Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα.

Έσπασε η οθόνη στο g4 μου. Λειτουργεί βέβαια αλλά...

Μήπως γνωρίζει το κόστος στην procordia?

Ευχαριστώ.

Αλέξης
Link to comment
Share on other sites

Το κατάλαβες στα κινέζικα ??? :eek: :eek: :eek: :eek:

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

G4, V10 Android OS upgrade

 

LG Electronics decided to support Android 7.0 upgrade for G4 and V10.*

 

Both models were designed to deliver the best performance in Android 5.0 and 6.0 environments,*with a single OS upgrade.*

 

However, LG Electronics respects the right of customers to choose, so we have carefully considered whether or not to upgrade the OS.*At the MWC reporters meeting held on March 26, executives said, "We are considering*how much the*current situation and upgrading*can bring value to consumers."*

 

As a result, V10*plans to support Android 7.0 for customers*who want to upgrade in the second quarter and G4 in the third quarter*. (Schedule is based on Korea and overseas will be announced separately.)*

 

LG Electronics We will strive to provide products and services that satisfy our customers' satisfaction.*

 

Thank you.

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 56 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Οπότε το κινητακι παίδες το κρατάμε για πολύ καιρό ακόμα

Link to comment
Share on other sites

Οπότε το κινητακι παίδες το κρατάμε για πολύ καιρό ακόμα

 

 

Μην εισαι και τοσο αισιοδοξος φιλε μου... Δεν ξερεις αν θα τσουλαει με την 7... (ηταν σχεδιασμενο για την 5 και την 6 εκδοση)

Οποτε γιατι να να κανω αναβαθμιση και να μουλαρωσει και δεν το απολαμβανω οπως ειναι;

Link to comment
Share on other sites

Οπότε το κινητακι παίδες το κρατάμε για πολύ καιρό ακόμα

 

 

Μην εισαι και τοσο αισιοδοξος φιλε μου... Δεν ξερεις αν θα τσουλαει με την 7... (ηταν σχεδιασμενο για την 5 και την 6 εκδοση)

Οποτε γιατι να να κανω αναβαθμιση και να μουλαρωσει και δεν το απολαμβανω οπως ειναι;

 

Τι πάει να πει σχεδιασμένο για την 5 και την 6; η κάθε έκδοση λογισμικού προσαρμόζεται στο hardware και όχι το αντίστροφο...τουλάχιστον όταν μιλάμε για σύγχρονες συσκευές. Οπότε αν το ήθελε η lg(και η κάθε lg) το τηλέφωνο θα μπορούσε να πάρει πολλές μελλοντικές γενιές android ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Έσπασε η οθόνη στο g4 μου. Λειτουργεί βέβαια αλλά...

Μήπως γνωρίζει το κόστος στην procordia?

Ευχαριστώ.

 

η οθονη και η πλακετα ειναι τα ποιο ακριβα σε ενα τηλεφωνο. οποτε υπολογιζε 130+ ευρω..

Huawei p20 pro
Link to comment
Share on other sites

Τι πάει να πει σχεδιασμένο για την 5 και την 6; η κάθε έκδοση λογισμικού προσαρμόζεται στο hardware και όχι το αντίστροφο...τουλάχιστον όταν μιλάμε για σύγχρονες συσκευές. Οπότε αν το ήθελε η lg(και η κάθε lg) το τηλέφωνο θα μπορούσε να πάρει πολλές μελλοντικές γενιές android ακόμα.

Θα συμφωνήσω με πρόλαβες

Link to comment
Share on other sites

Δεν πρέπει από το τηλέφωνο . θα το πας για Σερβις κανονικά . και αν σου πούνε μετά από τον έλεγχο που θα κάνουν ότι η Lg δεν αναγνωρίζει το Προβλημα . τότε θα τους το ζητήσεις γραπτώς . και όταν θα στο δώσουν γραπτώς τότε με φωτο πριν το Προβλημα (πως πρέπει να δείχνει κανονικά ) και φωτός με το Προβλημα θα κάνεις Καταγγελια στον συνήγορο του καταναλωτη . για Σερβις σου προτείνω Procordia

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Οκ σε ευχαριστώ πολυ,απο αυριο τωρα, το θεμα μου ειναι οτι δεν εχω αλλο τηλέφωνο για να κανω την δουλειά μου.. Θα το κοιτάξω ομως σύντομα!

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ.

Νομίζω πως θα τα δώσω καθώς το κινητό το έχω μόλις 3 τρεις μήνες και είμαι στην εγγύηση. Το είχα πάρει το Δεκέμβριο 199€ από την προσφορά της wind.

Και δεν έχω πάθει ακόμα bootloop... ( 601 ).

Αλέξης
Link to comment
Share on other sites

Μου αρέσει πως στην επίσημη ανακοίνωση λένε πως είναι φτιαγμένα για Android 5 k 6. Φανταστείτε πόσο θα χειροτερέψει η απόδοση με το nougat.

 

Εγώ θα αλλάξω κινητό, μόλις βγεί κάποιο με καλύτερη manual camera.

Δικέφαλε θα τρελαθώ.... :yahoo:
Link to comment
Share on other sites

Μου αρέσει πως στην επίσημη ανακοίνωση λένε πως είναι φτιαγμένα για Android 5 k 6. Φανταστείτε πόσο θα χειροτερέψει η απόδοση με το nougat.

 

Εγώ θα αλλάξω κινητό, μόλις βγεί κάποιο με καλύτερη manual camera.

 

βασικα το τι θα γινει καλο θα ειναι να περιμενουμε να το δουμε με τα ματια μας ..

αυτοι πολλα μπορει να λενε μονο και μονο για να πουλησουν τις νεες ναυαρχίδες τους ..;)

 

για μενα το κινητο και ετσι παντως τουμπανο ειναι ;)

σημερα ανοιξα το note 4 edge να δω αν δουλευει η καμερα γιατι θελω να το στειλω για επισκευη και μου φανηκε τραινο "καρβουνιάρης" μπροστα στο lg 4 ...!

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα θα τα παει. Δεν ειναι το μονο με τον συγκεκριμενο snapdragon. Το Α3 2016 φοραει nougat. Δειτε στο gsmarena τι cpu φοραει.

 

Εχει λιγες ελπιδες να ξανα παρω lg στο μελλον αν φερθει σωστα.

Link to comment
Share on other sites

Κλαμα λεμε... Third Quarter λεει...ΜΟΝΟ εγω το ειδα αυτο; Αυτο σημαινει απο Σεπτεμβριο και μετα. Γελανε και οι πετρες με την LG..
Link to comment
Share on other sites

Κλαμα λεμε... Third Quarter λεει...ΜΟΝΟ εγω το ειδα αυτο; Αυτο σημαινει απο Σεπτεμβριο και μετα. Γελανε και οι πετρες με την LG..

 

Third quarter σημαίνει κυριολεκτικά Ιούλιο - Αύγουστο - Σεπτέμβρη.

Στην πράξη, επειδή η ανακοίνωση της LG μιλάει για την αναβάθμιση στην Κορέα, που λογικά θα την πάρει πρώτη και διευκρινίζει ότι το πρόγραμμα των αναβαθμίσεων για τους υπολοίπους θα ανακοινωθεί ξεχωριστά, είναι εξαιρετικά πιθανό να έχεις δίκιο. Μάλλον το καλύτερο σενάριο είναι να την πάρουμε κάπου γύρω στα μέσα Αυγούστου, κατ' αντιστοιχία με την περσινή αναβάθμιση σε ΜΜ.

Link to comment
Share on other sites

Third quarter σημαίνει κυριολεκτικά Ιούλιο - Αύγουστο - Σεπτέμβρη.

Στην πράξη, επειδή η ανακοίνωση της LG μιλάει για την αναβάθμιση στην Κορέα, που λογικά θα την πάρει πρώτη και διευκρινίζει ότι το πρόγραμμα των αναβαθμίσεων για τους υπολοίπους θα ανακοινωθεί ξεχωριστά, είναι εξαιρετικά πιθανό να έχεις δίκιο. Μάλλον το καλύτερο σενάριο είναι να την πάρουμε κάπου γύρω στα μέσα Αυγούστου, κατ' αντιστοιχία με την περσινή αναβάθμιση σε ΜΜ.

 

Μοιαζει για αισιοδοξο σεναριο. Εδωσε για τα ματια του κοσμου την 6.0 γρηγορα σχετικα, και μετα το χαος...Ενα βημα μπροστα, 10 πισω, αλλα να μη γινομαι υπερβολικος, το κινητο ειναι κομπλε οπως ειναι (αν δε παθει bootloop, αν δε κολλαει η κληση , αν αν αν). Ακομη φωτογραφιζω με αυτο, και θα γινεται για αρκετο καιρο ακομη, ασχετως αναβαθμισης

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα ειμαστε κ με το 6. Το θεμα ειναι οτι αγορασαμε ναυ******α :p και θα πρεπει να παρει τουλαχιστον το 7 μη πω και 8.. Το g3 με kitkat δεν ξεκινησε; Γιατι να εχει παραπανω upgrades?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Η συζήτηση περί G4 σε S7 Edge μεταφέρθηκε στο σωστό χώρο... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7102248

 

Συνεχίστε εκεί τη σχετική συζήτηση. Εδώ συζητάμε για τη συσκευή του τίτλου και μόνο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά θα προτιμούσα να παίρνουμε τακτικά security updates και ας μην δώσουν ποτέ Nougat (ρεαλιστικά κάτι τέτοιο καταλαβαίνω όταν λένε 3Q 2017).
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά θα προτιμούσα να παίρνουμε τακτικά security updates και ας μην δώσουν ποτέ Nougat (ρεαλιστικά κάτι τέτοιο καταλαβαίνω όταν λένε 3Q 2017).

 

But wait...Το τελευταιο security update, ηταν τον Ιουλιο :p Το τακτικα της LG , ειναι καθε 9 μηνες , και αν :p Ετσι ηταν με το Optimus G, G2 , γενικα τα security updates τα δινει με το τσιγκελι :lol: :p

Link to comment
Share on other sites

But wait...Το τελευταιο security update, ηταν τον Ιουλιο :p Το τακτικα της LG , ειναι καθε 9 μηνες , και αν :p Ετσι ηταν με το Optimus G, G2 , γενικα τα security updates τα δινει με το τσιγκελι :lol: :p

 

Ελλαδα ισως αλλα στο εξωτερικο απο οσο γνωριζω εχουν δωθει updates με security patch μεχρι τον Ιανουαριο του 2017 για το G4.

Εγω θα ηθελα αυτη η κοινότητα να λειτουργει υπερ του καταναλωτη με μαζικες καταγγελιες στην ΕΕTΤ κατα των καρτελ που εχουν στηθει, οχι να κανουμε και γκαλοπ κατα του καταναλωτη και υπερ των εταιριων!;)
Link to comment
Share on other sites

Ελλαδα ισως αλλα στο εξωτερικο απο οσο γνωριζω εχουν δωθει updates με security patch μεχρι τον Ιανουαριο του 2017 για το G4.

 

Τι εννοεις "Ελλαδα ισως" ; Εχω Ολλανδικο κινητο , δεν επρεπε να εχω παρει security patch? Ή δινονται επιλεκτικα; Δε καταλαβαινω.

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις "Ελλαδα ισως" ; Εχω Ολλανδικο κινητο , δεν επρεπε να εχω παρει security patch? Ή δινονται επιλεκτικα; Δε καταλαβαινω.

 

Δεν ξερω πως γινεται η διανομη, σε αλλες χωρες παντως δινουν updates. Mπορεις νa κατεβασεις το KDZ και να το φλασαρεις μεσω LG UP.

Εγω θα ηθελα αυτη η κοινότητα να λειτουργει υπερ του καταναλωτη με μαζικες καταγγελιες στην ΕΕTΤ κατα των καρτελ που εχουν στηθει, οχι να κανουμε και γκαλοπ κατα του καταναλωτη και υπερ των εταιριων!;)
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω πως γινεται η διανομη, σε αλλες χωρες παντως δινουν updates. Mπορεις νa κατεβασεις το KDZ και να το φλασαρεις μεσω LG UP.

 

τι ειναι το kdz? δωσε μου τα φωτα σου !

Huawei p20 pro
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω πως γινεται η διανομη, σε αλλες χωρες παντως δινουν updates. Mπορεις νa κατεβασεις το KDZ και να το φλασαρεις μεσω LG UP.

 

Δηλαδή εσύ έχεις security patch μεταγενέστερο του Ιουλίου? Μόνο τα Αμερικάνικα έχω δει να παίρνουν μέχρι τώρα.

Ενδεικτικά, έχουν βγει αυτά:

https://lgsecurity.lge.com/security_updates.html

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...