Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα.

Είχα πουλήσει το g4 μου σε φίλο και έσπασε το τζαμάκι της κάμερας.

Μήπως έχετε κάποια εμπειρία με τη συγκεκριμένη βλάβη να τον στείλω κάπου να το φτιάξει;;

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

https://store.fixmobile.gr/el/proion/kapaki-kameras-lg-g4-h810-mayro

 

http://e-mobile.gr/lg-h815-g4-el-4.html

 

Στάλθηκε από το 1+3

Edited by takaros31

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Θα του το μεταφέρω αν και πρέπει κάποιος να του το περάσει

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Θα του το μεταφέρω αν και πρέπει κάποιος να του το περάσει

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Νομίζω είναι πανεύκολο να αλλάξει, έχει δύο βιδουλες. Αν δεις τα τελευταία ποστ στο νήμα με το bootloop είναι ένα παιδί που τα είχε αλλάξει μόνος του και μάλιστα δεν είχε θέμα και με την εγγύηση. Αν θες ρώτα τον για λεπτομέρειες

 

Στάλθηκε από το 1+3

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Θα του το μεταφέρω αν και πρέπει κάποιος να του το περάσει

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

βγαζεις τις Βίδου λες που το κρατάνε και τέλος. Είναι πολύ εύκολο. Μη σε αγχώνει καθόλου!Εγω τα άλλαξα μέσα σε 5 λεπτάκια και χωρίς να είμαι μαστερ στο πείραγμα.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά για τη βοήθεια.

Θα το μεταφέρω στον φίλο και πιστεύω να το καταφέρει μόνος του

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια που ναι αυτα τα προγραμματα που ρυθμιζουν την οθονη την αναλυση της ή και την φωτηνοτητα ; Καπου εδω τα ειδα αλλα δεν θυμαμαι τις ονομασιες τους.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω τις τελευταίες σελίδες και βλέπω πως αναφέρεται ότι κάποιες νέες παρτίδες έχουν διορθωμένη μητρική για το πρόβλημα του bootloop. Από ποια παρτίδα και πάνω; Και μπορείτε να μου δώσετε και την πηγή αυτής της πληροφορίας;
Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω τις τελευταίες σελίδες και βλέπω πως αναφέρεται ότι κάποιες νέες παρτίδες έχουν διορθωμένη μητρική για το πρόβλημα του bootloop. Από ποια παρτίδα και πάνω; Και μπορείτε να μου δώσετε και την πηγή αυτής της πληροφορίας;

 

Δεν υπαρχει πηγη. Ειναι υποθεση 1-2 ατομων εδω , επειδη εχει καιρο να εμφανιστει το προβλημα. Εμφανιστηκε σε ενα ατομο σε 609 ή 610 παρτιδα, και τα παιδια το θεωρησαν "τυχαιο". Οσο τυχαιο το θεωρουσαμε καποιοι (συμπεριλαμβανω κι εμενα) , στις αρχες του 2016.

Αν εχει διορθωσει τιποτα, θα φανει τους επομενους λιγους μηνες.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια που ναι αυτα τα προγραμματα που ρυθμιζουν την οθονη την αναλυση της ή και την φωτηνοτητα ; Καπου εδω τα ειδα αλλα δεν θυμαμαι τις ονομασιες τους.

Αυτό https://play.google.com/store/apps/details?id=com.sisomobile.android.brightness&hl=el εννοείς ?

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω τις τελευταίες σελίδες και βλέπω πως αναφέρεται ότι κάποιες νέες παρτίδες έχουν διορθωμένη μητρική για το πρόβλημα του bootloop. Από ποια παρτίδα και πάνω; Και μπορείτε να μου δώσετε και την πηγή αυτής της πληροφορίας;

 

Υπάρχουν 1-2 άτομα εδώ που όλη την ώρα θάβουν το τηλέφωνο επειδή παθαίνουν bootloop οι παλιές παρτίδες 5xx και οι 601-602 και επειδή σε ένα παιδί με παρτίδα 608 κόλλησε το τηλέφωνο και επανήλθε με επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων χωρίς να αλλάξει πλακέτα.

Επίσης έχει βγάλει ανακοίνωση η lg ότι το bootloop είναι hardware πρόβλημα και το διορθώνει με αλλαγή πλακέτας.

Παρακάτω και η πηγή(που δεν υπάρχει σύμφωνα με τον συμφορουμίτη):

 

http://www.androidauthority.com/lg-admits-g4-bootloop-problem-hardware-fault-669603/

 

Προφανώς αυτά τα 1-2 άτομα θεωρούν ότι η lg ενώ εντόπισε το πρόβλημα και έβγαλε ανακοίνωση για αντικατάσταση πλακετών, συνεχίζει να βάζει προβληματικές πλακέτες επειδή θέλει να μπαίνει μέσα οικονομικά διότι δεν ξέρει πως να επενδύσει τα κεφάλαια της. Επίσης θεωρούν τυχαίο ότι αναφέρονται συνεχώς περιπτώσεις bootloop μόνο παλαιών παρτίδων.

 

Πιστεύω τώρα μπορείς να βγάλεις μόνος τα συμπεράσματά σου.

Edited by gre
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν 1-2 άτομα εδώ που όλη την ώρα θάβουν το τηλέφωνο επειδή παθαίνουν bootloop οι παλιές παρτίδες 5xx και οι 601-602 και επειδή σε ένα παιδί με παρτίδα 608 κόλλησε το τηλέφωνο και επανήλθε με επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων χωρίς να αλλάξει πλακέτα.

Επίσης έχει βγάλει ανακοίνωση η lg ότι το bootloop είναι hardware πρόβλημα και το διορθώνει με αλλαγή πλακέτας.

Παρακάτω και η πηγή(που δεν υπάρχει σύμφωνα με τον συμφορουμίτη):

 

http://www.androidauthority.com/lg-admits-g4-bootloop-problem-hardware-fault-669603/

 

Προφανώς αυτά τα 1-2 άτομα θεωρούν ότι η lg ενώ εντόπισε το πρόβλημα και έβγαλε ανακοίνωση για αντικατάσταση πλακετών, συνεχίζει να βάζει προβληματικές πλακέτες επειδή θέλει να μπαίνει μέσα οικονομικά διότι δεν ξέρει πως να επενδύσει τα κεφάλαια της. Επίσης θεωρούν τυχαίο ότι αναφέρονται συνεχώς περιπτώσεις bootloop μόνο παλαιών παρτίδων.

 

Πιστεύω τώρα μπορείς να βγάλεις μόνος τα συμπεράσματά σου.

Το λοιπόν έχουμε ξαναπεί ότι η ανακοίνωση είναι στις αρχές του 16 κοινώς πριν ενα χρόνο+ εκ τότε έχουν πάθει πολλές συσκευές bootloop με πολλές πλακέτες αλλά όχι τις τελευταίες. Μακάρι να έχει διορθώσει το πρόβλημα και το τηλέφωνο από δω και στο εξής να είναι απροβληματιστο. Κάλλιο αργά παρά ποτέ. Μην αναφέρεις συνέχεια μια ανακοίνωση η οποία έχει βγει στην αρχή που αποδεδειγμένα τοτε δεν είχε λύσει το πρόβλημα. Το αν τι έλυσε τώρα είναι άλλο θέμα. Τότε δεν το είχε λύσει με την καμία όμως. Εκτός και αν αμφιβάλεις ότι πλακέτες 601-602-603-604-605 έχουν πέσει σε bootloop

 

Στάλθηκε από το 1+3

Edited by takaros31

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το λοιπόν έχουμε ξαναπεί ότι η ανακοίνωση είναι στις αρχές του 16 κοινώς πριν ενα χρόνο+ εκ τότε έχουν πάθει πολλές συσκευές bootloop με πολλές πλακέτες αλλά όχι τις τελευταίες. Μακάρι να έχει διορθώσει το πρόβλημα και το τηλέφωνο από δω και στο εξής να είναι απροβληματιστο. Κάλλιο αργά παρά ποτέ. Μην αναφέρεις συνέχεια μια ανακοίνωση η οποία έχει βγει στην αρχή που αποδεδειγμένα τοτε δεν είχε λύσει το πρόβλημα. Το αν τι έλυσε τώρα είναι άλλο θέμα. Τότε δεν το είχε λύσει με την καμία όμως. Εκτός και αν αμφιβάλεις ότι πλακέτες 601-602-603-604-605 έχουν πέσει σε bootloop

 

Στάλθηκε από το 1+3

 

Για 603 είχαν αναφερθεί πριν μήνες κάποια περιστατικά αλλά για 604 και 605 τίποτα. 601 και 602 λογικό είναι να πάθουν bootloop από την στιγμή που η lg έβγαλε την ανακοίνωση τέλη Γενάρη.

Link to comment
Share on other sites

Για 603 είχαν αναφερθεί πριν μήνες κάποια περιστατικά αλλά για 604 και 605 τίποτα. 601 και 602 λογικό είναι να πάθουν bootloop από την στιγμή που η lg έβγαλε την ανακοίνωση τέλη Γενάρη.

Φίλε μου έχω στο στενό μου κύκλο συσκευές με bootloop και σειρές 603- 604 - 605. Οκ για το hardware bootloop δέχομαι ότι ενδεχομένως και στις τελευταίες παρτίδες να το διορθώσε. Το software bootloop που συνεπάγεται με απώλεια δεδομένων χάσιμο χρόνου για να ξαναστησεις καθώς και το άγχος μέχρι να δεις ότι όντως είναι software και όχι hardware εσένα προσωπικά σαν καταναλωτή που έχει δαπανήσει ένα Χ πόσο σε ικανοποιεί? Είναι αυτή η εμπειρία χρήσης που αναμένεις από ένα τηλέφωνο? Και πες μου αντικειμενικά. Εγώ προσωπικά το συγκεκριμένο το θεωρώ από τα καλύτερα που έχει βγάλει η εταιρεία και δεν είχα κανένα παράπονο - bootloop. Άγχος όμως είχα και πολύ μάλιστα όσο το χρησιμοποίησα

 

Στάλθηκε από το 1+3

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ναι φιλε μου να σαι καλα.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μπορούμε να πάρουμε backup μία εφαρμογή μαζί με τα δεδομένα της και ρυθμίσεις ώστε να την επαναφέρω μετά από επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων???
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μπορούμε να πάρουμε backup μία εφαρμογή μαζί με τα δεδομένα της και ρυθμίσεις ώστε να την επαναφέρω μετά από επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων???

Για όλες τις εφαρμογές συνολικά το κάνεις με το LGBackup. Αν θέλεις για συγκεκριμένες εφαρμογές μόνο, νομίζω πως δεν το υποστηρίζει, αλλά δες μήπως έχει επιλογή ανά εφαρμογή.

Υπάρχουν βέβαια λύσεις από play store πχ. titanium backup.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μπορούμε να πάρουμε backup μία εφαρμογή μαζί με τα δεδομένα της και ρυθμίσεις ώστε να την επαναφέρω μετά από επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων???

Με το lg back up μπορείς να το κανεις απλα οταν ερθει η στιγμη να επιλεξεις τι θελεις να κανεις μπακ απ νομιζω στα εχει ολα επιλεγμένα και τα κανεις ΟΛΑ ΑΠΕΠΙΛΟΓΗ και αφηνεις μονο την συγκεκριμενη εφαρμογή....το τιτανιουμ ειναι για ρουτ αρα αν δεν το εχεις ρουταρει ξεχασε το...

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Με το lg back up μπορείς να το κανεις απλα οταν ερθει η στιγμη να επιλεξεις τι θελεις να κανεις μπακ απ νομιζω στα εχει ολα επιλεγμένα και τα κανεις ΟΛΑ ΑΠΕΠΙΛΟΓΗ και αφηνεις μονο την συγκεκριμενη εφαρμογή....το τιτανιουμ ειναι για ρουτ αρα αν δεν το εχεις ρουταρει ξεχασε το...

Σίγουρα παίρνει back up και τα δεδομένα το LG Backup;

Είχα την εντύπωση ότι δεν το κάνει!!

Καλημέρα μπορούμε να πάρουμε backup μία εφαρμογή μαζί με τα δεδομένα της και ρυθμίσεις ώστε να την επαναφέρω μετά από επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων???

Αν δεν σιγουρευτείς ότι το LG Backup κρατάει και τα δεδομένα, μην βιαστείς γιατί θα τα χάσεις! Αυτό πάντως:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.koushikdutta.backup

Παίρνει backup εφαρμογές με τα δεδομένα τους, σε μη root συσκευές, σε συνεργασία όμως με υπολογιστή.

Edited by Titarasaudi
Link to comment
Share on other sites

παρολο την γκρινια που υπαρχει για το bootloop (οχι αδιακαιολογητα φυσικα) το τηλ ειναι ερωτας!

εγω εχω παθει ζημια .!

περα απο την καμερα που ειναι απιστευτη πραγματικα εχω παθει την πλακα μου και με το ποσο γρηγορο ειναι το κινητο ..στα παντα ...!

απο τα πιο απρβληματιστα android που εχω δει ..δεν υπαρχει lag ουτε για πλακα ...(κατι που στην samsung ειχα συχνα ..)...

ειμαι οπως εχω γραψει με 609 πλακετα και ευχομαι να μην παθει το κινητο τιποτα ...θα φανει ;)

Link to comment
Share on other sites

Κεφαλαιο g4 τελος. Πηρα s7 και υσηχασα. Για μενα μετα το update οκτωμβριου σε συνδιασμο με 603 + πλακετα δεν υπαρχει φοβος για bootloop. Αλλα ο φοβος του image redention με προβληματισε ιδιαιτερα. Δεν ειναι σταση αυτη εταιριας. Το εδωσα και ξενιασα. Τελειωνει η μερα και εχω και 30% μπαταρια. Το g4 θελει 2.5 μπαταριες την μερα. Καλη συνεχεια.

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κεφαλαιο g4 τελος. Πηρα s7 και υσηχασα. Για μενα μετα το update οκτωμβριου σε συνδιασμο με 603 + πλακετα δεν υπαρχει φοβος για bootloop. Αλλα ο φοβος του image redention με προβληματισε ιδιαιτερα. Δεν ειναι σταση αυτη εταιριας. Το εδωσα και ξενιασα. Τελειωνει η μερα και εχω και 30% μπαταρια. Το g4 θελει 2.5 μπαταριες την μερα. Καλη συνεχεια.

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αυτό με την μπαταρία λύνεται με μια δεύτερη... Καλό χρυσό το s7 αλλά κάποια στιγμή η μπαταρία δεν θα χαλάσει; σορυ αλλά θεωρώ ότι οι εποχές μας δεν είναι για να αλλάζουμε κινητά όπως παλιότερα. Το να μην αλλάζει η μπαταρία εκεί οδηγεί.. Τεσπα επιμένω το κινητό αυτό που έχω εγώ τουλάχιστον τώρα είναι εξαιρετικό.. Ούτε πρόβλημα οθόνης ούτε τίποτα.. Ο μόνος λόγο που θα πάω σε LGV10 σε κάποια στιγμή είναι γιατί θέλω μεγαλύτερη οθόνη.. Αυτό τίποτα άλλο.

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εχοντας το G4 για 3 μηνες τωρα (το πηρα μεταχειρισμενο δυο μηνων με αλλαγμενη πλακετα 605), μπορω να πω οτι ειναι εξαιρετικο στα παντα. Νομιζω οτι θα το κρατησω μεχρι να πεθανει, και μετα θα παρω παλι ενα μεταχειρισμενο ιδιο.

 

Ειναι τελικα το καλυτερο τηλεφωνο που εχει περασει απο τα χερια μου. Και εμφανισιακα και σε λειτουργιες και σε φωτογραφικη.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν ήθελα να μοιραστώ το πρόβλημα μου εδώ μήπως ξερή κάνεις για τι πρόκειται.

Ενώ φόρτιζα το κινητό και πέρασε ένα διάστημα έως οπού η στάθμη της μπαταρίας πήγε 30% ,είπα να ανοίξω να δω ένα βίντεο στο youtube και εκεί που έβλεπα το βίντεο το κινητό μου κόλλησε και έκανε επανεκκίνηση μόνο του, όταν έκανε την επανεκκίνηση μου έδειξε το logo της

Lg και έσβησε και μετά δεν ξανά άνοιξε πότε τι πιστεύεται ότι είναι;; Έχω μέτρηση την μπαταριά με πολυμετρο και είναι κομπλέ , σε recovery mode δεν μπορεί να μπει και όταν πάω να το συνδέσω στον υπολογιστή ο υπολογιστής αναγνωρίζει οτι συνδέεται άγνωστη συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν ήθελα να μοιραστώ το πρόβλημα μου εδώ μήπως ξερή κάνεις για τι πρόκειται.

Ενώ φόρτιζα το κινητό και πέρασε ένα διάστημα έως οπού η στάθμη της μπαταρίας πήγε 30% ,είπα να ανοίξω να δω ένα βίντεο στο youtube και εκεί που έβλεπα το βίντεο το κινητό μου κόλλησε και έκανε επανεκκίνηση μόνο του, όταν έκανε την επανεκκίνηση μου έδειξε το logo της

Lg και έσβησε και μετά δεν ξανά άνοιξε πότε τι πιστεύεται ότι είναι;; Έχω μέτρηση την μπαταριά με πολυμετρο και είναι κομπλέ , σε recovery mode δεν μπορεί να μπει και όταν πάω να το συνδέσω στον υπολογιστή ο υπολογιστής αναγνωρίζει οτι συνδέεται άγνωστη συσκευή.

 

Bootloop είναι, κι εγώ βίντεο πήγα να δω όταν το έπαθα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Ένα πρόβλημα έχω μόνο με το κινητό. Δεν μου κρατάει τον ήχο κλήσης που βάζω σαν βασικό. Γνωρίζετε γιατί μπορεί να συμβαίνει αυτό;

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...