Jump to content

LeTV Le One (X600)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τα addons που υπαρχουν στο 2ο λινκ που παρεθεσες, τα βαζουμε? Απλα τα μεταφερουμε μεσα στο φακελο sd και αυτα οπως την ρομ?

 

ναι τα βαζεις και τα φλασαρεις με την σειρα που τα βλεπεις εκει.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

δεν εχω βαλει πυξιδα άλλα σιγουρα το IR δεν δουλευει.

 

Γενικά δεν δουλεύει η πυξίδα και το IR ή το λες για κάποια συγκεκριμένη Rom??:wacko::wacko:

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι ???

Εμενα το κινητο δεν εχει πουθενα ουτε system update , ουτε remote control , ουτε τις εφαρμογες της letv

Παραξενο δεν ειναι ???

Στο about phone λεει οτι φοραει την 5.0.004s

Ειναι το 32αρι γκρι και το πηρα απο To2c

Λετε να μου εστειλαν κανενα "πρωιμο" μοντελο που δεν εχει ολες τις λειτουργειες ??

Εχει παρει κανεις απο το2c ????

Alcatel OT Easy ,Siemens S25 ,Nokia 8210 ,Ericsson T39 ,Nokia 5210 ,Motorola RAZR V3 ,Motorola KRZR K1 ,Samsung U700 ,LG GC900 Viewty Smart ,LG KF750 ,LG Optimus GT540 ,LG Optimus True HD LTE P936 ,Inew V3 ,Xiaomi Hongmi ,Doogee DG350 ,Coolpad F1 ,ZTE V5 Red Bull ,Cubot X9 ,Xiaomi Redmi Note 2 ,Xiaomi Redmi Note 3 ,LeTV Le 1 (X600) ,Xiaomi Redmi Note 3 Global ,Xiaomi Redmi Note 4 Global ,LeEco LeMax 2 6/64, Xiaomi Pocofone F1 6/64
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το παράγγειλα παιδιά!! :D:D:D παραδέχομαι ότι έχω ένα άγχος μήπως είμαι όλη μέρα πάνω από το κινητό προσπαθώντας να το κάνω να δουλεύει έτσι όπως πρέπει, κι εκεί ήρθα σε ένα δίλημμα μήπως έπαιρνα το xiaomi note 3, αλλά μου άρεσε πολύ περισσότερο το x600...! Εύχομαι να έκανα την σωστή επιλογή και με την βοήθειά σας να μην έχω πολλούς πονοκεφάλους! :p:p Η αγορά έγινε από το vickmall, και κάτι μου λέει πως θα το έχω από το νέο έτος στα χέρια μου....
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το παράγγειλα παιδιά!! :D:D:D παραδέχομαι ότι έχω ένα άγχος μήπως είμαι όλη μέρα πάνω από το κινητό προσπαθώντας να το κάνω να δουλεύει έτσι όπως πρέπει, κι εκεί ήρθα σε ένα δίλημμα μήπως έπαιρνα το xiaomi note 3, αλλά μου άρεσε πολύ περισσότερο το x600...! Εύχομαι να έκανα την σωστή επιλογή και με την βοήθειά σας να μην έχω πολλούς πονοκεφάλους! :p:p Η αγορά έγινε από το vickmall, και κάτι μου λέει πως θα το έχω από το νέο έτος στα χέρια μου....

Εμενα ηρθε στις 12 μερες απο vickmall με 7s και καινουργιο kernel , αψογοι

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι φίλε μου, γιατί ακόμα σε κάποια καταστήματα έχουν τεράστιο όγκο παραγγελιών από την 11.11 και την black friday όπως επίσης γίνεται χαμός λόγω Χριστουγέννων....μακάρι πάντως!!!
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το παράγγειλα παιδιά!! :D:D:D παραδέχομαι ότι έχω ένα άγχος μήπως είμαι όλη μέρα πάνω από το κινητό προσπαθώντας να το κάνω να δουλεύει έτσι όπως πρέπει, κι εκεί ήρθα σε ένα δίλημμα μήπως έπαιρνα το xiaomi note 3, αλλά μου άρεσε πολύ περισσότερο το x600...

 

Είχα ακριβώς το ίδιο δίλημμα... Με το που ήρθε άνοιξε κ είναι όλα σούπερ... Δεν χρειάζεται να κανείς τίποτα!

Link to comment
Share on other sites

ναι τα βαζεις και τα φλασαρεις με την σειρα που τα βλεπεις εκει.

 

οπου το ρημα φλασαρω σημαινει....?:O

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω να βρω αν έχει την λειτουργία επισκέπτη (δηλαδή θέλω να το δεινό στον γιο και να βλέπει μόνο τα παιχνίδια).μάλλον δεν έχει τέτοια ρύθμιση το μενού ,υπάρχει κάποια εφαρμογή που να το κάνει?
Link to comment
Share on other sites

Μια βοηθεια γιατι εχει μπλοκαρει το κινητο. Κατεβασα να βαλω την aosp ultimate, μπηκα στο ρικοβερι και εκανα wipe dalvin/system/data/cache αλλα οταν εκανε ριμπουτ το κινητο μου εβγαλε απλα το σημα του LETV. Ειχε κολλησει εκει για κανα 15λεπτο και αποφασισα να το κλεισω με το κουμπι on/off και να το ξανανοιξω. Παλι τα ιδια. Μπηκα ρικοβερι, εκανα τα ιδια wipe αλλα παλι τα ιδια. Δεν μπορω να μπω και στο κινητο ρε γμτο να βαλω τουλαχιστον το ζιπ της aosp γιατι δεν εχει ανοιξει το κινητο και δεν το αναγνωριζει το πισι.

Να ξανακανω wipe τα ιδια και να παω πισω για install το ζιπ της 8s(αν δεν εχει σβηστει με τα wipes) που εχω μεσα για να ανοιξει προκειμενου να πεταξω μεσα στην sd και το φακελο της aosp?Ή θα το σβησει και αυτο μετα στο επομενο wipe?

Edited by ZAMPON7
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έχεις σβήσει εσύ το zip της 8s θα είναι εκεί...περνάτε τα ζιπακια με το καλώδιο ή με air droid?εγώ δεν είχα ΠΟΤΕ πρόβλημα με flashαρισμα...
Link to comment
Share on other sites

Με το καλωδιο το περναω. Ξαναεκανα install την 8 και τωρα δεν αναγνωριζει ο υπολογιστης το κινητο καθως εχει γινει φορματ και δεν εχει τους οδηγους. Κατεβασα παλι adb drivers αλλα δεν το εμφανιζει ουτε εκει. Τρεχα γυρευε..

 

απντεητ: καταφερα να κανω εγκατασταση τους οδηγους του κινητου. ενεργοποιησα και debugging και παω για 2η προσπαθεια να περασω την aosp. θα βαλω απο τωρα το ζιπ της aosp μεσα και αν προκυψει κατι παλι, επανερχομαι..:D

Edited by ZAMPON7
Link to comment
Share on other sites

Τι Windows έχεις?

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και μια συμβουλή αν και μόνο σε motorola και lenovo το έχω δει...ΜΕΤΑ το flashαρισμα της καινούργιας rom ΠΡΙΝ το πρώτο boot,ξανά κάνουμε ΟΛΑ τα wipes...Αν και με το x600 πήρε εύκολα από 7s σε 8s χωρίς data wipe ή factory reset,σαν απλό update.Έτσι λέγεται dirty flash

Link to comment
Share on other sites

Eχω τα win7. Φιλε για να περασω τα υπολοιπα αρχεια της aosp(xposed,supersu+google που με νοιαζει πιο πολυ γτ εχει το play store) ειπε ο pik οτι τα φλασαρω και αυτα. Τι κανω δλδ? Μπαινω παλι recovery και τα κανω install απο κει ενα-ενα?Κανω δλδ το 1ο,μετα επανεκιννηση μετα παλι το 2ο κ.ο.κ?

 

(την ειδα λιγο αργα τη συμβουλη σου και το bootara ετσι):p

Edited by ZAMPON7
Link to comment
Share on other sites

Eχω τα win7. Φιλε για να περασω τα υπολοιπα αρχεια της aosp(xposed,supersu+google που με νοιαζει πιο πολυ γτ εχει το play store) ειπε ο pik οτι τα φλασαρω και αυτα. Τι κανω δλδ? Μπαινω παλι recovery και τα κανω install απο κει ενα-ενα?Κανω δλδ το 1ο,μετα επανεκιννηση μετα παλι το 2ο κ.ο.κ?

 

(την ειδα λιγο αργα τη συμβουλη σου και το bootara ετσι):p

 

Oποτε ειναι κομπλε τωρα?

 

----- προσθήκη μηνύματος 15 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Χτες το βραδυ αφησα το κινητο στο 65% με 1 ωρα SOT (μονο WiFi) ,ξυπναω το πρωι και ειχε κλεισει με 0% μπαταρια :(

 

Πρωτη φορτιση?

Link to comment
Share on other sites

Oποτε ειναι κομπλε τωρα?

 

ναι κομπλε ειναι, να σαι καλα! απλα δεν εχω καταλαβει τη χρησιμοτητα του xposed. το εκανα install απο το recovery αλλα δεν μου το εχει καπου στο μενου. επρεπε να κανω παλι τα wipes?

Link to comment
Share on other sites

Γνώμη μου μην παίζεις με το exposed.

Άστο καλύτερα έχει κάποια πράγματα όπως αλλαγή χρώμα στο led για τις ειδοποίησης αλλά μπορείς να brickαρεις μόνιμα την συσκευή σου.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια οποιος ενδιαφερεται πουλαω το letv μου.Ας στειλει pm για περισσοτερα

LG Optimus 2X,THL W8,Xiaomi mi2s,Xiaomi mi4, Xiaomi mi4c, Letv le1, Lg g2, Lg g3, Lg g4,Xiaomi mi5,Samsung Galaxy S6 Edge,Lg g5,Galaxy s7,Xiaomi mi5s,Xiaomi mi6,Galaxy s8,Lg g6,Oneplus 5,Oneplus 5t,Xiaomi mi note 3,Huawei mate 10 pro,Xiaomi mi mix 2s,Galaxy s9+,Huawei P20 Pro,Xiaomi mi 9,Huawei mate 20 pro,Xiaomi mi note 10,Huawei p30 pro,Samung s10 plus,Samsung s20 plus,Xiaomi mi 10,Pixel 4xl,Samsung s20 fe

Link to comment
Share on other sites

Παιδια οποιος ενδιαφερεται πουλαω το letv μου.Ας στειλει pm για περισσοτερα

 

Θες να πεις για πιο λογο?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...