Jump to content

LeTV Le One Pro (X800)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδή έχω ένα θέμα με τη κάμερα και συγκεκριμένα σε ζουμ δεν μπορεί να εστιάσει ξέρει καποιος κάποιο αξιόπιστο service στη Θεσσαλονίκη;

Δοκίμασες άλλη εφαρμογή κάμερας; Κάποια άλλη ρομ;

~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ενταξει Θεος!!! :D

 

Edit: Μολις το δοκιμασα και μαλλον κανω κατι λαθος. Εχω US με τη 14s του Cuoco και το περασα απο TWRP χωρις wipes αλλα δεν αλλαξε κατι. Ακομα δεν μπορω να κανω χρηση του Cloud...

Το φιξ είναι για την 20s και όχι για 14s. Aν θυμάμαι καλά στου ιταλού δεν μπορούσα να περάσω φιξάκια αν δεν είχα κάνει πρώτα mount το system. Τσέκαρε στο TWRP να είναι mount. Aν έχεις root explorer ξεζίπαρε το και πάρε το αρχείο host από μέσα και βάλτο στην ίδια διαδρομή με τον root explorer στο system/etc και μετονόμασε το υπάρχων σε (πχ) host0 να υπάρχει, δώσε δικαιώματα read/write και δοκίμασε. άνοιξε αν θες πρώτα το υπάρχων που έχεις να δεις αν είναι το ίδιο, που σημάινει ότι έχει περάσει κανονικά και κάτι άλλο φταίει.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες άλλη εφαρμογή κάμερας; Κάποια άλλη ρομ;

 

ναι άστα να πάνε. δοκίμασα και άλλη εφαρμογή και διαφορετικές ρομ κτλπ. Τίποτα το πρόβλημα παραμένει. σε ζουμ δεν εστιάζει και ενώ το κρατάω σταθερό η εικόνα κινείται προς τα αριστερά. Ίσως να έπαθε κάτι το OIS δεν ξέρω

OnePlus 3T

LeTV X800 CN

Link to comment
Share on other sites

ναι άστα να πάνε. δοκίμασα και άλλη εφαρμογή και διαφορετικές ρομ κτλπ. Τίποτα το πρόβλημα παραμένει. σε ζουμ δεν εστιάζει και ενώ το κρατάω σταθερό η εικόνα κινείται προς τα αριστερά. Ίσως να έπαθε κάτι το OIS δεν ξέρω

 

Αν εχεις κρατήσει το εργοστασιακο φουλ μπακαπ με το Firmware πέρασε το μπας και... ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Εχει παρει κανεις απο εδω οθονη+Digitizer ειναι οντως αυθεντικη? http://vifocal.com/lcd-display-touch-screen-panel-replacement-for-letv-le-one-pro-x800-smartphone.html
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.Εγω αγορασα αυτη εδω http://www.ebay.com/itm/301889543452 μου πηρε και αλλα 15 ευρω ενα παληκαρι σε ενα καταστημα και ολα τελεια.Τουλαχιστον 10 ημερες εχω τωρα που το εφτιαξα και ολα οκ.
Letv Le1Pro X800_US
Link to comment
Share on other sites

Εχει παρει κανεις απο εδω οθονη+Digitizer ειναι οντως αυθεντικη? http://vifocal.com/lcd-display-touch-screen-panel-replacement-for-letv-le-one-pro-x800-smartphone.html

εγώ παράγγειλα μαζί με μπαταρία και μου κρατήθηκε το πακέτο σαν ύποπτο στην Ολλανδία μετά από έλεγχο xray!!!!

Πήρα τα λεφτά μου πίσω από paypal γιατί αυτοί στο site έκαναν τον Κινέζο....

Link to comment
Share on other sites

εγώ παράγγειλα μαζί με μπαταρία και μου κρατήθηκε το πακέτο σαν ύποπτο στην Ολλανδία μετά από έλεγχο xray!!!!

Πήρα τα λεφτά μου πίσω από paypal γιατί αυτοί στο site έκαναν τον Κινέζο....

 

Λογικα λογο της μπαταριας εγινε αυτο..

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανενας απο που μπορω να προμυθευτω το κατω μικροφωνο. το εχω βρει αλλα μαζι με την πλακετα φορτισης . εγω θελω μονο το μικροφωνο γιατι μου πηρε υγρασια και δεν ακουγεται καλα.
letv le1pro US model
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως το x800 μου τα εφτυσε.... Μου ειπαν σημερα οτι το προβλημα με το touch ειναι μαλλον θεμα μητρικης.

Μου εχουν μεινει μια τελειως καινουρια οθονη , το κινητο για ο,τι parts θελει καποιος και αρκετα προστατευτικα

οθονης και θηκες. Οποιος ενδιαφερεται ας στειλει pm.

Xiaomi mi5 high
Link to comment
Share on other sites

γεια σου φίλε μου ενδιαφερομαι για τις θήκες εχεις καποιο email να μου δωσεις να συνεννοηθούμε καλύτερα?
Link to comment
Share on other sites

ποιόν φορτιστή πήρες φίλε μου;

 

Τον blitzwolf απο το Banggood που είναι quick charge 3. Εχω και το xiaomi power bank 2 10000 που υποστηρίζει QC2 κ έχει τα ίδια αποτελέσματα ακριβώς :)

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

Τον blitzwolf απο το Banggood που είναι quick charge 3. Εχω και το xiaomi power bank 2 10000 που υποστηρίζει QC2 κ έχει τα ίδια αποτελέσματα ακριβώς :)

 

Σ ευχαριστώ πολύ:)

LeEco Le pro1 x800 US version

 

e-Amyna.com - Ηλεκτρονικό περιοδικό για την Εθνική Άμυνα, την Εξωτερική Πολιτική και τις Διεθνείς Σχέσεις

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και εγω ενδιαφερομαι για θηκες κτλπ :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 34 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δυστυχως το x800 μου τα εφτυσε.... Μου ειπαν σημερα οτι το προβλημα με το touch ειναι μαλλον θεμα μητρικης.

Μου εχουν μεινει μια τελειως καινουρια οθονη , το κινητο για ο,τι parts θελει καποιος και αρκετα προστατευτικα

οθονης και θηκες. Οποιος ενδιαφερεται ας στειλει pm.

 

 

Καλησπερα και εμενα με ενδιαφερουν οι θηκες :)

Link to comment
Share on other sites

Οποιος ενδιαφερεται ας στελνει pm καλυτερα για να μην γεμιζουμε το thread με μηνυματα. Ανακαλυψα και προστατευτικα οθονης btw για οποιον θελει...

 

Παντως με πικρα το αποχωριζομαι αυτο το κινητο. Απιστευτη ποιοτητα κατασκευης και τελεια καμερα για τα λεφτα του....

Xiaomi mi5 high
Link to comment
Share on other sites

Οποιος ενδιαφερεται ας στελνει pm καλυτερα για να μην γεμιζουμε το thread με μηνυματα. Ανακαλυψα και προστατευτικα οθονης btw για οποιον θελει...

 

Παντως με πικρα το αποχωριζομαι αυτο το κινητο. Απιστευτη ποιοτητα κατασκευης και τελεια καμερα για τα λεφτα του....

 

Θεμα με το touch και μητρικη? Πως ειναι δυνατον να συνδεονται αυτα τα 2? Εχεις δοκιμασει να περασεις stock fastboot rom με QFIL?

 

Επισης LCD+Digitizer δουλευουν?

Link to comment
Share on other sites

Θεμα με το touch και μητρικη? Πως ειναι δυνατον να συνδεονται αυτα τα 2? Εχεις δοκιμασει να περασεις stock fastboot rom με QFIL?

 

Επισης LCD+Digitizer δουλευουν?

 

 

Δοκιμασα 3 οθονες κ διαπιστωσα οτι δεν ηταν θεμα οθονης αρχικα. Μετα το πηγα σε ενα μαγαζι που ασχολειται με letv k μου ειπαν οτι ειναι θεμα μητρικης. Την rom πως να την περασω χωρις εισοδο; ουτε να το κλεισω δεν μπορουσα γτ δεν μπορουσα να ξεκλειδωσω την οθονη.

Xiaomi mi5 high
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα 3 οθονες κ διαπιστωσα οτι δεν ηταν θεμα οθονης αρχικα. Μετα το πηγα σε ενα μαγαζι που ασχολειται με letv k μου ειπαν οτι ειναι θεμα μητρικης. Την rom πως να την περασω χωρις εισοδο; ουτε να το κλεισω δεν μπορουσα γτ δεν μπορουσα να ξεκλειδωσω την οθονη.

 

Δοκίμασες να συνδέσεις ποντίκι μέσω otg

It's just me myself and I :lol:
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα 3 οθονες κ διαπιστωσα οτι δεν ηταν θεμα οθονης αρχικα. Μετα το πηγα σε ενα μαγαζι που ασχολειται με letv k μου ειπαν οτι ειναι θεμα μητρικης. Την rom πως να την περασω χωρις εισοδο; ουτε να το κλεισω δεν μπορουσα γτ δεν μπορουσα να ξεκλειδωσω την οθονη.

 

Την Rom θα την περασεις μεσω Qualcomm mode για να μπεις σε Qualcomm Mode πατας παρατεταμενα Power button, Volume up+Volume down για αρκετη ωρα ενω ειναι συνδεδεμενο στον υπολογιστη.. Αν δεν μπορεις και μενεις Αθηνα μπορω να δοκιμασω και εγω. https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/19375-Letv-Leeco-Le-1-pro-X800-US-CN-version/?postID=238669#post238667

Link to comment
Share on other sites

Τα ψιλοκολληματάκια του τα τρώει που και που πάντως. Σήμερα μπλόκαρε η κάμερα και δε γύριζε στη μπροστινή. Έφαγε το reboot του και στάνιαρε. Άρε ρημάδα Letv, έβγαλες διαμάντι hardware με κάρβουνο λογισμικό..
Nubia M2. LeEco Le pro1 x800 US 5.5.011s official stable (CrisBal) . Cubot Max MT6753 3GB ram/ 32GB, android 6.0, Xiaomi mi10 lite 5G
Link to comment
Share on other sites

Με την 0.17s του cuoco δεν κολλάει τίποτα και κρατάει και η μπαταρία.

Η καλύτερη rom ακομα και απο τις επίσημες μεχρι την 0.20 που έχω δοκιμάσει.

Για τις miui δεν έχω αποψη γιατί δεν τις έχω δοκιμάσει

Edited by georgebou
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι με την miui του tora στην εκδοση miui_x800_tora33_6.12.29_6.0.1. Εχει κανεις δοκιμασει το τελευταιο update του Ιανουαριου αν υπάρχουν ιδιαιτερες αλλαγες αν αξιζει? Edited by PAN_10
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι με την miui του tora στην εκδοση miui_x800_tora33_6.12.29_6.0.1. Εχει κανεις δοκιμασει το τελευταιο update του Ιανουαριου αν υπάρχουν ιδιαιτερες αλλαγες αν αξιζει?

 

Ακόμα στου Δεκεμβρίου είσαι. Βάλε την 7.2.22 έχει βελτιωθεί και το BT δουλεύει χωρίς crash. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...