Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators

@Lux:

Το ερώτημά σου για τις θήκες μεταφέρθηκε στο σωστό θέμα... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6701959

 

@Όλους:

Ακόμα και σε αυτό το thread πρέπει να μιλάμε για το bootloop; Δεν φτάνει που υπάρχει ξεχωριστό thread για το συγκεκριμένο θέμα; :confused:

Edited by athanaso77

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

@gup_

Μπορεις να μας πεις με δυο λογια ποιο ειναι το αψογο κινητο για σενα; Αν θες βαλε μεσα και τον παραγοντα τιμη.

Δηλαδη , 300€ , 4 ωρες sot , αλαγκαριστο, καμερα περα απο τα συνηθισμενα στανταρ των LG phones μεχρι τωρα, κατ'εμε πολυ καλυτερη ποιοτητα κατασκευης απο πολλα αλλα... Και η μπαταρια αλλαζει (ενα ακομη συν , αντι να ηταν το στανταρ σε ολα ... ).

Δε μπορω να μιλησω για το bootloop γιατι δεν δειχνει σημαδια οτι θα το εμφανισει , αν το εμφανισει. Οποτε εως τοτε , το κινητο λειτουργει αψογα. Δε ξερω πως αλλιως να το εξηγησω.

Το προβλημα αυτο ειναι ενα προβλημα το οποιο εμφανιζεται μετα, σε ενα ποσοστο κατοχων της συσκευης, και η μεγαλυτερη μεριδα απο αυτους, δεν ειχε προβληματα πριν απο αυτο.

Καποια αλλα προβληματα που μπορει να εμφανιστουν ΣΕ ΚΑΘΕ συσκευη, ειναι κατανοητα.

 

 

 

νομιζω πως το δικο σου πασχει αδερφε η χρηση που λες και με φορτιση 2 φορες την ημερα που αναφερεις.......ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ για κανενα λογο....ενα hard reset ισως το διορθωσει.αν πας και ριξεις μια ματια στο νημα για την μπαταρια θα δεις οτι εχεις θεμα.....με την 6.0 η μαπαταρια εχει ερθει στα μετρα της....δεν ειναι g2 αλλα τοσο μαυρα χαλια που γραφεις συμφωνα με την χρηση που κανεις εσυ δεν ταιριαζει

 

Η μπαταρια του G4 ειναι χαλια. Πρεπει να ειναι η χειροτερη, στα επιπεδα του επισης αθλιου G3, απο ολες τις ναυαρχιδες.

Αν δηλαδη βγαζεις 4 ωρες με το G4, με αλλο τηλεφωνο (πχ Nexus6 που ειχα πριν) θα εβγαζες 6.

 

Το G4 δεν εχει ουτε ασυρματη ουτε γρηγορη φορτιση. Επιπροσθετως, εχει και θεμα με το καλωδιο που βγαινει αχρηστο. Καποιοι εχουν αλλαξει 2-3!!

 

Οτι εσας δεν σας νοιαζει γιατι καθεστε διπλα στο ρουτερ με 2g και ειστε Ok, δεν παει να πει οτι ολοι ειναι ετσι.

Εγω που βαζω 4g, εχω παμπολλα sync ανοιχτα, τραβαω φωτο, ακουω μουσικη, πηγαινοερχομαι με μετρο, δεν μπορω με το G4.

Θελει καθημερινα 2 φορες φορτιση.

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρια του G4 ειναι χαλια. Πρεπει να ειναι η χειροτερη, στα επιπεδα του επισης αθλιου G3, απο ολες τις ναυαρχιδες.

Αν δηλαδη βγαζεις 4 ωρες με το G4, με αλλο τηλεφωνο (πχ Nexus6 που ειχα πριν) θα εβγαζες 6.

 

Το G4 δεν εχει ουτε ασυρματη ουτε γρηγορη φορτιση. Επιπροσθετως, εχει και θεμα με το καλωδιο που βγαινει αχρηστο. Καποιοι εχουν αλλαξει 2-3!!

 

Οτι εσας δεν σας νοιαζει γιατι καθεστε διπλα στο ρουτερ με 2g και ειστε Ok, δεν παει να πει οτι ολοι ειναι ετσι.

Εγω που βαζω 4g, εχω παμπολλα sync ανοιχτα, τραβαω φωτο, ακουω μουσικη, πηγαινοερχομαι με μετρο, δεν μπορω με το G4.

Θελει καθημερινα 2 φορες φορτιση.

 

το τερματισες σοβαρα ΕΧΕΙΣ 1000% ΠΡΟΒΛΗΜΑ πανε σερβις.....φορτιζει σε 1,37λεπτα απο το 4% αυτο λεγεταο ταχεια...ασυρματη εχει εχουμε πολλοι εδω στο γκρουπ...και βγαζω 1,5 μερα με 3g και wifi συνεχεια ανοιχτο fb,viber.instagram,live στοιχημα(μπορει και 5 ωρες συνολο)

gps,56% φωτεινοτητα,τηλεφωνα,σμσ οχι πολλα,αλλα viber με τις ωρες.....νομιζω φτανουν....4 ωρες δεν εβαλα το τηλ σε φορτιση ποτεεεεεεεεε στους 5 μηνες!!!sot εχω 04:30 ωρες!!!εχεις θεμα να ξερεις....αυτα δεν γραφω αλλο μηνυμα γιατι δεν ακους κανενα

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρια του G4 ειναι χαλια. Πρεπει να ειναι η χειροτερη, στα επιπεδα του επισης αθλιου G3, απο ολες τις ναυαρχιδες.

Αν δηλαδη βγαζεις 4 ωρες με το G4, με αλλο τηλεφωνο (πχ Nexus6 που ειχα πριν) θα εβγαζες 6.

 

Το G4 δεν εχει ουτε ασυρματη ουτε γρηγορη φορτιση. Επιπροσθετως, εχει και θεμα με το καλωδιο που βγαινει αχρηστο. Καποιοι εχουν αλλαξει 2-3!!

 

Οτι εσας δεν σας νοιαζει γιατι καθεστε διπλα στο ρουτερ με 2g και ειστε Ok, δεν παει να πει οτι ολοι ειναι ετσι.

Εγω που βαζω 4g, εχω παμπολλα sync ανοιχτα, τραβαω φωτο, ακουω μουσικη, πηγαινοερχομαι με μετρο, δεν μπορω με το G4.

Θελει καθημερινα 2 φορες φορτιση.

Ολα αυτα που λες φιλε δεν υπαρχουν.

Αν καποιος ειναι τσαπατσουλης και τρωει τα καλώδια για χάσιμο δεν σημαινει οτι φταιει η lg εγω το εχω απο Ιούνιο και δεν εχει παθει το παραμικρό.

Το τηλεφωνο φορτίζει σφαίρα και εμενα ειναι 505 και δεν εχει κανει κιχ.

Οσο για την μπαταρία δεν ειναι η κορυφαία αλλα δεν ειναι και χαλια για κανονική χρήση.

Αν παιζεις ολη μερα παιχνιδια παρε play station να ξεμπερδεύεις.

Ημαρτον πια με την ελληνικη προπαγανδα.

Σε ολα τα φόρουμ παιζουν τυποι σαν και σενα και ειναι βαρετό πια.

Link to comment
Share on other sites

Ποιο τηλεφωνο εχει ρε παιδες χειροτερη μπαταρια απο το G4; Μπορειτε να μου υποδειξετε ενα;

 

εχεις καταλαβει οτι συγκρινεις πραγματα ανόμοια???τι να το κανω ενα τηλ που δεν εχει ιδια αναλυση οθονης και βγαζει μιση μερα παραπανω.......η οθονη τραβαει σε αυτο το τηλ.....αν ειχε 1080 θα πηγαινε και 5 μερες αλλα με ultra και 1,5 ειναι ΑΡΙΣΤΟΟΟΟΟΟΟΟΟ TO NEXUS 5 εχει 1920/1080 για αυτο κραταει...και στην τελικη πανε παρε νεξους ρε μεγαλε γιατι απο τηλ εισαι παντελος ασχετος....κανεις συγκριση ενα φεραρι με ενα bmw και λες οτι τρωει το φερραρι πολυ βενζινη και ξενερωσες......εεεεεεεε τι θες να κανει με 4πλασια αλογα.......το δε νεξους 6 εχει ιδια οθονη αλλα εχει 455 ευρω.....τα εχεις κανει αχταρμα...και θα στο ξαναπω για τελευταια φορα αν δεν τρολαρεις τοσο καιρο να πας σερβις το τηλ σου εχει ΘΕΜΑΑΑΑΑΑΑΑ

-----Η ημιμαθεια ειναι χειροτερη απο την αμαθεια.

Καλυτερα να μιλας λιγο και να λες πολλα,παρα να μιλας πολυ και να μη λες τιποτα...-------

 

το εχεις και υπογραφη καντο πραξη μεγαλε

Edited by KIRIS

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Κ εγώ πιστεύω πως έχει πρόβλημα ή συσκευή του αν είναι έτσι όπως τα λέει. Μπορεί να έτυχε σε ελλατωματικη!

 

(Στάλθηκε απο lg g4. Lollipop 5.1)

Link to comment
Share on other sites

@nickchris φίλε μου και επισήμως το τερμάτισες :p

Αυτή που αναφέρω είναι η καθημερινή χρήση της μεγαλύτερης μερίδας χρηστών. Αν είναι μισό ,1,5 μετρο Η 5 από το ρούτερ,όταν ειμαι σπιτιμου, δεν χρειάζομαι αυτοματο στο δίκτυο. Ούτε εγώ ούτε κανένας. Όταν είμαι Εκτός ,είτε δουλειά είτε αλλου, δεν μπορώ να είμαι συνέχεια στο ίντερνετ με το κινητό .

Σε πληροφορώ όμως ότι πριν 10 μέρες που ήμουν Θεσσαλονίκη, είχα: Μουσική σε ξεχωριστό player(jetaudio) επειδή κινούμαι με αστικά, 4g most of the time, τρισμεγιστα κακό σήμα στο σπίτι μου (δεν έχω ίντερνετ εκεί οπότε αναγκαστικά είχα μόνο wcdma και κακο ιντερνετ), και παλι, από βράδυ σε βράδυ με έβγαζε το κινητό(φορτιζα πριν τον υπνο, άφηνα Εκτός φόρτισης το βράδυ και το πρωί,έβρισκα το κινητό στο 100% ). Δε μου κόλλησε ποτέ ο dialer, δεν είχα απώλειες παραπάνω από αυτές που θα περίμενα με αυτή τη χρήση σε τέτοια οθόνη. Η μπαταρία του ναι,ειναι αλλοπρόσαλλη , αλλά είναι απλά οκ και όχι Έτσι όπως την παρουσιάζεις.

Υγ: αν θέλει ο athanaso77 ας μεταφέρει τα μηνύματα στο θέμα μπαταριας ,πάλι καταφέραμε να είμαστε οφφτοπικ.

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ποιο τηλεφωνο εχει ρε παιδες χειροτερη μπαταρια απο το G4; Μπορειτε να μου υποδειξετε ενα;

 

Samsung note 4f

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρια του G4 ειναι χαλια. Πρεπει να ειναι η χειροτερη, στα επιπεδα του επισης αθλιου G3, απο ολες τις ναυαρχιδες.

Αν δηλαδη βγαζεις 4 ωρες με το G4, με αλλο τηλεφωνο (πχ Nexus6 που ειχα πριν) θα εβγαζες 6.

 

Το G4 δεν εχει ουτε ασυρματη ουτε γρηγορη φορτιση. Επιπροσθετως, εχει και θεμα με το καλωδιο που βγαινει αχρηστο. Καποιοι εχουν αλλαξει 2-3!!

 

Οτι εσας δεν σας νοιαζει γιατι καθεστε διπλα στο ρουτερ με 2g και ειστε Ok, δεν παει να πει οτι ολοι ειναι ετσι.

Εγω που βαζω 4g, εχω παμπολλα sync ανοιχτα, τραβαω φωτο, ακουω μουσικη, πηγαινοερχομαι με μετρο, δεν μπορω με το G4.

Θελει καθημερινα 2 φορες φορτιση.

 

οπως τα λεει ακριβως ειναι.οποιος χρειαζεται σοβαρο τηλεφωνο για εξωτερικη χρηση,δε του κανει.ωραιο,γρηγορο με καλη καμερα.μεχρι εκει.

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

ΕΓω παλι ειχα το Νεξους 6 και με την ιδια χρηση δεν μου περνουσε τις 3.50 ωρες, με το G4 τις 4 ωρες τις εχω παντα. Γρηγορη φορτιση εχει το κινητο, φορτιστη τετοιο δεν σου δινουν πρεπει να τον αγορασεις.

 

Τεσπα παιδες εγω βλεπω οτι καποιοι δεν το πανε με τη καμμια το κινητο αυτο και καλα κανουν , φανταζομαι λογο των bootloop. Αλλα μην τα ισοπεδωνουμε ολα πληζ

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Ολα αυτα που λες φιλε δεν υπαρχουν.

Αν καποιος ειναι τσαπατσουλης και τρωει τα καλώδια για χάσιμο δεν σημαινει οτι φταιει η lg εγω το εχω απο Ιούνιο και δεν εχει παθει το παραμικρό.

Το τηλεφωνο φορτίζει σφαίρα και εμενα ειναι 505 και δεν εχει κανει κιχ.

Οσο για την μπαταρία δεν ειναι η κορυφαία αλλα δεν ειναι και χαλια για κανονική χρήση.

Αν παιζεις ολη μερα παιχνιδια παρε play station να ξεμπερδεύεις.

Ημαρτον πια με την ελληνικη προπαγανδα.

Σε ολα τα φόρουμ παιζουν τυποι σαν και σενα και ειναι βαρετό πια.

 

Εμένα το καλώδιο που το έχω πάντα σπίτι σε θερμοκρασία δωματίου δεν το μεταφέρω από εδώ και από εκεί είναι σαν καινούργιο αλλά με παρουσίασε θέμα αργή να φορτίση το κινητό θεωρούμε τσαπατσουλης; χαχαχαχαχαχα...

Ρε παιδιά όπως και να το κάνουμε σε κάποια άτομα που τα προσέχουμε τα κινητά έβγαλαν κάποια θεματακια και τα λέμε εδώ μέσα.

Πρέπει να σταματήσετε και εσείς να κάνετε σαν τους πρώην ιδιοκτήτες RX8 που όταν τους έλεγαν το αμάξι καταναλώνει πολύ βενζίνη και χαλάει αυτοί έψαχναν να πουν ένα σωρό δικαιολογίες..

Κινητό είναι παίζει να βγάλει πρόβλημα όπως όλα.

Τα αναφέρουμε εδώ μέσα.

Όπως και τα θετικά του.

Ζούμε στο 2016. Γουστάρουμε να έχουμε 4G+............;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 18 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ποιο τηλεφωνο εχει ρε παιδες χειροτερη μπαταρια απο το G4; Μπορειτε να μου υποδειξετε ενα;

 

Το G3.

Το galaxy S4.

Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

γρηγορη φορτιση ...εχει και απο 4% σε 100% το παει σε 1 ωρα και 10 λεπτα με εναν φορτιστη σαμσουνγκ αξιας 8Ε (crazy sundays )

ανεπαφη φορτιση...παλι εχει με 1.50Ε(το αυτοκολλητο )

Link to comment
Share on other sites

Εμένα το καλώδιο που το έχω πάντα σπίτι σε θερμοκρασία δωματίου δεν το μεταφέρω από εδώ και από εκεί είναι σαν καινούργιο αλλά με παρουσίασε θέμα αργή να φορτίση το κινητό θεωρούμε τσαπατσουλης; χαχαχαχαχαχα...

Ρε παιδιά όπως και να το κάνουμε σε κάποια άτομα που τα προσέχουμε τα κινητά έβγαλαν κάποια θεματακια και τα λέμε εδώ μέσα.

Πρέπει να σταματήσετε και εσείς να κάνετε σαν τους πρώην ιδιοκτήτες RX8 που όταν τους έλεγαν το αμάξι καταναλώνει πολύ βενζίνη και χαλάει αυτοί έψαχναν να πουν ένα σωρό δικαιολογίες..

Κινητό είναι παίζει να βγάλει πρόβλημα όπως όλα.

Τα αναφέρουμε εδώ μέσα.

Όπως και τα θετικά του.

Ζούμε στο 2016. Γουστάρουμε να έχουμε 4G+............;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 18 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Το G3.

Το galaxy S4.

 

Φιλε μου αν δεις το καλώδιο του iPhone απλα θα πεις του lg ειναι κορυφή.

Το οτι μπορει κατι να ειναι έλλατωματικου δεν σημαινει και κατι.

Αλλωστε ολα στην κινα γινονται και οι Κινέζοι ειναι ασταθείς του κερατα.

Το δικο μου καλώδιο ας πουμε ειναι πένα και ειναι 505 παρτίδα.

Αυτο που εχω βαρεθεί να παρακωλουθω ειναι τους ΚΑΤ επαγγελμα γκρινιάρηδες και επειδη παρακολουθώ και ξενα φόρουμ οι ελληνες ειναι και σε αυτο το αρνητικό ρεκόρ οι πρώτοι.

Και για να τελειωνουμε....

Κανενα σημερινό προιον δεν ειναι τέλειο δεν ειναι απολυτως αξιόπιστο δεν ειναι απο ούτως καλο.

ΦΤΙΑΧΝΟΝΤΑΙ ΟΛΑ ΣΤΗΝ ΑΣΙΑ ΜΕ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΣΥΝΕΠΑΓΕΤΑΙ....

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου αν δεις το καλώδιο του iPhone απλα θα πεις του lg ειναι κορυφή.

Το οτι μπορει κατι να ειναι έλλατωματικου δεν σημαινει και κατι.

Αλλωστε ολα στην κινα γινονται και οι Κινέζοι ειναι ασταθείς του κερατα.

Το δικο μου καλώδιο ας πουμε ειναι πένα και ειναι 505 παρτίδα.

Αυτο που εχω βαρεθεί να παρακωλουθω ειναι τους ΚΑΤ επαγγελμα γκρινιάρηδες και επειδη παρακολουθώ και ξενα φόρουμ οι ελληνες ειναι και σε αυτο το αρνητικό ρεκόρ οι πρώτοι.

Και για να τελειωνουμε....

Κανενα σημερινό προιον δεν ειναι τέλειο δεν ειναι απολυτως αξιόπιστο δεν ειναι απο ούτως καλο.

ΦΤΙΑΧΝΟΝΤΑΙ ΟΛΑ ΣΤΗΝ ΑΣΙΑ ΜΕ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΣΥΝΕΠΑΓΕΤΑΙ....

 

σωστος σε ολα... ειδικα αυτο με την Κινα

Link to comment
Share on other sites

εχεις καταλαβει οτι συγκρινεις πραγματα ανόμοια???τι να το κανω ενα τηλ που δεν εχει ιδια αναλυση οθονης και βγαζει μιση μερα παραπανω.......η οθονη τραβαει σε αυτο το τηλ.....αν ειχε 1080 θα πηγαινε και 5 μερες αλλα με ultra και 1,5 ειναι ΑΡΙΣΤΟΟΟΟΟΟΟΟΟ TO NEXUS 5 εχει 1920/1080 για αυτο κραταει...και στην τελικη πανε παρε νεξους ρε μεγαλε γιατι απο τηλ εισαι παντελος ασχετος....κανεις συγκριση ενα φεραρι με ενα bmw και λες οτι τρωει το φερραρι πολυ βενζινη και ξενερωσες......εεεεεεεε τι θες να κανει με 4πλασια αλογα.......το δε νεξους 6 εχει ιδια οθονη αλλα εχει 455 ευρω.....τα εχεις κανει αχταρμα...και θα στο ξαναπω για τελευταια φορα αν δεν τρολαρεις τοσο καιρο να πας σερβις το τηλ σου εχει ΘΕΜΑΑΑΑΑΑΑΑ

-----Η ημιμαθεια ειναι χειροτερη απο την αμαθεια.

Καλυτερα να μιλας λιγο και να λες πολλα,παρα να μιλας πολυ και να μη λες τιποτα...-------

 

το εχεις και υπογραφη καντο πραξη μεγαλε

 

A, το nexus 5 ειναι το τηλεφωνο που 'κραταει μπαταρια' για σενα;

Καταλαβα.

 

ΕΓω παλι ειχα το Νεξους 6 και με την ιδια χρηση δεν μου περνουσε τις 3.50 ωρες, με το G4 τις 4 ωρες τις εχω παντα. Γρηγορη φορτιση εχει το κινητο, φορτιστη τετοιο δεν σου δινουν πρεπει να τον αγορασεις.

 

Τεσπα παιδες εγω βλεπω οτι καποιοι δεν το πανε με τη καμμια το κινητο αυτο και καλα κανουν , φανταζομαι λογο των bootloop. Αλλα μην τα ισοπεδωνουμε ολα πληζ

 

Αυτο που λες για το Ν6, απλα αποκλειεται.

 

Φιλε μου αν δεις το καλώδιο του iPhone απλα θα πεις του lg ειναι κορυφή.

Το οτι μπορει κατι να ειναι έλλατωματικου δεν σημαινει και κατι.

Αλλωστε ολα στην κινα γινονται και οι Κινέζοι ειναι ασταθείς του κερατα.

Το δικο μου καλώδιο ας πουμε ειναι πένα και ειναι 505 παρτίδα.

Αυτο που εχω βαρεθεί να παρακωλουθω ειναι τους ΚΑΤ επαγγελμα γκρινιάρηδες και επειδη παρακολουθώ και ξενα φόρουμ οι ελληνες ειναι και σε αυτο το αρνητικό ρεκόρ οι πρώτοι.

Και για να τελειωνουμε....

Κανενα σημερινό προιον δεν ειναι τέλειο δεν ειναι απολυτως αξιόπιστο δεν ειναι απο ούτως καλο.

ΦΤΙΑΧΝΟΝΤΑΙ ΟΛΑ ΣΤΗΝ ΑΣΙΑ ΜΕ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΣΥΝΕΠΑΓΕΤΑΙ....

 

Ε ολα στον πλανητη γη παραγονται, με οτι αυτο συνεπαγεται. :lol:

 

Κατι μας ειπες, και τα κινεζοτηλεφωνα των 50€ εκει φτιαχνονται, και τα iphone των 1000€.

 

Ξερεις ποια ειναι η διαφορα τους και γιατι τα φτηνα εχουν περισσοτερες πιθανοτητες να βγαλουν προβλημα;

 

Ξες απο quality control ή θα συνεχισεις με επιχειρηματα καφενειακου επιπεδου;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

εχω και εγω το lg g4 και καποιες φορες παρατηρω πως εχει fps drop ακομα και σε λιγοτερο απαιτητικα παιχνιδια και σε καποιο πιο απαιτητικα μπορει να κανει ενα μικρο freeze?ειναι φυσιολογικο?αν οχι τι μπορω να κανω?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση: Ποιά θερμοκρασία θεωρείται ότι είναι στα πλαίσια του αποδεκτού; Γύρω στους 40 βαθμούς μου εμφανίζει όταν χρησιμοποιώ 3g. Είναι φυσιολογική;
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπερα,

εχω και εγω το lg g4 και καποιες φορες παρατηρω πως εχει fps drop ακομα και σε λιγοτερο απαιτητικα παιχνιδια και σε καποιο πιο απαιτητικα μπορει να κανει ενα μικρο freeze?ειναι φυσιολογικο?αν οχι τι μπορω να κανω?

 

Ανεβάζει θερμοκρασίες όταν παρατηρείς τα fps drops;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

 

 

Αυτο που λες για το Ν6, απλα αποκλειεται.

 

 

 

 

Αυτα που λες για το G4 , απλα αποκλειονται. ;) Μαλλον αλλο τηλεφωνο χρησιμοποιεις

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

εχω και εγω το lg g4 και καποιες φορες παρατηρω πως εχει fps drop ακομα και σε λιγοτερο απαιτητικα παιχνιδια και σε καποιο πιο απαιτητικα μπορει να κανει ενα μικρο freeze?ειναι φυσιολογικο?αν οχι τι μπορω να κανω?

 

Αποκλείεται!

Να το πας για service. Το κινητό σου έχει πρόβλημα. Το LG G4 δεν κολλάει πουθενά και με τίποτα...

 

(Καλημέρα. Ξύπνησα με μια ελαφριά διάθεση για πλάκα πρωί πρωί :p)

Link to comment
Share on other sites

Ε ολα στον πλανητη γη παραγονται, με οτι

 

Εισαι και εσυ απο τους ελληναράδες που απλα εχεις αποψη ειρωνική για ολα ε?

Επειδη σε αυτο που ειπα ξερω τι λεω γιατι ειμαι μεσα σε παραγωγικη αγορα και ξερω καλα τι γινεται στο παραγωγικο τμήμα θα σου απαντήσω αν και χαμένο θα παει.

Το λεω αυτο λογω του ύφους σου που δειχνει οτι εισαι παντελως ασχετος παραγωγικά..

Ολα γινονται στην Ασία και γινονται απο λιγα εργοστάσια.

Καθε εταιρια εκτος απο καποιες που εχουν δικα τους οπως meizu κτλ τα δινουν φασόν στα μεγαλα εργοστάσια.

Ολες χρησιμοποιούν την ιδια παραγωγικη τεχνολογια απλα ανάλογα με το τι μοντέλο θες να βγαλεις χρησιμοποιείς τα ανάλογα υλικά η τεχνολογια.

Κατασκευαστικά προβληματα εχουν ολες οι εταιριες λογω της μεγάλης παραγωγής και καποια λογω σχεδίασης αλλα αυτο συμβαινει σε ολους.

Αρα το να κατηγορείς μια εταιρεια οτι δεν ειναι καλη ενω λες οτι ειναι η αλλη καλη μεσα σε αυτον τον τεραστιο ανταγωνισμό μαλλον εισαι η ασχετος η πληρωμένος.

Η πραγματικοτητα ειναι απλη.

Διαλέγεις μια συσκευή που σου κανει στα χαρακτηριστικά της και απλα παρακαλας να σου βγει καλο.

Το επομενο βημα ειναι να επιλέξεις μια εταιρεια που να εχει καλο aftermarket service η αλλιως εμπλέξει.

Ετσι λειτουργει σημερα η αγορα καλώς η καθώς.

Οτιδηποτε αλλο ειναι αλλα λογια να αγαπιόμαστε...

Ενα απλο παραδειγμα ειναι....

Στην γυναικα μου εχω παρει ενα meizu mx4 εδω και ενα χρονο.

Δεν εχει κανει κιχ και η διαφορα με το G4 ειναι απλα τα πιο προηγμένα χαρακτηριστικά.

Καλυτερη κάμερα πιο πολλα χαρακτηριστικά κτλ κτλ.

Ομως και τα δυο δεν εχουν κανει κιχ και λειτουργουν άψογα.

Edited by papsr6
Link to comment
Share on other sites

Ε ολα στον πλανητη γη παραγονται, με οτι

 

Εισαι και εσυ απο τους ελληναράδες που απλα εχεις αποψη ειρωνική για ολα ε?

Επειδη σε αυτο που ειπα ξερω τι λεω γιατι ειμαι μεσα σε παραγωγικη αγορα και ξερω καλα τι γινεται στο παραγωγικο τμήμα θα σου απαντήσω αν και χαμένο θα παει.

Το λεω αυτο λογω του ύφους σου που δειχνει οτι εισαι παντελως ασχετος παραγωγικά..

Ολα γινονται στην Ασία και γινονται απο λιγα εργοστάσια.

Καθε εταιρια εκτος απο καποιες που εχουν δικα τους οπως meizu κτλ τα δινουν φασόν στα μεγαλα εργοστάσια.

Ολες χρησιμοποιούν την ιδια παραγωγικη τεχνολογια απλα ανάλογα με το τι μοντέλο θες να βγαλεις χρησιμοποιείς τα ανάλογα υλικά η τεχνολογια.

Κατασκευαστικά προβληματα εχουν ολες οι εταιριες λογω της μεγάλης παραγωγής και καποια λογω σχεδίασης αλλα αυτο συμβαινει σε ολους.

Αρα το να κατηγορείς μια εταιρεια οτι δεν ειναι καλη ενω λες οτι ειναι η αλλη καλη μεσα σε αυτον τον τεραστιο ανταγωνισμό μαλλον εισαι η ασχετος η πληρωμένος.

Η πραγματικοτητα ειναι απλη.

Διαλέγεις μια συσκευή που σου κανει στα χαρακτηριστικά της και απλα παρακαλας να σου βγει καλο.

Το επομενο βημα ειναι να επιλέξεις μια εταιρεια που να εχει καλο aftermarket service η αλλιως εμπλέξει.

Ετσι λειτουργει σημερα η αγορα καλώς η καθώς.

Οτιδηποτε αλλο ειναι αλλα λογια να αγαπιόμαστε...

Ενα απλο παραδειγμα ειναι....

Στην γυναικα μου εχω παρει ενα meizu mx4 εδω και ενα χρονο.

Δεν εχει κανει κιχ και η διαφορα με το G4 ειναι απλα τα πιο προηγμένα χαρακτηριστικά.

Καλυτερη κάμερα πιο πολλα χαρακτηριστικά κτλ κτλ.

Ομως και τα δυο δεν εχουν κανει κιχ και λειτουργουν άψογα.

 

Mονος σου αυτοαναιρεισαι.

 

Η παραγωγικη διαδικασια ειναι ιδια, σαφως.

 

Τι αλλαζει;

 

Τα υλικα και η σχεδιαση.

 

Το 'ολα στην Κινα παραγονται' που λες λοιπον, ειναι ασχετο.

Link to comment
Share on other sites

Που μπορώ να βρω την τελευταία Rom και να την περάσω χειροκίνητα? Και με ποιο τρόπο?

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ανεβάζει θερμοκρασίες όταν παρατηρείς τα fps drops;

οχι δεν ανεβαζει θερμοκρασια.οι θερμοκρασιες ειναι φυσιολογικες.μου freezarei στο real racing 3(περιπου 0.5 sec) και πιστευω πως δεν ειναι φυσιολογικο γιαυτο το κινητο και απο τα βιντεακια που εχω δει.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...