Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το δοκιμασα και εγω και δουλευει, οχι παντα. Κατι εχεις που ξυπναει τη συσκευη (wakelock) και γι'αυτο το βλεπεις να σου'ρχονται ειδοποιησεις. Ενα πολυ aggressive app, ειναι το Facebook/Messenger. Ξυπνανε συνεχεια το κινητο.

Πχ στο optimus G που δεν εχω εγκατεστημενο Facebook, δε ξυπναει ποτέ οταν βαζω αυτη την επιλογη. Αλλα εκει εχω root,custom rom και γενικως πολυ πειραγμα.. Εδω τωρα τι να πω... Οτι και να πω , θα σε γελασω :)

Link to comment
Share on other sites

Το δοκιμασα και εγω και δουλευει, οχι παντα. Κατι εχεις που ξυπναει τη συσκευη (wakelock) και γι'αυτο το βλεπεις να σου'ρχονται ειδοποιησεις. Ενα πολυ aggressive app, ειναι το Facebook/Messenger. Ξυπνανε συνεχεια το κινητο.

Πχ στο optimus G που δεν εχω εγκατεστημενο Facebook, δε ξυπναει ποτέ οταν βαζω αυτη την επιλογη. Αλλα εκει εχω root,custom rom και γενικως πολυ πειραγμα.. Εδω τωρα τι να πω... Οτι και να πω , θα σε γελασω :)

Τώρα άμα σου πω ότι κατάλαβα.... Θα σου πω ψέματα!.. Και δεν το συνηθίζω! :D

Σ ευχαριστώ όμως :)

 

(Στάλθηκε απο lg g4. Lollipop 5.1)

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Τώρα άμα σου πω ότι κατάλαβα.... Θα σου πω ψέματα!.. Και δεν το συνηθίζω! :D

Σ ευχαριστώ όμως :)

 

(Στάλθηκε απο lg g4. Lollipop 5.1)

 

Χαχα! Εννοω οτι οι εφαρμογες λειτουργουν κατα τετοιο τροπο , ωστε να "ξυπνανε" την συσκευη οταν αυτη "κοιμαται". Οταν δηλαδη ειναι για αρκετη ωρα κλειδωμενη.

Συνεπως με το ξυπνημα αυτο, σου'ρχονται και ειδοποιησεις απο mail,facebook (που προφανως εννοουσα πριν οτι ειναι η αιτια του κακου) , κλπ.

Αυτο ειναι υποθεση οσον αφορα αυτη τη λειτουργια. Θελει το κινητο να ειναι σε "deep sleep" ωστε να κλεινει το WiFi , και δε το αφηνουν οι παραπανω εφαρμογες.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έκανα μαλάκια και διέγραψα κατά λάθος κάποιες φωτο που είχα τραβηξει πολύ σημαντικές. Μπορώ κάπως να τις επαναφερω;
Link to comment
Share on other sites

καλημερα και απο εμενα και καλη εβδομαδα θα ηθελα να κανω μια ερωτηση χρησιμοποιώ αυτο εδω το εορτολογιο το οποιο με εχει βολεψει πολυ

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ngoumotsios.eortologio&hl=el

αλλα εχω το εξεις προβλημα οταν το βαζω στην επιφανεια εργασιας ως widget δεν μου συγχρονιζει την ωρα δηλαδη οταν παει 00,01 δεν αλλαζει ημερομηνια το widget ειτε εχω τον δικο του launcher ειτε το nova launcher.

Μηπως γνωριζει καποιος γιατι συμβαινει αυτο???

στην προηγουμενη κινεζια που ειχα δεν συνεβαινε αυτο

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έκανα μαλάκια και διέγραψα κατά λάθος κάποιες φωτο που είχα τραβηξει πολύ σημαντικές. Μπορώ κάπως να τις επαναφερω;

Μην γραψεις τιποτα καινουριο πανω στη καρτα (αν τις ειχες σε καρτα μνημης) η γενικα στο κινητο

Σε περιπτωση που τις ειχες σε καρτα μνημης συνδεσε την καρτα σε υπολογιστη με ενα card reader η usb reader που να δεχεται την microsd ακομη καλυτερα

κατεβασε το recuva η το PhotoRec.

Και τα δυο δουλευουν καλα. Πιο καλο θεωρω το PhotoRec αλλα δουλευει σε dos prompt

 

Αν δεν τις ειχες σε καρτα μνημης δες το diskdigger (δε χρειαζεται ρουτ λενε)

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.defianttech.diskdigger&hl=el

Δεν το εχω δουλεψει ομως για να σου πω σιγουρα

Edited by matzos
Link to comment
Share on other sites

καλημερα και απο εμενα και καλη εβδομαδα θα ηθελα να κανω μια ερωτηση χρησιμοποιώ αυτο εδω το εορτολογιο το οποιο με εχει βολεψει πολυ

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ngoumotsios.eortologio&hl=el

αλλα εχω το εξεις προβλημα οταν το βαζω στην επιφανεια εργασιας ως widget δεν μου συγχρονιζει την ωρα δηλαδη οταν παει 00,01 δεν αλλαζει ημερομηνια το widget ειτε εχω τον δικο του launcher ειτε το nova launcher.

Μηπως γνωριζει καποιος γιατι συμβαινει αυτο???

στην προηγουμενη κινεζια που ειχα δεν συνεβαινε αυτο

 

Ακριβώς το ίδιο πρόβλημα έχω και εγώ.

Δοκίμασα και διάφορα άλλα εορτολόγια και κάνουν το ίδιο, με την διαφορά ότι σε μερικά εάν πατήσεις επάνω και μπει στην εφαρμογή, βγαίνοντας αλλάζει ημερομηνία και το widget ενώ σε άλλα όχι.

Εάν κάποιος βρήκε κάποια λύση ή κάποιο εορτολόγιο που δουλεύει κανονικά το widget του ας μας ενημερώσει.

Link to comment
Share on other sites

Στειλτε mail στον Developer παιδια για την περιπτωση αυτη μηπως γνωριζει κατι.
Link to comment
Share on other sites

Κύριοι καλημέρα.

Γνωρίζουμε μήπως (από Ελλάδα) που μπορούμε να βρούμε το μαύρο δερμάτινο καπάκι μπαταρίας; (θα ήθελα να δω και το κλασσικό πλαστικό καπάκι του σε μαύρο...)

Ευχαριστώ! :)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Κύριοι καλημέρα.

Γνωρίζουμε μήπως (από Ελλάδα) που μπορούμε να βρούμε το μαύρο δερμάτινο καπάκι μπαταρίας; (θα ήθελα να δω και το κλασσικό πλαστικό καπάκι του σε μαύρο...)

Ευχαριστώ! :)

Το original μπορείς να το αγοράσεις από την procordia. Από το επίσημο σερβις δηλαδή

 

(Στάλθηκε απο lg g4. Lollipop 5.1)

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και απο εμενα και καλη εβδομαδα θα ηθελα να κανω μια ερωτηση χρησιμοποιώ αυτο εδω το εορτολογιο το οποιο με εχει βολεψει πολυ

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ngoumotsios.eortologio&hl=el

αλλα εχω το εξεις προβλημα οταν το βαζω στην επιφανεια εργασιας ως widget δεν μου συγχρονιζει την ωρα δηλαδη οταν παει 00,01 δεν αλλαζει ημερομηνια το widget ειτε εχω τον δικο του launcher ειτε το nova launcher.

Μηπως γνωριζει καποιος γιατι συμβαινει αυτο???

στην προηγουμενη κινεζια που ειχα δεν συνεβαινε αυτο

 

Μου το κάνει και εμένα μετά Που πέρασα την ΜΜ σε μια ίδια εφαρμογή και αν και την έβαλα να μην κλείνει η εφαρμογή όταν είναι σε αναμονή.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μην γραψεις τιποτα καινουριο πανω στη καρτα (αν τις ειχες σε καρτα μνημης) η γενικα στο κινητο

Σε περιπτωση που τις ειχες σε καρτα μνημης συνδεσε την καρτα σε υπολογιστη με ενα card reader η usb reader που να δεχεται την microsd ακομη καλυτερα

κατεβασε το recuva η το PhotoRec.

Και τα δυο δουλευουν καλα. Πιο καλο θεωρω το PhotoRec αλλα δουλευει σε dos prompt

 

Αν δεν τις ειχες σε καρτα μνημης δες το diskdigger (δε χρειαζεται ρουτ λενε)

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.defianttech.diskdigger&hl=el

Δεν το εχω δουλεψει ομως για να σου πω σιγουρα

 

Το βράδυ μέχρι να μου απαντήσετε δοκίμασα το diskdigger. Τις βρήκα και τις ανακτησα αλλά μετά λύπης μου όταν πήγα να της δω στην έκθεση είδα ότι είναι σε πολύ μικρή ανάλυση και μέγεθος και όχι στην αρχική τους μορφη. Καμία λύση για αυτο; θα δοκιμάσω και με τις εφαρμογές από το pc που είπες.

Link to comment
Share on other sites

Το δοκιμασα και εγω και δουλευει, οχι παντα. Κατι εχεις που ξυπναει τη συσκευη (wakelock) και γι'αυτο το βλεπεις να σου'ρχονται ειδοποιησεις. Ενα πολυ aggressive app, ειναι το Facebook/Messenger. Ξυπνανε συνεχεια το κινητο.

Πχ στο optimus G που δεν εχω εγκατεστημενο Facebook, δε ξυπναει ποτέ οταν βαζω αυτη την επιλογη. Αλλα εκει εχω root,custom rom και γενικως πολυ πειραγμα.. Εδω τωρα τι να πω... Οτι και να πω , θα σε γελασω :)

 

Σβήνεις WiFi και δεδομένα το βράδυ και δεν σε τρώει καθόλου μπαταρία...;)

Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν και οι φορες που το ξεχναω ανοιχτο. Πανω απο 1% διαφορά , δε βλεπω :) Αλλα συνηθως το σβηνω διοτι δεν εχω κανενα λογο να το εχω ανοιχτο :p
Link to comment
Share on other sites

Έκλεισα ραντεβού με το σέρβις. Πέμπτη θα έρθει ο Courier να το πάρει και θα με δώσουν ένα G3 να έχω μέχρι να το κάνουν..... Θέλουν και την μπαταρία και το καπάκι αλλά και τον φορτιστή με το καλωδίο...
Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Έκλεισα ραντεβού με το σέρβις. Πέμπτη θα έρθει ο Courier να το πάρει και θα με δώσουν ένα G3 να έχω μέχρι να το κάνουν..... Θέλουν και την μπαταρία και το καπάκι αλλά και τον φορτιστή με το καλωδίο...

Από περιέργεια.... Δεν ξέρω αν το έχεις αναφέρει κιόλας!! Από που το αγόρασες το κινητό? Από αλυσίδα (κοσμοτε, Γερμανός, γουιντ) η από σκρουτζ?

Ρωτάω γιατί λες ότι θα σου δώσουν ένα g3 να κάνεις την δουλειά σου μέχρι να το φτιάξουν, και άκουσα εδώ παλαιότερα ότι δεν δίνουν συσκευή αντικατάστασης μέχρι να επισκευαστει αν είναι απο σκρουτζομαγαζο το κινητο.

 

 

(Στάλθηκε απο lg g4. Lollipop 5.1)

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα πριν 5-6 μήνες που είχα ελληνικό g2 αγορασμένο 600 ευρώ από το Πλαίσιο, δεν μου είχαν δώσει συσκευή αντικατάστασης επειδή όπως μου είχαν πει τις είχαν δώσει όλες.
Link to comment
Share on other sites

Έριξα μια ματιά στις ρυθμίσεις της κάμερας για να "κατεβάσω" τα μεγαπίξελ αλλά δεν βρήκα κάτι...

Δεν έχει τέτοια ρύθμιση;;

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Από περιέργεια.... Δεν ξέρω αν το έχεις αναφέρει κιόλας!! Από που το αγόρασες το κινητό? Από αλυσίδα (κοσμοτε, Γερμανός, γουιντ) η από σκρουτζ?

Ρωτάω γιατί λες ότι θα σου δώσουν ένα g3 να κάνεις την δουλειά σου μέχρι να το φτιάξουν, και άκουσα εδώ παλαιότερα ότι δεν δίνουν συσκευή αντικατάστασης μέχρι να επισκευαστει αν είναι απο σκρουτζομαγαζο το κινητο.

 

 

(Στάλθηκε απο lg g4. Lollipop 5.1)

Μήπως είναι κάτι που πρέπει να το απαιτήσεις ο ίδιος για να το κάνουν;

Link to comment
Share on other sites

@ovelix5

Την έχει σαν aspect ratio, στο γρανάζι εκεί που γράφει "16:9" το αλλάζεις στην αντιστοίχηση αναλογία. Το 16:9 16mp 5312x2988. 4:3 12mp 3984x2988 1:1 8.5mp 2976x2976.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ! Τα ειδα αυτά αλλά δεν γνώριζα ότι επί της ουσίας αλλάζει και το μέγεθος...

Ευχαριστώ πολύ :cool:

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Μήπως είναι κάτι που πρέπει να το απαιτήσεις ο ίδιος για να το κάνουν;

το ζητάς! Αλλά νομίζω πως δεν σου δίνουν αν είναι το κινητό από σκρουτζ

 

(Στάλθηκε απο lg g4. Lollipop 5.1)

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ευχαριστώ πολύ! Τα ειδα αυτά αλλά δεν γνώριζα ότι επί της ουσίας αλλάζει και το μέγεθος...

Ευχαριστώ πολύ :cool:

Ναι αλλάζει και τι μέγεθος!!! https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160510/073af88aebd013ec87bc37ffa830da22.jpg

 

(Στάλθηκε απο lg g4. Lollipop 5.1)

Link to comment
Share on other sites

Μπήκα μετά από λίγες μέρες στο thread και απογοητεύτηκα λίγο από τις τελευταίες συζητήσεις.

Είναι καλή αφορμή να κάνω κι εγώ την ανασκόπηση της συνύπαρξής μου με το G4.

 

Το προηγούμενό μου κινητό ήταν το G2. Εξαιρετική μπαταρία και τέλειο στο χέρι μου. Τα στοιχεία που θέλησα να αναβαθμίσω ήταν:

κάμερα, αποθηκευτικός χώρος και φρέσκο android.

 

Τί έχασα? Διάρκεια μπαταρίας και βολικό μέγεθος, αφού το G4 μου πήρε περισσότερο από μήνα για το συνηθίσω. Μάλιστα τον πρώτο καιρό δεν ήμουν βέβαιος ότι θέλω να το κρατήσω.

 

Τελικά συνειδητοποιώ ότι έχω αλλάξει τον τρόπο χρήσης του κινητού με δύο τρόπους:

Εκεί που στο G2 έψαχνα φορτιστή στο 30%, στο G4 ψάχνω φορτιστή στο 60%. Στο κράτημα μου πήρε λίγο καιρό, αλλά προσαρμόστηκα. Σε όλα τα άλλα δε μπορώ να του βρω ψεγάδι... Για εμένα όμως ήταν ελαφρά μόνο αναβάθμιση από το εξαιρετικό G2. Από την άλλη, υπάρχει γνωστός στον οποίο το πρότεινα και είναι κατενθουσιασμένος, ερχόμενος από iPhone και παλαιότερα άλλα android.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...