Jump to content

LeTV Le One (X600)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

με την aosp του Ισπανου κερδιζεις +15% μπαταρια σε σχεση με την ultimate.

και οι δυο εντελως απροβληματιστες.

 

εγω πλεον τις βαρεθηκα γιατι εχω 1 μηνα το κινητο με aosp και δουλευω την 7sRL και ετοιμαζομαι να βαλω αυτην

http://www.letv.re/topic/99-miui-v7-51211-by-vazarg/

θα παρει και update συντομα αυτη η miui.

Τι ενοεις έχεις ένα μήνα το κινητό με aosp και δουλεύεις την 7sRL?

Του Ισπανού είναι cm?

Το χασαμε το κορμι πατριωτη!!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η miui έχει χειρότερη κάμερα και δεν δουλεύουν, το τηλεκοντρόλ και το πλαϊνό κουμπί. Με την μπαταρία δεν έχει κανένα πρόβλημα :) Edited by Zioa
Link to comment
Share on other sites

με την aosp του Ισπανου κερδιζεις +15% μπαταρια σε σχεση με την ultimate.

και οι δυο εντελως απροβληματιστες.

 

εγω πλεον τις βαρεθηκα γιατι εχω 1 μηνα το κινητο με aosp και δουλευω την 7sRL και ετοιμαζομαι να βαλω αυτην

http://www.letv.re/topic/99-miui-v7-51211-by-vazarg/

θα παρει και update συντομα αυτη η miui.

 

Ευχαριστώ πολύ!

 

Και κάτι ακόμη, έχω την 7s RL και έχω παρατηρήσει ότι για τα στατιστικά χρήσης της μπαταρίας χρησιμοποιείς το gsam battery monitor. Το έχω εγκαταστήσει και εγώ αλλά κάτι δεν πάει καλά με τα στατιστικά.. Ενώ του έκανα μια πλήρη φόρτιση νωρίς το πρωί (την πρώτη του) και για κάποιες ώρες έβγαζε σωστά τα στατιστικά.. Πριν λίγο κοιτάω και βλέπω μπαταρία 74% used 18% in 2h 33min.

Τσέκαρα και είδα ότι η μέτρηση είναι επιλεγμένη στο since full charged.

Αυτό που υποψιάζομαι είναι ότι πρέπει η εφαρμογή να μένει κλειδωμένη γιατί αλλιώς δεν τρέχει στο παρασκήνιο..

 

Ενώ σε άλλα τηλέφωνα που είχα, αφού την εκλεινα αυτή συνέχιζε φυσικά να τρέχει στο παρασκήνιο και να καταγράφει τα στατιστικά χρήσης..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα το letv 1 x-600 είναι ότι καλύτερο έχω δει κ Εχω πιάσει. Ποιότητα ταχύτητα και κάμερα. Πριν είχα ένα φοβερό τηλέφωνο το Lenovo vibe x2 αλλά το συγκεκριμένο τα σπάει. Εχει πολυ καλύτερο λογισμικό και στα 240€ είναι εκπληκτικό..
Link to comment
Share on other sites

Εδώ θα βρείτε τις επίσημες ρομ:

OFFICIAL LETV ROMS

 

στον πρώτο φάκελο είναι οι S (σταθερές)

στον 2ο η τελευταία E 037 (24.12.15) (λένε ότι βελτίωσαν την κατανάλωση και την κάμερα)

και χύμα οι υπόλοιπες Ε

Link to comment
Share on other sites

 

όταν πλέον το τηλέφωνο είναι κολλημένο σε μαύρη οθόνη και απλά δονείται κάθε λίγο χωρίς να ανοίγει ή μόνον βγάζει σε αυτή την εικόνα (στα κινέζικα) : http://i.imgur.com/szBKykp.png

 

πως βάζουμε την παραπάνω ρομ ;;;; έχει και αυτή scatter αρχείο και το τρέχουμε στα sp flash tools ;;;;

Sammy S9+
Link to comment
Share on other sites

Τι ενοεις έχεις ένα μήνα το κινητό με aosp και δουλεύεις την 7sRL?

Του Ισπανού είναι cm?

 

ειχα εναν μηνα την aosp και τις τελευταιες ωρες εβαλα την 7sRL μεχρι να γυρισω σπιτι να βαλω την MIUI :lol:

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

ειχα εναν μηνα την aosp και τις τελευταιες ωρες εβαλα την 7sRL μεχρι να γυρισω σπιτι να βαλω την MIUI :lol:

 

Ευχαριστημένος απ την aosp? Τι σε χάλασε και την αλλάζεις;

Το χασαμε το κορμι πατριωτη!!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγινα και εγω κατοχος απο σημερα της συσκευης,εχω να πω οτι ειναι τρομερο κινητο!Εχει την 7s το κινητο και για την ωρα δε θελω να αρχισω τα φλασαρισμτα ακομα δεν το πηρα!

προερχομενος και εγω απο το νημα του coolpad f1 ,βρισκω εδω αρκετους γνωριμους suzukis,mixanikosgr!

τι ροπη προς το letv ειναι αυτη?:lol:

Link to comment
Share on other sites

όταν πλέον το τηλέφωνο είναι κολλημένο σε μαύρη οθόνη και απλά δονείται κάθε λίγο χωρίς να ανοίγει ή μόνον βγάζει σε αυτή την εικόνα (στα κινέζικα) : http://i.imgur.com/szBKykp.png

 

πως βάζουμε την παραπάνω ρομ ;;;; έχει και αυτή scatter αρχείο και το τρέχουμε στα sp flash tools ;;;;

Ναι,έχει κανονικά scatter αρχείο.Είχα ακριβώς το ίδιο πρόβλημα με σένα κ με έσωσε η παραπανω Ρομ.Για revocery περνά την 2.8.7.1 απο baidu κ μετά το ui για να είναι στα αγγλικά το twrp κ θα είσαι μια χαρά.

Sharing is caring/Spread the knowledge
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ βρε φίλε ! Έχω από χθες τις μαύρες μου με αυτό το θέμα, δεν μας έφθαναν τα λοιπά στην ζωή μας, μπλέξαμε και με ρομ ....
Sammy S9+
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ βρε φίλε ! Έχω από χθες τις μαύρες μου με αυτό το θέμα, δεν μας έφθαναν τα λοιπά στην ζωή μας, μπλέξαμε και με ρομ ....

Ολα θα πάνε μια χαρά. Μην στεναχωριεσαι!!!Σε 15 λεπτακια θα είσαι έτοιμος:)

Εγώ στην προσπάθεια μου να περάσω recovery έχασα τα ΙΜΕΙ του τηλ. αλλά με φλασαρισμα της brick ,που έχει δοθεί σε προηγούμενο ποστ ή της εν λόγω ρομ (δεν θυμάμαι γιατί ήταν 3 το πρωί ) επανήλθαν κανονικά τα ΙΜΕΙ.Πλέον έχω περάσει την 07s του Ιταλού κ είναι εντάξει.

Edited by efrai
Sharing is caring/Spread the knowledge
Link to comment
Share on other sites

καλημερα

σ αυτη τη σελιδα http://www.movilesdualsim.com/tema/rom-letv-x600-aosp-massopa-by-maxteam_v1.116768/ που ακριβως ειναι το link για να κατεβει το ζιπ της ρομ?

επισης απο ελλαδα που μπορουμε να βρουμε καλωδιο otg?

Το χασαμε το κορμι πατριωτη!!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να γίνεις μέλος και και να κάνεις like για να σου βγάλει το link

Πάντως και η ultimate του xda που φοράω εδώ και ένα μήνα περίπου εκτός ότι δεν δουλεύει το mute button και οι υπέρυθρες δεν έχει αλλά θέματα

Κάμερα καλή, sot 3.5-4 ώρες, notifications κομπλέ .

Alcatel OT Easy ,Siemens S25 ,Nokia 8210 ,Ericsson T39 ,Nokia 5210 ,Motorola RAZR V3 ,Motorola KRZR K1 ,Samsung U700 ,LG GC900 Viewty Smart ,LG KF750 ,LG Optimus GT540 ,LG Optimus True HD LTE P936 ,Inew V3 ,Xiaomi Hongmi ,Doogee DG350 ,Coolpad F1 ,ZTE V5 Red Bull ,Cubot X9 ,Xiaomi Redmi Note 2 ,Xiaomi Redmi Note 3 ,LeTV Le 1 (X600) ,Xiaomi Redmi Note 3 Global ,Xiaomi Redmi Note 4 Global ,LeEco LeMax 2 6/64, Xiaomi Pocofone F1 6/64
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να γίνεις μέλος και και να κάνεις like για να σου βγάλει το link

Πάντως και η ultimate του xda που φοράω εδώ και ένα μήνα περίπου εκτός ότι δεν δουλεύει το mute button και οι υπέρυθρες δεν έχει αλλά θέματα

Κάμερα καλή, sot 3.5-4 ώρες, notifications κομπλέ .

 

εχω κανει εγγραφη,που πρεπει να πατησω το like δεν εχω βρει.

εχει gapps η τα περναμε εμεις?

Το χασαμε το κορμι πατριωτη!!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστημένος απ την aosp? Τι σε χάλασε και την αλλάζεις;

 

απολυτα ευχαριστημενος απλα την βαρεθηκα.

Ομως ειναι η καλυτερη rom για το κινητο μας με διαφορα!

 

μιλαω για την aosp του Massopa.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

απολυτα ευχαριστημενος απλα την βαρεθηκα.

Ομως ειναι η καλυτερη rom για το κινητο μας με διαφορα!

 

μιλαω για την aosp του Massopa.

Για αυτη λεω και εγω.

εχει τα gapps η τα περναμε εμεις?μπηκα στην σελιδα εκανα εγγραφη αλλα δεν μπορω να βρω το λινκ για να την κατεβασω.λεει οτι πρεπει να πατησω like αλλα που?ουτε αυτο το βρισκω

Το χασαμε το κορμι πατριωτη!!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ!

 

Και κάτι ακόμη, έχω την 7s RL και έχω παρατηρήσει ότι για τα στατιστικά χρήσης της μπαταρίας χρησιμοποιείς το gsam battery monitor. Το έχω εγκαταστήσει και εγώ αλλά κάτι δεν πάει καλά με τα στατιστικά.. Ενώ του έκανα μια πλήρη φόρτιση νωρίς το πρωί (την πρώτη του) και για κάποιες ώρες έβγαζε σωστά τα στατιστικά.. Πριν λίγο κοιτάω και βλέπω μπαταρία 74% used 18% in 2h 33min.

Τσέκαρα και είδα ότι η μέτρηση είναι επιλεγμένη στο since full charged.

Αυτό που υποψιάζομαι είναι ότι πρέπει η εφαρμογή να μένει κλειδωμένη γιατί αλλιώς δεν τρέχει στο παρασκήνιο..

 

Ενώ σε άλλα τηλέφωνα που είχα, αφού την εκλεινα αυτή συνέχιζε φυσικά να τρέχει στο παρασκήνιο και να καταγράφει τα στατιστικά χρήσης..

Αν μπορεί να μου απαντήσει κάποιος για το gsam battery monitor.

 

Και κάτι ακόμη, όταν συνδέω το τηλ μεσω usb στην τηλεόραση (LG smart tv) δεν το βλεπει σαν φλασακι (βγαζει μηνυμα σφαλματος η TV), ενω σε αλλα τηλεφωνα που δοκιμασα χθες δουλευουν κανονικα και μπορω να δω ενα βιντεο απο το κινητο.

Link to comment
Share on other sites

Στις 5 Ιανουαρίου η Letv ξεκινάει πωλήσεις επίσημα στην Ινδία http://www.gizmochina.com/2015/12/28/le-max-4gb-ram-large-6-inch-display-coming-india-next-month/ . Λέτε να πλησιάζει η ώρα για international rom ;
Link to comment
Share on other sites

εχω κανει εγγραφη,που πρεπει να πατησω το like δεν εχω βρει.

εχει gapps η τα περναμε εμεις?

Κάτω από το πλαίσιο που λέει occulta έχει ένα χεράκι που γράφει δίπλα me Gusta

Εκεί πατάς και βγάζει το link στο πλαίσιο αυτό

 

----- προσθήκη μηνύματος 101 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

απολυτα ευχαριστημενος απλα την βαρεθηκα.

Ομως ειναι η καλυτερη rom για το κινητο μας με διαφορα!

 

μιλαω για την aosp του Massopa.

Έχεις δοκιμάσει και την ultimate από xda ???

Τι διαφορετικό/καλύτερο έχει η massopa ???

Alcatel OT Easy ,Siemens S25 ,Nokia 8210 ,Ericsson T39 ,Nokia 5210 ,Motorola RAZR V3 ,Motorola KRZR K1 ,Samsung U700 ,LG GC900 Viewty Smart ,LG KF750 ,LG Optimus GT540 ,LG Optimus True HD LTE P936 ,Inew V3 ,Xiaomi Hongmi ,Doogee DG350 ,Coolpad F1 ,ZTE V5 Red Bull ,Cubot X9 ,Xiaomi Redmi Note 2 ,Xiaomi Redmi Note 3 ,LeTV Le 1 (X600) ,Xiaomi Redmi Note 3 Global ,Xiaomi Redmi Note 4 Global ,LeEco LeMax 2 6/64, Xiaomi Pocofone F1 6/64
Link to comment
Share on other sites

Κάτω από το πλαίσιο που λέει occulta έχει ένα χεράκι που γράφει δίπλα me Gusta

Εκεί πατάς και βγάζει το link στο πλαίσιο αυτό

 

----- προσθήκη μηνύματος 101 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχεις δοκιμάσει και την ultimate από xda ???

Τι διαφορετικό/καλύτερο έχει η massopa ???

 

ολες τις εχω δοκιμασει.

Η Massopa εχει ανωτερο ηχο με το Dolby και ανωτερη μπαταρια ενω δεν χρειαζεται να βαλεις gapps η su.

Tα εχει μεσα .

 

https://mega.nz/#!khVwALLI!BhKp2rEPUVEyNBWihLC5QQxuR_Um-JySPWUzP0Bxj5s

αυτο ειναι το λινκ της.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Την έχω την massopa απλά όταν έβαλα το twrp ήμουν ανάμεσα στην ultimate και σε αυτήν. Για κάποιο λόγο είχα προτιμήσει την ultimate. Έχει 4g και στις 2 κάρτες??? Από Wi-Fi πως τα πάει??? Ένα πράγμα που με χαλάει στην ultimate (δε ξέρω αν μπορείς να το πεις και bug) είναι ότι για να εντοπίσει την τοποθεσία σου θέλει οπωσδήποτε το GPS ανοικτό ενώ σε άλλες rom την έβρισκε από τα δεδομένα . Έτσι πχ ένα widget που έχω για τον καιρό δεν εντοπίζει την τοποθεσία μου αυτόματα μέσω του ίντερνετ
Alcatel OT Easy ,Siemens S25 ,Nokia 8210 ,Ericsson T39 ,Nokia 5210 ,Motorola RAZR V3 ,Motorola KRZR K1 ,Samsung U700 ,LG GC900 Viewty Smart ,LG KF750 ,LG Optimus GT540 ,LG Optimus True HD LTE P936 ,Inew V3 ,Xiaomi Hongmi ,Doogee DG350 ,Coolpad F1 ,ZTE V5 Red Bull ,Cubot X9 ,Xiaomi Redmi Note 2 ,Xiaomi Redmi Note 3 ,LeTV Le 1 (X600) ,Xiaomi Redmi Note 3 Global ,Xiaomi Redmi Note 4 Global ,LeEco LeMax 2 6/64, Xiaomi Pocofone F1 6/64
Link to comment
Share on other sites

Η massopa aosp πως μπανει πανω απο eui 7s ιταλου; Απο recovery κανω απλα install ή θελει καποια wipes.
smartphone madness:)
Link to comment
Share on other sites

Την έχω την massopa απλά όταν έβαλα το twrp ήμουν ανάμεσα στην ultimate και σε αυτήν. Για κάποιο λόγο είχα προτιμήσει την ultimate. Έχει 4g και στις 2 κάρτες??? Από Wi-Fi πως τα πάει??? Ένα πράγμα που με χαλάει στην ultimate (δε ξέρω αν μπορείς να το πεις και bug) είναι ότι για να εντοπίσει την τοποθεσία σου θέλει οπωσδήποτε το GPS ανοικτό ενώ σε άλλες rom την έβρισκε από τα δεδομένα . Έτσι πχ ένα widget που έχω για τον καιρό δεν εντοπίζει την τοποθεσία μου αυτόματα μέσω του ίντερνετ

Γενικα κερδιζω τιποτα; Πχ βελτιωνονται τα wifi και ληψη σηματος.;

Η massopa aosp πως μπανει πανω απο eui 7s ιταλου; Απο recovery κανω απλα install ή θελει καποια wipes.
smartphone madness:)
Link to comment
Share on other sites

Η massopa aosp πως μπανει πανω απο eui 7s ιταλου; Απο recovery κανω απλα install ή θελει καποια wipes.

wipes data/case/dalvic/system.

 

και την φλασαρεις.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...