Jump to content

LeTV Le One Pro (X800)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα. Διάβασε εδώ >> https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/19375-Letv-Leeco-Le-1-pro-X800-US-CN-version/#post238667 στους οδηγούς που έχω και θα γίνεις expert!;)

 

Αν φλασαρω το zip της 20 απο το link που παρεθεσες https://devs-lab.com/download-letv-official-stock-rom.html#How_to_install_LeTv_Stock_ROMs(1,01gb) με twrp θα γινει δουλεια?

Edited by frapedia
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν φλασαρω το zip της 20 απο το link που παρεθεσες https://devs-lab.com/download-letv-official-stock-rom.html#How_to_install_LeTv_Stock_ROMs(1,01gb) με twrp θα γινει δουλεια?

 

Ναι φροντισε να κανεις Factory Reset μεσα απο το TWRP πρωτα και εισαι κομπλε, επισης πρεπει να περασεις google εφαρμογες μετα

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα εχει καποιος βαλει την 6.12.29 του torra 33?Πως ειναι σε μπαταρια και αν υπαρχει θεμα υπεθερμανσης.Εχω περασμενη την 5.8.017s cuoco και θελω να περασω του torra33:!:
Link to comment
Share on other sites

Τελικά γι αυτό το ρημαδιό το us δεν πρόκειται να δούμε καμία σωστή (6.0 λέμε τώρα) rom ε?

Έχω το cubot max με το ταπεινό του hardware και απλά κελαηδάει παιδιά λόγω του καλοστημένου λειτουργικού του..

Nubia M2. LeEco Le pro1 x800 US 5.5.011s official stable (CrisBal) . Cubot Max MT6753 3GB ram/ 32GB, android 6.0, Xiaomi mi10 lite 5G
Link to comment
Share on other sites

Τελικά γι αυτό το ρημαδιό το us δεν πρόκειται να δούμε καμία σωστή (6.0 λέμε τώρα) rom ε?

Έχω το cubot max με το ταπεινό του hardware και απλά κελαηδάει παιδιά λόγω του καλοστημένου λειτουργικού του..

 

Το κινητό ρολάρει άψογα το US εφόσον ασχοληθείς και το στρώσεις μια φορά κ μετά ξεχνάς ότι ασχολήθηκες.

 

Εμένα έχουν περάσει άπειρα κινητά από τα χέρια μου, αλλά δεν υστερεί πουθενά και συνήθως πηγαίνει κ καλύτερα απο τα περισσότερα :lol: Είναι ο μόνος λόγος που "ανέχομαι" την αυτονομία και το wifi που έχει γιατί εκτός απο αυτά τα δύο είναι εργαλείο.

 

Τα αρνητικά του, μπαταρία + wifi δεν θα βελτιώνονταν και καινούρια rom να έβγαζαν. Εμείς ήμασταν θύματα που πιστέψαμε στην τότε "εξωπραγματική" τιμή που είχε και την πατήσαμε. Τελικά η φάβα είχε μεγάλο λάκκο!!! :lol: Αλλά για την τιμή που το πήρα δεν το μετανιώνω. Είναι το μόνο κινητό που έχω κρατήσει τόσο πολύ καιρό :p :p

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάνα μήνα που το GPS δε λέει να λοκάρει. Ενώ έχει 22-23 δορυφόρους in view λοκάρει με το ζόρι 2-3.Μεχρι και ρομ άλλαξα (20s) αλλά τίποτα. Σημειωτέον ότι δούλευε κανονικά και δεν έριξα πουθενά το κινητό. Καμία ιδέα?

 

Sent from my X800+ using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου πει καποιος πως θα βρω τις εφαρμογες της google? Gmail, maps, youtube δεν τα εχω εξω αλλα μονο στο playstore.

Καλημέρα και καλή εβδομάδα.

Link to comment
Share on other sites

Όποιος πιασει letv στα χέρια τ υπόλοιπα κινητά θ του φαίνονται ψεύτικα.απλα την πατήσαμε μ την us edition.Σιγουρα το κινητό ρολαρει άψογα μ τη βοήθεια του Κρις και του τορα αλλά αν υπήρχε κ 6 Άρι αναβάθμιση θ ήταν άψογο.Παντως δε το αλλάζω

 

Στάλθηκε από το Le 1 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Letv X800 US

Official 11s Translated

with Greek Language

Link to comment
Share on other sites

Όποιος πιασει letv στα χέρια τ υπόλοιπα κινητά θ του φαίνονται ψεύτικα.απλα την πατήσαμε μ την us edition.Σιγουρα το κινητό ρολαρει άψογα μ τη βοήθεια του Κρις και του τορα αλλά αν υπήρχε κ 6 Άρι αναβάθμιση θ ήταν άψογο.Παντως δε το αλλάζω

Στάλθηκε από το Le 1 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν έχουν την υποστήριξη σε λογισμικό της xiaomi ή της meizu ή την ποικιλία της huawei αλλά κατασκευαστικά και σε τιμές είναι κορυφαία.

LeEco Le pro1 x800 US version

 

e-Amyna.com - Ηλεκτρονικό περιοδικό για την Εθνική Άμυνα, την Εξωτερική Πολιτική και τις Διεθνείς Σχέσεις

Link to comment
Share on other sites

Ίσως επειδή η Leeco παράγει από τηλεοράσεις μέχρι..τρακτέρ να μην υποστηρίζει όσο χρειάζεται τα κινητά της, από πλευράς λογισμικού. Επίσης και η xiaomi που έχει ευρύτατο φάσμα προϊόντων, τα βγάζει τα κουσουράκια της στο miui. Αντιθέτως "δεύτερες" εταιρείες όπως η doogee και η cubot που βγάζουν το ψωμάκι τους από τα smartphones έχουν πολύ προσεγμένο android, bloat free και φρέσκο. Πάντως όσο το 5άρι android δεν δημιουργεί θέματα ασφαλείας και συμβατότητας θα το κρατήσω το Letv. Μεχρι να βγει το android 8, 9 ( μπακλαβά πως θα το λένε), έχουμε ακόμη :)
Nubia M2. LeEco Le pro1 x800 US 5.5.011s official stable (CrisBal) . Cubot Max MT6753 3GB ram/ 32GB, android 6.0, Xiaomi mi10 lite 5G
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ειμαι καινουργια εδω και μολις πηρα στα χερια μου αυτο το κινητο και δεν εχω ιδεα απο την συγκεκριμενη μαρκα σε θεματα ρομς κτλπ.

Το πηρα με φορεμενη μια ρομ του ιταλου εχω την 5.5.011S (stable) αλλα διεκρινα οτι πεφτει πολυ γρηγορα η μπαταρια. υπαρχει καποια λυση σε αυτο?

ευχαριστω πολυ :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ειμαι καινουργια εδω και μολις πηρα στα χερια μου αυτο το κινητο και δεν εχω ιδεα απο την συγκεκριμενη μαρκα σε θεματα ρομς κτλπ.

Το πηρα με φορεμενη μια ρομ του ιταλου εχω την 5.5.011S (stable) αλλα διεκρινα οτι πεφτει πολυ γρηγορα η μπαταρια. υπαρχει καποια λυση σε αυτο?

ευχαριστω πολυ :)

Καλημέρα. Κατ' αρχήν πες μας ποιο είναι το US (Θα γράφει πίσω του C E 0560) ή το CN θα έχει πίσω κινέζικα ή και τίποτα.

Μετά θα σου πουμε τι θα πρέπει να κάνεις.:)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Κατ' αρχήν πες μας ποιο είναι το US (Θα γράφει πίσω του C E 0560) ή το CN θα έχει πίσω κινέζικα ή και τίποτα.

Μετά θα σου πουμε τι θα πρέπει να κάνεις.:)

Καλησπέρα ευχαριστώ για την απάντηση του US έχω :)

 

Στάλθηκε από το Le 1 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχουν την υποστήριξη σε λογισμικό της xiaomi ή της meizu ή την ποικιλία της huawei αλλά κατασκευαστικά και σε τιμές είναι κορυφαία.

 

βασικα θα ελεγα οτι ειναι τραγικοι οι τυποι...high end κινητο που εχει κυκλοφορησει εδω και κοντα ενα εξαμηνο (le pro3 x720) και δεν το εχουν πιστοποιημενο στην google. Αναγερομαι φυσικο για τη στοκ ρομ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, ξερει κανεις καποιο καταστημα για επισκευες letv στην Αθήνα;:confused:

 

Καλησπερα τι θελεις να φτιαξεις? Εχω εναν φιλο μου

Link to comment
Share on other sites

Ειχα προβλημα με το touch της συσκευής , δεν επιανε καθολου και πουθενα. Οπότε θεωρησα οτι ειχε προβλημα το digitizer και παρήγγειλα καινούρια οθόνη. Μετα όμως που εβαλα και την καινουρια το προβλημα ήταν το ίδιο. Υποθέτω οτι εχουν πρόβλημα οι connectors της οθόνης, και δεν ξερω καν αν φτιάχνει αυτο το πρόβλημα.....
Xiaomi mi5 high
Link to comment
Share on other sites

Εχει 1 βδομάδα που ξεκίνησα να φορτίζω το κινητό με άλλον φορτιστή και συνειδητοποίησα ότι έχει quick charge :lol:

 

Η αλήθεια είναι ότι η διαφορά στον χρόνο φόρτισης είναι μέρα με την νύχτα σε σχέση με τον φορτιστή του κινητού. Και ζεσταίνεται αρκετά λιγότερο (βασικά καθόλου) σε σχέση με την απλή φόρτιση.

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

Εχει 1 βδομάδα που ξεκίνησα να φορτίζω το κινητό με άλλον φορτιστή και συνειδητοποίησα ότι έχει quick charge :lol:

 

Η αλήθεια είναι ότι η διαφορά στον χρόνο φόρτισης είναι μέρα με την νύχτα σε σχέση με τον φορτιστή του κινητού. Και ζεσταίνεται αρκετά λιγότερο (βασικά καθόλου) σε σχέση με την απλή φόρτιση.

 

Εμ.. Γιατί με τον εργοστασιακό πόση ώρα σου έπαιρνε? Εγώ σε μιάμιση ωρίτσα είμαι full.

Nubia M2. LeEco Le pro1 x800 US 5.5.011s official stable (CrisBal) . Cubot Max MT6753 3GB ram/ 32GB, android 6.0, Xiaomi mi10 lite 5G
Link to comment
Share on other sites

Εμ.. Γιατί με τον εργοστασιακό πόση ώρα σου έπαιρνε? Εγώ σε μιάμιση ωρίτσα είμαι full.

 

O εργοστασιακός φορτιστής δεν είναι (ή δεν λειτουργεί τουλαχιστον) το quick charge, κ φορτίζει (σε μένα τουλάχιστον) το κινητό μέχρι 1,45Α στα 5,2V (περιορισμό του κινητού λογικά μιας κ ο φορτιστής δίνει μέχρι 2,4Α στο tablet μου). H διαφορά δεν είναι τόσο στην συνολική ώρα αλλά κυρίως στο ότι σε μισή ώρα φορτίζει από το μηδέv στο 50-55% με 1-1,4Α στα 9,05V και κυρίως ότι δεν ζεσταίνεται καθόλου το κινητό κατα την φόρτιση.

Edited by Billator

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

καλημερα,

υπάρχει τρόπος να βελτιώσω την ακριβεια του gps στην US έκδοση?

Έχω την ρομ του Crisball που ειναι αψογη. Το gps κλειδωνει πολυ γρηγορα αλλα μετα παρουσιάζει πολλές αστάθειες και διακοπές. Ο οδηγός της πρώτης σελίδας ισχύει και για τη US εκδοση ή μονο για τη CN?

ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Εχει 1 βδομάδα που ξεκίνησα να φορτίζω το κινητό με άλλον φορτιστή και συνειδητοποίησα ότι έχει quick charge :lol:

 

Η αλήθεια είναι ότι η διαφορά στον χρόνο φόρτισης είναι μέρα με την νύχτα σε σχέση με τον φορτιστή του κινητού. Και ζεσταίνεται αρκετά λιγότερο (βασικά καθόλου) σε σχέση με την απλή φόρτιση.

 

ποιόν φορτιστή πήρες φίλε μου;

LeEco Le pro1 x800 US version

 

e-Amyna.com - Ηλεκτρονικό περιοδικό για την Εθνική Άμυνα, την Εξωτερική Πολιτική και τις Διεθνείς Σχέσεις

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...