Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να παρει πανω του τη δικη σου αγορά; Με ποια λογικη ; Ισχυει οτι η κινδυνολογια ειναι υπερτατη στο διπλανο νημα.

Αν μας κατσει μια μερα ολους boot loop θα ξερουμε οτι το κινητο ειναι σαπιο τελειως. Τοτε θα ειμαστε απολυτα σιγουροι.

Εως τοτε το πως θα ξοδεψετε εσυ και ο καθενας τα χρηματα σας, ειναι καθαρα δικη σας αποφαση παιδια!

Πάρ' το αλλιώς δεν μιλούσα για μένα,απαντούσα ως καμμένος της lg στον υποψήφιο αγοραστή λίγο πιο πάνω,από κει και πέρα ο καθένας κάνει ότι γουστάρει αυτός.
Σημασία δεν έχει η πτώση, αλλά η πρόσκρουση.
Link to comment
Share on other sites

Το παίρνεις πάνω σου δηλαδή; Γιατί σε βλέπω πολύ ως απόλυτα σίγουρο.

Ναι, δίνω και 2 χρόνια εγγύησης και επιστροφής χρημάτων.

 

Σοβαρευτείτε παιδιά. Όσοι δεν θέλουν πια το κινητό, το πουλάνε και αφήνουν εμάς να το απολαύσουμε και να συζητούμε για αυτό.

 

Έχει καταστραφεί κάθε μορφή συζήτησης και τα νήματα έχουν γίνει κέντρα παραπόνων.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, δίνω και 2 χρόνια εγγύησης και επιστροφής χρημάτων.

 

Σοβαρευτείτε παιδιά. Όσοι δεν θέλουν πια το κινητό, το πουλάνε και αφήνουν εμάς να το απολαύσουμε και να συζητούμε για αυτό.

 

Έχει καταστραφεί κάθε μορφή συζήτησης και τα νήματα έχουν γίνει κέντρα παραπόνων.

Έτσι ακριβώς, ξέρεις γιατί υπάρχουν παντού παράπονα; Γιατί το g4 έχει πολλά προβλήματα για αυτό. Τώρα αν εσύ δεν έχεις,δεν σημαίνει ότι κάποια στιγμή δεν θα έχουν και αυτοί που το προτείνεις να το πάρουν.Οπότε καλό θα ήταν να λέμε και τα καλά και τα κακά ώστε να μην παραμυθιάζετε ο κόσμος. Ναι είναι σπουδαίο τηλέφωνο αλλά τι να το κάνεις όταν είσαι συνέχεια με το άγχος αν θα πέσει σε bl η όχι.
Σημασία δεν έχει η πτώση, αλλά η πρόσκρουση.
Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο είναι μια χαρά και στα λεφτά του χωρίς αντίπαλο αν λοιπόν δεν θέλει κάποιος να αγχώνεται ας μην το πάρει. Από εκεί και πέρα το δικό μου ήταν 505 παρτίδα απροβληματιστο σε όλα του και πραγματικά σβελτο και ολοκληρωμένο τηλέφωνο. Μόνο μελανο σημείο για την δική μου χρήση η μπαταρία. Για έναν νορμάλ χρήστη ενδεχομένως και να είναι αρκετή. Όσο για τα προβλήματα είναι θέμα τύχης. Δεν γνωρίζουμε ούτε ποσοστά ούτε τίποτα συγκεκριμένο. Κοινώς δεν ξέρουμε αν μιλάμε για το 10% ή για το 50% των συσκευών που πωλήθηκαν. Για μένα το 10% δεν είναι μεν φυσιολογικό αλλά δεν είναι και τεράστιο ποσοστό αν αναλογιστεις πόσες μονάδες έχει πουλήσει ενώ το 50% είναι όντως τεράστιο όπως και αν το δεις. Οπότε εφόσον δεν μιλάμε με δεδομένα πράγματα καλό θα είναι να μην γενικευουμε για ακόμα μια φορα. Το τηλέφωνο δούλευε και δουλεύει ΥΠΟΔΕΙΓΜΑΤΙΚΑ αυτο είναι η ουσία. Τώρα αν τυχόν και πάρει κάποιος και βγει ελλατωματικο δυστυχώς μπορεί να συμβεί και αυτό αλλά δεν είναι κανόνας

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ναι, δίνω και 2 χρόνια εγγύησης και επιστροφής χρημάτων.

 

Σοβαρευτείτε παιδιά. Όσοι δεν θέλουν πια το κινητό, το πουλάνε και αφήνουν εμάς να το απολαύσουμε και να συζητούμε για αυτό.

 

Έχει καταστραφεί κάθε μορφή συζήτησης και τα νήματα έχουν γίνει κέντρα παραπόνων.

Το κακό είναι ότι έχουν γίνει κέντρα παραπονων ακόμα και από άτομα που δεν έχουν την συσκευή, ενδεχομένως δεν την έχουν πιάσει ποτέ στα χέρια τους και απλά κάνουν υποθέσεις για το τι μπορεί να συμβεί...

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Πάρ' το αλλιώς δεν μιλούσα για μένα,απαντούσα ως καμμένος της lg στον υποψήφιο αγοραστή λίγο πιο πάνω,από κει και πέρα ο καθένας κάνει ότι γουστάρει αυτός.

 

Σορρυ ,μπερδεψα τους υποψηφιους αγοραστες :p

Εδω που ηρθε για να του προταθει ή οχι το G4 , ειναι λαθος σημειο. Εδω λεμε τα καλα και τα κακα του κινητου, αλλα ως συνηθως, δινεται μια εμφαση στα κακα. Συνηθως το forum ειναι σημειο παραπονων και αναφορων για προβληματα. Προσωπικα αυτο εχω δει , οσα χρονια και αν διαβαζω φορουμ.

 

Ο Τακαρος με καλυψε σε ολα!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά με 506 root και ακόμη αντέχω !!!

Πως μπορώ να έχω ειδοποίηση για μήνυμα ή για αναπάντητη κλήση ? Θέλει ειδικό πρόγραμμα ?

Link to comment
Share on other sites

σαν πολύ καιρό δεν έχουμε να δούμε καμία αναβάθμιση? ετοιμάσανε το 5 και μας ξεχασαν :( . Με 505 από ιούνη χωρίς προβλήματα,πέραν μερικών εφαρμογών, αν και παίζει να φταίει η mm (πολύ πιο ευχαριστημένος ήμουν με lolli αλλά βαριέμαι να γυρίσω). Επίσης τα Handsfree αν και φαινόντουσαν ανθεκτικά στους 6 μήνες βγήκαν off, και το καλώδιο του φορτιστή μάλλον τα έφτυσε, γιατί θέλει 2μιση ωρες και βάλε ενώ με του s6 σε μιαμιση ώρα είναι έτοιμο.

 

Γενικά πάντως αφού σε καλύπτει η εγγύηση, και έχεις ένα κινητό καβάτζα δεν βλέπω τον λόγο να μην το πάρει κάποιος, στην τιμή του είναι πολύ καλή επιλογή. Εμένα ζήτημα να μου έχει μπετώσει 1 φορά στον ένα σχεδόν χρόνο που το έχω.

Link to comment
Share on other sites

......

Το κακό είναι ότι έχουν γίνει κέντρα παραπονων ακόμα και από άτομα που δεν έχουν την συσκευή, ενδεχομένως δεν την έχουν πιάσει ποτέ στα χέρια τους και απλά κάνουν υποθέσεις για το τι μπορεί να συμβεί...

 

Όπως παραπονιούνται και αυτοί που το εχουν, ενώ δεν τους έχει βγάλει πρόβλημα. ☺

Link to comment
Share on other sites

Όπως παραπονιούνται και αυτοί που το εχουν, ενώ δεν τους έχει βγάλει πρόβλημα. ☺

Ναι και αυτό ;)

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Όπως παραπονιούνται και αυτοί που το εχουν, ενώ δεν τους έχει βγάλει πρόβλημα. ☺

 

:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Ειμαι ενας απο αυτους :p

Δε παραπονιεμαι για το ιδιο το κινητο , αλλα για τις πρακτικες της LG σε αυτους που τους εβγαλε προβλημα. ;) Ξερω, περιεργο , αλλα ενοχλουμαι να βλεπω τον συνανθρωπο,συνιδιοκτητη του κινητου, να περναει δυσκολες στιγμες με τη συσκευη του.

Link to comment
Share on other sites

Σορρυ ,μπερδεψα τους υποψηφιους αγοραστες :p

Εδω που ηρθε για να του προταθει ή οχι το G4 , ειναι λαθος σημειο. Εδω λεμε τα καλα και τα κακα του κινητου, αλλα ως συνηθως, δινεται μια εμφαση στα κακα. Συνηθως το forum ειναι σημειο παραπονων και αναφορων για προβληματα. Προσωπικα αυτο εχω δει , οσα χρονια και αν διαβαζω φορουμ.

 

Ο Τακαρος με καλυψε σε ολα!

Πιστεύω ότι καλά κάνει και ρωτάει εδώ κάποιος γιατί απευθύνεται σε κατόχους του κινητού που μπορεί να τους έχει απασχολήσει ή να είχαν και τις δύο συσκευές

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ότι καλά κάνει και ρωτάει εδώ κάποιος γιατί απευθύνεται σε κατόχους του κινητού που μπορεί να τους έχει απασχολήσει ή να είχαν και τις δύο συσκευές

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αλλα ενταξει, παρολα αυτα υπαρχει ξεχωριστο subforum για τετοιες ερωτησεις :) Οπως επισης και το "διαθεσιμοτητα και αγορα του LG G4"(καταλληλοτερο θαρρω ;) )

Link to comment
Share on other sites

σαν πολύ καιρό δεν έχουμε να δούμε καμία αναβάθμιση? ετοιμάσανε το 5 και μας ξεχασαν :( . Με 505 από ιούνη χωρίς προβλήματα,πέραν μερικών εφαρμογών, αν και παίζει να φταίει η mm (πολύ πιο ευχαριστημένος ήμουν με lolli αλλά βαριέμαι να γυρίσω). Επίσης τα Handsfree αν και φαινόντουσαν ανθεκτικά στους 6 μήνες βγήκαν off, και το καλώδιο του φορτιστή μάλλον τα έφτυσε, γιατί θέλει 2μιση ωρες και βάλε ενώ με του s6 σε μιαμιση ώρα είναι έτοιμο.

 

Γενικά πάντως αφού σε καλύπτει η εγγύηση, και έχεις ένα κινητό καβάτζα δεν βλέπω τον λόγο να μην το πάρει κάποιος, στην τιμή του είναι πολύ καλή επιλογή. Εμένα ζήτημα να μου έχει μπετώσει 1 φορά στον ένα σχεδόν χρόνο που το έχω.

 

Και εμένα το καλώδιο τα εφτυσε..

Η οθόνη καμία φορά επιλέγει από μόνη της χωρίς να το ακουμπώ και δεν έχει 3G.... Μακάρι με την αλλαγή πλακέτας να είναι οκ.. Το καλώδιο έχει εγγύηση;

Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Εξαρταται τη χρηση που θελεις.

 

Αν σε ενδιαφερει η μπαταρια, μακρυα. Ειναι πολυ μετρια, με πολυ ζορι να βγαλει τη μερα σε wifi, χωρις παιχνιδια και πολλα πολλα.

Mε hardcore χρηση (4g/πολλα apps να κανουν sync/πολλες φωτο/μουσικη), θα υπαρχουν και μερες που θα πρεπει να το φορτισεις και 2 φορες!!

 

 

Καμερα πολυ καλη, το δερματινο αψογο στο χερι, οθονη καλη, ηχειο ετσι και ετσι, ηχος στα headphones μετριοτατος.

Και σε αποδοση το κινητο σκιζει, ταχυτατο, δεν υπαρχει lag και stutter.

 

Αν δεν με ενοχλουσε η μπαταρια, θα το ειχα ακομα.

 

με την 6.0 εισαι και εχεις τετοια αποδοση??

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα το καλώδιο τα εφτυσε..

Η οθόνη καμία φορά επιλέγει από μόνη της χωρίς να το ακουμπώ και δεν έχει 3G.... Μακάρι με την αλλαγή πλακέτας να είναι οκ.. Το καλώδιο έχει εγγύηση;

 

Ω ρε φιλε, όλα σε εσένα τυχανε; νομίζω πως τα περιφερειακά έχουν μια αστεία εγγύηση τύπου εξαμήνου, αλλά δεν είμαι σίγουρος, πρέπει να το ψάξεις. Πάντως με όλα αυτά που έχει το κινητό σου εγώ θα έλεγα να απαιτησεις νεο καλώδιο. Ελπίζω να στο φτιάξουν σύντομα και να είναι απροβληματιστο από εδώ και στο εξής

Link to comment
Share on other sites

Παρα πολυ καλο κινητο αλλα καθε 30 με 40 μερες να θελει hard reset?!?!

Μου εχει σπασει τα νευρα καθε λιγο και λιγακι ξανα διαμορφωση απο την αρχη....

Εχω εκδοση 601 και τα εχω παιξει. Τραβαω πολλες φωτο και καθε λιγο και λιγάκι backup.....

Ειχα το nexus 4 και μετα το nexus 5 και δεν ειχα ουτε ενα κολημα και τα κινητα δεν κολησαν ποτε και δεν κλεισαν ποτε... 24/7 λογω δουλειας. Οταν λεμε ποτε ενοουμαι ποτε κολημα και ποτε shutdown. Μονο οταν κανανε upgrade.

Ετουτο εδω μου εχει βγαλει την ψυχη.... Τωρα αρχισε τα bootloop οτ;ν πηγα να συνδεθω σε ενα ασυρματο δικτυο. Και την προηγουμενη φορα παλι το ιδιο.

Η τιμη πεφτει συνεχεια και αυτο δειχνει προβλημα στη συσκευη.

Ολα τα αλλα τα ακουω βερεσε. Ναυαρχιδες εχουν και οι αλλες εταιριες αλλα δεν καταρεουν οι τιμες ετσι....

 

Εχουν περασει κινητα και κινητα απο τα χερια μου και παντα ειχα ναυαρχιδες αλλα σαν και αυτο δεν ειχα ποτε... Πολλα προβλήματα και το κύριο ειναι οτι δεν μπορεις να το εμπιστευτείς. Καλη φωτογραφικη μηχανη αλλα αν δεν ξερεις τι θα παθει σε μια ωρα την εκατσες.

Το κινβτο πλεον ειναι εργαλειο δουλειάς και ειδικα σε εμενα που δεν κλεινει ποτε. Δεν επιτρέπεται να κλεισει ουτε απο μπαταρια.

Να σας πω απλα οτι εχω παντα stand by το nexus 5 με κλωνο καρτα γιατι θα μου την κανει παλι.

Ειμαι δυσαρεστημενος γιατι πλεον δεν μπορω να στηριχτω πανω του.

Το πηρα στα 350 αλλα απο εδω και περα μονο nexus. Η google θα λυσει ολα τα προβλήματα και θα εχεις τηλεφωνο πάντα.

Δεν είναι τυχαίο ότι η google στο nexus 5x έβγαλε 11 firmware upgrade στο android 6.

Και όλα OTA, όχι να πρέπει να συνδεεις pc.... OTA!!!:ΠΑΝΤΑ!!!

Edited by pras
LG G4 (Nexus 4)
Link to comment
Share on other sites

@pras

συμφωνω με αυτα που λες αν και (ακόμα) δεν μου έχει βγάλει τίποτα. Μόνο όμως που λέμε (όσοι λέμε) "ακόμα" λέει πολλά. Αδυνατώ να κατανοήσω γιατί μερικοί χρήστες δεν έχουν πρόβλημα αν το κινητό τους σταματήσει να λειτουργεί ξαφνικά. Όπως και δεν καταλαβαίνω πως και γιατί το το χρησιμοποιούν. Προφανώς υππάρχουν άλλες αναγκες, άλλα ενδιαφέροντα, κλπ. Τέλος πάντων. Μπορείς να μου πεις τι εννοείς ότι έχεις "stand by το nexus 5 με κλωνο καρτα". Έχω ζητήσει από την Cosmote που είναι αν μπορώ να έχω δευτερη ίδια sim και μου είπαν ότι δεν γίνεται...

Link to comment
Share on other sites

@pras

συμφωνω με αυτα που λες αν και (ακόμα) δεν μου έχει βγάλει τίποτα. Μόνο όμως που λέμε (όσοι λέμε) "ακόμα" λέει πολλά. Αδυνατώ να κατανοήσω γιατί μερικοί χρήστες δεν έχουν πρόβλημα αν το κινητό τους σταματήσει να λειτουργεί ξαφνικά. Όπως και δεν καταλαβαίνω πως και γιατί το το χρησιμοποιούν. Προφανώς υππάρχουν άλλες αναγκες, άλλα ενδιαφέροντα, κλπ. Τέλος πάντων. Μπορείς να μου πεις τι εννοείς ότι έχεις "stand by το nexus 5 με κλωνο καρτα". Έχω ζητήσει από την Cosmote που είναι αν μπορώ να έχω δευτερη ίδια sim και μου είπαν ότι δεν γίνεται...

Και βεβαια μπορεις να εχεις δευτερη σιμ σου βγαχουν 2 καινουργιες με κοστος 10 ευρω εφαπαξ με το ιδιο νουμερο εννοειται λεγεται cosmote twin.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Ω ρε φιλε, όλα σε εσένα τυχανε; νομίζω πως τα περιφερειακά έχουν μια αστεία εγγύηση τύπου εξαμήνου, αλλά δεν είμαι σίγουρος, πρέπει να το ψάξεις. Πάντως με όλα αυτά που έχει το κινητό σου εγώ θα έλεγα να απαιτησεις νεο καλώδιο. Ελπίζω να στο φτιάξουν σύντομα και να είναι απροβληματιστο από εδώ και στο εξής

 

Παίρνω τηλέφωνο στην εταιρία που ασχολείσαι με το σέρβις αλλά με βάζουν σε αναμονή. Άνοιξαν σήμερα;

Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

@pras

συμφωνω με αυτα που λες αν και (ακόμα) δεν μου έχει βγάλει τίποτα. Μόνο όμως που λέμε (όσοι λέμε) "ακόμα" λέει πολλά. Αδυνατώ να κατανοήσω γιατί μερικοί χρήστες δεν έχουν πρόβλημα αν το κινητό τους σταματήσει να λειτουργεί ξαφνικά. Όπως και δεν καταλαβαίνω πως και γιατί το το χρησιμοποιούν. Προφανώς υππάρχουν άλλες αναγκες, άλλα ενδιαφέροντα, κλπ. Τέλος πάντων. Μπορείς να μου πεις τι εννοείς ότι έχεις "stand by το nexus 5 με κλωνο καρτα". Έχω ζητήσει από την Cosmote που είναι αν μπορώ να έχω δευτερη ίδια sim και μου είπαν ότι δεν γίνεται...

Μπορείς να έχεις δεύτερη κάρτα, αλλά όπως είπε και ο @pras θα είναι stand by. Δηλαδή, όταν είναι ανοικτό το πρώτο τηλέφωνό σου, στο δεύτερο δεν θα λειτουργεί η κάρτα. Όταν θα κλείνει το πρώτο θα λειτουργεί το δεύτερο.

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

@pras

συμφωνω με αυτα που λες αν και (ακόμα) δεν μου έχει βγάλει τίποτα. Μόνο όμως που λέμε (όσοι λέμε) "ακόμα" λέει πολλά. Αδυνατώ να κατανοήσω γιατί μερικοί χρήστες δεν έχουν πρόβλημα αν το κινητό τους σταματήσει να λειτουργεί ξαφνικά. Όπως και δεν καταλαβαίνω πως και γιατί το το χρησιμοποιούν. Προφανώς υππάρχουν άλλες αναγκες, άλλα ενδιαφέροντα, κλπ. Τέλος πάντων. Μπορείς να μου πεις τι εννοείς ότι έχεις "stand by το nexus 5 με κλωνο καρτα". Έχω ζητήσει από την Cosmote που είναι αν μπορώ να έχω δευτερη ίδια sim και μου είπαν ότι δεν γίνεται...

 

Εγω το πεταω στον τοιχο καθε μερα :p

Τι εννοεις πως και γιατι το χρησιμοποιουμε το κινητο; Κανονικη χρηση οπως θα εκανα με καθε αλλο κινητο κανω προσωπικα, και ακομη και αν το παθω δε θα εχω να πω κακο λογο για το κινητο αυτο καθ'αυτο, διοτι λειτουργει α-ψο-γα.

 

Κατηγορω την LG για τις πρακτικες που ακολουθει , διοτι ειμαι σιγουρος οτι μπορει να βρει τι φταιει , αλλα σφυριζει αδιαφορα. Το συγκεκριμενο τηλεφωνο της ομως λειτουργει απροβληματιστα , σε εμενα, και σε ενα καρο κοσμο ακομη.

Αναπολω παντως εποχες που επιδιορθωνε πολυ ταχυτερα τα προβληματα των κινητων της. (Lg optimus G για παραδειγμα, που 3 χρονια κιχ δεν εκανε.. και συνεχιζει να μην κανει και ας το εχω μπρικαρει 10 φορες )

Link to comment
Share on other sites

@pras & Jimi_Gr

Σας ευχαριστώ. Θα το κοιτάξω. Είχα ρωτήσει πάντως πριν καιρό, και δεν μου είχαν πει ότι υπάρχει αυτή η δυνατότητα.. Η ενεργοποίηση απενργοποίηση γίνεται εύκολα?

 

@tommybertsen

με αυτό ακριβώς απορώ.. λες "ακομη και αν το παθω δε θα εχω να πω κακο λογο για το κινητο αυτο καθ'αυτο, διοτι λειτουργει α-ψο-γα"

πως λειτουργεί άψογα αφού θα έχει πάθει ζημιά και θα θέλει αλλαγή πλακέτας..

τι θα κάνεις αφου θα το στείλεις για επισκευή?

έχεις δευτερο κινητό ?

και πρέπει όλοι μας να έχουμε δευτερο κινητό ώστε να μπορούμε να στείλουμε το άψογο για επισκευή και να κάνουμε και την δουλειά μας?

 

Δεν γνωρίζω που μένεις και αν έχεις την δυνάτοτητα να πας απευθείας στην procordia για επισκευή, αλλά υπάρχουν και χρήστες που μπορεί να περιμένουν αρκετές ημέρες για να το πάρουν πίσω... αρκετοί απο αυτούς μάλιστα το έπαθαν 2 φορες (δεν γνωρίζω για 3η αλλά δεν θα μου κάνει και εντύπωση)

 

Και αν τελικά χαλάσει και το δικό σου και χρειαστεί να το επισκευάσεις 2 ή και 3 φορές για παράδειγμα, πες μου θα εξακολουθείς να μιλάς για ένα άψογο κινητό?

Link to comment
Share on other sites

@pras & Jimi_Gr

Σας ευχαριστώ. Θα το κοιτάξω. Είχα ρωτήσει πάντως πριν καιρό, και δεν μου είχαν πει ότι υπάρχει αυτή η δυνατότητα.. Η ενεργοποίηση απενργοποίηση γίνεται εύκολα?

 

@tommybertsen

με αυτό ακριβώς απορώ.. λες "ακομη και αν το παθω δε θα εχω να πω κακο λογο για το κινητο αυτο καθ'αυτο, διοτι λειτουργει α-ψο-γα"

πως λειτουργεί άψογα αφού θα έχει πάθει ζημιά και θα θέλει αλλαγή πλακέτας..

τι θα κάνεις αφου θα το στείλεις για επισκευή?

έχεις δευτερο κινητό ?

και πρέπει όλοι μας να έχουμε δευτερο κινητό ώστε να μπορούμε να στείλουμε το άψογο για επισκευή και να κάνουμε και την δουλειά μας?

 

Δεν γνωρίζω που μένεις και αν έχεις την δυνάτοτητα να πας απευθείας στην procordia για επισκευή, αλλά υπάρχουν και χρήστες που μπορεί να περιμένουν αρκετές ημέρες για να το πάρουν πίσω... αρκετοί απο αυτούς μάλιστα το έπαθαν 2 φορες (δεν γνωρίζω για 3η αλλά δεν θα μου κάνει και εντύπωση)

 

Και αν τελικά χαλάσει και το δικό σου και χρειαστεί να το επισκευάσεις 2 ή και 3 φορές για παράδειγμα, πες μου θα εξακολουθείς να μιλάς για ένα άψογο κινητό?

 

Μενω μακρια, το courier το παιρνει τσαμπα, και εχω το LG optimus G σαν καβατζα (ή εχω καποια αλλα παλαιοτερα , καθως παλια ημουν κυριολεκτικα συλλεκτης). Μα στους περισσοτερους ειναι αψογο το κινητο και πριν το παθει το προβλημα. Και πες οτι ειναι σε ενα 15% των πωλησεων. Ειναι αρκετα σημαντικος αριθμος, παρολα αυτα, θεωρω οτι ισως να ειναι προβλημα (πλεον) λογισμικου. Πρεπει να μεινει καποιος για πολυ καιρο με 5.1 για να ειμαστε σιγουροι για αυτο, μιας και η LG αγρον αγοραζει.

Το γεγονος οτι το λεω αψογο , εχει να κανει με το πως λειτουργει. Ναι , θα το λεω αψογο, διοτι λειτουργει αψογα. Αν παθει αυτο το προβλημα και μετα το ξαναπαθει 2-3 φορες, θα εχω πεσει στην περιπτωση. Ειναι πολλοιιι εκει εξω που δεν εχουν πεσει στην περιπτωση.

Επισης , αν ειναι να φοβασαι τοσο και αν δεν εχεις δευτερο κινητο, το πουλας να ησυχασεις.

Edited by tommybertsen
Link to comment
Share on other sites

με την 6.0 εισαι και εχεις τετοια αποδοση??

 

Kαι 5 δοκιμασα, και 6.

 

Το τηλεφωνο πασχει απο μπαταρια.

 

Παρα πολυ καλο κινητο αλλα καθε 30 με 40 μερες να θελει hard reset?!?!

Μου εχει σπασει τα νευρα καθε λιγο και λιγακι ξανα διαμορφωση απο την αρχη....

Εχω εκδοση 601 και τα εχω παιξει. Τραβαω πολλες φωτο και καθε λιγο και λιγάκι backup.....

Ειχα το nexus 4 και μετα το nexus 5 και δεν ειχα ουτε ενα κολημα και τα κινητα δεν κολησαν ποτε και δεν κλεισαν ποτε... 24/7 λογω δουλειας. Οταν λεμε ποτε ενοουμαι ποτε κολημα και ποτε shutdown. Μονο οταν κανανε upgrade.

Ετουτο εδω μου εχει βγαλει την ψυχη.... Τωρα αρχισε τα bootloop οτ;ν πηγα να συνδεθω σε ενα ασυρματο δικτυο. Και την προηγουμενη φορα παλι το ιδιο.

Η τιμη πεφτει συνεχεια και αυτο δειχνει προβλημα στη συσκευη.

Ολα τα αλλα τα ακουω βερεσε. Ναυαρχιδες εχουν και οι αλλες εταιριες αλλα δεν καταρεουν οι τιμες ετσι....

 

Εχουν περασει κινητα και κινητα απο τα χερια μου και παντα ειχα ναυαρχιδες αλλα σαν και αυτο δεν ειχα ποτε... Πολλα προβλήματα και το κύριο ειναι οτι δεν μπορεις να το εμπιστευτείς. Καλη φωτογραφικη μηχανη αλλα αν δεν ξερεις τι θα παθει σε μια ωρα την εκατσες.

Το κινβτο πλεον ειναι εργαλειο δουλειάς και ειδικα σε εμενα που δεν κλεινει ποτε. Δεν επιτρέπεται να κλεισει ουτε απο μπαταρια.

Να σας πω απλα οτι εχω παντα stand by το nexus 5 με κλωνο καρτα γιατι θα μου την κανει παλι.

Ειμαι δυσαρεστημενος γιατι πλεον δεν μπορω να στηριχτω πανω του.

Το πηρα στα 350 αλλα απο εδω και περα μονο nexus. Η google θα λυσει ολα τα προβλήματα και θα εχεις τηλεφωνο πάντα.

Δεν είναι τυχαίο ότι η google στο nexus 5x έβγαλε 11 firmware upgrade στο android 6.

Και όλα OTA, όχι να πρέπει να συνδεεις pc.... OTA!!!:ΠΑΝΤΑ!!!

 

Για παρε το Nexus 6p που δεν μπορεις να κανεις GSM κληση, και ξαναπες μου.

 

Ολες οι συσκευες εχουν θεματα, η συγκεκριμενη εχει καποια παραπανω.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...