :lol: ) και δεν μου επιτρέπει ούτε την αντιγραφή της στο φάκελο..!! Λέει οτι δεν υποστηρίζεται. Μήπως τη θέλει στην εσωτερική μνήμη; Γιατί αν δεν μου επιτρέπει ούτε καν την αντιγραφή της, δεν έχει κανένα νόημα ότι έξτρα εφαρμογή και να βάλω.

Ξέρει κανείς τι παίζει με αυτά τα δυο θέματα;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εβαλα το app της καμερας του lg v10 που εγινε ported για το lg g4 και...αλλο κινητο στα βιντεο.

Το video εχει manual ρυθμισεις για να διαλεξεις μεταξυ 3 bitrate σε καθε αναλυση, on the fly ρυθμιση ηχου απο τα μικροφωνα, και...60 flp στα 1080p.

Ξεχαστε judder, ξεχαστε το OIS που τερματιζε κλπ.

Ουτε που σκαλωνει η κινηση πια.

Μπορειτε πλεον να διαλεξετε μεταξυ 1,2,24,30,60 καρε.

Το app εγκαθισταται χωρις να αλλαξει το app της στοκ καμερας του g4. Θα εχετε 2 app.

Δεν χρειαζετε να κανετε root η τιποτε αλλο στο κινητο.

Απλα κατεβαζετε το app και το κανετε εγκατασταση.

Δυστυχως ειμαι εξω σε κινηση και δεν μπορω να βρω την σελιδα τωρα που το κατεβασα απο το xda dev.

Καποιος φιλος ας κανει τον κοπο να το ψαξει και να βαλει το link.

Καλο Πασχα σε ολους με υγεια.

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά "συναγωνιστές" :D Ένας φίλος μερικά post πιο πριν είχε παρόμοιο θέμα με το ξυπνητήρι. Μετά την αναβάθμιση σε 6.0 αν είχε ώρα ακίνητη τη συσκευή και δεν ξεκλείδωνε την οθόνη, δεν χτυπούσε το ξυπνητήρι :cry: Και αυτό το θέμα αφορά την εξοικονόμηση ενέργειας; Και λύνεται με τον ίδιο τρόπο;

Με καίει γιατί μόλις χθες έκανα δώρο στη γυναίκα μου ένα G4. Το χει λατρέψει και αυτή και εγώ. Είναι παρτίδα 603 και είχε περασμένη την 6.0 εξαρχής. Ελπίζω να σταθώ τυχερός και να μην πέσει σε bootloop. Αν πάθει κανένα χουνέρι πάντως (ανεξαρτήτως του bootloop) και δεν χτυπήσει το ξυπνητήρι το πρωί, θα χει σοβαρό θέμα στη δουλειά και θα μου το χτυπήσει στο κεφάλι το G4 (και θα χει και δίκιο).

 

Α, και κάτι άλλο: Διάβαζα ένα review πριν της το πάρω, που έλεγε οτι μπορεί χωρίς έξτρα εφαρμογή, να αναπαράγει οπουδήποτε φορμά βίντεο και διαβάζει και μια χαρά εξωτερικούς υπότιτλους. Δοκίμασα να περάσω στην SD (μια γρήγορη sandisc 32αρα) μια ταινία 720p mkv (2,3 γίγαντες :lol: ) και δεν μου επιτρέπει ούτε την αντιγραφή της στο φάκελο..!! Λέει οτι δεν υποστηρίζεται. Μήπως τη θέλει στην εσωτερική μνήμη; Γιατί αν δεν μου επιτρέπει ούτε καν την αντιγραφή της, δεν έχει κανένα νόημα ότι έξτρα εφαρμογή και να βάλω.

Ξέρει κανείς τι παίζει με αυτά τα δυο θέματα;

Ας βάλει άλλο ξυπνητήρι από το playstore.

Εγώ ένα άλλο έχω βάλει, δε θυμάμαι για πιο λόγο, και δουλεύει μια χαρά. Δε με έχει κρεμάσει.

 

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό παρουσιάζει το εξής πρόβλημα. Στην επιλογή μόνο για 3G Δλδ Η δεν έχει σήμα ότι κάρτα και να βάλω από οποιαδήποτε εταιρεία. Να κάνω Hard reset; Τι μπορεί να φταίει;
Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό παρουσιάζει το εξής πρόβλημα. Στην επιλογή μόνο για 3G Δλδ Η δεν έχει σήμα ότι κάρτα και να βάλω από οποιαδήποτε εταιρεία. Να κάνω Hard reset; Τι μπορεί να φταίει;

 

Ναι για δοκιμασε να το κανεις αυτο μηπως εχει σκαλωσει.

Προβληματα στο δικτυο δε νομιζω να εχεις...

Αν παλι δεν παει καλα, ισως να εχει θεμα η κεραια, οποτε μπορει να χρειαστει service.

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό παρουσιάζει το εξής πρόβλημα. Στην επιλογή μόνο για 3G Δλδ Η δεν έχει σήμα ότι κάρτα και να βάλω από οποιαδήποτε εταιρεία. Να κάνω Hard reset; Τι μπορεί να φταίει;

Το ιδιο ειχε και μενα ουτε με hard reset βελτιωθηκε πηγαινε το proncordia αλλαζουν πλακετα!!

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παιδες ήμουν έτοιμος να το πάρω αλλά διαβάζω ότι έχει πολλά προβλήματα, στις νέες παρτίδες έχουν βελτιωθεί τα πράγματα να το ρισκάρω; εκτός από το θέμα με το bootloop έχει κάποιο άλλο θέμα;

Είμαι μεταξύ g4 και p8, δέχομαι απόψεις- συμβουλές.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παιδες ήμουν έτοιμος να το πάρω αλλά διαβάζω ότι έχει πολλά προβλήματα, στις νέες παρτίδες έχουν βελτιωθεί τα πράγματα να το ρισκάρω; εκτός από το θέμα με το bootloop έχει κάποιο άλλο θέμα;

Είμαι μεταξύ g4 και p8, δέχομαι απόψεις- συμβουλές.

 

Έχουμε θέματα όπου συζητάμε τς πάντα για τη συσκευη, αν θα ρίξεις μια μάτια θα πάρεις και την απάντηση που ζητάς μιας και έχουν χιλιοειπωθεί όλα αυτά.

 

Όσον αφορά τη σύγκριση με την άλλη συσκευη που ενδιαφέρεσαι, απλα να σου πω οτι γράφεις σε λάθος θέμα, απευθύνσου στο σωστό μέρος... http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=145

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εισαι σε λαθος thread για επιλογη κινητου φιλε μου.

 

Εγω εδω , δεν αντιμετωπιζω κανενα προβλημα περα απο πολυ minor bugs, τον 1.5 μηνα που εχω το κινητο. Ισα ισα , το αγαπω ολο και περισσοτερο, παροτι η LG απο υποστηριξη ειναι για κλαματα (το Service μεχρι προτεινος , ηταν εξαιρετικο, τωρα πλεον και αυτο κανει πολλα νερά ).

Το θεμα του bootloop δε με απετρεψε απο την αγορα του. Δε ξερω καν αν τιθεται θεμα συγκρισης των 2 κινητων στα οποια εισαι αναμεσα.

Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο ειχε και μενα ουτε με hard reset βελτιωθηκε πηγαινε το proncordia αλλαζουν πλακετα!!

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Έκανα Hard reset.. Τίποτα.... Έχουν πλακέτες η περιμένουμε παραγγελία; κινητό δίνουν μέχρι να φτιάξουν το δικό μου;

Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς τίποτα από τα δύο τουλάχιστον πριν σχεδόν μια εβδομάδα που πήγα το δικό μου. Απαράδεκτη procordia η lg δεν ξέρω, αυτό που ξέρω είναι ότι έχασα την εμπιστοσύνη μου σε αυτή την εταιρεία μετά το τρίτο bl καθώς με άφησε ξεκρέμαστο χωρίς κινητό μέσα στην μεγάλη εβδομάδα. Απο Τετάρτη πάω σε άλλη εταιρία και δεν ξανά ασχολούμαι με τους ερασιτέχνες.
Σημασία δεν έχει η πτώση, αλλά η πρόσκρουση.
Link to comment
Share on other sites

Η LG βαζει τα χερια και βγαζει τα ματια της , μονη της , ΤΕΛΕΙΩΣ μονη της ομως... Δε χρειαζεται καν de-fame να της κανεις. Το κανει απο μονη... Εξαιρετικη συσκευη, ωραιες ιδεες, με μια υλοποιηση που ειναι "κι αν σου κατσει; " (με οποια εννοια θελει ο καθενας - καλη ή κακη).
Link to comment
Share on other sites

Έκανα Hard reset.. Τίποτα.... Έχουν πλακέτες η περιμένουμε παραγγελία; κινητό δίνουν μέχρι να φτιάξουν το δικό μου;

Δεν νομιζω να δινουν κινητο αντικαταστασης. Κυκλοφορουσα με το ταμπλετ 8 ιντσων ξεφτιληστηκα. 3 εργασιμες πηρε να μου το φτιαξουν πριν κανα μηνα. Bootloop δεν ειχα ποτε.

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παιδες ήμουν έτοιμος να το πάρω αλλά διαβάζω ότι έχει πολλά προβλήματα, στις νέες παρτίδες έχουν βελτιωθεί τα πράγματα να το ρισκάρω; εκτός από το θέμα με το bootloop έχει κάποιο άλλο θέμα;

Είμαι μεταξύ g4 και p8, δέχομαι απόψεις- συμβουλές.

Εάν πραγματικά σου αρέσει το κινητό, να το αγοράσεις φίλε μου

 

Η κινδυνολογία εδώ πάει σύννεφο από ορισμένους. Μην δίνεις σημασία.

Edited by MobilePerson
Link to comment
Share on other sites

Εάν πραγματικά σου αρέσει το κινητό, να το αγοράσεις φίλε μου

 

Η κινδυνολογία εδώ πάει σύννεφο από ορισμένους. Μην δίνεις σημασία.

Το παίρνεις πάνω σου δηλαδή; Γιατί σε βλέπω πολύ ως απόλυτα σίγουρο.

Σημασία δεν έχει η πτώση, αλλά η πρόσκρουση.
Link to comment
Share on other sites

Το παίρνεις πάνω σου δηλαδή; Γιατί σε βλέπω πολύ ως απόλυτα σίγουρο.

 

Εξαρταται τη χρηση που θελεις.

 

Αν σε ενδιαφερει η μπαταρια, μακρυα. Ειναι πολυ μετρια, με πολυ ζορι να βγαλει τη μερα σε wifi, χωρις παιχνιδια και πολλα πολλα.

Mε hardcore χρηση (4g/πολλα apps να κανουν sync/πολλες φωτο/μουσικη), θα υπαρχουν και μερες που θα πρεπει να το φορτισεις και 2 φορες!!

 

 

Καμερα πολυ καλη, το δερματινο αψογο στο χερι, οθονη καλη, ηχειο ετσι και ετσι, ηχος στα headphones μετριοτατος.

Και σε αποδοση το κινητο σκιζει, ταχυτατο, δεν υπαρχει lag και stutter.

 

Αν δεν με ενοχλουσε η μπαταρια, θα το ειχα ακομα.

Link to comment
Share on other sites

Εξαρταται τη χρηση που θελεις.

 

Ότι χρήση και να κάνει, άμα πέσει σε bootloop μάλλον δεν θα τον ικανοποιήσει ;)

(Γι΄αυτό το πράγμα ρωτάει παραπάνω ο άνθρωπος)

Link to comment
Share on other sites

Το παίρνεις πάνω σου δηλαδή; Γιατί σε βλέπω πολύ ως απόλυτα σίγουρο.

 

Να παρει πανω του τη δικη σου αγορά; Με ποια λογικη ; Ισχυει οτι η κινδυνολογια ειναι υπερτατη στο διπλανο νημα.

Αν μας κατσει μια μερα ολους boot loop θα ξερουμε οτι το κινητο ειναι σαπιο τελειως. Τοτε θα ειμαστε απολυτα σιγουροι.

Εως τοτε το πως θα ξοδεψετε εσυ και ο καθενας τα χρηματα σας, ειναι καθαρα δικη σας αποφαση παιδια!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...