Jump to content

LeTV Le One Pro (X800)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Beta είναι η ROM, υπάρχει συζήτηση.

εδώ

http://www.leeco.re/topic/2077-flour_mo-le-1-prole-max-cn-cyanogenmod14-71/

και εδώ

https://forum.xda-developers.com/leeco-le1-pro/development/cm-14-1-android-7-1-unofficial-letv-t3530173

Edited by Nirvana1979
HTC DESIRE 825
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

I a week I have no issue

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

just before the camera not working and bluetooth now corrected

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

what my friend whose will try am very pleased and will stay with her the rom!!

Link to comment
Share on other sites

Για οποιον ενδιαφέρεται η διαδικασία αναβάθμισης απο 5.8.019s σε 5.9.020s μεσω OTA οταν έχουμε εγκαταστησει το twrp αντι για το stock recovery είναι η εξης.

Α. Οταν μας έρθει ειδοποίηση οτι είναι διαθέσιμη η αναβαθμιση την κατεβαζουμε.

Β. Οταν ολοκληρωθεί η διαδικασία μας ρωτάει αν θέλουμε reboot now or later.

Διαλέγουμε reboot later.

Γ. Το αρχείο zip της ota τωρα έχει κατέβει στον κατάλογο Android/data/com.letv.android.ota/files/otaUpdate/5.9.020S.sta.zip

Δ. Το κανουμε move εξω απο τον κατάλογο Android.

 

Τέλος ακολουθούμε τα βήματα που ακολουθουμε πάντα οταν εγκαθιστουμε μια rom με twrp επιλέγοντας το 5.9.020S.zip και κανοντας μετά την εγκατάσταση wipe την dalvik cache.

 

Την διαδικασία την δοκίμασα πρώτα στο δικό μου τηλέφωνο με επιτυχια.

Ωστόσο οτι κανετε είναι παντα με δική σας ευθύνη.

 

Καλο tip ευχαριστουμε.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά εχω την 17s του Ιταλού και εχω ενα θεμα με την κάμερα, δεν εστιάζει κατευθείαν ακομα και αν πατήσω στην οθόνη μετα απο λίγο το ξανακάνει, ειδικά σε βίντεο ειναι πολύ σπαστικό, έχει κάποιος το ίδιο θεμα;

Επίσης για να ξαναβαλω την 17s πρέπει να γυρίσω πισω στην 13s και μετα να την βαλω;

Edited by helloween83
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους

 

Κανένα νέο για τα US έχουμε;

LeEco Le pro1 x800 US version

 

e-Amyna.com - Ηλεκτρονικό περιοδικό για την Εθνική Άμυνα, την Εξωτερική Πολιτική και τις Διεθνείς Σχέσεις

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους

 

Κανένα νέο για τα US έχουμε;

 

To κινητό μας είχε πεθάνει ακόμα πριν το πάρουμε αυτή είναι η αλήθεια... :lol:

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά εχω την 17s του Ιταλού και εχω ενα θεμα με την κάμερα, δεν εστιάζει κατευθείαν ακομα και αν πατήσω στην οθόνη μετα απο λίγο το ξανακάνει, ειδικά σε βίντεο ειναι πολύ σπαστικό, έχει κάποιος το ίδιο θεμα;

Επίσης για να ξαναβαλω την 17s πρέπει να γυρίσω πισω στην 13s και μετα να την βαλω;

 

Οχι δεν χρειαζεται να πας σε 13s πρωτα, δοκιμασε με full wipes να βαλεις 17s

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω πρόβλημα

Το κινητό έχει κολλήσει στο λογκο eui μετά από επανεκκίνηση επειδή το play store μου έβγαζε το σφάλμα 504. Τωρα, όπως ειπα, έχει κολλήσει στο eui.

Καμιά ιδέα τι είναι και πως διορθώνεται???

Ευχαριστώ

 

 

ΥΓ chrisbal πολυ καλή η ρομ σ. Σκέψου μόνο πως από τους 83000 πόντους στο antutu, χτύπησα 93000. Επίσης υπέροχη και η twrc recovery.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω πρόβλημα

Το κινητό έχει κολλήσει στο λογκο eui μετά από επανεκκίνηση επειδή το play store μου έβγαζε το σφάλμα 504. Τωρα, όπως ειπα, έχει κολλήσει στο eui.

Καμιά ιδέα τι είναι και πως διορθώνεται???

Ευχαριστώ

 

 

ΥΓ chrisbal πολυ καλή η ρομ σ. Σκέψου μόνο πως από τους 83000 πόντους στο antutu, χτύπησα 93000. Επίσης υπέροχη και η twrc recovery.

 

Πατα Power Button + Volume Up μεχρι να μπει στο Recovery, οταν μπει κανε Full wipes εκτος internal και flashare την επιθυμητη Rom

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω πρόβλημα

Το κινητό έχει κολλήσει στο λογκο eui μετά από επανεκκίνηση επειδή το play store μου έβγαζε το σφάλμα 504. Τωρα, όπως ειπα, έχει κολλήσει στο eui.

Καμιά ιδέα τι είναι και πως διορθώνεται???

Ευχαριστώ .

Μπες TWRP κρατώντας πατημένα τα vol+ & power και κάνε wipe>advance wipe> τικάρεις ART/DALVIC CACHE & CACHE >SLIDE

να γίνει επανεκκίνηση.....Δοκίμασε...:)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Μπες TWRP κρατώντας πατημένα τα vol+ & power και κάνε wipe>advance wipe> τικάρεις ART/DALVIC CACHE & CACHE >SLIDE

να γίνει επανεκκίνηση.....Δοκίμασε...:)

 

Δεν πετυχε δυστηχως. Δοκιμαζω αυτο που ειπε ο AbyssD

Δεν μπορω ομως να περασω αρχεια στο κινητο, οποτε θα κανω εγκατασταση την ρομ μεσω otg

Edited by sera65
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!!!Χρονια πολλα και καλη χρονια!Μου εσπασε η οθονη απο το Letv Pro 1 X800 us!Βασικα επεσε στα χιονια και ραγισε λιγο το γυαλι και θελω να την αλλαξω!ολα λειτουργουν μια χαρα!το θεμα ειναι οτι πρεπει να παρω οθονη μαζι με digitizer σετ που βγαινει γυρω στα 35 ευρω ή να παρω μονο οθονη που την βρηκα στο ali με 12$?ευχαριστω εκ των προτερων!
Link to comment
Share on other sites

Το κατάφερα

Ξαναεγκατεστησα την ρομ.

Αλλα ξέρουμε τι ήταν???

 

Ισως να αλλαξες Rom διαφορετικου developer και δεν εκανες full wipes?

 

Οταν μπαινεις TWRP και δεν βλεπει το κινητο σου προσεξε τι θα κανεις θα σου ανεβασω φωτογραφιες εδω > https://postimg.org/gallery/1q96qv1gg/ στην πρωτη φωτογραφια παταμε στον Driver που βλεπει στο Portable Devices και παταμε δεξι click και την πρωτη επιλογη, εμενα πχ λεει Update Driver Software στα Ελληνικα θα εχει "ενημερωση οδηγου"

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

CrisBal

 

Να σε ρωτησω μηπως ξερεις τι να κανω με ενα "προβλημα" που εχω. Σχεδον καθε φορα που βαζω κινητο στον υπολογιστη για να δει τον εσωτερικο χωρο πρεπει να κανω ενημερωση του Driver σε MTP USB Device υπαρχει τροπος να μην χρειαζεται καθε φορα?

 

Και το αλλο αν δεις στο σχολιο μου για τον Sera65 εχω βαλει φωτογραφιες οπου βλεπει το Mi Note Pro αφου το ενημερωσα αλλα το βλεπει και αλλες 2 φορες στο Other Devices σαν USB Device τα οποια εμφανιζονται καθε φορα που το συνδεω και δεν ενημερωνονται με καποιον driver για να φυγουν. Καμια ιδεα και γι αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα χρόνια πολλά και καλή χρονιά, μπαίνω συχνα και διαβάζω για το x800 αλλά έχω μείνει πίσω λόγο ότι πηρα άλλη συσκευή και τώρα χρειάζεται να κάνω αναβάθμιση στο κινητό που χάρισα στον κουνιάδο , θυμάμαι του το είχα αφήσει με την ρομ του Ιταλού 11s μπαίνω recovery κανω τα wipe την εγκατάσταση και μετα ξανά εγκατάσταση το twrp; ή άλλαξε κατι στην διαδικασία;
Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

Ισως να αλλαξες Rom διαφορετικου developer και δεν εκανες full wipes?

 

Οταν μπαινεις TWRP και δεν βλεπει το κινητο σου προσεξε τι θα κανεις θα σου ανεβασω φωτογραφιες εδω > https://postimg.org/gallery/1q96qv1gg/ στην πρωτη φωτογραφια παταμε στον Driver που βλεπει στο Portable Devices και παταμε δεξι click και την πρωτη επιλογη, εμενα πχ λεει Update Driver Software στα Ελληνικα θα εχει "ενημερωση οδηγου"

 

Μπορεί και αυτό δεν θυμάμαι.

 

Ευχαριστώ, βοηθάει ο "οδηγος'

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τις ενημερωσεις της miui του tora μπορουμε να τις περασουμε απο πανω με wipe cache μονο? Η και μεσα απο τον updater που εχει μεσα η rom?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια τις ενημερωσεις της miui του tora μπορουμε να τις περασουμε απο πανω με wipe cache μονο? Η και μεσα απο τον updater που εχει μεσα η rom?

 

Λογικα μονο με wipe cache/dalvik cache περιμενε ομως να σου απαντησει και καποιος αλλος.

 

Παντως δεν νομιζω να βγαλει καποια αλλη ενημερωση.

 

----- προσθήκη μηνύματος 104 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα χρόνια πολλά και καλή χρονιά, μπαίνω συχνα και διαβάζω για το x800 αλλά έχω μείνει πίσω λόγο ότι πηρα άλλη συσκευή και τώρα χρειάζεται να κάνω αναβάθμιση στο κινητό που χάρισα στον κουνιάδο , θυμάμαι του το είχα αφήσει με την ρομ του Ιταλού 11s μπαίνω recovery κανω τα wipe την εγκατάσταση και μετα ξανά εγκατάσταση το twrp; ή άλλαξε κατι στην διαδικασία;

 

Μπαινεις TWRP κανεις τα Wipes κανεις εγκατασταση την νεα Rom wipe cache/dalvik cache και reboot to system δεν χρειαζεται να περασεις παλι TWRP

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε global rom για το x800; σε μία σελίδα έγραφε global 20s x800.

 

Οχι απο οσο ξερουμε εδω μεσα, αν ειδες κατι στειλε μας εδω να κοιταξουμε.

Link to comment
Share on other sites

Οχι απο οσο ξερουμε εδω μεσα, αν ειδες κατι στειλε μας εδω να κοιταξουμε.

 

Εδω εγραφε global

https://devs-lab.com/download-letv-official-stock-rom.html

Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

 

Ναι την ειδα και εγω ψαχνοντας για unbrick αλλα δεν την δοκιμασα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...