Jump to content

LeTV Le One (X600)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χτες το βραδυ αφησα το κινητο στο 65% με 1 ωρα SOT (μονο WiFi) ,ξυπναω το πρωι και ειχε κλεισει με 0% μπαταρια :(

 

ποια rom εχεις μεσα;

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θες να πεις για πιο λογο?

 

Δεν εχω κανενα προβλημα με το κινητο ειναι 7 ημερων και επειδη αλλαζω συνεχεια κινητα τα πιο πολλα xiaomi ηθελα να αγορασω το letv απο τα καλα reviews που ειχα διαβασει. Μπορω να πω σε αυτην την κατηγορια ειναι το κορυφαιο απο αποψη ταχυτητας κατασκευης και ειδικα στον τομεα καμερας που τα περισσοτερα εαν οχι ολα κινεζικα παραπανω αξιας απο αυτο υστερουν.Τωρα ο λογος που το δινω ειναι επειδη ενθουσιαστηκα με την letv και απο αυτα που διαβαζω λενε οτι τελη δεκεμβριου θα βγει το letv 2 το οποιο βεβαια θα ειναι πολυ πιο ακριβο

LG Optimus 2X,THL W8,Xiaomi mi2s,Xiaomi mi4, Xiaomi mi4c, Letv le1, Lg g2, Lg g3, Lg g4,Xiaomi mi5,Samsung Galaxy S6 Edge,Lg g5,Galaxy s7,Xiaomi mi5s,Xiaomi mi6,Galaxy s8,Lg g6,Oneplus 5,Oneplus 5t,Xiaomi mi note 3,Huawei mate 10 pro,Xiaomi mi mix 2s,Galaxy s9+,Huawei P20 Pro,Xiaomi mi 9,Huawei mate 20 pro,Xiaomi mi note 10,Huawei p30 pro,Samung s10 plus,Samsung s20 plus,Xiaomi mi 10,Pixel 4xl,Samsung s20 fe

Link to comment
Share on other sites

χρησιμοποιει κανεις garmin vivosmart με το κινητο μας;

γενικα wearables.

 

Εγω οχι,μονο το bluetooth του αυτοκινητου

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το music με την 7s δουλευει με το flyvpn που δοκιμασα τωρα μολις...το λεω γιατι καπου ειχα διαβασει οτι δεν γινοταν να δουλεψει με την 7s...το ειχε μπλοκαρει η letv
Link to comment
Share on other sites

Χρειαζόμουν επειγόντως ένα δίκαρτο και πήρα χθες από geekbuying το Letv one στην καινούργια μαύρη έκδοση ... ελπίζω να μην κάνει υπερβολικά πολύ καιρό να έρθει λόγω εποχής ... specs-wise και σε ποιότητα κατασκευής νομίζω ότι δεν υπάρχει άλλο τέτοιο τηλέφωνο στα χρήματα αυτά ... ελπίζω να μην είναι πισωγύρισμα σε σχέση με ένα galaxy s4 active που έχω ... θα ενημερώσω σχετικά όταν παραλάβω ... επίσης, στο σάιτ τους λένε ότι έχουν περασμένο το international firmware με υποστήριξη ξένων γλωσσών (και ελληνικά), με το google play αλλά και τις υπηρεσίες google ... δεδομένου ότι δεν πολυκατέχω από φλασαρίσματα, wipes, κλπ. αλλά και δεν έχω χρόνο ούτε για να βήξω, θεωρείτε ότι χρειάζεται να μάθω/ ασχοληθώ να βάλω την ρομ του Ιταλού που διαβάζω κλπ., ή θα είμαι μια χαρά και να καθήσω στα αυγά μου ; όλη αυτή η rom-ολογία αφορά σε τηλέφωνα που έχουν το κινέζικο firmware ;

 

http://www.geekbuying.com/item/-HK-S...ay-359172.html

Sammy S9+
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά το εχω με την 8s την εργοστασιακή στα αγγλικα. Το έχω κανει ρουτ και επίσης έχω

περάσει το google play.

Μια χαρα ειναι με την official,για μενα ειναι η ποιο όμορφη και λειτουργικιή ρομ.

Εννοείτε οτι εχω απεγκαταστήσει ολες τις κινεζιες....

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά το εχω με την 8s την εργοστασιακή στα αγγλικα. Το έχω κανει ρουτ και επίσης έχω

περάσει το google play.

Μια χαρα ειναι με την official,για μενα ειναι η ποιο όμορφη και λειτουργικιή ρομ.

Εννοείτε οτι εχω απεγκαταστήσει ολες τις κινεζιες....

 

Τώρα είναι που μπερδεύτηκα..

1. Υπάρχει η δυνατότητα να το κάνουμε ρουτ και να αφαιρέσουμε τις κινεζιες?

2. Ποια είναι η διαδικασία που πρέπει να ακολουθήσουμε?

3. Αν υπάρχει αυτή η δυνατότητα, τότε για ποιον λόγο ασχολούμαστε με τον Ιταλό? Μόνο για την ελληνική γλώσσα?

Link to comment
Share on other sites

1. Υπάρχει η δυνατότητα να το κάνουμε ρουτ και να αφαιρέσουμε τις κινεζιες?

2. Ποια είναι η διαδικασία που πρέπει να ακολουθήσουμε?

 

Θα ενδιέφερε και εμένα μια απάντηση για τα παραπάνω. Επίσης ποιος είναι ο τρόπος να περάσουμε την μαμά Ρομ εμείς που έχουμε την ιταλική ;

Link to comment
Share on other sites

Τώρα είναι που μπερδεύτηκα..

1. Υπάρχει η δυνατότητα να το κάνουμε ρουτ και να αφαιρέσουμε τις κινεζιες?

2. Ποια είναι η διαδικασία που πρέπει να ακολουθήσουμε?

3. Αν υπάρχει αυτή η δυνατότητα, τότε για ποιον λόγο ασχολούμαστε με τον Ιταλό? Μόνο για την ελληνική γλώσσα?

 

Θα ενδιέφερε και εμένα μια απάντηση για τα παραπάνω. Επίσης ποιος είναι ο τρόπος να περάσουμε την μαμά Ρομ εμείς που έχουμε την ιταλική ;

 

Μαλλον μου κάνετε πλάκα...

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά το εχω με την 8s την εργοστασιακή στα αγγλικα. Το έχω κανει ρουτ και επίσης έχω

περάσει το google play.

Μια χαρα ειναι με την official,για μενα ειναι η ποιο όμορφη και λειτουργικιή ρομ.

Εννοείτε οτι εχω απεγκαταστήσει ολες τις κινεζιες....

 

Γιατί απορείς μετά από αυτά που γράφεις ;

Link to comment
Share on other sites

παίδες, αυτά που λέει το geekbuying περί international firmware με υποστήριξη ξένων γλωσσών (και ελληνικά), με το google play αλλά και τις υπηρεσίες google δεν ισχύουν ; αν έρχεται έτοιμο το τηλέφωνο με όλα αυτά, γιατί να χρειάζεται να περάσουμε μόνοι μας το google play ή προγραμματάκια για να γράφουμε μηνύματα στα ελληνικά ;

 

βέβαια, αύριο που θα λειτουργεί το τσατ του καταστήματος θα επικοινωνήσω απ 'ευθείας και ελπίζω να βγάλω άκρη ...

Sammy S9+
Link to comment
Share on other sites

Eχω παρατηρησει οτι αν μπω σε ενα wifi που εχει παραπανω απο 3ς συσκευες που και που τρωει κατι disconnect , συμβαινει σε κανεναν αλλο ?
Link to comment
Share on other sites

οσοι εχουμε την μαμα ρομ εχουμε μονο αγγλικα κα ι κινεζικα , υπαρχουν βεβαια και αλλες ρομ αν διαβασεις τα ποστ πιο πριν αλλα να συνενοηθεις με το μαγαζι κιολας να ξαιρεις τι παιρνεις
Link to comment
Share on other sites

Γιατί απορείς μετά από αυτά που γράφεις ;

 

 

Οχι,δεν απορώ με αυτα που γράφω,απορώ με αυτα που διαβάζω...

Όλοι ξέρετε πως να βάλετε τη ρομ του Ιταλού και μου λέτε οτι δεν ξέρετε πως θα βάλετε την official!!!

Η official μπαίνει ακριβώς το ιδιο με του Ιταλού με την διαφορά οτι μετα δεν εχεις TWRP Recovery.

Αφου περαστεί η official μετα περνάμε ξανά την TWRP Recovery.Στην συνεχεια απο TWRP Recovery περνάμε τα google app και

το SuperSU για το ρουτ

Edited by xostel77
Link to comment
Share on other sites

Ενα συγκριτικο στην ταχύτητα. Note 3 vs Letv x600

 

Link to comment
Share on other sites

Σορρυ για να μην διαβαζω ολοκληρη την ενοτητα μονο για αυτο, μπορει καποιος αν μου πει αν υποστηριζει otg και αν υπαρχει αντιστοιχος ανταπτορας?
Link to comment
Share on other sites

Σορρυ για να μην διαβαζω ολοκληρη την ενοτητα μονο για αυτο, μπορει καποιος αν μου πει αν υποστηριζει otg και αν υπαρχει αντιστοιχος ανταπτορας?

 

Ναι υποστηρίζει αλλα δεν θα βρεις ακομα ανταπτορα εδω στην Ελλάδα.

Σιγα σιγα θα ερθουν μιας και άρχισαν να κυκλοφορούν τηλέφωνα με usb c

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά δεν έχω καταλάβει κάτι:

Υπάρχει τρόπος να ενεργοποιούμε το κινητό με doudle tap στην οθόνη ενώ είναι σβηστή;

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά δεν έχω καταλάβει κάτι:

Υπάρχει τρόπος να ενεργοποιούμε το κινητό με doudle tap στην οθόνη ενώ είναι σβηστή;

 

Εξαρτάται απο την ρομ φοράς. Εγώ με την official εχω την επιλογή αυτή στης ρυθμίσεις.

Θα σου πρότεινα να μην την ενεργοποιησεις γιατι αυξάνει την κατανάλωση της μπαταρίας.

Ειναι σαν το ξεκλειδωμα με το αποτύπωμα και τα δυο τρώνε την μπαταρία....

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά! Στις ROM του Ιταλού δουλεύει; Δεν το έχω το κινητό για ένα φίλο ρωτάω πού δε μπορεί να το βρει έχει την 6s.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...