Jump to content

LeTV Le One (X600)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα, Χρονια Πολλα και Καλη Χρονια σε ολους!

 

Δυστυχως, το κινητο μου επεσε χθες το πρωι οπως εβγαινα απο το αμαξι και παρολο που χαρηκα που δεν επαθε τιποτα η οθονη, τελικα την επαθα απο αλλου.

Εχει βγει λιγο το καπακι πισω της μπαταριας και δεν ξανακουμπωνει με τιποτα. Το αποτελεσμα ειναι οτι δεν εχω wi-fi. Οταν παω στις ρυθμισεις να συνδεθω με το τοπικο δικτυο, συνδεεται μονο αν εχω τελεια κουμπωμενο το καπακι. Εβαλα ενα λαστιχακι αλλα δεν κανει διαφορα τελικα παρολο που δειχνει οτι κλεινει καλα.

Μπορω να το βγαλω το καπακι και να το κολλησω με καποιο τροπο μετα?

Ληγει το συμβολαιο μου, εν τω μεταξυ, τον Φλεβαρη και περιμενω επιδοτηση. Σκεφτομαι οτι θα κανω την πατατα και θα αγορασω αλλο πριν ερθει η επιδοτηση και θα το μετανιωνω μετα.

 

edit: Ενταξει, τελικα με ζελοτεηπ λειτουργει το wi-fi, εστω και 1 γραμμη. Το προτιμω να δειχνει σαν τραυματιας πολεμου απο το Αλβανικο επος παρα το λαστιχακι που με εμποδιζε και δεν εφτιαχνε το προβλημα

Edited by ZAMPON7
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

γεια σας και καλη χρονια σε ολους.αντιμετωπιζω ενα προβλημα με το κινητο(ειναι της γυναικας μου).το εκανα αναβαθμιση τωρα τελευταια οταν ηρθε η επισημη (26ς) νομιζω και απο τοτε χαθηκε το root που ειχε και δεν λειτουργουν τα Gaps.οτι και αν εκανα δεν πετυχε.μηπως μπορει να με βοηθησει καποιος?δεν ξερω πωσ να αλλαξω rom η" recovery.το τηλεφωνο ειναι οπως αγοραστηκε χωρις καμια παρεμβαση.Επισης εχετε καμια αλλη καλη rom να μου προτεινετε?αυτη εχει full κινεζιες και περιπου 5%-10% ελληνικα.
Link to comment
Share on other sites

γεια σας και καλη χρονια σε ολους.αντιμετωπιζω ενα προβλημα με το κινητο(ειναι της γυναικας μου).το εκανα αναβαθμιση τωρα τελευταια οταν ηρθε η επισημη (26ς) νομιζω και απο τοτε χαθηκε το root που ειχε και δεν λειτουργουν τα Gaps.οτι και αν εκανα δεν πετυχε.μηπως μπορει να με βοηθησει καποιος?δεν ξερω πωσ να αλλαξω rom η" recovery.το τηλεφωνο ειναι οπως αγοραστηκε χωρις καμια παρεμβαση.Επισης εχετε καμια αλλη καλη rom να μου προτεινετε?αυτη εχει full κινεζιες και περιπου 5%-10% ελληνικα.

 

Ρίξε μια ματιά εδώ , έχει τα πάντα http://www.modaco.com/forums/topic/376892-leeco-letv-le1-x600-info-software-custom-roms/

Link to comment
Share on other sites

Ρίξε μια ματιά εδώ , έχει τα πάντα http://www.modaco.com/forums/topic/376892-leeco-letv-le1-x600-info-software-custom-roms/

 

σε ευχαριστω πολυ φιλε μου αλλα δεν καταλαβα τιποτα.μηπως θα μπορουσες να με βοηθησεις λιγο περισσοτερο?

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω πολυ φιλε μου αλλα δεν καταλαβα τιποτα.μηπως θα μπορουσες να με βοηθησεις λιγο περισσοτερο?

 

Αν θέλεις να περάσεις τα Gapps ακολούθα αυτό τον οδηγό http://forum.telekineza.com/viewtopic.php?f=6&t=833 . Εγώ το έκανα και δούλεψε.

Επίσης η σελίδα έχει πληροφορίες για τα πάντα σχετικά με το τηλέφωνο , ότι σε ενδιαφέρει μπορείς να το κάνεις ( twrp , root κ.τ.λ )

Edited by michsof
Link to comment
Share on other sites

Αν θέλεις να περάσεις τα Gapps ακολούθα αυτό τον οδηγό http://forum.telekineza.com/viewtopic.php?f=6&t=833 . Εγώ το έκανα και δούλεψε.

Επίσης η σελίδα έχει πληροφορίες για τα πάντα σχετικά με το τηλέφωνο , ότι σε ενδιαφέρει μπορείς να το κάνεις ( twrp , root κ.τ.λ )

 

σε ευχαριστω παρα πολυ για την βοηθεια σου.θα προσπαθησω να το κανω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι. Σήμερα μου παρουσιάστηκε το εξής πρόβλημα: κάθε που πατάω να μπω στο μενού κλήσεων μου βγάζει το μήνυμα "Δυστυχώς, η διαδικασία android.process.acore έχει σταματήσει." Πατώντας cancel κλείνει το μήνυμα αλλά και το μενού κλήσεων, οπότε αδυνατώ να κάνω κλήσεις.

Το τηλέφωνο φοράει τη 13s. Αν έχει κάποιος καμιά ιδέα πως θα το λύσω θα του ήμουν υπόχρεος.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι. Σήμερα μου παρουσιάστηκε το εξής πρόβλημα: κάθε που πατάω να μπω στο μενού κλήσεων μου βγάζει το μήνυμα "Δυστυχώς, η διαδικασία android.process.acore έχει σταματήσει." Πατώντας cancel κλείνει το μήνυμα αλλά και το μενού κλήσεων, οπότε αδυνατώ να κάνω κλήσεις.

Το τηλέφωνο φοράει τη 13s. Αν έχει κάποιος καμιά ιδέα πως θα το λύσω θα του ήμουν υπόχρεος.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Πήγαινε όλες οι εφαρμογές βρες το dialer και κάνε ένα clear data and cache.

Αν δεν στρώσει βγες TWRP κάνε wipe dalvik cache Kai cache.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε όλες οι εφαρμογές βρες το dialer και κάνε ένα clear data and cache.

Αν δεν στρώσει βγες TWRP κάνε wipe dalvik cache Kai cache.

 

Ευχαριστώ πολύ.

Κάτι καταφέραμε με TWRP, αλλά που και που το ξαναβγάζει. Σκέφτομαι να αναβαθμίσω σε 23s που βρήκα από Kraktun. Μπορώ να την κάνω απευθείας από την 13s ή πρέπει να γίνει πιο σταδιακά η μετάβαση;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ.

Κάτι καταφέραμε με TWRP, αλλά που και που το ξαναβγάζει. Σκέφτομαι να αναβαθμίσω σε 23s που βρήκα από Kraktun. Μπορώ να την κάνω απευθείας από την 13s ή πρέπει να γίνει πιο σταδιακά η μετάβαση;

 

Δεν νομίζω να χρειαστεί από 13 πηγαίνει σε 23 από όσο ξέρω. Θα σου πουν και τα παιδιά εδώ. Κάνε factory reset για σιγουριά..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, Χρονια Πολλα και Καλη Χρονια σε ολους!

 

Δυστυχως, το κινητο μου επεσε χθες το πρωι οπως εβγαινα απο το αμαξι και παρολο που χαρηκα που δεν επαθε τιποτα η οθονη, τελικα την επαθα απο αλλου.

Εχει βγει λιγο το καπακι πισω της μπαταριας και δεν ξανακουμπωνει με τιποτα. Το αποτελεσμα ειναι οτι δεν εχω wi-fi. Οταν παω στις ρυθμισεις να συνδεθω με το τοπικο δικτυο, συνδεεται μονο αν εχω τελεια κουμπωμενο το καπακι. Εβαλα ενα λαστιχακι αλλα δεν κανει διαφορα τελικα παρολο που δειχνει οτι κλεινει καλα.

Μπορω να το βγαλω το καπακι και να το κολλησω με καποιο τροπο μετα?

Ληγει το συμβολαιο μου, εν τω μεταξυ, τον Φλεβαρη και περιμενω επιδοτηση. Σκεφτομαι οτι θα κανω την πατατα και θα αγορασω αλλο πριν ερθει η επιδοτηση και θα το μετανιωνω μετα.

 

edit: Ενταξει, τελικα με ζελοτεηπ λειτουργει το wi-fi, εστω και 1 γραμμη. Το προτιμω να δειχνει σαν τραυματιας πολεμου απο το Αλβανικο επος παρα το λαστιχακι που με εμποδιζε και δεν εφτιαχνε το προβλημα

 

Καλησπέρα και καλή χρονιά,

Λίγο καθυστερημένη η απάντηση αλλά μπορεί να βοήθησει και άλλους με το ίδιο πρόβλημα.

Αυτό που έκανα εγώ είναι να βάλω ένα μικρό κομμάτι αλουμινόχαρτο στα μεταλλικά pins του wifi και έστρωσε το σήμα, όσων αφορά το καπάκι δεν έκλεινε επειδή το αλουμινενιο σασί του κινητού έχει λυγίσει από το πέσιμο και δεν άφηνε το καπάκι να κλείσει,οποτε με μια πένσα προσεκτικά το έφερα στα στο σημείο που έπρεπε να είναι.

 

Κάπως έτσι αλλά με αλουμινόχαρτο λειτούργησε καλύτερα από λαστιχάκι: https://bbs.le.com/thread-689830-1.html

Edited by manos7a4
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Καλησπέρα

Υπάρχει κάποιος οδηγός για την 23 ή κάποιο link να δω αν την έχω κατεβάσει σωστά;

Εχω την 11s και supersu. Πήγα να βάλω την 23 μετα το wipe/wipe advance και εφόσον επιλέξεις το αρχείο x600_23s_mod_aroma_By_Kraktun_v3.zip τι επιλέγεις;

Την κατέβασα απο εδώ http://www.androidiani.com/forum/modding-letv-one-x600/534882-rom-x600-6-0-1-modded-eui-kraktun.html#post7831159

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπερα παιδια,εχω το letv x600 περιπου 2 χρονια τωρα.Το μονο θεματακι που εχω ειναι με το ιντερνετ τωρα τελευταια.Παιζω ενα online παιχνιδι και λαγκαρει απιστευτα.Καμια ιδεα;

Η εκδοση ρομ ειναι 5.9.026s_05181

Μηπως να αλλαξω ρομ;

Βοηθεια παιδια

Συγνωμη αλλα δεν ειμαι ψαγμενος

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα.

Έχω πρόβλημα με την μπαταρία και ψάχνω ανταλλακτικό...

Βρήκα ένα λινκ κάποιες σελίδες πίσω αλλά δεν δουλεύει πλέον.

Γνωρίζει κάποιος που μπορώ να βρω μπαταρία;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα

ειδα αυτη τη μπαταρία για το letv x600. To έχω 2 χρόνια και ειπα να του δωσω καινουργια ενέργεια. ειναι 3450 . την έχει κανένας? θα κανει για το τηλέφωνο?

ευχαριστώ

 

----- προσθήκη μηνύματος 109 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://www.ebay.com/itm/HSABAT-3450mAh-LT55B-Battery-For-LeTV-ONE-X660-X600-Le-1-Battery-https://www.ebay.com/itm/HSABAT-3450mAh-LT55B-Battery-For-LeTV-ONE-X660-X600-Le-1-Battery-d/192484837961?hash=item2cd0fd8a49:g:mJoAAOSwk6larOa2

ξεχασα πριν να γραψω το λινκ

 

HSABAT 3450mAh LT55B Battery For LeTV ONE X660 X600 Le 1 Battery d

Ευχαριστώ

 

καλησπέρα

ειδα αυτη τη μπαταρία για το letv x600. To έχω 2 χρόνια και ειπα να του δωσω καινουργια ενέργεια. ειναι 3450 . την έχει κανένας? θα κανει για το τηλέφωνο?

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα

ειδα αυτη τη μπαταρία για το letv x600. To έχω 2 χρόνια και ειπα να του δωσω καινουργια ενέργεια. ειναι 3450 . την έχει κανένας? θα κανει για το τηλέφωνο?

ευχαριστώ

 

----- προσθήκη μηνύματος 109 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://www.ebay.com/itm/HSABAT-3450mAh-LT55B-Battery-For-LeTV-ONE-X660-X600-Le-1-Battery-https://www.ebay.com/itm/HSABAT-3450mAh-LT55B-Battery-For-LeTV-ONE-X660-X600-Le-1-Battery-d/192484837961?hash=item2cd0fd8a49:g:mJoAAOSwk6larOa2

ξεχασα πριν να γραψω το λινκ

 

HSABAT 3450mAh LT55B Battery For LeTV ONE X660 X600 Le 1 Battery d

Ευχαριστώ

 

QiAN SiMAi high quality LT55B 3300mAh Battery For Letv Le1 Le 1 X600 one X660 Tracking Code

http://s.aliexpress.com/3aEB3yqm?fromSns=Copy to Clipboard

 

Είδα αυτή την μπαταρία. Έχεις κάποιος εμπειρία;;;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Γεια σας παιδια,παρακαλω δωστε καμια συμβουλη, σε καποια σημεια δεν αποκρινεται η οθονη,σκεφτομαι για αγορα digitizer λετε να φταιει αυτο? δεν εχει σπασιμο η οθονη, χρειαζεται αγορα ολοκληρη η οθονη η μονο το digitizer? ΠΑΙΖΕΙ να μην ειν αι θεμα οθονης? ο κατοχος του δεν προκειται να ασχοληθει με αλαγη ΡΟΜ.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια,παρακαλω δωστε καμια συμβουλη, σε καποια σημεια δεν αποκρινεται η οθονη,σκεφτομαι για αγορα digitizer λετε να φταιει αυτο? δεν εχει σπασιμο η οθονη, χρειαζεται αγορα ολοκληρη η οθονη η μονο το digitizer? ΠΑΙΖΕΙ να μην ειν αι θεμα οθονης? ο κατοχος του δεν προκειται να ασχοληθει με αλαγη ΡΟΜ.

 

99% είναι θέμα οθόνης με μια μικρή πιθανότητα κάποιου προβλήματος σε κάποιο καλώδιο. Έχω αλλάξει 3 οθόνες, μην το σκεφτείς καν για digitizer μόνο, εδώ δεν καθόταν καλά οθόνη+digitizer πάνω στο πλαίσιο.Καλύτερα όλο το σετ μαζί (οθόνη+digitizer+πλαίσιο)

Link to comment
Share on other sites

Ξανθνικά στο δικό μου το σημα wifi εχει πεσει δραματικα στο σημειο που πρέπει να σαι ακριβως διπλα απο το ρουτερ για να πιασει σήμα. Λέτε να το ανοίξω να δω τι γίνεται με την κεραία?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ξανθνικά στο δικό μου το σημα wifi εχει πεσει δραματικα στο σημειο που πρέπει να σαι ακριβως διπλα απο το ρουτερ για να πιασει σήμα. Λέτε να το ανοίξω να δω τι γίνεται με την κεραία?

Κάνε κανένα wipe caches πριν το ανοίξεις...ή κάνε μπακάπ και δοκίμασε με άλλη ρομ να δεις το κάνει ή όχι?

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ξανθνικά στο δικό μου το σημα wifi εχει πεσει δραματικα στο σημειο που πρέπει να σαι ακριβως διπλα απο το ρουτερ για να πιασει σήμα. Λέτε να το ανοίξω να δω τι γίνεται με την κεραία?

 

Τελικά ειχε ανοίξει λιγο το πίσω καπάκι, το έκλεισα και τώρα ειναι εντάξει.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...