Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@tommybertsen

Το θέμα δεν είναι τι θα κάνω ή αν φοβάμαι.

Το θέμα είναι ότι το κινητό για τα δικά μου στάνταρ απέχει από το άψογο.

Θεωρώ ότι λειτουργεί όπως θα έπρεπε να λειτουργεί ένα κινητό.

Πραγματι σε σύγκριση με τον ανταγωνισμό του ειδικά σε αυτά τα χρήματα είναι καλύτερο

και ας μην ξεχναμε αρκετά ελατωματάκια του πχ την μπαταρία, ή ότι με αναβάθμιση σε MM για αρκετούς χρήστες έγιανε χειρότερο κλπ..

όμως τελικά ισχύει το γνωστό... μεταξύ τυφλών επικρατεί ο μονόφθαλμος...

Link to comment
Share on other sites

Μίλησα με την LG. Έδωσα τα στοιχεία μου και ανέφερα τα προβλήματα. Αλλάζουν και το καλώδιο. Απλά δεν έχει διαθέσιμη συσκευή αντικατάστασης λόγο που έγινε το ντου τώρα μετά της γιορτές και της έδωσαν όλες.. Αυτό το ζητάτε παιδιά δεν το λένε από μόνοι τους. Θα πάρω τηλέφωνο από βδομάδα για να έρθει να το παραλάβει ο Courier και να με δώσει ένα G4 να έχω μέχρι να γίνει το δικό μου..... Edited by CjGeorgio
Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο της LG μπορεί να με το στείλεις κάποιος για να κλείσω ραντεβού. Με έδωσε ένα η proncordia αλλά τζίφος.

 

LG 801 11 200 900 (από σταθερό) & 210 4800 564 (από κινητό)

 

Procordia 2107777076

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

@gup_

Μπορεις να μας πεις με δυο λογια ποιο ειναι το αψογο κινητο για σενα; Αν θες βαλε μεσα και τον παραγοντα τιμη.

Δηλαδη , 300€ , 4 ωρες sot , αλαγκαριστο, καμερα περα απο τα συνηθισμενα στανταρ των LG phones μεχρι τωρα, κατ'εμε πολυ καλυτερη ποιοτητα κατασκευης απο πολλα αλλα... Και η μπαταρια αλλαζει (ενα ακομη συν , αντι να ηταν το στανταρ σε ολα ... ).

Δε μπορω να μιλησω για το bootloop γιατι δεν δειχνει σημαδια οτι θα το εμφανισει , αν το εμφανισει. Οποτε εως τοτε , το κινητο λειτουργει αψογα. Δε ξερω πως αλλιως να το εξηγησω.

Το προβλημα αυτο ειναι ενα προβλημα το οποιο εμφανιζεται μετα, σε ενα ποσοστο κατοχων της συσκευης, και η μεγαλυτερη μεριδα απο αυτους, δεν ειχε προβληματα πριν απο αυτο.

Καποια αλλα προβληματα που μπορει να εμφανιστουν ΣΕ ΚΑΘΕ συσκευη, ειναι κατανοητα.

Link to comment
Share on other sites

Kαι 5 δοκιμασα, και 6.

 

Το τηλεφωνο πασχει απο μπαταρια.

 

νομιζω πως το δικο σου πασχει αδερφε η χρηση που λες και με φορτιση 2 φορες την ημερα που αναφερεις.......ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ για κανενα λογο....ενα hard reset ισως το διορθωσει.αν πας και ριξεις μια ματια στο νημα για την μπαταρια θα δεις οτι εχεις θεμα.....με την 6.0 η μαπαταρια εχει ερθει στα μετρα της....δεν ειναι g2 αλλα τοσο μαυρα χαλια που γραφεις συμφωνα με την χρηση που κανεις εσυ δεν ταιριαζει

 

ΔΟΚΙΜΕΣ ΚΑΡΤΩΝ SD

οσον αφορα της δοκιμες μου για τις φωτο που κρασαραν με τις sd καρτες UHS-1 U3 τοσο καιρο που τις αποθηκευω στην συσκευη δεν μου εχει κρασαρει καμια και εβγαλα πανω απο 100 οταν παω να τις μεταφερω στην καρτα πολλες φορες κανει την ενεργεια αντιγραφη επικόλληση αλλα δεν εμφανιζονται ποτε στην καρτα αφου κλεισω ανοιξω τηλ και το κανω ολα καλα οπως επίσης και αν κανω με ανοιχτο τηλ εξαγωγη και ξανα εισαγωγη της καρτας........αρα τα σεναρια ειναι 2 η δεν ειναι απολυτα συμβατες με την συσκευη αυτες οι καρτες η εχει θεμα η ΜΜ 6.0 και θελει διόρθωση με μελλοντικό update νομιζω πως εξάντλησα καθε δοκιμη τον τελευταιο 2 μηνο και οσους δεν ξερουν

 

1.δοκιμη 3 καρτες (2 διαφορετικων εταιριων)

2.7-8 hard reset σε 2 πλακετες (512-603)

3.εσωτερικη μνημη δοκιμη

4.φορμαρισμα με προγραμμα απο την verbatim που μου εστειλαν

Edited by KIRIS

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

@tommybertsen

σου είπα ήδη κάποια θέματα με το κινητό εκτός του bootloop,

μπαταρία (κι ας αλλάζει, τι θα κάνω θα φεύγω από το σπίτι -και θα φορτίζω 2-3 να βγει η μέρα?)

έχει θέμα με την αναβάθμιση σε ΜΜ, μάλλον υποβάθμιση είναι

ο dialer κολλάει αρκετά (όχι δεν θέλω να βάλω άλλο)

το ίδιο και ο μαμά browser (σε αρκετά site)

η οθόνη στον ηλιο δεν είναι αρκετά φωτεινή (σαν το lg g2 για παράδειγμα)

και γενικά υπάρχει και ξεχωριστό θρεντ με τα προβλήματα που παρουσιάζει το κινητό εκτός από το boot loop.

Επαναλαμβάνω βέβαια ότι το κινητό σε γενικές γραμμές είναι πολύ καλό και όλα τα παραπάνω θα τα παρέβλεπα πιο εύκολα αν δεν υπήρχε το θέμα με το bootloop. Το ότι δεν μας έχει τύχει ακόμα, είναι όμως μόνο θέμα τύχης μιας και η LG ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙ γιατί πέφτει σε bootloop. Πως να ονομάσω άψογο κάποιο κινητό που κανείς δεν γνωρίζει πως και πότε και γιατί μπορεί να χαλάσει..

Link to comment
Share on other sites

Ολα τα θεματα που αναφερεις ειναι ανυπαρκτα και μαλλον τα εχεις μονο εσυ. Για πες ποιος αλλος εχει προβλημα με τον dialer? Ειλικρινα δε μπορω να δω ιχνος προβληματος. Ουτε ενα.

Εντελως υπερβολικος για τη μπαταρια. Μια χαρα τη φορτιζω μονο μια φορα τη μερα οταν δε ξεκολλαει το κινητο απο το χερι μου. Οταν ξεκολλαει, καθε 2 μερες.

Ο μαμα browser δε χρησιμοποιηθηκε πολυ. Οπου και αν τον χρειαστηκα (σε βαρυ σαιτ πχ gazzetta ) , ηταν μια χαρα. Στα αλλα ο chrome (καθως και ο lightning premium με ενσωματωμενο adblock), ειναι οι βασικοι μου browser. Να προσθεσω οτι λογικο ειναι να κολλαει ο μαμα browser σε πολυ πιο βαρια site. Δεν ειναι καταλληλα optimized για την αναπαραγωγη τους. Εχω δει σε πολυ ακριβοτερα κινητα παρομοια συμπεριφορα.

Τυχαινει να εχει η κοπελα μου το LG G2 , και η φωτεινοτητα κατω απο τον ηλιο (ντουγρου ηλιος), ειναι ενα κλικ πιο πανω στο G4. Σε αντηλια, τα πραγματα ειναι ασχημα και για τα 2 κινητα, δε βλεπεις ευκολα.

Το οτι δε σου εκατσε καλα η ΜΜ (οπως σε αρκετο κοσμο) , δε σημαινει οτι το κινητο ειναι για πεταμα. Και το προβλημα σου λυνεται. LG UP και 5.1 , και τελειωσες.

Edited by tommybertsen
Link to comment
Share on other sites

Κ εγώ μια φορά τη μέρα το φορτίζω το κινητό!! Κ εγώ δεν το αφήνω καθόλου σε ησυχία όλη μέρα, αλλά ότι και να του κάνω 2 φορές τη μέρα δεν το εχω φορτισει ποτέ.

 

Εκτός κ αν τύχει να πάω κάπου και να χρησιμοποιήσω το gps που τραβάει πολλή μπαταρία!! Τότε ναι... Θα τύχει να το φορτίσω και 2 φορές! Λογικό...

Αλλά διαφορετικά όχι!

 

 

 

(Στάλθηκε απο lg g4. Lollipop 5.1)

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Κ εγώ μια φορά τη μέρα το φορτίζω το κινητό!! Κ εγώ δεν το αφήνω καθόλου σε ησυχία όλη μέρα, αλλά ότι και να του κάνω 2 φορές τη μέρα δεν το εχω φορτισει ποτέ.

 

Εκτός κ αν τύχει να πάω κάπου και να χρησιμοποιήσω το gps που τραβάει πολλή μπαταρία!! Τότε ναι... Θα τύχει να το φορτίσω και 2 φορές! Λογικό...

Αλλά διαφορετικά όχι!

 

 

 

(Στάλθηκε απο lg g4. Lollipop 5.1)

και συ απο τι βλεπω στην υπογραφη εχεις την 5.1 στην 6.0 θα δεις τεράστια διαφορα...τεσπα ξεφυγαμε εχει νημα για την μπαταρια

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, δεν έχει κανένα νόημα να μπούμε σε καμία αντιπαράθεση..

Υπάρχουν ξεχωριστά θέματα και για την μπαταρία, και το bootloop και για τον dialer έχουν αναφερθεί και άλλοι χρήστες.

Από την αρχή είπα ότι αν και καλό το κινητό απέχει από το να το λες άψογο, για τα δικά μου τουλάχιστον γούστα, και εξακολουθώ να μην κατανοώ (όχι πως έχει και μέγαλη σημασία) πως ενα κινητό μπορεί να σου μείνει στα χέρια και να εξακολουθεί κάποιος να το θεωρεί άψογο...

Link to comment
Share on other sites

και συ απο τι βλεπω στην υπογραφη εχεις την 5.1 στην 6.0 θα δεις τεράστια διαφορα...τεσπα ξεφυγαμε εχει νημα για την μπαταρια

Ναι έχω μείνει πίσω!! Είναι καινούρια η 6.0 και δεν θέλω να την βαλω ακόμα. Περιμένω να περάσει ο καιρός να δοκιμαστεί και να φτιαχτεί (ισως) πρώτα και μετά να την βάλω αν είναι.

 

Είχα το g2 με κιτκατ και ήταν άψογο και έβαλα την λολιποπ με το που μου ήρθε και το μετάνιωσα σε εκείνη την συσκευή. Στο g4 με την λολιποπ δεν έχω παράπονο βέβαια!!!!

 

(Στάλθηκε απο lg g4. Lollipop 5.1)

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Ναι έχω μείνει πίσω!! Είναι καινούρια η 6.0 και δεν θέλω να την βαλω ακόμα. Περιμένω να περάσει ο καιρός να δοκιμαστεί και να φτιαχτεί (ισως) πρώτα και μετά να την βάλω αν είναι.

 

Είχα το g2 με κιτκατ και ήταν άψογο και έβαλα την λολιποπ με το που μου ήρθε και το μετάνιωσα σε εκείνη την συσκευή. Στο g4 με την λολιποπ δεν έχω παράπονο βέβαια!!!!

 

(Στάλθηκε απο lg g4. Lollipop 5.1)

 

Περιμενε να ερθει η "N" (οταν βγει , αν την δωσουν , γιατι τους εχω ικανους να μη τη δωσουν). Φανταζομαι θα διορθωσουν τα οποια προβληματα software bootloop. Αν δεν , κουνια που τους κουναγε...

Link to comment
Share on other sites

Περιμενε να ερθει η "N" (οταν βγει , αν την δωσουν , γιατι τους εχω ικανους να μη τη δωσουν). Φανταζομαι θα διορθωσουν τα οποια προβληματα software bootloop. Αν δεν , κουνια που τους κουναγε...

Μπορεί και να την δώσουν... Αλλά μη νομίζεις ότι κ αυτή δεν θα έχει τα προβλήματα της.....

 

(Στάλθηκε απο lg g4. Lollipop 5.1)

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί και να την δώσουν... Αλλά μη νομίζεις ότι κ αυτή δεν θα έχει τα προβλήματα της.....

 

(Στάλθηκε απο lg g4. Lollipop 5.1)

 

θα την δωσουν σιγουρα γιατι εχει πληγει η αξιοπιστια τους και θα πρεπει να σωσουν το εργο αλλα οπως και να εχει θα αργήσει πολυ και συμφωνα με την λογικη οτι θα κατσει επανω στην 6.0 θα βγει πρωτα update 6.1 ωστε να βαλει τις βασεις να κατσει η Ν αλλα και να διορθωσει τα οποια προβληματα...ακομα και το g3 που ειχα πριν ναι μεν δεν ειχε παρει την 5.1 αλλα πηρε ενα διορθωτικο 5.0.1 που ελυσε αρκετα θεματα...θα ειναι πολυ μπαγλα...ες αν δεν κανουν κατι με ολα αυτα τα θεματα...δεν νομιζω στο παρελθον να ειχε βγει ποτε καινουριο software και ολες οι συσκευες να μην επαιρναν καποιο update διορθωτικο.θες κιτκατ θες λολιποπ ολες επαιρναν καποιο

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε smartphone όποιο και να είναι αυτό και έχει άτομα που τους πάει η μπαταρία 1-2 μέρες...... Φέρτε μου τα κινητά σας να δείτε για πότε θα αδειάσει η μπαταρία. Δεν το λέω μόνο για εδώ μέσα αλλά γενικά. Να έχεις ένα smartphone και να κλείνεις τα πάντα για να σε βγάλει την μέρα η να πετάγεται ο άλλος να λεει τα έχω όλα ανοιχτά και με βγάζει την μέρα... Ξεκολλήστε... Όσο για τα προβλήματα αυτά υπάρχουν. Όχι σε όλους αλλά σε αρκετούς. Όπως και σε εμένα...
Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Έχουμε smartphone όποιο και να είναι αυτό και έχει άτομα που τους πάει η μπαταρία 1-2 μέρες...... Φέρτε μου τα κινητά σας να δείτε για πότε θα αδειάσει η μπαταρία. Δεν το λέω μόνο για εδώ μέσα αλλά γενικά. Να έχεις ένα smartphone και να κλείνεις τα πάντα για να σε βγάλει την μέρα η να πετάγεται ο άλλος να λεει τα έχω όλα ανοιχτά και με βγάζει την μέρα... Ξεκολλήστε... Όσο για τα προβλήματα αυτά υπάρχουν. Όχι σε όλους αλλά σε αρκετούς. Όπως και σε εμένα...

 

Συμφωνώ.

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε smartphone όποιο και να είναι αυτό και έχει άτομα που τους πάει η μπαταρία 1-2 μέρες...... Φέρτε μου τα κινητά σας να δείτε για πότε θα αδειάσει η μπαταρία. Δεν το λέω μόνο για εδώ μέσα αλλά γενικά. Να έχεις ένα smartphone και να κλείνεις τα πάντα για να σε βγάλει την μέρα η να πετάγεται ο άλλος να λεει τα έχω όλα ανοιχτά και με βγάζει την μέρα... Ξεκολλήστε... Όσο για τα προβλήματα αυτά υπάρχουν. Όχι σε όλους αλλά σε αρκετούς. Όπως και σε εμένα...

 

Και τι θες να κανουμε ακριβως με τα κινητα μας φιλε μου; Να τα'χουμε "στην πριζα" ολημερις; Εχεις ιδεα πως χρησιμοποιω το κινητο μου και μου παει μια ή δυο μερες; Τι θα πει "τα κλεινουμε ολα" ; Υπαρχει λογος να εχω WCDMA και δεδομενα ανοιχτα οταν ειμαι σπιτι; Αν ναι , πες μου ποιος ειναι αυτος ο λογος. WiFi, μονιμα ανοιχτο, συγχρονισμοι το ιδιο. GPS ΟΤΑΝ χρειαζεται (κανενας λογος να εχω τοποθεσιες ανοιχτες all the time). Κλησεις φυσικα και μηνυματα. Δηλαδη τι να κανω , να το'χω με ενα game καρφωμενο στην οθονη ή να αφηνω ανοιχτο το browser με το ζορι για να μου φαει τη μπαταρια;

Link to comment
Share on other sites

Και τι θες να κανουμε ακριβως με τα κινητα μας φιλε μου; Να τα'χουμε "στην πριζα" ολημερις; Εχεις ιδεα πως χρησιμοποιω το κινητο μου και μου παει μια ή δυο μερες; Τι θα πει "τα κλεινουμε ολα" ; Υπαρχει λογος να εχω WCDMA και δεδομενα ανοιχτα οταν ειμαι σπιτι; Αν ναι , πες μου ποιος ειναι αυτος ο λογος. WiFi, μονιμα ανοιχτο, συγχρονισμοι το ιδιο. GPS ΟΤΑΝ χρειαζεται (κανενας λογος να εχω τοποθεσιες ανοιχτες all the time). Κλησεις φυσικα και μηνυματα. Δηλαδη τι να κανω , να το'χω με ενα game καρφωμενο στην οθονη ή να αφηνω ανοιχτο το browser με το ζορι για να μου φαει τη μπαταρια;

 

 

Μα όταν είσαι σε WiFi είτε έχεις ανοιχτά τα δεδομένα η όχι το ίδιο είναι.

Δλδ αν κλείσω τα δεδομένα όσο είμαι στο WiFi και το βάλω 2G θα έχω καλύτερη αυτονομία εκείνη την στιγμή;

Αυτό είπες.

Δεν παίζω παιχνίδια. Όπως οι περισσότεροι τηλέφωνα μηνύματα και Facebook.. (αυτό το ρημάδι τρώει αρκετή μπαταρία όντως.....)

Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Όποιος έχει πρόβλημα με μπαταρια υπάρχει και το lg g4c το χει η κυρά και είναι βράχος και 5" οθόνη και fhd δύο μέρες στο χαλαρό ;)
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Μα όταν είσαι σε WiFi είτε έχεις ανοιχτά τα δεδομένα η όχι το ίδιο είναι.

Δλδ αν κλείσω τα δεδομένα όσο είμαι στο WiFi και το βάλω 2G θα έχω καλύτερη αυτονομία εκείνη την στιγμή;

Αυτό είπες.

Δεν παίζω παιχνίδια. Όπως οι περισσότεροι τηλέφωνα μηνύματα και Facebook.. (αυτό το ρημάδι τρώει αρκετή μπαταρία όντως.....)

 

Χαιρω πολυ :p Εγω μιλαω για το δικτυο , καθως και για τα δεδομενα ΕΚΤΟΣ σπιτιου, το εξεφρασα λανθασμενα :) . Το δικτυο σε αυτοματο (wcdma/lte) , προσπαθει συνεχως να βρει ποιο ειναι το καλυτερο για το σημειο που εισαι (ασχετως δεδομενων). Αυτο καταναλωνει ασκοπως μπαταρια. ΕΙΔΙΚΑ αν εχεις καλο σημα με σκετο gsm. Αυτο γινοταν σε οποιο κινητο ειχα στα χερια μου. Δε νομιζω να εχει αλλαξει τωρα...

 

Επισης, δεδομενα ανοιγω μονο οταν πραγματικα χρειαζομαι, εκτος και αν πρεπει να τα'χω συνεχεια ανοιχτα επειδη εχω smartphone :rolleyes:

Δεν εχω ως προεκταση το κινητο μου ,και θα τα χρησιμοποιησω σπανιως τα δεδομενα , οταν ειναι απολυτη αναγκη. Αν ειναι λογω δουλειας και πρεπει να τα εχουμε μονιμα ανοιχτα... Δε ξερω τι να πω τοτε.

Edited by tommybertsen
Link to comment
Share on other sites

Όποιος έχει πρόβλημα με μπαταρια υπάρχει και το lg g4c το χει η κυρά και είναι βράχος και 5" οθόνη και fhd δύο μέρες στο χαλαρό ;)

 

Εναλλακτικά υπάρχει και το 3310. :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Χαιρω πολυ :p Εγω μιλαω για το δικτυο , καθως και για τα δεδομενα ΕΚΤΟΣ σπιτιου, το εξεφρασα λανθασμενα :) . Το δικτυο σε αυτοματο (wcdma/lte) , προσπαθει συνεχως να βρει ποιο ειναι το καλυτερο για το σημειο που εισαι (ασχετως δεδομενων). Αυτο καταναλωνει ασκοπως μπαταρια. ΕΙΔΙΚΑ αν εχεις καλο σημα με σκετο gsm. Αυτο γινοταν σε οποιο κινητο ειχα στα χερια μου. Δε νομιζω να εχει αλλαξει τωρα...

 

Επισης, δεδομενα ανοιγω μονο οταν πραγματικα χρειαζομαι, εκτος και αν πρεπει να τα'χω συνεχεια ανοιχτα επειδη εχω smartphone :rolleyes:

Δεν εχω ως προεκταση το κινητο μου ,και θα τα χρησιμοποιησω σπανιως τα δεδομενα , οταν ειναι απολυτη αναγκη. Αν ειναι λογω δουλειας και πρεπει να τα εχουμε μονιμα ανοιχτα... Δε ξερω τι να πω τοτε.

 

Είσαι πολύ τυχερός με τη χρήση που κάνεις (αν είναι από επιλογή), καθώς και το πιο χάλια σε μπαταρία κινητό δεν θα σε προβληματίσει. :)

Link to comment
Share on other sites

Εναλλακτικά υπάρχει και το 3310. :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Είσαι πολύ τυχερός με τη χρήση που κάνεις (αν είναι από επιλογή), καθώς και το πιο χάλια σε μπαταρία κινητό δεν θα σε προβληματίσει. :)

 

Εχω συνηθισει ετσι :) Και τερας να ηταν η μπαταρια, ιδια χρηση θα εκανα :p

Link to comment
Share on other sites

Εχω συνηθισει ετσι :) Και τερας να ηταν η μπαταρια, ιδια χρηση θα εκανα :p

 

Άρα είναι από επιλογή, οπότε, όπως είπα και πριν, είσαι πολύ τυχερός. ;)

Link to comment
Share on other sites

@tommybertsen

σου είπα ήδη κάποια θέματα με το κινητό εκτός του bootloop,

μπαταρία (κι ας αλλάζει, τι θα κάνω θα φεύγω από το σπίτι -και θα φορτίζω 2-3 να βγει η μέρα?)

έχει θέμα με την αναβάθμιση σε ΜΜ, μάλλον υποβάθμιση είναι

ο dialer κολλάει αρκετά (όχι δεν θέλω να βάλω άλλο)

το ίδιο και ο μαμά browser (σε αρκετά site)

η οθόνη στον ηλιο δεν είναι αρκετά φωτεινή (σαν το lg g2 για παράδειγμα)

και γενικά υπάρχει και ξεχωριστό θρεντ με τα προβλήματα που παρουσιάζει το κινητό εκτός από το boot loop.

Επαναλαμβάνω βέβαια ότι το κινητό σε γενικές γραμμές είναι πολύ καλό και όλα τα παραπάνω θα τα παρέβλεπα πιο εύκολα αν δεν υπήρχε το θέμα με το bootloop. Το ότι δεν μας έχει τύχει ακόμα, είναι όμως μόνο θέμα τύχης μιας και η LG ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙ γιατί πέφτει σε bootloop. Πως να ονομάσω άψογο κάποιο κινητό που κανείς δεν γνωρίζει πως και πότε και γιατί μπορεί να χαλάσει..

Δεν υπάρχουν αυτά που αναφέρεις φίλε μου !! Μάλλον κάποιο πρόβλημα έχει το κινητό σου.

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου πάντως που ήταν παρτίδα 506 είχε πέσει σε bootloop τώρα είναι 509 και δεν έχει το παραμικρό. Όλα δουλεύουν ρολόι μην το ματιασω. Ούτε υπερθέρμανση ούτε τπτ ακόμη και σε βαριά παιχνίδια.

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...