Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η συσκευή έχει βαρόμετρο!! αλλά για κάπιο λόγο η LG δέν έχει κάποια αντίστοιχη εφαρμογή, η μέσα στην εφαρμογή καιρού.

Στην εφαρμογή CPU-Z στην καρτέλα sensors γράφει lge pressure, τώρα γράφει 1012,9 hPa.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω κάνει factory reset γιατί το κινητό είχε ήδη εγκατεστημένη την 6. Παρτίδα 602. Αλλά τελικά δεν θα το αποφύγω απ ότι φαίνεται.

Κάνε ένα γιατι κάτι δεν πάει καλά σίγουρα

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μετά από σχεδόν ένα μήνα στη κατοχή μου έχω να πω ορισμένα θετικά και αρνητικά της συσκευής. Προσωπική άποψη εκθέτω. Δεν είναι ανάγκη να συμφωνήσετε.

 

Θετικά:

Κάμερα. Την βρήκα εξαιρετική. Μέρα, νύχτα βγάζει κορυφαίες φωτογραφίες.

Μπαταρία. Δε περίμενα να μου βγάλει μέρα. Με διέψευσε. Όταν το αφήνεις, idle, δε χάνει ποσοστό. Επίσης έχει πολύ καλή αυτονομία στην ομιλία.

SD, και αποθηκευτικός χώρος, μιλάμε για άνεση.

Μου άρεσε η παραμετροποίηση του λογισμικού. Για παράδειγμα, καλούσα έναν αριθμό πολλές φορές αλλά δεν τον είχα αποθηκευμένο στις επαφές. Ενημέρωση για το αν θέλω να τον αποθηκεύσω.

Launcher. Ξέχασα τι πάει να πει nova.

 

Αρνητικά:

Οθόνη. Την περίμενα καλύτερη σε φωτεινότητα (εξωτερικούς χώρους) και αντανακλασιμότητα.

Λογισμικό: Με βάση το αγνό android που χρησιμοποιώ και δηλώνω φαν, το βρήκα κάτω του μετρίου. Νομίζω πως το skin της lg χαντακώνει τον πολύ δυνατό 808.

Είδα και lag και καθυστερήσεις, όπως για παράδειγμα η stock εφαρμογή των sms. Πατάς το εικονίδιο και μετά από λίγο σου ανοίγει τις συνομιλίες. Θα μου πεις, κατέβασε μια άλλη εφαρμογή...οκ, απλά ήθελα να το λειτουργήσω όσο γίνεται πιο stock.

Η γενική συμπεριφορά του κινητού όσο αφορά το software δε με ικανοποίησε.

Μετά από ένα μήνα πήρα το κινητό μου (moto X 14) και αισθάνθηκα έναν άλλο αέρα, άνεσης και smooth. Δε κατάλαβα ότι είχα τον παλιό snap801 με 2 gb ram.

 

Συνοψίζοντας, αν ήθελα ένα καμεροτηλέφωνο σε εξαιρετική τιμή όπως τώρα, χωρίς να με ενοχλεί το software της lg, θα το είχα σήμερα κιόλας σα κύρια συσκευή.

Αν ήθελα μια συσκευή τούμπανο για να ασχοληθώ με μοντάρισμα και ρουτ...κατευθείαν, cmod και θα είχα συσκευή για άλλα τρία χρόνια.

Link to comment
Share on other sites

Και να γράφονται και διάφορα τύπου δε μπαίνει το πλέι στορ, δε τρέχει ο χρομ , δεν βγάζει φωτο σε ένα αλλά σε 1.2 sec , μυρίζει πρόβατο το δέρμα και άλλα τέτοια.. Και φυσικό είναι να μείνει ρετσινιά .. Έχει προβλήματα αλλά επειδή συμβαινουν σε καποιους, δε σημαίνει ότι είναι σε όλους..

Το θέμα του μπουτλουπ πάντως παραμένει μυστήριο και εδώ η LG είναι παραπάνω από απαράδεκτη

 

<μυρίζει πρόβατο το δέρμα> χαχαχα ωραίος:lol::lol::lol:

θα συμφωνήσω με το παιδί που με το παραμικρό γράφεται ότι να ναι ψάξτε το και λίγο παραπάνω πριν ποστάρετε οποιοδήποτε πρόβλημα!!! Το πρόβλημα με boot loop φυσικά είναι ζήτημα αλλά αν εξαιρέσετε αυτό το τηλέφωνο είναι κορυφαίο σε όλα εκτός από την μπαταρία που την θεωρώ μέτρια!!!! Οπότε καλά γράφουν τα παιδιά απολαύστε το κινητό σας που δεν του λείπει τίποτα απολύτως και ειδικά η κάμερα του είναι όλα τα λεφτά!!!!;)

Link to comment
Share on other sites

Και να γράφονται και διάφορα τύπου δε μπαίνει το πλέι στορ, δε τρέχει ο χρομ , δεν βγάζει φωτο σε ένα αλλά σε 1.2 sec , μυρίζει πρόβατο το δέρμα και άλλα τέτοια.. Και φυσικό είναι να μείνει ρετσινιά .. Έχει προβλήματα αλλά επειδή συμβαινουν σε καποιους, δε σημαίνει ότι είναι σε όλους..

Το θέμα του μπουτλουπ πάντως παραμένει μυστήριο και εδώ η LG είναι παραπάνω από απαράδεκτη

 

Γενικά πάντα αργούσε η κάμερα της LG. Απλά το Laser focus έχει βελτιώσει την κατάσταση αρκετά. Θεωρώ ότι πρέπει να αναφέρονται τα προβλήματα. Το να μπαίνουμε και να λέμε τι απίστευτο κινητό που έχουμε και δύο τρία αλλά πράγματα δεν έχει νόημα ύπαρξης το Thread. Άποψη μου πάντα

 

507 παρτιδα εχω εγω, αγορασμενο τελος Αυγουστου. κανενα προβλημα, παει σφαιρα ,βγαζει εκπληκτικες φωτο (τυπωσα ταυτοχρονα με αλλες 2 μηχανες μια κανον 16αρα τυπου dslr και μια κομπακτ σονυ 18αρα. δεν μπορεις να ξεχωρισεις ποια ειναι του τηλεφωνου) χορταστική οθονη, και για μενα ομορφο με το καμπύλο σχημα του και βολικο στο κρατημα.

 

Ίσως να υπερβάλλεις λίγο.

 

Μετά από σχεδόν ένα μήνα στη κατοχή μου έχω να πω ορισμένα θετικά και αρνητικά της συσκευής. Προσωπική άποψη εκθέτω. Δεν είναι ανάγκη να συμφωνήσετε.

 

Θετικά:

Κάμερα. Την βρήκα εξαιρετική. Μέρα, νύχτα βγάζει κορυφαίες φωτογραφίες.

Μπαταρία. Δε περίμενα να μου βγάλει μέρα. Με διέψευσε. Όταν το αφήνεις, idle, δε χάνει ποσοστό. Επίσης έχει πολύ καλή αυτονομία στην ομιλία.

SD, και αποθηκευτικός χώρος, μιλάμε για άνεση.

Μου άρεσε η παραμετροποίηση του λογισμικού. Για παράδειγμα, καλούσα έναν αριθμό πολλές φορές αλλά δεν τον είχα αποθηκευμένο στις επαφές. Ενημέρωση για το αν θέλω να τον αποθηκεύσω.

Launcher. Ξέχασα τι πάει να πει nova.

 

Αρνητικά:

Οθόνη. Την περίμενα καλύτερη σε φωτεινότητα (εξωτερικούς χώρους) και αντανακλασιμότητα.

Λογισμικό: Με βάση το αγνό android που χρησιμοποιώ και δηλώνω φαν, το βρήκα κάτω του μετρίου. Νομίζω πως το skin της lg χαντακώνει τον πολύ δυνατό 808.

Είδα και lag και καθυστερήσεις, όπως για παράδειγμα η stock εφαρμογή των sms. Πατάς το εικονίδιο και μετά από λίγο σου ανοίγει τις συνομιλίες. Θα μου πεις, κατέβασε μια άλλη εφαρμογή...οκ, απλά ήθελα να το λειτουργήσω όσο γίνεται πιο stock.

Η γενική συμπεριφορά του κινητού όσο αφορά το software δε με ικανοποίησε.

Μετά από ένα μήνα πήρα το κινητό μου (moto X 14) και αισθάνθηκα έναν άλλο αέρα, άνεσης και smooth. Δε κατάλαβα ότι είχα τον παλιό snap801 με 2 gb ram.

 

Συνοψίζοντας, αν ήθελα ένα καμεροτηλέφωνο σε εξαιρετική τιμή όπως τώρα, χωρίς να με ενοχλεί το software της lg, θα το είχα σήμερα κιόλας σα κύρια συσκευή.

Αν ήθελα μια συσκευή τούμπανο για να ασχοληθώ με μοντάρισμα και ρουτ...κατευθείαν, cmod και θα είχα συσκευή για άλλα τρία χρόνια.

Απλά δεν χρησιμοποιεις τον νοβα όσο θα έπρεπε γιατί είναι από τους χειρότερους launcher της LG. Με ενοχλεί κάπως το Software της LG αλλά είναι αρκετά καλό σε γενικές γραμμές. Θα ήθελα πιο πολύ smoothness και εξάλειψη του lag που υπάρχει από το g2 σε συγκεκριμένα πράγματα. Ελπίζω τα bootloop να μην οφείλονται σε χαμηλότερης ποιότητας υλικά ούτως ή αλλω τίποτα δεν δείχνει αυτό. Παρόλα αυτά ακόμα και σήμερα άμα μου έλεγαν ποιο κινητό θα έπαιρνα με τα 1000 θα έλεγα g4 γιατί το θεωρώ κινητάρα σε απίστευτη τιμή. Λίγο καλύτερο Software και μπαταρία μόνο θα ήθελα

 

 

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Edited by Cutthroat
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα έπρεπε να παρεξηγούμαστε επειδή κάποιοι φίλοι αναφέρουν τα προβλήματα τους μικρά ή μεγάλα. Το φόρουμ είναι και γι αυτό. Δεν είναι το μοναδικό πρόβλημα το μπουτ λουπ. Όταν φθάσουμε εκεί ξέρουμε την λύση. Όμως το να μην μπορώ να μπω στο youtube στο gmail και στο play store

παρά μόνο εάν απενεργοποιήσω και ξανά ενεργοποίηση του κινητού κάτι δεν πάει καλά. Και γίνεται συνεχώς τώρα τελευταία. Δεν είμαι καθόλου άσχετος με την τεχνολογία και σίγουρα δεν φταίει το ίντερνετ. Μέσα στο σπίτι όλα τα άλλα κινητά δουλεύουν κανονικά.

 

Επειδη οδη και εγω το παθαινα στην αρχή, απλα σβησε την εφαρμογη του Store (την ενημέρωση δηλαδή), και ξανα αναβάθμισε την. Δεν το παθαινει μονο το g 4 αλλα και αλλες συσκευές που εχουν περασει από τα χερια μου.

Οσο για μερικούς που συνεχώς μπαίνουν μόνο για να κραξουν, πολυ απλά μην το πάρετε, και αφήστε μας να περιμένουμε με ανυπομονησία ποτε θα μας κολλήσει. Αν ποτέ μας κολλήσει δηλαδή.. Αλλα και τοτε εστω θα μας βοηθήσει το σέρβις, οχι σαν την αρβατο ( πλην της σονυ) η την Microsoft.

Στου κωφού την πόρτα , πάρε την πόρτα και φύγε...
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω και επαυξανω .Οποιος θελει μπορει να παρει αλλη συσκευη το αν το σκεφτεστε ή οχι για αγορα του μας αφηνει αδιαφορους!!

Η συσκευη δοξα το Θεο εχει βγει σκυλι οχι μονο στα δικα μου χερια αλλα και σε αρκετους αλλους συνφορουμητες. Αν ειχαμε μετοχες στην lg θα ανοιγαμε ενα τοπικ να λεμε ποσο καλο ειναι το κινητο για αλλη μια ημερα διχως προβληματα κλπ. Προφανως χαιρομαστε τις συσκευες μας και ευχομαστε να μη μας το κλεψουν ή να μη το σπασουμε απο καμια πτωση το bootloop μας αφηνει αδιαφορους οπως και ολα τα αλλα "προβληματα" απο το αν κολλησε ο dialer μεχρι το αν αναβει οταν εχει κλεισει απο μπαταρια βαζοντας το στο φορτιστη.

Σε λιγο θα διαβασουμε και ως προβλημα οτι το κινητο εχει αποσπομενη μπαταρια ενω τα samsung οχι :p

Link to comment
Share on other sites

εδω και 3 μηνες ειμαι και εγω ενας πανευτυχης κατοχος lg g4.... το κινητο παει σφαιρα και ειναι πραγματικα αψογο... θελω μονο μια μικρη βοηθεια γιατι με τα windows 8.1 δεν την παλευω.. Οταν πηρα το κινητο και μεχρι πριν κανα μηνα οταν το συνδεα στο πσ με το usb επελεγα mtb και αυτοματος μου ανοιγε ο φακελος με τον αποθηκευτικο χωρο του κινητο και επισης συνδεοταν κανονικα και με το lg bridge. προσπαθω εδω και 3 μερες να το συνδεσω για να αντιγραψω κατι mp3 και το πσ δεν το βλεπει. Ενω κανει αυτον τον ηχο που κανει οταν συνδεεις κατι δεν το βλεπει. ουτε και με το lg bridge συνδεεται..

τι ******* ειναι αυτο ??

:X
Link to comment
Share on other sites

εδω και 3 μηνες ειμαι και εγω ενας πανευτυχης κατοχος lg g4.... το κινητο παει σφαιρα και ειναι πραγματικα αψογο... θελω μονο μια μικρη βοηθεια γιατι με τα windows 8.1 δεν την παλευω.. Οταν πηρα το κινητο και μεχρι πριν κανα μηνα οταν το συνδεα στο πσ με το usb επελεγα mtb και αυτοματος μου ανοιγε ο φακελος με τον αποθηκευτικο χωρο του κινητο και επισης συνδεοταν κανονικα και με το lg bridge. προσπαθω εδω και 3 μερες να το συνδεσω για να αντιγραψω κατι mp3 και το πσ δεν το βλεπει. Ενω κανει αυτον τον ηχο που κανει οταν συνδεεις κατι δεν το βλεπει. ουτε και με το lg bridge συνδεεται..

τι ******* ειναι αυτο ??

 

Δοκίμασε να το συνδέσεις σε usb 2.0 θύρα και όχι USB 3.0

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να το συνδέσεις σε usb 2.0 θύρα και όχι USB 3.0

 

το εχω δοκιμασει και στις 3 θυρες που εχω. 2 usb 2.0 και μια usb.3.0

:X
Link to comment
Share on other sites

Εχω προβλημα δεν βρισκει updates το κινητο και λεει οτι εχω το τελευταιο android os ειτε με LG Bridge ειτε με OTA.

 

Η τελευταια μου λεει οτι ειναι η V10a Android 5.1 ενω γνωριζω οτι μηνες πριν εχουν κυκλοφορησει και αλλες αναβαθμισεις.

Αυτο εγινε μετα το service στην Procordia που το εστειλα με Android Marshmallow και μετα την αλλαγη πλακετας που μου εβαλαν σειρα 603 μου το γυρισαν με Lollipop.

 

Περιεργο σειρα 603 να μην βρισκει αναβαθμισεις και να εχει την 5.1 ενω ολα τα 603 εχουν Marshmallow.

 

Η LG μου ειπε οτι εκοψε την αναβαθμιση σε Android 6 γι' αυτο δεν την βρισκει νεοτερο λογισμικο :lol: Ισχυει;

Υπαρχει καποια λυση χωρις root να βαλω Android 6; :wacko:

Edited by Asdf_7
P30 AURORA
Link to comment
Share on other sites

το εχω δοκιμασει και στις 3 θυρες που εχω. 2 usb 2.0 και μια usb.3.0

 

Μήπως πρέπει να κατεβάσεις mtp drivers? Το είχα πάθει παλιά μ' ενα samsung κινητό και δεν το διάβαζε με τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Εχω προβλημα δεν βρισκει updates το κινητο και λεει οτι εχω το τελευταιο android os ειτε με LG Bridge ειτε με OTA.

 

Η τελευταια μου λεει οτι ειναι η V10a Android 5.1 ενω γνωριζω οτι μηνες πριν εχουν κυκλοφορησει και αλλες αναβαθμισεις.

Αυτο εγινε μετα το service στην Procordia που το εστειλα με Android Marshmallow και μετα την αλλαγη πλακετας που μου εβαλαν σειρα 603 μου το γυρισαν με Lollipop.

 

Περιεργο σειρα 603 να μην βρισκει αναβαθμισεις και να εχει την 5.1 ενω ολα τα 603 εχουν Marshmallow.

 

Η LG μου ειπε οτι εκοψε την αναβαθμιση σε Android 6 γι' αυτο δεν την βρισκει νεοτερο λογισμικο :lol: Ισχυει;

Υπαρχει καποια λυση χωρις root να βαλω Android 6; :wacko:

 

WHAT? Σου εκοψε την αναβαθμιση τι εννοεις; Υπαρχει λυση με το LG UP αλλα δεν ειναι official μεθοδος. Δε χανεις τιποτα απο το Marshmallow πραγματικα. Νομιζω οτι στις λιγες μερες που ειχα το 5.1 ηταν καλυτερο απο το ΜΜ. Δεν εχω θεματα, αλλα μου δινεται αυτη η εντυπωση.

Link to comment
Share on other sites

WHAT? Σου εκοψε την αναβαθμιση τι εννοεις; Υπαρχει λυση με το LG UP αλλα δεν ειναι official μεθοδος. Δε χανεις τιποτα απο το Marshmallow πραγματικα. Νομιζω οτι στις λιγες μερες που ειχα το 5.1 ηταν καλυτερο απο το ΜΜ. Δεν εχω θεματα, αλλα μου δινεται αυτη η εντυπωση.

 

Ναι μαλλον εκανε downgrade ο τεχνικος της procordia και δεν μπορω να κανω update σε ΜΜ.

Οσους μηνες και να περιμενω δεν νομιζω να βγαλει ειδοποιηση για update.

Δεν νομιζω να μην εχει ερθει ακομη για την συσκευη μου η ΜΜ εφοσον ειναι σειρας 603.

 

Με LG UP πρεπει να βρω την ΜΜ και να ειναι version ιδιας χωρας προλευσης με το κινητο για να την περασω;

P30 AURORA
Link to comment
Share on other sites

Μετά από σχεδόν ένα μήνα στη κατοχή μου έχω να πω ορισμένα θετικά και αρνητικά της συσκευής. Προσωπική άποψη εκθέτω. Δεν είναι ανάγκη να συμφωνήσετε.

 

Θετικά:

Κάμερα. Την βρήκα εξαιρετική. Μέρα, νύχτα βγάζει κορυφαίες φωτογραφίες.

Μπαταρία. Δε περίμενα να μου βγάλει μέρα. Με διέψευσε. Όταν το αφήνεις, idle, δε χάνει ποσοστό. Επίσης έχει πολύ καλή αυτονομία στην ομιλία.

SD, και αποθηκευτικός χώρος, μιλάμε για άνεση.

Μου άρεσε η παραμετροποίηση του λογισμικού. Για παράδειγμα, καλούσα έναν αριθμό πολλές φορές αλλά δεν τον είχα αποθηκευμένο στις επαφές. Ενημέρωση για το αν θέλω να τον αποθηκεύσω.

Launcher. Ξέχασα τι πάει να πει nova.

 

Αρνητικά:

Οθόνη. Την περίμενα καλύτερη σε φωτεινότητα (εξωτερικούς χώρους) και αντανακλασιμότητα.

Λογισμικό: Με βάση το αγνό android που χρησιμοποιώ και δηλώνω φαν, το βρήκα κάτω του μετρίου. Νομίζω πως το skin της lg χαντακώνει τον πολύ δυνατό 808.

Είδα και lag και καθυστερήσεις, όπως για παράδειγμα η stock εφαρμογή των sms. Πατάς το εικονίδιο και μετά από λίγο σου ανοίγει τις συνομιλίες. Θα μου πεις, κατέβασε μια άλλη εφαρμογή...οκ, απλά ήθελα να το λειτουργήσω όσο γίνεται πιο stock.

Η γενική συμπεριφορά του κινητού όσο αφορά το software δε με ικανοποίησε.

Μετά από ένα μήνα πήρα το κινητό μου (moto X 14) και αισθάνθηκα έναν άλλο αέρα, άνεσης και smooth. Δε κατάλαβα ότι είχα τον παλιό snap801 με 2 gb ram.

 

Συνοψίζοντας, αν ήθελα ένα καμεροτηλέφωνο σε εξαιρετική τιμή όπως τώρα, χωρίς να με ενοχλεί το software της lg, θα το είχα σήμερα κιόλας σα κύρια συσκευή.

Αν ήθελα μια συσκευή τούμπανο για να ασχοληθώ με μοντάρισμα και ρουτ...κατευθείαν, cmod και θα είχα συσκευή για άλλα τρία χρόνια.

 

To αδικεις λιγο.

Συγκρινεις fHD με 2κ, ειναι αδικη η συγκριση.

Ειχα και αλλες 2k συσκευες (Ν6,LGG3,N6p) και το G4 ειναι παρα παρα πολυ καλο, ισως ιδιο με το huawei, και πολυ μπροστα απο τα άλλα 2.

 

Επισης, εδω το messaging ειναι σφαιρα, αλλα δεν εχω και πολλα SMS μεσα.

 

Εγω εχω άλλα παραπονα, δεν μου αρεσει ο στοκ λαντσερ καθολου, και η μπαταρια ειναι λιγη.

Link to comment
Share on other sites

To αδικεις λιγο.

Συγκρινεις fHD με 2κ, ειναι αδικη η συγκριση.

Ειχα και αλλες 2k συσκευες (Ν6,LGG3,N6p) και το G4 ειναι παρα παρα πολυ καλο, ισως ιδιο με το huawei, και πολυ μπροστα απο τα άλλα 2.

 

Επισης, εδω το messaging ειναι σφαιρα, αλλα δεν εχω και πολλα SMS μεσα.

 

Εγω εχω άλλα παραπονα, δεν μου αρεσει ο στοκ λαντσερ καθολου, και η μπαταρια ειναι λιγη.

Δεν αδικώ τίποτα και κανέναν.

Έγραψα την προσωπική μου άποψη όπως ανέφερα.

Μη μπούμε στη διαδικασία του versus, θα βγούμε off topic. Ανέφερα το Motorola διότι αυτή είναι η κύρια συσκευή μου.

Με αυτά τα specs, η LG έπρεπε να έχει δουλέψει περισσότερο το software.

Link to comment
Share on other sites

Δεν αδικώ τίποτα και κανέναν.

Έγραψα την προσωπική μου άποψη όπως ανέφερα.

Μη μπούμε στη διαδικασία του versus, θα βγούμε off topic. Ανέφερα το Motorola διότι αυτή είναι η κύρια συσκευή μου.

Με αυτά τα specs, η LG έπρεπε να έχει δουλέψει περισσότερο το software.

 

Πολυ καλο το moto x 2014 το ειχα 3ης ημερες ολοκληρες και το πουλησα 20 ευρω λιγοτερο γιατι ειχε θεμα με την amoled του β διαλογης by samsung οπως και ολα τα moto x καλα burn ins.

Επισης η καμερα του τρομερη ειδικα το θορυβο που εχει στο σκοταδι ή η selfie του που lagαρει σαν να ειναι εικονα gif και αυτη πολυ καλη.

Για την μπαταρια του τι να πω; 10 το πρωι ορθιος 6 το απογευμα στο 50% διχως με 40 λεπτα χρηση.

 

Στεναχωρηθηκα που το εδωσα αλλα δεν γινοταν. Ωραιο καλουπι πολυ μικρα bezel καλο ηχειο και premium κατασκευη με αλλαγκαριστο android. Αλλα τι να το κανεις οταν στους 6μηνες η οθονη θα δειχνει το wallpapper σου οπου και αν μπεις;

Αν ξανα βγαλει ενα σοβαρο moto x 2016 ομως με σωστη καμερα ιδιο καλουπι ιδιες ιντσες και Α διαλογης super amoled και sd slot το πουλαω τωρα το lg g4.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παρακαλώ να επανέλθουμε στα της συσκευής του τίτλου και μόνο, για συγκρίσεις συσκευών έχουμε αλλα θέματα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

:blink:

Ναι μαλλον εκανε downgrade ο τεχνικος της procordia και δεν μπορω να κανω update σε ΜΜ.

Οσους μηνες και να περιμενω δεν νομιζω να βγαλει ειδοποιηση για update.

Δεν νομιζω να μην εχει ερθει ακομη για την συσκευη μου η ΜΜ εφοσον ειναι σειρας 603.

 

Με LG UP πρεπει να βρω την ΜΜ και να ειναι version ιδιας χωρας προλευσης με το κινητο για να την περασω;

 

Φίλε μου με το downgrade δεν χάνεις τις ειδοποιήσεις ota για αναβάθμιση. Έχω κάνει από mm σε lollipop και μου εμφανίζονται οι ειδοποιήσεις κανονικά.

Δεν το κοιτάς μήπως είναι root?

Link to comment
Share on other sites

:blink:

 

Φίλε μου με το downgrade δεν χάνεις τις ειδοποιήσεις ota για αναβάθμιση. Έχω κάνει από mm σε lollipop και μου εμφανίζονται οι ειδοποιήσεις κανονικά.

Δεν το κοιτάς μήπως είναι root?

 

Ναι λογικα πιστευω και εγω δεν εχω χασει τις ειδοποιησεις γιατι δεν θα μου ελεγε οτι εχω την τελευταια version os που εχει την 5.1 οταν παταω να κανει update.

To ΙΜΕΙ ειναι 30 ημερων μηπως επειδη ειναι πολυ καινουργιο δεν εχει παρει αναβαθμιση αλλα σειρα 603 με LP;

Δεν εχω ασχοληθει ποτε με root γιατι να ειναι;

Στο service τους το πηγα χωρις root η επιστροφη ειναι υποχρεωμενοι να το στειλουν unroot οπως τους το πηγα.

Εκτος αν βαζουν rooted πλακετες... :wacko:

 

edit: Μολις τσεκαρα με root check app και δεν ειναι root

Edited by Asdf_7
P30 AURORA
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα κάθε φορά που ανοίγω στο κινητό το WiFi μου πετάει μήνυμα που λέει ότι δεν είναι διαθέσιμες όλες οι υπηρεσίες WiFi λόγω άγνωστης τοποθεσίας!!! Συνδέετε κανονικά όμως. Ξέρει κανείς τι να σημαίνει αυτό? Στο WiFi του σπιτιού μου συνδέομαι πάντα.

 

(Στάλθηκε απο lg g4. Lollipop 5.1)

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Πολυ πιθανο αν εχεις καποιο smart setting ανοιχτο να στο βγαζει αυτο. Δε γνωριζω , υποθεση κανω.
Link to comment
Share on other sites

Πολυ πιθανο αν εχεις καποιο smart setting ανοιχτο να στο βγαζει αυτο. Δε γνωριζω , υποθεση κανω.

Όχι, Δεν έχω τίποτα!!!! Και μου φαίνεται περίεργο που μου το πετάει ξαφνικά. Και Εννοείτε πως δεν θεωρείτε πρόβλημα αυτό! Απλά μου κάνει εντύπωση γιατί το πετάει

 

(Στάλθηκε απο lg g4. Lollipop 5.1)

Link to comment
Share on other sites

Και εμενα μου κανει εντυπωση. Καποια εφαρμογη που απαιτει τοποθεσια οταν ενεργοποιεις το wifi και τρεχει; Πχ το GWPA Finder απαιτει κατι τετοιο, αλλα δε τρεχει ετσι απλα απο πισω.
Link to comment
Share on other sites

Και εμενα μου κανει εντυπωση. Καποια εφαρμογη που απαιτει τοποθεσια οταν ενεργοποιεις το wifi και τρεχει; Πχ το GWPA Finder απαιτει κατι τετοιο, αλλα δε τρεχει ετσι απλα απο πισω.

Τίποτα απολύτως... Και μέχρι τώρα δεν το έβγαζε.

 

(Στάλθηκε απο lg g4. Lollipop 5.1)

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...