Jump to content

LeTV Le One (X600)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδες ασχετο, μιας και αναφερατε αλλα κινητα για καμερα κλπ. Επειδη θελω να κανω ενα δωρο, το παρακατω πως σας φαινεται? Το βρισκω καπου 190 ευρω νομιζω απο Ελλαδα, απο εξω δεν εχω ψαξει ακομα.

http://www.gsmarena.com/xiaomi_redmi_note_4_(mediatek)-8291.php

 

Εχει μαπα καμερα και αυτο σε σχεση με το δικο μας?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδες ασχετο, μιας και αναφερατε αλλα κινητα για καμερα κλπ. Επειδη θελω να κανω ενα δωρο, το παρακατω πως σας φαινεται? Το βρισκω καπου 190 ευρω νομιζω απο Ελλαδα, απο εξω δεν εχω ψαξει ακομα.

http://www.gsmarena.com/xiaomi_redmi_note_4_(mediatek)-8291.php

 

Εχει μαπα καμερα και αυτο σε σχεση με το δικο μας?

Μια χαρά κάμερα έχει.... Και αν πάρεις το 4 pro με διπλή leica θα είσαι αρχηγός. Eshop στα 250 περίπου.

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το ξαναέλυσα και το ξανακούμπωσα. Τίποτα. Όταν το βάζω να φορτίσει δείχνει ένα αχνό ψιλοκόκκινο φως. Η μπαταρία πριν κάνω τη δουλειά ήταν φορτισμένη. Είναι σαν να μην κάνει τίποτα το κουμπί που πατάς για να ανοίξει.

Please HELP!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το ξαναέλυσα και το ξανακούμπωσα. Τίποτα. Όταν το βάζω να φορτίσει δείχνει ένα αχνό ψιλοκόκκινο φως. Η μπαταρία πριν κάνω τη δουλειά ήταν φορτισμένη. Είναι σαν να μην κάνει τίποτα το κουμπί που πατάς για να ανοίξει.

Please HELP!

 

Άστο αρκετές ώρες και δες αν ζεσταίνεται φορτιστής και κινητό..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Μετα απο 1,5 χρονο που εχω το κινητο παρατηρησα σημερα οτι δεν φορτιζει και παραμενει στο 1% οση ωρα το εχω στη φορτιση. Εχει τυχει σε κανεναν αλλο αυτο? Τα φωτα σας λιγο σας παρακαλω.

Blue Mi Note 3

Letv Le1 X 600

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Μετα απο 1,5 χρονο που εχω το κινητο παρατηρησα σημερα οτι δεν φορτιζει και παραμενει στο 1% οση ωρα το εχω στη φορτιση. Εχει τυχει σε κανεναν αλλο αυτο? Τα φωτα σας λιγο σας παρακαλω.

 

Δοκίμασες άλλο καλώδιο/φορτιστή?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω να ειναι το καλωδιο. Παρατηρησα οτι εκει που εχει μπαταρια ξαφνικα μεσα σε 15 λεπτα πεφτει στο 1% και οταν το βαζω παλι για φορτισμα δεν κανει τπτ

Blue Mi Note 3

Letv Le1 X 600

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω ότι ήμουν πολύ απότόμος στο προηγούμενο σχόλιο μου, λοιπόν θέλω να μου πείτε ποια rom αξίζει. Δηλαδή του Ιταλού, dilinx, ποια έκδοση; κατάλαβα ότι η 026 ακόμα έχει πολλά θέματα άρα λογικά πάω για την 023 απλά ποιανού;

Το τηλέφωνο δεν το έχω πια. Το έδωσα πριν 10 μέρες.

Πριν το δώσω του πέρασα την 23s V3 του kraktun http://www.androidiani.com/forum/modding-letv-one-x600/534882-rom-x600-6-0-1-modded-eui-kraktun.html .

Τη θεωρώ καλύτερη επιλογή από την 26s, τουλάχιστον όσο είχα το τηλέφωνο. Καλύτερη διάρκεια μπαταρίας και έχει και αρκετά ελληνικά.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Kαλημερα και καλη εβδομαδα!

 

Ειχα για καποιες βδομαδες την 26ς την οποια ειχα περασει με dirty flash. Μου εβγαζε ομως οτι δεν μπορει να κανει update google services με αποτελεσμα να μην μπορω να χρησιμοποιησω χαρτες κλπ.

Αποφασισα χθες, τελικα, να την φλασαρω κανονικα αλλα απο βιασυνη εκανα wipe και το system. Μου εβγαζε ομως παλι το ιδιο μηνυμα.

Αποφασισα να κανω dirty flash την 23ς του kraktun, παλι τα ιδια και δεν λειτουργει ουτε η καμερα ενω την φλασαρα και αυτη & δεν ερχονται ουτε ειδοποιησεις.

Εχω απογοητευτει σε σημειο να θελω να παρω αλλο κινητο. :confused:

 

Καμια ιδεα?

 

*(Oλα ξεκινησαν επειδη για καποιο λογο δεν ειχα wi-fi στο κινητο μου στο σπιτι ενω στους υπολογιστες ειχα κανονικα. Εσβησα και αναψα το ρουτερ και εξαφανιστηκε το ιντερνετ και απο τους υπολογιστες. Εκανα και reset αλλα τιποτα. Δεν το βλεπουν το δικτυο ουτε οι υπολογιστες ουτε το κινητο.)

Edited by ZAMPON7
Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα και καλη εβδομαδα!

 

Ειχα για καποιες βδομαδες την 26ς την οποια ειχα περασει με dirty flash. Μου εβγαζε ομως οτι δεν μπορει να κανει update google services με αποτελεσμα να μην μπορω να χρησιμοποιησω χαρτες κλπ.

Αποφασισα χθες, τελικα, να την φλασαρω κανονικα αλλα απο βιασυνη εκανα wipe και το system. Μου εβγαζε ομως παλι το ιδιο μηνυμα.

Αποφασισα να κανω dirty flash την 23ς του kraktun, παλι τα ιδια και δεν λειτουργει ουτε η καμερα ενω την φλασαρα και αυτη & δεν ερχονται ουτε ειδοποιησεις.

Εχω απογοητευτει σε σημειο να θελω να παρω αλλο κινητο. :confused:

 

Καμια ιδεα?

 

*(Oλα ξεκινησαν επειδη για καποιο λογο δεν ειχα wi-fi στο κινητο μου στο σπιτι ενω στους υπολογιστες ειχα κανονικα. Εσβησα και αναψα το ρουτερ και εξαφανιστηκε το ιντερνετ και απο τους υπολογιστες. Εκανα και reset αλλα τιποτα. Δεν το βλεπουν το δικτυο ουτε οι υπολογιστες ουτε το κινητο.)

 

Η 26s έχει θέματα με GAPPS κλπ.. Βάλε με φουλ Wipe εκτός Internal την 23s που λέει στο παραπάνω ποστ. Όσον αφορά τα wifi κάνε κανένα reset στο router ή δοκίμασε και κανένα άλλο αν έχεις.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Εκανα clean wipe το απογευμα και λειτουργει κανονικα το GPS κλπ. Νομιζα ότι η 26ς εχει τετοια μονο αν κανεις dirty flash.Τεσπα.

 

Οσον αφορα το ιντερνετ, από τη στιγμη που πατησα reset στο ρουτερ αλλαξε το pass παλι. Τωρα εχουν ολες οι συσκευες του σπιτιου ιντερνετ (και το κινητο μου) εκτος από το desktop μου. Το πισι εχει αρκετη αποσταση από το ρουτερ και του εχω βαλει έναν ανταπτορα γιατι το 20μετρο καλωδιο που τα ενωνε το εφαγε 2 φορες ο σκυλος οποτε τα παρατησα.

 

Το παραδοξο είναι ότι ο ανταπτορας αναγνωριζει ΟΛΑ τα δικτυα εντος εμβελειας εκτος από το ρουτερ του σπιτιου μου. Θα πηγαινα να τον αλλαξω αυριο αλλα δεν νομιζω πως αυτό είναι το προβλημα. Εκανα και 2 φορες επαναφορα συστηματος σε παλαιοτερες ημερομηνιες αλλα δεν.

 

Σορρυ για το offtopic!

Edited by ZAMPON7
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Tην εφαρμογη της γκουγκλ που βελτιωνει την καμερα δεν μπορουμε να την παρουμε εμεις, ε?

 

to δικο μου εχει γκουκλ ,μου το βαλε το μαγαζι που το πηρα ,ποια ειναι η εφαρμογη που βελτιωνει καμερα ?

Link to comment
Share on other sites

Διαβαζω για port της google camera(HDR+)

 

https://www.androidpit.com/how-to-sideload-google-camera-with-hdr-plus

Edited by CrisBal
Link to comment
Share on other sites

Διαβαζω για port της google camera(HDR+)]

 

Καλησπέρα. Ναι σωστά διαβάζεις αλλά προς το παρόν διαθέσιμη μόνο για Nougat 7.1.2.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Τα φωτα σας παιδια. Συνδεω το κινητο με το pc αλλα δεν το βλεπει. Ουτε το κινητο μου δειχνει στην οθονη οτι συνδεθηκε με usb. Το δοκιμασα σε win7 και win10. εχει συμβει σε καποιον αλλο? Τι πρεπει να κανω? Θελω να κανω update την ROM.:cry::cry::cry:

Blue Mi Note 3

Letv Le1 X 600

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Τα φωτα σας παιδια. Συνδεω το κινητο με το pc αλλα δεν το βλεπει. Ουτε το κινητο μου δειχνει στην οθονη οτι συνδεθηκε με usb. Το δοκιμασα σε win7 και win10. εχει συμβει σε καποιον αλλο? Τι πρεπει να κανω? Θελω να κανω update την ROM.:cry::cry::cry:

Πήγαινε: Ρυθμίσεις/ Σχετικα με το τηλέφωνο κ πάτα 7 φορές στον : Αριθμό Έκδοσης.

Ετσι θα ενεργοποιηθεί ένα νέο μενού : Επιλογες για προγραμματιστές.

Θα μπεις σε αυτό κ θα ενεργοποιήσεις : Εντοπισμός Σφαλμάτων USB. Είναι στις πρωτες επιλογές που θα δεις.

Σύνδεσε ξανα το τηλέφωνο κ λογικά θα είσαι εντάξει.

Sharing is caring/Spread the knowledge
Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε: Ρυθμίσεις/ Σχετικα με το τηλέφωνο κ πάτα 7 φορές στον : Αριθμό Έκδοσης.

Ετσι θα ενεργοποιηθεί ένα νέο μενού : Επιλογες για προγραμματιστές.

Θα μπεις σε αυτό κ θα ενεργοποιήσεις : Εντοπισμός Σφαλμάτων USB. Είναι στις πρωτες επιλογές που θα δεις.

Σύνδεσε ξανα το τηλέφωνο κ λογικά θα είσαι εντάξει.

 

 

Ηδη ειμαι προγραμματιστης μου βγαζει. Το ειχα κανει παλιοτερα αυτο.

Blue Mi Note 3

Letv Le1 X 600

Link to comment
Share on other sites

Ηδη ειμαι προγραμματιστης μου βγαζει. Το ειχα κανει παλιοτερα αυτο.

Αν όταν το συνδέεις το τηλέφωνο φορτιζει,επελεξε μεσα απο το μενου του προγραμματιστή αντί για φόρτιση την επιλογη MTP,η οποία είναι για μεταφορά αρχείων. Θα στο βγάζει κ στην πάνω μπάρα σαν ειδοποίηση μόλις το συνδέεις οπότε κ από εκεί μπορείς να το κάνεις.

Sharing is caring/Spread the knowledge
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς το κινητό παρέδωσε πνεύμα μετά απο 2 χρονια περίπου. Χτύπησε πλακέτα και δεν φορτίζει. Κρίμα γιατί το κινητό είναι σαν καινούργιο χωρίς γρατζουνιές και πεσίματα. Βγαίνουμε ξανά για αναζήτηση νέου, προτάσεις; Edited by komp7

Blue Mi Note 3

Letv Le1 X 600

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως το κινητο παρεδωσε πνευμα μετα απο 2 χρονια περιπου. Χτυπησε πλακετα και δεν φορτιζει. Κριμα γιατι το κινητο ειναι σαν καινουργιο χωρις γρατζουνιες και πεσιματα. Βγαινουμε ξανα για αναζητησει νεου, προτασεις;

 

Χτυπάς κατευθείαν le pro 3 elite που βγαινει 150€ με το κουπόνι 9BGESLP32 και με Priority Direct Mail. https://www.banggood.com/LeTV-Leeco-Le-Pro3-Elite-5_5-inch-4GB-RAM-32GB-ROM-Snapdragon-820-Quad-core-4G-Smartphone-p-1162406.html

To μόνο αρνητικό είναι οτι δεν υπάρχουν custom roms αλλα και του μαγαζιού είναι comple.

 

Οταν λες "χτυπησε πλακετα" εννοείς ότι σου έπεσε?

Edited by kostas123pao
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και το Xiaomi Redmi Note 4 Global Edition ειναι πολυ τιμιο για τα λεφτα του. Και παιρνει ενημερωσεις κανονικα.

Απο καμερες δεν ξερω πως τα παει το le pro 3 elite, το xiaomi δεν εχει καμια σπουδαια παντως. Ειδικα βραδυ κ στα βιντεο εχει θεματα.

Του βαζεις ομως την εφαρμογη της google hdr+ και βελτιωνεται αισθητα.

Καλυτερα ομως να γραψεις στο ειδικο τοπικ για επιλογη συσκευης, να συμπληρωσεις την καρτελα και να σε βοηθησουν τα παιδια που ξερουν.

http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=145

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς το κινητό παρέδωσε πνεύμα μετά απο 2 χρονια περίπου. Χτύπησε πλακέτα και δεν φορτίζει. Κρίμα γιατί το κινητό είναι σαν καινούργιο χωρίς γρατζουνιές και πεσίματα. Βγαίνουμε ξανά για αναζήτηση νέου, προτάσεις;

 

Πάντως πλακέτα φόρτισης βρίσκεις από το ίντερνετ και δεν είναι ούτε ακριβή αλλά και δεν είναι ιδιαίτερα δύσκολο να την αντικαταστήσεις.

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως αλλαξα καλωδιο και τωρα φορτιζει κανονικα. Πριν αναβε η ενδειξη αλλα δεν εκανε τιποτα ,απεναντιας ξεφορτιζε
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...