Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα παιδιά. Όσοι δουλεύετε το knock code, διαπιστώσατε κάποια καθυστέρηση ή να μην ανοίγει με την πρώτη φορά;

Πάει ανάλογα και τα πατήματα που κάνεις. Ενδεχομένως μερικές φορές να μην ακούσει καλά αλλά φυσιολογικό είναι

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παίζει ρόλο και ο τρόπος που το χτυπάς στο knock code. Εχω παρατηρησει οτι αν ειναι απλη αφή δεν το πιάνει. Θέλει λίγο χτύπημα :P .

 

Την αξιόπιστη φωνή στο smart lock την έχει δοκιμάσει κανείς? Γίνεται να ανοίγει με αναγνώριση φωνής? Κάτι προσπάθησα αλλα δε κατάφερα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

Μια ερωτηση,υπαρχει περιπτωση να πειραζει που του εχω κανει 3-4 hard reset στους 2 μηνες κοντα που το εχω?

Δεν μου ειχε βγαλει καποιο θεμα και τα εκανα απλα επειδη ειμαι φρεσκος στο android και κατεβαζω και δοκιμασω πολλες εφαρμογες τις εκανα ωστε να καθαρισει απα τα υπολειμματα των εφαρμογων που εσβηνα και ηταν πολλες! Τωρα κατασταλαξα επιτελους στο στησιμο που θελω :p

Link to comment
Share on other sites

Είμαι κι εγώ από αυτούς που άλλαξαν πλακέτα πριν 3 μήνες περίπου λόγω bootloop...

Και ενώ όλα καλά, πριν 1 εβδομάδα μου έφαγε σκάλωμα, κολλησε η οθόνη και ανέβασε θερμοκρασία στα ύψη! Αναγκάστηκα μετά από 5 λεπτά να βγάλω μπαταρία και restart. Φόρτωνε κανονικά και μετά από 1-2 λεπτά πάλι τα ίδια!

Αυτό έγινε καμιά 10ρια φορές μέχρι που φόρτωσε κανονικά και όλα μέλι γάλα.

 

Χθες το ξαναέκανε ακριβώς το ίδιο για 6 φορές και μετά δουλεύει κανονικά!!!!

Link to comment
Share on other sites

Τοσα κινητα εχω αλλαξει τετοια κουλα πραματα σε ''υποτιθεμενη'' ναυαρχιδα εταιριας πρωτη φορα βλεπω....Ουτε τα κινεζικα τον 50 ευρω δεν εχουν τετοια προβληματα...

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Τοσα κινητα εχω αλλαξει τετοια κουλα πραματα σε ''υποτιθεμενη'' ναυαρχιδα εταιριας πρωτη φορα βλεπω....Ουτε τα κινεζικα τον 50 ευρω δεν εχουν τετοια προβληματα...

 

Για αυτό κοστίζει και 300€... και εγώ με μετα το G2 και τις κιτρινισμένες οθόνες είχα πει δεν θα ξαναπάρω.

Με τέτοια τιμή όμως το πήρα.

Βέβαια τα Χριστούγεννα που το αγόρασα δεν είχε βγάλει τέτοια θεματα με bootloop κλπ.

Ακόμα και έτσι ομως είναι όντως από τις πρώτες επιλογές για αυτα που έχει σε σχεση με το κόστος απόκτησης..

Σίγουρα όμως η LG το έχει το θεματακι της..

Link to comment
Share on other sites

Τοσα κινητα εχω αλλαξει τετοια κουλα πραματα σε ''υποτιθεμενη'' ναυαρχιδα εταιριας πρωτη φορα βλεπω....Ουτε τα κινεζικα τον 50 ευρω δεν εχουν τετοια προβληματα...

 

Κάπου εδώ τελείωσε η σχέση μου με την lg. Τουλάχιστον ήμουν από τους τυχερούς άτυχους που πρόλαβα την ανταλλαγή με το s7 (public).

 

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για αυτό κοστίζει και 300€... και εγώ με μετα το G2 και τις κιτρινισμένες οθόνες είχα πει δεν θα ξαναπάρω.

Με τέτοια τιμή όμως το πήρα.

Βέβαια τα Χριστούγεννα που το αγόρασα δεν είχε βγάλει τέτοια θεματα με bootloop κλπ.

Ακόμα και έτσι ομως είναι όντως από τις πρώτες επιλογές για αυτα που έχει σε σχεση με το κόστος απόκτησης..

Σίγουρα όμως η LG το έχει το θεματακι της..

 

Τωρα κοστιζει 300.πριν?πανω απο 500 αμα θυμαμαι καλα ασχετα αμα εβγαλε προβληματα μετα τα χριστουγεννα με ενα μαγικο τροπο...

 

Κάπου εδώ τελείωσε η σχέση μου με την lg. Τουλάχιστον ήμουν από τους τυχερούς άτυχους που πρόλαβα την ανταλλαγή με το s7 (public).

 

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Χαχαχαχα!εσυ αχιλλεα μου την εκανες για αλλη παραλια!! :D

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Τωρα κοστιζει 300.πριν?πανω απο 500 αμα θυμαμαι καλα ασχετα αμα εβγαλε προβληματα μετα τα χριστουγεννα με ενα μαγικο τροπο...

 

Ισχύει αυτό που λες.

Σε σύγκριση όμως με τις υπόλοιπες "ναυαρχίδες" ήταν (και είναι) πάντα κοστολογημένο φθηνότερα

και δεν είναι τυχαίο προφανώς

Οι περισσότεροι το έχουμε αγοράσει με 300€ μέσο όρο πάντως

 

*Σε καμία περίπτωση δεν είμαι υπερ της LG ή δεν έχω και εγώ πρόβλημα με ότι συμβαίνει

Αν όμως ακόμα και τώρα πρέπει να επιλέξω κινητό με 300€ δεν έχω και πολλές καλύτερες επιλογές.. :(

Edited by gup_
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Μετά από την αναβάθμιση Δεν λειτουργεί το ξυπνητήρι το πρωί που πρέπει να χτυπήσει. Είναι κάτι νέο αυτό στην 6αρα; υπάρχει κάποια ρύθμιση που μπορώ να κάνω;

 

Κάποιος Παιδιά; Ούτε η υπενθύμιση δουλεύει το πρωί. Αυτό γίνεται Γιατί μένει πολλές ώρες σε αναμονή το κινητο;

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος Παιδιά; Ούτε η υπενθύμιση δουλεύει το πρωί. Αυτό γίνεται Γιατί μένει πολλές ώρες σε αναμονή το κινητο;

Μετά την αναβάθμιση έκανες factory reset?

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

Μια ερωτηση,υπαρχει περιπτωση να πειραζει που του εχω κανει 3-4 hard reset στους 2 μηνες κοντα που το εχω?

Δεν μου ειχε βγαλει καποιο θεμα και τα εκανα απλα επειδη ειμαι φρεσκος στο android και κατεβαζω και δοκιμασω πολλες εφαρμογες τις εκανα ωστε να καθαρισει απα τα υπολειμματα των εφαρμογων που εσβηνα και ηταν πολλες! Τωρα κατασταλαξα επιτελους στο στησιμο που θελω :p

Δεν χρειάζεται να του κάνεις τόσο συχνά γιατί θα το έχεις μόνιμα....... Άδειο!!!! Υπάρχουν εφαρμογές που σου διαγράφουν τα κατάλοιπα που έμειναν πίσω από εφαρμογές που έσβησες!!!! Δεν είναι ανάγκη να μπαίνεις σε αυτή την διαδικασία τόσο συχνά :) αν δεν έχεις κάποιο πρόβλημα στην συσκευή γιατί να μπαινεις τόσο συχνά σε αυτή την διαδικασία...?

Εγώ μια φορά χρειάστηκε να γυρίσω εργοστασιακες το παλιο μου κινητό και κοντεψα να πάθω εγκεφαλικό!! Έκανα μια βδομάδα να το αποφασίσω!! Και μόνο που σκέφτομαι το στήσιμο από την αρχή........

 

 

(Στάλθηκε απο lg g4. Lollipop 5.1)

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κάποιος Παιδιά; Ούτε η υπενθύμιση δουλεύει το πρωί. Αυτό γίνεται Γιατί μένει πολλές ώρες σε αναμονή το κινητο;

Αν το αναβάθμισες και δεν το γυρισες μετά εργοστασιακες ρυθμίσεις μάλλον αυτό θέλει. Πιστεύω θα φτιάξει μετά. Κάτι δεν "εκατσε" καλά στην αναβάθμιση πιστεύω.

 

(Στάλθηκε απο lg g4. Lollipop 5.1)

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση έκανες factory reset?

 

Ωχ...... Δε θυμάμαι να το έκανα. Δηλαδή πρεπει να το επαναφέρω στις εργοστασιακές του ρυθμίσεις για να στρώσει; και μετά να τα περάσω όλα από την αρχη; την κάτσαμε......

Link to comment
Share on other sites

Ωχ...... Δε θυμάμαι να το έκανα. Δηλαδή πρεπει να το επαναφέρω στις εργοστασιακές του ρυθμίσεις για να στρώσει; και μετά να τα περάσω όλα από την αρχη; την κάτσαμε......

Δυστυχώς......

 

(Στάλθηκε απο lg g4. Lollipop 5.1)

Link to comment
Share on other sites

παρατηρησα σημερα οτι οταν μου ερχετε email το led δεν αναβσβηνει ενω στην εφαρμογη του gmail αναβοσβηνει κανονικα.και κατι ακομα οταν ερχετε νεο μυνημα και ειναι σβηστη η οθονη δεν αναβει να μου δειξη το μυνημα που ηρθε.αυτο βεβαια διορθωνετε με εφαρμογη αλλα στις ρυθμισεις δεν βρηκα κατι αλλο
salonika city :thanks:
Link to comment
Share on other sites

παρατηρησα σημερα οτι οταν μου ερχετε email το led δεν αναβσβηνει ενω στην εφαρμογη του gmail αναβοσβηνει κανονικα.και κατι ακομα οταν ερχετε νεο μυνημα και ειναι σβηστη η οθονη δεν αναβει να μου δειξη το μυνημα που ηρθε.αυτο βεβαια διορθωνετε με εφαρμογη αλλα στις ρυθμισεις δεν βρηκα κατι αλλο

 

Για τα μηνύματα, στις ρυθμίσεις ειδοποιήσεων έχεις τικαρισμένα τις ειδοποιήσεις και το αναδυόμενο μήνυμα? Αν όχι τικάρισέ τα.

Link to comment
Share on other sites

οταν παω στις ρυθμισεις και στην τοποθεσια μου και παω να τσεκαρω την επιλογη τα μερη μου η επιλογη ειναι γκριζαρισμενη και δεν πατιέται.μπορω να κανω κατι ωστε να την ενεργοποιησω.μεχρι και επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων εκανα αλλα παλι τα ιδια.και αυτο το εντοπισα οταν πηγα στο smart settings και μου ζητησε να ενεργοποιησω την επιλογη τα μερη μου

 

----- προσθήκη μηνύματος 41 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για τα μηνύματα, στις ρυθμίσεις ειδοποιήσεων έχεις τικαρισμένα τις ειδοποιήσεις και το αναδυόμενο μήνυμα? Αν όχι τικάρισέ τα.

 

σε ευχαριστω

salonika city :thanks:
Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση έκανες factory reset?

 

Ωχ...... Δε θυμάμαι να το έκανα. Δηλαδή πρεπει να το επαναφέρω στις εργοστασιακές του ρυθμίσεις για να στρώσει; και μετά να τα περάσω όλα από την αρχη; την κάτσαμε......

Link to comment
Share on other sites

Ωχ...... Δε θυμάμαι να το έκανα. Δηλαδή πρεπει να το επαναφέρω στις εργοστασιακές του ρυθμίσεις για να στρώσει; και μετά να τα περάσω όλα από την αρχη; την κάτσαμε......

Συνίσταται στα μεγάλα updates ούτως ή άλλως, πόσο μάλλον εφόσον κάτι δεν σου δουλεύει σωστά που υποδηλώνει ότι κάτι δεν σου έκατσε καλά στην αναβάθμιση

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

τελικα την βρηκα την λυση μεσω xda.πρεπει να ενεργοποιησεις τα δεδομενα σου εστω μια φορα για να σε βρει στον χαρτη το κανεις αποθηκευση κλεινεις τα δεδομενα σου και εισαι οκ.αυτο μονο και το smart settings δουλευει κανονικα
salonika city :thanks:
Link to comment
Share on other sites

τελικα την βρηκα την λυση μεσω xda.πρεπει να ενεργοποιησεις τα δεδομενα σου εστω μια φορα για να σε βρει στον χαρτη το κανεις αποθηκευση κλεινεις τα δεδομενα σου και εισαι οκ.αυτο μονο και το smart settings δουλευει κανονικα

 

Έτσι το έκανα και εγώ. Μετά πρέπει να έχεις συνέχεια το GPS ανοιχτό για να α γίνει δουλειά?

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Έτσι το έκανα και εγώ. Μετά πρέπει να έχεις συνέχεια το GPS ανοιχτό για να α γίνει δουλειά?
ναι εγω το εχω παντα ανοιχτο

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ναι εγω το εχω παντα ανοιχτο

 

σου λεω ειχα σκασει μεχρι να βρω την λυση.δυο μερες εχω το τηλ. και απο την αρχη με το smart settings ειχαν σπασει τα νευρα μου

salonika city :thanks:
Link to comment
Share on other sites

Πηρα σημερα το G4 dual, εχει περασμενη την 6 πανω. Δηλαδη no root :cry:

 

Λετε να γυρισω σε 5.1; Αξιζει για το root;

 

Υπαρχει καποια σοβαρη custom που να ειναι stock based και να αξιζει;

Κανα καλο xposed module για το G4;

 

Ειχα το G3 παλαιοτερα και θυμαμαι η Cloudy εδινε αλλο αερα στο κινητο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Μετά από την αναβάθμιση Δεν λειτουργεί το ξυπνητήρι το πρωί που πρέπει να χτυπήσει. Είναι κάτι νέο αυτό στην 6αρα; υπάρχει κάποια ρύθμιση που μπορώ να κάνω;

 

Κάποιος Παιδιά; Ούτε η υπενθύμιση δουλεύει το πρωί. Αυτό γίνεται Γιατί μένει πολλές ώρες σε αναμονή το κινητο;

 

Μετά την αναβάθμιση έκανες factory reset?

 

Ωχ...... Δε θυμάμαι να το έκανα. Δηλαδή πρεπει να το επαναφέρω στις εργοστασιακές του ρυθμίσεις για να στρώσει; και μετά να τα περάσω όλα από την αρχη; την κάτσαμε......

 

Δυστυχώς......

 

(Στάλθηκε απο lg g4. Lollipop 5.1)

 

Ωχ...... Δε θυμάμαι να το έκανα. Δηλαδή πρεπει να το επαναφέρω στις εργοστασιακές του ρυθμίσεις για να στρώσει; και μετά να τα περάσω όλα από την αρχη; την κάτσαμε......

 

Συνίσταται στα μεγάλα updates ούτως ή άλλως, πόσο μάλλον εφόσον κάτι δεν σου δουλεύει σωστά που υποδηλώνει ότι κάτι δεν σου έκατσε καλά στην αναβάθμιση

 

Και εγώ έχω πρόβλημα με το ξυπνητήρι το πρωί, που δεν χτυπάει την ώρα που το βάζω παρά μόνο όταν το πιάσω στο χέρι μου και αρχίσω να μετακινούμε.

Τότε ξυπνάει το τηλέφωνο και αρχίζει και βαράει συν ότι τότε μου έρχονται και διάφορα mail καθυστερημένα.

Το κακό είναι ότι έχω κάνει δοκιμές βάζοντάς το να χτυπήσει μέχρι και 3 ώρες μετά χωρίς να μετακινήσω καθόλου το τηλέφωνο και χτυπάει κανονικά αλλά το πρωί μετά από πέντε έξι ώρες που μένει ακίνητο δεν χτυπάει.

Φαίνεται σαν μετά από κάποιες ώρες σε deep sleep το τηλέφωνο δεν μπορεί να ξυπνήσει.

Και το τηλέφωνό μου δεν προέρχεται από αναβάθμιση μιας και όταν το πήρα είχε ήδη marshmallow.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...