Jump to content

LeTV Le One Pro (X800)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Την δοκιμασα την "Global" Κινεζικη ειναι δεν ειναι Global

 

Μιας και την κατέβασα να την φλασαρω αυτή; Επίσημη ρομ δεν είναι;

Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά νομίζω θα τρελαθώ. Σας έχω πρήξει και παλιά με ένα ιό που δεν με αφήνει στην ησυχία μου. Έχω κάνει τουλάχιστον 7 root τα έχω σβήσει όλα και μετά από μια βδομάδα από την ημέρα του root να σου το πάλι. Διάβασα αυτό http://www.cmcm.com/blog/en/security/2015-10-14/825.html και έκανα ότι έλεγε αλλά το αποτέλεσμα ήταν απλά να κάνει απεγκατάσταση του ιού ο οποίος μετά από ένα δευτερόλεπτο ξανά εγκαταστάθηκε μόνος του. Αλήθεια έχω κουραστεί. Πείτε μου παρακαλώ ότι έχετε καμιά ιδέα τι να κάνω!!!:cry::cry::cry:

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά νομίζω θα τρελαθώ. Σας έχω πρήξει και παλιά με ένα ιό που δεν με αφήνει στην ησυχία μου. Έχω κάνει τουλάχιστον 7 root τα έχω σβήσει όλα και μετά από μια βδομάδα από την ημέρα του root να σου το πάλι. Διάβασα αυτό http://www.cmcm.com/blog/en/security/2015-10-14/825.html και έκανα ότι έλεγε αλλά το αποτέλεσμα ήταν απλά να κάνει απεγκατάσταση του ιού ο οποίος μετά από ένα δευτερόλεπτο ξανά εγκαταστάθηκε μόνος του. Αλήθεια έχω κουραστεί. Πείτε μου παρακαλώ ότι έχετε καμιά ιδέα τι να κάνω!!!:cry::cry::cry:

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!

 

 

 

Root με ποια εφαρμογή κάνεις; δεν την κάνεις με το supersu μέσω twrp recovery; και επιπλέον έκανες εκκαθάριση στο τηλέφωνο σου διαγράφοντας τα πάντα μέσω recovery και να κάνεις ξανά εγκατάσταση της ρομ;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 3T

LeTV X800 CN

Link to comment
Share on other sites

Root με ποια εφαρμογή κάνεις; δεν την κάνεις με το supersu μέσω twrp recovery; και επιπλέον έκανες εκκαθάριση στο τηλέφωνο σου διαγράφοντας τα πάντα μέσω recovery και να κάνεις ξανά εγκατάσταση της ρομ;

 

Βασικά βλακεία δεν ήθελα να πω root, έκανα wipe μέσω recovery επίσης εργοστασιακές ρυθμίσεις μέσα από τις ρυθμίσεις του κινητού, έκανα factory reset πάλι μέσω recovery και ξανά πέρασα την ROM από την αρχή όπως έκανα την μέρα που το πήρα. Γενικά τα ΠΑΝΤΑ. Απλά είδα σε αυτό το site που σας έστειλα ότι λέει ότι αυτός ο ιός περνάει μέσω play store. Οπότε αν ισχύει δεν θα ησυχάσω ποτέ. :(

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ποια rom βάζεις κάθε φορά; Γιατί αν είναι μέσα στη rom που περνάς, όσες φορές και να την ξαναπερνας εκεί θα είναι...
Letv X800 US
Link to comment
Share on other sites

Βασικά βλακεία δεν ήθελα να πω root, έκανα wipe μέσω recovery επίσης εργοστασιακές ρυθμίσεις μέσα από τις ρυθμίσεις του κινητού, έκανα factory reset πάλι μέσω recovery και ξανά πέρασα την ROM από την αρχή όπως έκανα την μέρα που το πήρα. Γενικά τα ΠΑΝΤΑ. Απλά είδα σε αυτό το site που σας έστειλα ότι λέει ότι αυτός ο ιός περνάει μέσω play store. Οπότε αν ισχύει δεν θα ησυχάσω ποτέ. :(

 

 

 

Το play store είναι μαγαζί με εφαρμογές. Δεν περνάει κανένας ιός μέσω αυτού. Αν ήταν έτσι όλα τα κινητά με android θα είχαν τον ίδιο ιο. Ο ιός ή κατεβαίνει με κάποια εφαρμογή που βάζεις ή τον έχει ήδη η ρομ που βάζεις. Όπως σε ρώτησε και ο άλλος φίλος ποια ρομ βάζεις τόσο καιρό; κατέβασε την original ή τη ρομ του Ιταλού βαλ´την και θα ησυχάσεις απ´ολα

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 3T

LeTV X800 CN

Link to comment
Share on other sites

Την original και μόνο!

Και του Ιταλού έχει τα θέματά της νομίζω...

Καλημέρα. Τα έχουμε πει πολλές φορές ....Για US ΜΟΝΟ original με full wipe & internal για να ησυχάσετε από ιούς και.....κόρες!!:lol:

και αν θέλετε και με Ελληνικά και όλα τα εξτρά καλούδια......

εδώ >> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6929470#post6929470 ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν ρομ έχω βάλει από εδώ https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=64249 την τελευταία. Γενικά την έχω από τον Ιούλιο και αυτή την βλακεία μου την πετάει εδώ και 1 μισή περίπου μήνα.

Να βάλω καμιά άλλη καλύτερα ή καλή είναι αυτή οπότε κάτι άλλο φταίει;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά

Υπάρχει κάποιος τρόπος να ρυθμίσουμε το widget της μουσικής που εμφανίζεται όταν παταμε το recent tab να λειτουργεί με οποιοδήποτε music player?? Πχ blackplayer

Edited by sera65
Link to comment
Share on other sites

Μιας και την κατέβασα να την φλασαρω αυτή; Επίσημη ρομ δεν είναι;

 

Ναι επισημη Κινεζικη ειναι.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Λοιπόν ρομ έχω βάλει από εδώ https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=64249 την τελευταία. Γενικά την έχω από τον Ιούλιο και αυτή την βλακεία μου την πετάει εδώ και 1 μισή περίπου μήνα.

Να βάλω καμιά άλλη καλύτερα ή καλή είναι αυτή οπότε κάτι άλλο φταίει;

 

Οπως σου ειπε και ο CrisBal πριν την εγκατασταση κανε full wipes και Internal Storage

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά

Υπάρχει κάποιος τρόπος να ρυθμίσουμε το widget της μουσικής που εμφανίζεται όταν παταμε το recent tab να λειτουργεί με οποιοδήποτε music player?? Πχ blackplayer

 

Πήγαινε εφαρμογές προεπιλογες και όρισε ως προςπιλεγμενο τον player που θες εσύ.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν ρομ έχω βάλει από εδώ https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=64249 την τελευταία. Γενικά την έχω από τον Ιούλιο και αυτή την βλακεία μου την πετάει εδώ και 1 μισή περίπου μήνα.

Να βάλω καμιά άλλη καλύτερα ή καλή είναι αυτή οπότε κάτι άλλο φταίει;

 

Είναι του Ιταλου αυτές. Δες στα προηγούμενα posts για link και κατέβασε να βάλεις την official. Ιδανικά με όλα τα wipes όπως σου λένε και τα παιδιά.

Letv X800 US
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έβαλα την 17 του Ιταλού και έχω 3 απορίες. Συνδεσα το Gmail για μειλ αλλά δεν βρίσκω την εφαρμογή έξω όπως την είχα στην 9. Πως την περνάω στην σελίδα με όλες τις εφαρμογές μαζί; Κατι άλλο όταν ήμουν με την 9 και ήθελα να ανοίξω ένα λινκ από κάποιο μνμ πχ, με ρωτούσε πως έχω το ανοίξω. Πλέον μόνο με τον δικό του Browser. Πως το αλλάζω. Και κάτι τελευταίο όταν γράφω στα ελληνικά στο φβ ή σε μνμ τότε μ βγάζει μια κόκκινη γραμμή, κάτω από κάθε λέξη. σα να γράφω λάθος. . Γράφω με SwiftKey.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια, σημερα συνεβη το εξης περιστατικο με το κινητο, εκλεισε απο μονο του και απο τοτε δεν ανοιγει, στον φορτιστη δεν δειχνει να φορτιζει αλλα ζεστενετε! Σε Qualcomm mode μπαινει με Volume+ Volume- και Power σωστα? Ουτε εκει μπαινει!
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια, σημερα συνεβη το εξης περιστατικο με το κινητο, εκλεισε απο μονο του και απο τοτε δεν ανοιγει, στον φορτιστη δεν δειχνει να φορτιζει αλλα ζεστενετε! Σε Qualcomm mode μπαινει με Volume+ Volume- και Power σωστα? Ουτε εκει μπαινει!

 

Recovery vol+ & power

Fastboot vol- & power

Qualcomm Όλα τα παραπάνω.. Vol +& vol- & power

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Παιδια γεια σας μπορει κανεις να μου εξηγησει πως μπορω να αναψω παλι τι τηλεφωνο μου (LeTV1 pro οχι το κινεζικο) εχει κολλησει εδω και εναν μηνα και μου βγαζει κατι πιγκουινακια μονο καιο τιποτε αλλο.Εχω δοκιμασει αυτα που γραφουν καποια παιδια αλλα αυτα δουλευουν μονο σε recovery mode και το κινητο δεν μπαινει πουθενα. Μου ειπε καποιος φιλος οτι πρεπει να φλασαριστει με QFIL.Εγω δοκιμασα QFIL_X800_HARD_BRICK_FIX-s7yler-Mirror αλλα μου βγαζει σφαλμα, τι μπορω να κανω;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια γεια σας μπορει κανεις να μου εξηγησει πως μπορω να αναψω παλι τι τηλεφωνο μου (LeTV1 pro οχι το κινεζικο) εχει κολλησει εδω και εναν μηνα και μου βγαζει κατι πιγκουινακια μονο καιο τιποτε αλλο.Εχω δοκιμασει αυτα που γραφουν καποια παιδια αλλα αυτα δουλευουν μονο σε recovery mode και το κινητο δεν μπαινει πουθενα. Μου ειπε καποιος φιλος οτι πρεπει να φλασαριστει με QFIL.Εγω δοκιμασα QFIL_X800_HARD_BRICK_FIX-s7yler-Mirror αλλα μου βγαζει σφαλμα, τι μπορω να κανω;

 

Ο πιγκουινος σημαινει οτι το κινητο ειναι σε Fastboot, απο Fastboot πρεπει να εγκαταστησεις Custom recovery TWRP για να μπεις εκει και να κανεις εγκατασταση Rom

 

Δες εδω αλλα μην μπερδευτεις εαν εχεις το CN θα ακολουθησεις τα βηματα για το CN αν εχεις US του US https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/19375-Letv-Leeco-Le-1-pro-X800-US-CN-version/?postID=238669#post238667

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, το κινητο σε καποια φαση με 33% εκλεισε και απο τοτε δεν ξανα ανοιξε ουτε και φορτιζει. μου ειπαν απο το Service οτι φταει η πλακετα και καταφεραν και το ανοιξαν το κινητο, αλλα στα καπακια κλεινει, και λενε οτι μαλλον ευθυνεται η οθονη, δεν μπορουν να ξερουν σιγουρα ομως γιατι δεν εχουν και οθονη να δοκιμασουν, εχετε καμια ιδεα για το τι μπορουμε να κανουμε?

 

Απο τοτε που ειχε σπασει η οθονη εκανε νουμερα, οπως ακυρα restart κλπ. Επισης εχει κανεις καμια οθονη να του περισσευει?

Link to comment
Share on other sites

Εχω εγω μια οθονη που περισσευει να δοκιμασουμε αν θες. Στειλε ενα pm να συνεννοηθουμε.

 

Σε ευχαριστω για το ενδιαφερον και την προθεση, περιμενω να το παρω στα χερια μου να ξανα δοκιμασω αν ανοιγει, γιατι ο CrisBal μου ειπε οτι αποκλειεται να εφτασαν στην πλακετα χωρις να σπασουν την οθονη η τα κλιπακια, και ισως του το παω να μου πει και εκεινος την γνωμη του.

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση:Εχω το cn με την 17s του Ιταλου.Θελω να παω σε μαμα ρομ 19 ή 20 και να ρουτάρω.

Υπαρχει καποιος οδηγος για την διαδικασια?

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση:Εχω το cn με την 17s του Ιταλου.Θελω να παω σε μαμα ρομ 19 ή 20 και να ρουτάρω.

 

Υπαρχει καποιος οδηγος για την διαδικασια?

 

 

 

Βάζεις την 13 σε ένα στικάκι για να δουλέψεις otg.

Μέσα από το μενού του twrp επιλέγεις όλα τα wipes εκτός από το internal και έπειτα εγκατάσταση την 13. Με αυτόν τον τρόπο θα γίνει εγκατάσταση και το μαμά recovery.

Ξανά wipes cache και dalvik

Αφού γίνει εγκατάσταση της 13 θα σου βγάλει update σε κάποια ρομ (σε εμένα έβγαλε την 18 και μετά έκανε και update στην 20. Ίσως να σου βγάλει κατευθείαν την 20)

Σημείωση ότι στην 20 δεν δουλεύει το cloud. Οπότε αν έχεις επαφές κτλπ εκεί κάνε συγχρονισμό από την 13 ή την 18 αν σου βγάλει και μετά update στην 20

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 3T

LeTV X800 CN

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...