Jump to content

LeTV Le One (X600)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φίλε η θήκη κ το τζάμι κάθονται καλά? Ρωτάω γιατί η "μαμα" θήκη που είχε δώρο το vicmall δεν έχει καλή εφαρμογή...

 

Η θήκη κουμπώνει τέλεια στις 4 γωνίες (βγαίνει δύσκολα να φανταστείς), προστατεύει και την οθόνη στα πλάγια και έχει αντιολησθητικό grip, το tempered glass της nillkin είναι ποιότητας

ZUK Z2 - (πρώην) LeTv Χ800 - (πρώην) LeTv X600 - - και ότι βγάζει η Xiaomi γενικώς..
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Υπάρχει κάποια ρύθμιση στο κινητό για να δουλεύει σε χαμηλή κατανάλωση ,εκτός από την ρύθμιση φωτεινότητας;
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου και ομως υπαρχει.TINYDEALS.Εχω κανει παραγγελια τελος Νοεμβριου.Ενω ειχε stock οταν το παραγγειλα,μου εστειλε μηνυμα λιγες μερες μετα οτι ειναι out of stock και οτι θα ξαναστοκαρει στις 7 Δεκεβριου,μου ξαναστελνει mail στις 5 Δεκεβριου αν θελω να περιμενω ακομα 2-3 μερες.Ενω του απαντω οτι θα περιμενω,μου ξαναστελνει mail οτι δεν ξερει ποτε θα ξαναστοκαρει και αν θελω να διαλεξω αλλο χρωμα ή να μου στειλει τα λεφτα μου πισω.Ενω του απαντω να μου στειλει τα λεφτα μου πισω απο τις 10 Δεκεβριου περιμενω.Του στελνω mail στις 13 Δεκεβριου ποτε θα μου τα στειλει και μου απανταει οτι ειχαν βλαβει στο συστημα και να περιμενω.Του εχω ανοιξει case στο paypal απο προχθες και ουτε καν ανταποκριθηκε.

Ακομα περιμενω

 

Εσύ είσαι πιο άτυχος.vickmall the best

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κ από εμένα.

 

είμαι νέος χρήστης κ αρκετα άσχετος, κ ειστε η τελευταια μου ελπίδα πριν πάω κάπου έξω να πληρωσω να το κάνουν.

 

αγόρασα το κιονητο από το minideal κ ενω ζήτησα να το κάνουν root κ να βάλουν τα κινέζικα εκτός των άλλων, αυτα τα 2 δεν τα έκαναν.

 

εψαξα αρκετα στο internet κ το site σας να βρω πως κάνεις root αλλα δεν τα καταφερα.

 

προσπαθησα να κανω recovery & να αλλαξω rom αλλα δεν γινοταν τιποτα μιας κ δεν ειχα κανει πριν root, όπως μου έλεγε.

 

μπορει καποιος να με βοηθησει να μου πει τον τροπο να κανω root?

 

ευχαριστω πολύ

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

κ μόλις μου έστειλε το minideal

 

Hello,

But the phone can not root , i am sorry about it , is it ok for your using ? thank you!

 

ισχυει?

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κ από εμένα.

 

είμαι νέος χρήστης κ αρκετα άσχετος, κ ειστε η τελευταια μου ελπίδα πριν πάω κάπου έξω να πληρωσω να το κάνουν.

 

αγόρασα το κιονητο από το minideal κ ενω ζήτησα να το κάνουν root κ να βάλουν τα κινέζικα εκτός των άλλων, αυτα τα 2 δεν τα έκαναν.

 

εψαξα αρκετα στο internet κ το site σας να βρω πως κάνεις root αλλα δεν τα καταφερα.

 

προσπαθησα να κανω recovery & να αλλαξω rom αλλα δεν γινοταν τιποτα μιας κ δεν ειχα κανει πριν root, όπως μου έλεγε.

 

μπορει καποιος να με βοηθησει να μου πει τον τροπο να κανω root?

 

ευχαριστω πολύ

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

κ μόλις μου έστειλε το minideal

 

Hello,

But the phone can not root , i am sorry about it , is it ok for your using ? thank you!

 

ισχυει?

Παραμύθια σου λένε. Δεν υπάρχει τηλέφωνο που να μην ρουταρεται. Βάλε στο google η το YouTube αναζήτηση και θα βρεις

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κ από εμένα.

 

είμαι νέος χρήστης κ αρκετα άσχετος, κ ειστε η τελευταια μου ελπίδα πριν πάω κάπου έξω να πληρωσω να το κάνουν.

 

αγόρασα το κιονητο από το minideal κ ενω ζήτησα να το κάνουν root κ να βάλουν τα κινέζικα εκτός των άλλων, αυτα τα 2 δεν τα έκαναν.

 

εψαξα αρκετα στο internet κ το site σας να βρω πως κάνεις root αλλα δεν τα καταφερα.

 

προσπαθησα να κανω recovery & να αλλαξω rom αλλα δεν γινοταν τιποτα μιας κ δεν ειχα κανει πριν root, όπως μου έλεγε.

 

μπορει καποιος να με βοηθησει να μου πει τον τροπο να κανω root?

 

ευχαριστω πολύ

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

κ μόλις μου έστειλε το minideal

 

Hello,

But the phone can not root , i am sorry about it , is it ok for your using ? thank you!

 

ισχυει?

προφανως δεν ισχυει...ολα μπορεις να τα κανεις και μαλιστα ευκολα.

 

ακολουθησε αυτα που λεει ο ιταλος ειναι σχετικα ευκολα και μονο να τα βλεπεις και εισαι ετοιμος.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Απλά έβαλα κινέζικο server εναν sh telecom 07

 

Η θήκη κουμπώνει τέλεια στις 4 γωνίες (βγαίνει δύσκολα να φανταστείς), προστατεύει και την οθόνη στα πλάγια και έχει αντιολησθητικό grip, το tempered glass της nillkin είναι ποιότητας

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Είναι η πρώτη φορά που θα έχω τηλέφωνο που δεν έχει αποσπομενη μπαταρία.θυμαμαι σε άλλα τηλέφωνα με αποσπομενη μπαταρία, αν κάτι τύχαινε και το τηλέφωνο κολλούσε και δεν έσβηνε ούτε με το power button, έβγαζα απλά την μπαταρία και την ξαναεβαζα και όλα οκ. Τώρα που σ αυτό δεν βγαίνει η μπαταρια, σε ανάλογη περίπτωση τι κάνουμε;

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Είναι η πρώτη φορά που θα έχω τηλέφωνο που δεν έχει αποσπομενη μπαταρία.θυμαμαι σε άλλα τηλέφωνα με αποσπομενη μπαταρία, αν κάτι τύχαινε και το τηλέφωνο κολλούσε και δεν έσβηνε ούτε με το power button, έβγαζα απλά την μπαταρία και την ξαναεβαζα και όλα οκ. Τώρα που σ αυτό δεν βγαίνει η μπαταρια, σε ανάλογη περίπτωση τι κάνουμε;

 

Κρατάς πατημένο το power μέχρι να κλείσει .

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου και ομως υπαρχει.TINYDEALS.Εχω κανει παραγγελια τελος Νοεμβριου.Ενω ειχε stock οταν το παραγγειλα,μου εστειλε μηνυμα λιγες μερες μετα οτι ειναι out of stock και οτι θα ξαναστοκαρει στις 7 Δεκεβριου,μου ξαναστελνει mail στις 5 Δεκεβριου αν θελω να περιμενω ακομα 2-3 μερες.Ενω του απαντω οτι θα περιμενω,μου ξαναστελνει mail οτι δεν ξερει ποτε θα ξαναστοκαρει και αν θελω να διαλεξω αλλο χρωμα ή να μου στειλει τα λεφτα μου πισω.Ενω του απαντω να μου στειλει τα λεφτα μου πισω απο τις 10 Δεκεβριου περιμενω.Του στελνω mail στις 13 Δεκεβριου ποτε θα μου τα στειλει και μου απανταει οτι ειχαν βλαβει στο συστημα και να περιμενω.Του εχω ανοιξει case στο paypal απο προχθες και ουτε καν ανταποκριθηκε.

Ακομα περιμενω

 

Ακριβώς. Όπως γραφω και παραπάνω στο ποστ μου σε καταλαβαίνω απόλυτα. Εγω το πηρα σε 1 μηνα.

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

προφανως δεν ισχυει...ολα μπορεις να τα κανεις και μαλιστα ευκολα.

 

ακολουθησε αυτα που λεει ο ιταλος ειναι σχετικα ευκολα και μονο να τα βλεπεις και εισαι ετοιμος.

Ευχαριστώ pik.

 

Τα έκανα κ κατάφερα να κάνω κ το recovery στα αγγλικά κ να βάλω την s7.

 

Παρόλα αυτά root δεν έγινε κ έτσι κάποια απο τα application του Ιταλού ΔΟΥ δεν θέλω, δεν μπορώ να τα σβήσω.

 

Υπάρχει καμία άλλη ιδέα ;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορεί να πει κάποιος που παρέλαβε πρόσφατα από vickmall με ποιο recovery και ποια rom έρχεται το τηλέφωνο;

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορεί να πει κάποιος που παρέλαβε πρόσφατα από vickmall με ποιο recovery και ποια rom έρχεται το τηλέφωνο;

Eμενα ηρθε με 7s και recovery χωρις το english theme

Link to comment
Share on other sites

Eμενα ηρθε με 7s και recovery χωρις το english theme

 

Αυτή είναι ότι καλύτερο κυκλοφορεί σε ρομ για το τηλέφωνο;

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Οι ειδοποιήσεις μηνυμάτων (ηχητικά και οπτικα ) με ποια ρομ τελικά δουλεύουν;
Samsung a51-Huawei p smart z-xiaomi redmi note 8 pro-honor 8x - Samsung s7 edge-Xiaomi redmi note 4-Letv-lenovo p1-samsung note 4-Htc one m8 - lenovo z2 pro - lg g3 - samsung a5 - lenovo z2 - iphone 5s - samsung s5 - samsung grand 2 - lg g2 - asus zenfone 5 - samsung s3 - lumia 520 - samsung s4 mini - iphone 4s etc..
Link to comment
Share on other sites

Μετά από διάβασμα σχεδόν όλο του θέματος κατάφερα να μπερδευτω ακόμα περισσότερο.Ενώ είμαι έτοιμος να το παράγγειλω από vickmall , έπεσε στα χέρια του αδερφού μου ένα one plus one και ομολογώ ότι ενθουσιαστηκα.Ξέρω ότι είμαι εκτός θέματος αλλά κάποιος που να είχε και τα δύο και να μου έλεγε δύο πράγματα θα βοηθούσε όντως παρά πολύ..

Άντε και ποιος ξέρει ίσως σε λίγες μέρες να είμαι και γω στην παρέα σας και θα τα λέμε πιο συχνα

Link to comment
Share on other sites

προφανως δεν ισχυει...ολα μπορεις να τα κανεις και μαλιστα ευκολα.

 

ακολουθησε αυτα που λεει ο ιταλος ειναι σχετικα ευκολα και μονο να τα βλεπεις και εισαι ετοιμος.

 

Παιδια εχω ενα προβλημα ...δεν μπορω να συνδεσω το τηλ δηλ δεν μου κανει εγκατασταση τους drivers συνδεοντας το στο pc. Τί να κανω μπορει να βοηθησει καποιος? Στην διαχειριση συσκευων του pc στις αλλες συσκευες το MTP εχει θαυμαστικο δηλ δεν εχει αναγνωριστει απο το pc.

 

Edit. οκ το εκανα

Edited by geornirv
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω ενα προβλημα ...δεν μπορω να συνδεσω το τηλ δηλ δεν μου κανει εγκατασταση τους drivers συνδεοντας το στο pc. Τί να κανω μπορει να βοηθησει καποιος? Στην διαχειριση συσκευων του pc στις αλλες συσκευες το MTP εχει θαυμαστικο δηλ δεν εχει αναγνωριστει απο το pc.

 

Edit. οκ το εκανα

 

Παιδιά θα σκάσω. Τι δεν κανω καλα ? Βασικα δεν μπορω να βρω το TWRP ? Που βρίσκεται ? Προσπαθω να το κανω όπως το βιντεακι αλλα δεν το βρισκω. Δεν πρεπει να το βαλουμε μεσα στο κινητο το αρχειο ΤWRP ? που το βρισκουμε όμως ?

Εγώ κατεβασα τους drivers ADB που εχει στο 1ο λινκ και τον φακελο TWRP στο 2ο λινκ κανω ότι λεει αλλα μου ανοιγει το κινητο χωρις TWRP.

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Κρατάς πατημένο το power μέχρι να κλείσει .

Νομίζω φίλε ότι αν κάποιο τηλέφωνο κολλήσει /παγωσει δεν σβήνει ούτε με το power button. Πρέπει να βγάλεις την μπαταρία. Με τούτο εδώ δεν ξέρω τι θα γίνει σε ανάλογη περίπτωση αφού δεν βγαίνει η μπαταρια του.

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

σε αντιστοιχο κινητο που δεν εβγαινε η μπαταρια κρατησα πατημενο το power και μετα απο λιγο εσβησε.Δεν ειναι προβλημα αυτο.
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

σε αντιστοιχο κινητο που δεν εβγαινε η μπαταρια κρατησα πατημενο το power και μετα απο λιγο εσβησε.Δεν ειναι προβλημα αυτο.

 

Μακάρι να είναι έτσι γιατί σε ένα ξένο φόρουμ που διάβασα για αυτό το τηλέφωνο, κάποιος που του είχε "παγωσει " δεν του έκλεινε με το power button και αναγκάστηκε να περιμένει να σβήσει από μπαταρία για να μπορέσει να το ανοίξει ξανα

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να είναι έτσι γιατί σε ένα ξένο φόρουμ που διάβασα για αυτό το τηλέφωνο, κάποιος που του είχε "παγωσει " δεν του έκλεινε με το power button και αναγκάστηκε να περιμένει να σβήσει από μπαταρία για να μπορέσει να το ανοίξει ξανα
ακριβωςαυτο εκανα και εγω περιμενα να κλεισει απο μπαταρια,χαχαχα...

 

----- προσθήκη μηνύματος 105 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εντυπωσεις απο την 8s ? σας αρεσε ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...