Jump to content

LeTV Le One (X600)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά και χρόνια πολλά σε ολους.πριν λίγο παρέλαβα και εγώ το κινητό και αρχισε το σκάλισμα.

Ήρθε με κινεζικό twrp και ακολουθώντας τις οδηγίες φίλου απο εδώ αλλαξα το θέμα σε αγγλικά.

Η Ρομ είναι η 7s με κερνελ 3.10.61+

Υπάρχει κάποια καλύτερη που θα μπορουσα να φλασαρω;

Επίσης στο φλασαρισμα επειδή είμαι συνηθισμένος απ το coolpad που είχα και εκεί εκανα όλα τα wipes πριν φλασαρω μια καινούργια Ρομ εκτός της εξωτερικής κάρτας,σε αυτό το τηλέφωνο που δεν έχει εξωτερική μνήμη,ποια wipes ΔΕΝ πρέπει να κάνουμε πριν το φλασαρισμα έτσι ώστε να μην χαθεί κάτι χρησιμο στο φλασαρισμα και γενικότερα στη λειτουργία του τηλεφώνου;

 

ΔEN κανεις WIPE internal memory

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Λοιπον θα με τρελανει το κινητο αυτο...

Προσπαθω να το κανω root και να περασω Twrp , εχω κινεζικο ΕUI recovery και EUI 5.0.004S

Δοκιμασα με τις οδηγιες του needrom να βαλω την 2.8.7.0 --> τζιφος (δεν εβγαλε ποτε τα OKAY στο fastboot)

Καπου εδω μεσα δινει ο pik νομιζω ενα link για την 2.8.6.0 -->τζιφος(για να να ειμαι ακριβης okay εβγαλε τα OKAY αλλα δεν περαστηκε ποτε twrp)

Μετα δοκιμασα την 2.8.7.1 που εχει αναφερθει οτι δουλευει . Λοιπον με την πρωτη εβγαλε τα OKAY , εκανε ρεβοοτ , βγηκε στην twrp (μωβ κινεζικα) .

Λεω ΟΚ περαστηκε .

Πηγα να κανω reboot to system απο το κινεζικο μενου καθως λογω εμπειριας απο αλλο κινητο ξερω τι κανει καθε κουμπι στο Twrp και φανηκε να κολλαει οποτε κλεινω το τηλεφωνο με το power button και αφου το ανοιγω και παω στο file explorer να δω αν εχει τον φακελο της twrp .

Τον εχει και πεταω μεσα το ζιπακι για να την αλλαξω απο κινεζικη σε αγγλικη. Εν τω μεταξυ το root checker εβγαζε οτι δεν ειμαι root . Λεω κατσε να περασω το αγγλικο ζιπ και το βλεπω μηπως φταιει αυτο. Κανω λοιπον power off και power+vol up και με βγαζει στο ΚΙΝΕΖΙΚΟ EUI recovery !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Επισης οτι SU και αν κατεβασω μου λεει οτι δεν ειναι συμβατο επειδη εχει lollipop και το root checker βγαζει και παλι οτι δεν ειμαι root !!!!!!!!!!!!!!!!

Τι κανω λαθος ρε παιδια ???Μηπως φταιει η εκδοση της ΕUI που εχω ??????????

Εχω εγκαταστησειμενο οτι ABD driver βρηκα και φυσικα USB debgging ενεργοποιημενο

Εμπειρια με ΜΤΚ εχω αρκετη (4ο κινητο ειναι) , οποτε πραγματικα δεν μπορω να βρω το λαθος μου

 

Τελικά τα καταφερες? Και πως?

Link to comment
Share on other sites

Tελικα το εκανα (μου το εκανε φιλος) με flashtools σε 1 sec

Βεβαια δεν χρειαζοταν αφου η twrp 2.8.7.1 εκανε install κανονικα και με εβγαζε στο recovery , απλα στο τελικο σταδιο της εγκαταστασης μεσα στο recovery εβγαζε να κανω ενα swipe , το οποιο επειδη ηταν στα κινεζικα δεν το εκανα και ετσι δεν εκανε εγκατασταση το twrp οποτε οταν εκανα Reboot και προσπαθουσα να μπω ξανα με εβγαζε στο κινεζικο

Alcatel OT Easy ,Siemens S25 ,Nokia 8210 ,Ericsson T39 ,Nokia 5210 ,Motorola RAZR V3 ,Motorola KRZR K1 ,Samsung U700 ,LG GC900 Viewty Smart ,LG KF750 ,LG Optimus GT540 ,LG Optimus True HD LTE P936 ,Inew V3 ,Xiaomi Hongmi ,Doogee DG350 ,Coolpad F1 ,ZTE V5 Red Bull ,Cubot X9 ,Xiaomi Redmi Note 2 ,Xiaomi Redmi Note 3 ,LeTV Le 1 (X600) ,Xiaomi Redmi Note 3 Global ,Xiaomi Redmi Note 4 Global ,LeEco LeMax 2 6/64, Xiaomi Pocofone F1 6/64
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βόηθεια!

Παρέλαβα σήμερα το τηλέφωνο , ακολούθησα τις οδηγίες για να περάσω recovery και δεν έκανε ποτέ fastboot.

Δοκίμασα με SP flashtools μετά από πολύ κόπο το έκανα flash με τα αρχεία που βρήκα εδώ."LeTV x600 Unbrick Rom Scatter File SP Flash Tool MTK Drivers" http://www.androidbrick.com/download/letv-x600-unbrick-rom-scatter-file-sp-flash-tool-mtk-drivers/

 

και πλέον το τηλέφωνο δεν ανοίγει.. εμφανίζει μόνο αυτή την εικόνα στα Κινεζικα όταν πατάω το power button και το κουμπί της έντασης..

[ATTACH]64623[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ειναι το κινεζικο recovery που σου ελεγα

Ειτε πατα στην πανω πανω επιλογη ειτε κρατα το power button για καμμια 30 sec και αφου κλεισει ανοιξε το κανονικα χωρις το volume

Επισης κατι αλλο παραξενο σε εμενα ειναι οτι οταν ετρεχα το recovery as admin πολλες φορες δεν εμπαινε σε fastboot αλλα αν το εκανα με διπλο κλικ εμπαινε κανονικα

Δοκιμασε αυτο

http://www.needrom.com/download/letv-x600-twrpadb-driver-easy-way/

Και ψαξε στο google για αλλη εκδοση recovery Πχ 2.8.7.0 η 2.8.7.1 που να κανει για το letv

Οταν τελειωσει με την εγκατασταση και σου ζητησει να κανεις ενα swipe κανε το διαφορετικα δε θα εγκατασταθει και θα σου ξαναβγαλει το κινεζικο recovery πταν πας να μπεις

Edited by kritikos4
Alcatel OT Easy ,Siemens S25 ,Nokia 8210 ,Ericsson T39 ,Nokia 5210 ,Motorola RAZR V3 ,Motorola KRZR K1 ,Samsung U700 ,LG GC900 Viewty Smart ,LG KF750 ,LG Optimus GT540 ,LG Optimus True HD LTE P936 ,Inew V3 ,Xiaomi Hongmi ,Doogee DG350 ,Coolpad F1 ,ZTE V5 Red Bull ,Cubot X9 ,Xiaomi Redmi Note 2 ,Xiaomi Redmi Note 3 ,LeTV Le 1 (X600) ,Xiaomi Redmi Note 3 Global ,Xiaomi Redmi Note 4 Global ,LeEco LeMax 2 6/64, Xiaomi Pocofone F1 6/64
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βόηθεια!

Παρέλαβα σήμερα το τηλέφωνο , ακολούθησα τις οδηγίες για να περάσω recovery και δεν έκανε ποτέ fastboot.

Δοκίμασα με SP flashtools μετά από πολύ κόπο το έκανα flash με τα αρχεία που βρήκα εδώ."LeTV x600 Unbrick Rom Scatter File SP Flash Tool MTK Drivers" http://www.androidbrick.com/download/letv-x600-unbrick-rom-scatter-file-sp-flash-tool-mtk-drivers/

 

και πλέον το τηλέφωνο δεν ανοίγει.. εμφανίζει μόνο αυτή την εικόνα στα Κινεζικα όταν πατάω το power button και το κουμπί της έντασης..

[ATTACH]64623[/ATTACH]

 

Πέρασε αυτην την ρομ

https://mega.nz/#!4wknGQKJ!xWZB17_d20X7paNb5VBP7nOp1ODQxpbWE-vQBc2RPLI

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και το δικό μου σε μόλις 15 μέρες από το geekbuying, το μαύρο -γκρι με 178 δολάρια ... έχει (ως συνήθως , όπως έχω δει από άλλα παιδιά ) την 5.0.002s (stable) με ελληνικά, κλπ. .... αυτή είναι η 7s του Ιταλού ή κάποια πολύ παλαιότερη ?

 

Επίσης, αντιμετωπίζω και ένα θέμα που έχω ξαναδεί να γράφεται εδώ μέσα, ήτοι κατά την κλήση, ή ένταση του ήχου όπου ακούς τον συνομιλητή είναι πολύ χαμηλή, παρότι η σχετική ρύθμιση είναι στο 100% ... δεν θυμάμαι όμως να διάβασα ποια είναι η συνιστώμενη λύση ... βοήθεια κανείς ;

Sammy S9+
Link to comment
Share on other sites

Έχεις την 2s, η οποία είναι αρχαία. Εγώ θα σου συνιστούσα να περάσεις την 7 RL προς το παρών να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο, ή την AOSP.
Link to comment
Share on other sites

Το πηρα μεταχειρισμένο και εχει την 7s με kernel 3.10.61+. Ειναι ενταξει ή υπαρχει καλυτερη; Μου κολαενε οι εφαρμογες phone και contacts οταν παω να παρω τηλεφωνο παραμενει παγωμενη η εικονα για λιγα δευτερολεπτα.
smartphone madness:)
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε όλους!

 

Μόλις πέρασα και εγώ την 7S RL (από κινέζα unrooted 002s stable,kernel 3.10.61+)

 

Και εμένα δεν έβγαινε ποτέ από fastboot, επειδή όμως τρέχω Windows 8 σε Mac με VMWare (και υπέθεσα πως έφταιγε το VM με τους drivers) πήγα κατευθείαν στην εγκατάσταση TWRP με SP Flash Tools και έγινε απροβλημάτιστα :cool:

 

Ακολούθησα τις οδηγίες εδώ (και τα links που δίνει - πολύ προσεκτικά)

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=63701041&postcount=764

 

Επίσης πέρασα τα Add-ons του Ιταλού με αντιγραφή στο κινητό τα zip -> boot σε Recovery -> Install τα zip -> wipe caches + reboot (όπως προτείνει) και έχω πλέον με διπλό tap στο home να ανοίγει το multitasking (εφαρμογές και quicksettings) και με πάτημα στην πάνω δεξιά γωνία κλείδωμα οθόνης (το 3ο add-on δεν το ήθελα - αντικαθιστά τις σημειώσεις στα quicksettings με Google Keep και την αριθμομηχανή)

 

Πολύ πρόχειρα από ότι είδα βρήκα μικρό bug ότι δεν δουλεύει το smart wake (ξεκλείδωμα) με Xiaomi Mi Band, η διαχείριση της μνήμης πολύ καλύτερη (ελεύθερη μέσο όρο 1.6-1.7GB έναντι 1.4GB με την κινέζα 002s) και τέλος το lockscreen wallpaper τα σπάει σε εμφάνιση!!!

 

Τέλος για τον φίλο που ρώτησε, πολύ ικανοποιημένος από την θήκη εδώ (σε μαύρο) http://www.vickmall.com/moskii-colorful-hard-case-for-letv-one-le-1-x600.html και από το Nillkin tempered glass που εφαρμόζει ακριβώς και έχει και πολύ καλό κοντράστ http://www.banggood.com/Nillkin-9H-Anti-Explosion-Glass-Screen-Protector-Film-For-Letv-One-Le-1-X600-p-985924.html

Edited by adenadoume
ZUK Z2 - (πρώην) LeTv Χ800 - (πρώην) LeTv X600 - - και ότι βγάζει η Xiaomi γενικώς..
Link to comment
Share on other sites

χρισιμοποιει καποιος εκτος απο την μαμα εφαρμογη των μυνηματων και καποια αλλη και ποια?

 

Εγώ την go sms.επίσης να πω επειδή το είχα διαβάσει σε κάποια ποστ,ο nova δουλεύει κανονικά χωρίς να κρασαρει όταν μπαινεις στίς ρυθμίσεις

Το χασαμε το κορμι πατριωτη!!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

 

Ακολούθησα τις οδηγίες εδώ (και τα links που δίνει - πολύ προσεκτικά)

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=63701041&postcount=764

 

 

Χρόνια Πολλά !

 

Θέλω και γω να ακολουθήσω τις συγκεκριμένες οδηγίες προσεκτικά, αλλά έχουν πολλά κενά, τουλάχιστον για κάποιον που δεν ασχολείται με το άθλημα ... πχ. στο βήμα 2f γράφει : 2f. Now Turn Off you phone and connect it to PC. ...

Μα το λογικό είναι, ότι σε όλα τα προηγούμενα βήματα το τηλέφωνο να ήταν ήδη συνδεδεμένο στον υπολογιστή ... κλπ. κλπ.

 

ή εδώ:

1. Install MTK preloader drivers (Given below. see attachment)

(To check if you installed drivers correctly Turn off phone, and go to device manager, connect device and it should show up as "MTK Preloader VCOM port "port_number")

 

Αν το τηλέφωνο είναι οφφ, τότε και που το συνδέω δεν δείχνει τίποτε ... θα πρέπει να το ανοίξεις, κλπ...

 

όλα αυτά με κάνουν να είμαι διστακτικός μην τελικά κάνω καμμιά πατάτα ... άσε που δεν καταλαβαίνω γιατί χρειάζεται να φορτώσει κανείς το : 2a.. Download LeTv x600 5.0.0.2s SP Flash Tool ROM from here http://www.androidbrick.com/download...l-mtk-drivers/, που είναι ένα τεράστιο αρχείο 709 ΜΒ ... ποιος είναι ο ρόλος του, απλά να αλλάξεις firmware ; κανονικά και χωρίς αυτό δεν θα έπρεπε με τα flash tools να περνάς μια χαρά την TWRP ;

Sammy S9+
Link to comment
Share on other sites

επειδή κι εγώ περιμένω το τηλέφωνο να έρθει εάν δεν το πειράξω καθόλου (αλλαγή rom κτλ) δεν είναι λειτουργικό;;;

Ρωτάω γιατί προορίζεται για άλλον που δεν έχει ιδέα από custom roms και θα το ήθελε να παίζει κανονικά out of the box.

:cool:

I want to be,

what i was,

when i wanted to be,

what i am now!!!

Link to comment
Share on other sites

γιατι εγω εβαλα δυο τρεια προγραμματα για μυνηματα και απο συγκεκριμενουν αριθμους δεν μπορω να δεχθω μυνηματα.εκανες κατι η απλα περασες την εφαρμογη και δουλευει μονη της?δηλαδη παγωσες του κινητου την εφαρμογη?
Link to comment
Share on other sites

Στην ultimate aosp το go SMS pro 6.36 δουλεύει κανονικά με 160 χαρακτήρες και υποστήριξη dual sim. Επίσης ο Nova δουλεύει χωρίς πρόβλημα, δεν κρασάρει και δουλεύουν όλες οι ρυθμίσεις.
Alcatel OT Easy ,Siemens S25 ,Nokia 8210 ,Ericsson T39 ,Nokia 5210 ,Motorola RAZR V3 ,Motorola KRZR K1 ,Samsung U700 ,LG GC900 Viewty Smart ,LG KF750 ,LG Optimus GT540 ,LG Optimus True HD LTE P936 ,Inew V3 ,Xiaomi Hongmi ,Doogee DG350 ,Coolpad F1 ,ZTE V5 Red Bull ,Cubot X9 ,Xiaomi Redmi Note 2 ,Xiaomi Redmi Note 3 ,LeTV Le 1 (X600) ,Xiaomi Redmi Note 3 Global ,Xiaomi Redmi Note 4 Global ,LeEco LeMax 2 6/64, Xiaomi Pocofone F1 6/64
Link to comment
Share on other sites

επειδή κι εγώ περιμένω το τηλέφωνο να έρθει εάν δεν το πειράξω καθόλου (αλλαγή rom κτλ) δεν είναι λειτουργικό;;;

Ρωτάω γιατί προορίζεται για άλλον που δεν έχει ιδέα από custom roms και θα το ήθελε να παίζει κανονικά out of the box.

 

κανονικά, σου έρχεται με International firm (τουλάχιστον έτσι ήρθε σε μένα) με την 5.0.00.2s και δουλεύει κανονικότατα και με ελληνικά ... απλά, με όλες αυτές τις γνώσεις που μπορείς να αποκτήσεις, τόσο εδώ, όσο και στο διαδίκτυο, θέλεις να εκμεταλλευθείς στο έπακρο τις δυνατότητες και την ταχύτητα του τηλεφώνου ..

Sammy S9+
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια Πολλά !

 

Θέλω και γω να ακολουθήσω τις συγκεκριμένες οδηγίες προσεκτικά, αλλά έχουν πολλά κενά, τουλάχιστον για κάποιον που δεν ασχολείται με το άθλημα ... πχ. στο βήμα 2f γράφει : 2f. Now Turn Off you phone and connect it to PC. ...

Μα το λογικό είναι, ότι σε όλα τα προηγούμενα βήματα το τηλέφωνο να ήταν ήδη συνδεδεμένο στον υπολογιστή ... κλπ. κλπ.

 

ή εδώ:

1. Install MTK preloader drivers (Given below. see attachment)

(To check if you installed drivers correctly Turn off phone, and go to device manager, connect device and it should show up as "MTK Preloader VCOM port "port_number")

 

Αν το τηλέφωνο είναι οφφ, τότε και που το συνδέω δεν δείχνει τίποτε ... θα πρέπει να το ανοίξεις, κλπ...

 

Έχεις ένα δίκιο... εμένα είναι πάντως το δεύτερο κινητό που φλασάρω ROM - το πρώτο που φλασάρω TWRP :cool:

 

Στο βήμα 2 αποσυνδέεις πρώτα το κινητό (τα SP Flash tools τα ξεκινάς πάντα με αποσυνδεδεμένο κινητό) - στο βήμα 1 είσαι συνδεδεμένος σαφώς

 

όλα αυτά με κάνουν να είμαι διστακτικός μην τελικά κάνω καμμιά πατάτα ... άσε που δεν καταλαβαίνω γιατί χρειάζεται να φορτώσει κανείς το : 2a.. Download LeTv x600 5.0.0.2s SP Flash Tool ROM from here http://www.androidbrick.com/download...l-mtk-drivers/, που είναι ένα τεράστιο αρχείο 709 ΜΒ ... ποιος είναι ο ρόλος του, απλά να αλλάξεις firmware ; κανονικά και χωρίς αυτό δεν θα έπρεπε με τα flash tools να περνάς μια χαρά την TWRP ;

 

Όντως επειδή είσαι στην 002s δεν χρειάζεσαι το Firmware - μόνο τo MT6795_Android_scatter.txt θα χρησιμοποιήσεις (πέτα τα υπόλοιπα μετά)

Στα SP FLash Tools θα επιλέξεις DOWNLOAD ONLY (όχι FIRMWARE UPGRADE) - αφού επιλέξεις το MT6795_Android_scatter.txt, μετά πατάς Download και μετά συνδέεις κινητό...

 

Στο βήμα 1 δεν κάνεις τπτ επικίνδυνο drivers περνάς, στο βήμα 2 κάνεις ταυτόχρονα προσευχή και χτυπάς ξύλο σε όλη τη διάρκεια του αλλά και πέντε λεπτά μετά (χαχα)

 

Πιστεύω είναι βασικό να έχεις TWRP άσχετο αν δεν αλλάξεις καν ROM, ή αλλάξεις και ξαναγυρίσεις σε official (λέμε τώρα)... μη ξεχνάμε ότι είναι κινητό που προορίζεται για Κίνα

 

Y.Γ. από διαχείριση μπαταρίας δεν έχω τρελαθεί με την 7S RL - θα συνεχίσω να τεστάρω βέβαια να έχω πιό ολοκληρωμένη εικόνα...

Edited by adenadoume
ZUK Z2 - (πρώην) LeTv Χ800 - (πρώην) LeTv X600 - - και ότι βγάζει η Xiaomi γενικώς..
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια τι γινεται με την μπαταρια?στις 2 το βραδυ που επεσα για υπνο ηταν στο 78% και στις 8 το πρωι που ξυπνησα την βρηκα στο 41%.υπαρχει κατι στο system που ισως καταναλωνει την μπαταρια στο παρασκηνιο να το παγωσουμε?
Το χασαμε το κορμι πατριωτη!!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει κανεις καποιο μαγαζι αθηνα να φερνει το tempered glass της Nikklin ? Το μονο που βρισκω σκρουτζ ειναι 1 που το δινει στα 17 ευρω... :confused::confused:
Link to comment
Share on other sites

1000 ευχαριστώ φίλε !!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 37 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχεις ένα δίκιο... εμένα είναι πάντως το δεύτερο κινητό που φλασάρω ROM - το πρώτο που φλασάρω TWRP :cool:

 

Στο βήμα 2 αποσυνδέεις πρώτα το κινητό (τα SP Flash tools τα ξεκινάς πάντα με αποσυνδεδεμένο κινητό) - στο βήμα 1 είσαι συνδεδεμένος σαφώς

 

 

 

Όντως επειδή είσαι στην 002s δεν χρειάζεσαι το Firmware - μόνο τo MT6795_Android_scatter.txt θα χρησιμοποιήσεις (πέτα τα υπόλοιπα μετά)

Στα SP FLash Tools θα επιλέξεις DOWNLOAD ONLY (όχι FIRMWARE UPGRADE) - αφού επιλέξεις το MT6795_Android_scatter.txt, μετά πατάς Download και μετά συνδέεις κινητό...

 

Στο βήμα 1 δεν κάνεις τπτ επικίνδυνο drivers περνάς, στο βήμα 2 κάνεις ταυτόχρονα προσευχή και χτυπάς ξύλο σε όλη τη διάρκεια του αλλά και πέντε λεπτά μετά (χαχα)

 

Πιστεύω είναι βασικό να έχεις TWRP άσχετο αν δεν αλλάξεις καν ROM, ή αλλάξεις και ξαναγυρίσεις σε official (λέμε τώρα)... μη ξεχνάμε ότι είναι κινητό που προορίζεται για Κίνα

 

Y.Γ. από διαχείριση μπαταρίας δεν έχω τρελαθεί με την 7S RL - θα συνεχίσω να τεστάρω βέβαια να έχω πιό ολοκληρωμένη εικόνα...

 

1000 ευχαριστώ !!!!

Sammy S9+
Link to comment
Share on other sites

ΒΟΗΘΕΙΑ!! Παιδιά καλησπέρα και χρόνια πολλά μόλις το πήρα και εγώ το εργαλείο για τον πατέρα μου αλλά έχω τρελαθεί! Αποφάσισα μιας και ο πατέρας μου δεν το πολυσκαλιζει να μείνω στην official αλλά να το ρουταρω και να πετάξω τις κινεζιες.Μου ρθε με την 5.0.002s και πάτησα να κάνω update στην 5.5.008s αλλά μου έγραφε "update failed reason signature varification failed" κάπως έτσι μετά την κατέβασα από το σαιτ της letv και δοκίμασα να κάνω update μέσω zip από την stock recovery και πάλι τα ίδια, οπότε αποφάσισα να περάσω πρώτα την TWRP και μετά μέσω αυτής να περάσω την stock 008s .Ακολουθησα της οδηγίες του need rom με το fastboot και τα ok και τελικά έχω καταφέρει να μείνω χωρίς καθόλου recovery (πλέον πατάω power button και volume up και απλά δονείται και κάνει restart )και τώρα εδώ και 4-5 μέρες το χω παρατήσει στο συρταρι καινούργιο κινητό και δεν ξέρω τι να κάνω... Βασίζομαι σε εσάς
Link to comment
Share on other sites

ΒΟΗΘΕΙΑ!! Παιδιά καλησπέρα και χρόνια πολλά μόλις το πήρα και εγώ το εργαλείο για τον πατέρα μου αλλά έχω τρελαθεί! Αποφάσισα μιας και ο πατέρας μου δεν το πολυσκαλιζει να μείνω στην official αλλά να το ρουταρω και να πετάξω τις κινεζιες.Μου ρθε με την 5.0.002s και πάτησα να κάνω update στην 5.5.008s αλλά μου έγραφε "update failed reason signature varification failed" κάπως έτσι μετά την κατέβασα από το σαιτ της letv και δοκίμασα να κάνω update μέσω zip από την stock recovery και πάλι τα ίδια, οπότε αποφάσισα να περάσω πρώτα την TWRP και μετά μέσω αυτής να περάσω την stock 008s .Ακολουθησα της οδηγίες του need rom με το fastboot και τα ok και τελικά έχω καταφέρει να μείνω χωρίς καθόλου recovery (πλέον πατάω power button και volume up και απλά δονείται και κάνει restart )και τώρα εδώ και 4-5 μέρες το χω παρατήσει στο συρταρι καινούργιο κινητό και δεν ξέρω τι να κάνω... Βασίζομαι σε εσάς

 

Στην προηγούμενη σελίδα νομίζω κάποιος είχε το ίδιο πρόβλημα με εσένα και πόσταρε την λύση.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...