Jump to content

LeTV Le One Pro (X800)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Crisbal

Έχω την 11s original Αγγλικά σε us μπορεις να μου πεις σε ποιο post έχεις το πακετακι με τα ελληνικά και τα fix που είχες φτιάξει για να το περάσω.

Ευχαριστώ

iphone 1st gen - iphone 3gs - iphone 4 - iphone 4s

htc one x

letv x800 us

xiaomi mi 9t

Poco x3 pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Crisbal

Έχω την 11s original Αγγλικά σε us μπορεις να μου πεις σε ποιο post έχεις το πακετακι με τα ελληνικά και τα fix που είχες φτιάξει για να το περάσω.

Ευχαριστώ

 

Το εχει και εδω κατεβα κατω στις Rom

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/19375-Letv-Leeco-Le-1-pro-X800-US-CN-version/?postID=238669#post238667

Link to comment
Share on other sites

Πιστευω η καλυτερη ρομ μεχρι τωρα για το x800 (Pro1_23s-2017.4.9_tora33) http://www.leeco.re/topic/2287-tora33x8005923s-or-20s-for-le1pro/?page=2

απο τον tora33.

Αναστηθηκε μεχρι και το gps!

Link to comment
Share on other sites

Υποθέτω είναι μόνο για το CN και δε κανει για US, σωστά;

Γενικότερα ποιος είναι ο λόγος που δεν είναι συμβατές οι ROMs; Διαφορετικό hardware;

Letv X800 US
Link to comment
Share on other sites

πηγα να περασω twrp μεσω twrp app στην 11s και οταν παω να μπω στο recovery με πεταει σε fastboot mode.προσπαθω να περασω το twrp μεσω fastboot αλλα το λαπτοπ δε βλεπει το κινητο. ενω ειναι σε fastboot mode μετα κανει επανεκκινηση και μετα ξεκιναει κανονικα.το κινητο δουλευει κανονικα αλλα δεν εχω recovery,εχει κανεις καμια ιδεα για το τι μπορω να κανω;
Link to comment
Share on other sites

Πιστευω η καλυτερη ρομ μεχρι τωρα για το x800 (Pro1_23s-2017.4.9_tora33) http://www.leeco.re/topic/2287-tora33x8005923s-or-20s-for-le1pro/?page=2

απο τον tora33.

Αναστηθηκε μεχρι και το gps!

 

Ποια η διαδικασία από την 17s του Ιταλού για να περάσω αυτήν;

LeEco Χ829(4/64)

EUI 28s New Rom.V10

Meizu pro 6 plus

Link to comment
Share on other sites

Παρά πολύ καλή ρομ όντως. Πολλά μπράβο στο παλικάρι, είναι φοβερός. Εγώ δυστυχώς γύρισα πίσω στην 20s multilanguage του tora33 γιατί με το που φλασάρω το suhide πέφτει σε bootloop. Κρίμα.!

 

Στάλθηκε από το X800+ μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

HTC DESIRE 825
Link to comment
Share on other sites

πηγα να περασω twrp μεσω twrp app στην 11s και οταν παω να μπω στο recovery με πεταει σε fastboot mode.προσπαθω να περασω το twrp μεσω fastboot αλλα το λαπτοπ δε βλεπει το κινητο. ενω ειναι σε fastboot mode μετα κανει επανεκκινηση και μετα ξεκιναει κανονικα.το κινητο δουλευει κανονικα αλλα δεν εχω recovery,εχει κανεις καμια ιδεα για το τι μπορω να κανω;

 

Περνα drivers

στο CMD πατα fastboot devices και αν δεν σου βγαλει εναν κωδικο απο κατω σημαινει οτι δεν εχεις εγκαταστησει σωστα Drivers. Εαν δεν ξερεις πως να τα κανεις ολα αυτα στειλε μου μηνυμα μηπως βγαλουμε ακρη.
Link to comment
Share on other sites

Χριστός Ανέστη και Χρόνια Πολλά σε όλους

2 ερωτησουλες.

Μιας και το καλωδιο μετά απο 1 χρόνο και 2 μήνες κλάταρε πρέπει να το αντικαταστήσω. Ψάχνοντας στο ebay επεσα πάνω σε 3. Δείτε λίγο και πείτε μου ποιο θα επιλέγατε και γιατί. 1, 2, 3. Της xiaomi δεν λεει αν ειναι 3.1 ή οχι.

 

Η 2η ερωτηση αφορά τη καμερα. Εχω την 17 του Ιταλού και εχω αγανακτήσει καθε φορα που βγαζω φωτογραφιες. Δεν μπορεί να κανει focus και εξηγω. Γινεται ο κυκλος μπλε και μεχρι να πατησω για να τραβηξει χανει την εστιασει με αποτελεσμα να βγαινει θολή η φωτο. Αν βγαλω με μπλε κυκλο κατα το πλείστον των περιπτώσεων δεν βγαινει κρυστάλλινη η εικονα αλλά εχει μια θολούρα. Και μιλαω για συνθηκές κανονικού φωτισμού. Γνωρίζετε τι μπορω να κανω;

 

Ευχαριστώ. Και πάλι Χρόνια Πολλά με υγεία.

Link to comment
Share on other sites

Περνα drivers
στο CMD πατα fastboot devices και αν δεν σου βγαλει εναν κωδικο απο κατω σημαινει οτι δεν εχεις εγκαταστησει σωστα Drivers. Εαν δεν ξερεις πως να τα κανεις ολα αυτα στειλε μου μηνυμα μηπως βγαλουμε ακρη.

 

περναω τους drivers κανονικα, στο adb devices τη βλεπει τη συσκευη αλλα στο fastboot mode οταν παταω fastboot devices δεν το βλεπει καθολου και μετα το κινητο επανεκκινει σε κανονικο mode.

Link to comment
Share on other sites

Χριστός Ανέστη και Χρόνια Πολλά σε όλους

2 ερωτησουλες.

Μιας και το καλωδιο μετά απο 1 χρόνο και 2 μήνες κλάταρε πρέπει να το αντικαταστήσω. Ψάχνοντας στο ebay επεσα πάνω σε 3. Δείτε λίγο και πείτε μου ποιο θα επιλέγατε και γιατί. 1, 2, 3. Της xiaomi δεν λεει αν ειναι 3.1 ή οχι.

 

Η 2η ερωτηση αφορά τη καμερα. Εχω την 17 του Ιταλού και εχω αγανακτήσει καθε φορα που βγαζω φωτογραφιες. Δεν μπορεί να κανει focus και εξηγω. Γινεται ο κυκλος μπλε και μεχρι να πατησω για να τραβηξει χανει την εστιασει με αποτελεσμα να βγαινει θολή η φωτο. Αν βγαλω με μπλε κυκλο κατα το πλείστον των περιπτώσεων δεν βγαινει κρυστάλλινη η εικονα αλλά εχει μια θολούρα. Και μιλαω για συνθηκές κανονικού φωτισμού. Γνωρίζετε τι μπορω να κανω;

 

Ευχαριστώ. Και πάλι Χρόνια Πολλά με υγεία.

Βάλε την 23s του Γιώργου να ησυχάσεις.

 

----- προσθήκη μηνύματος 65 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

περναω τους drivers κανονικα, στο adb devices τη βλεπει τη συσκευη αλλα στο fastboot mode οταν παταω fastboot devices δεν το βλεπει καθολου και μετα το κινητο επανεκκινει σε κανονικο mode.

 

Σβήσε τελείως τους drivers από την διαχείριση συσκευών με το κινητό σε fastboot και βάλτους χειροκίνητα. Αν έχεις Windows 10 απενεργοποιήση το signature verification.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Πιστευω η καλυτερη ρομ μεχρι τωρα για το x800 (Pro1_23s-2017.4.9_tora33) http://www.leeco.re/topic/2287-tora33x8005923s-or-20s-for-le1pro/?page=2

απο τον tora33.

Αναστηθηκε μεχρι και το gps!

 

ειδα "αναστηθηκε το gps" και ψηθηκα και την εγκατεστησα.

 

σε εμενα δεν αναστηθηκε, οποτε ειπα να επιστρεψω στην cuoco 17s που ειχα

 

οταν ομως πηγα να κανω restore μου εβγαλε "cannot restore system - - mounted read only"

 

εχει κανεις καποια αποψη?

Link to comment
Share on other sites

Βάλε την 23s του Γιώργου να ησυχάσεις.

 

Να ξαναρωτήσω, πως μπορώ να βάλω την 23s του Γιώργου από την 17 του Ιταλού;

LeEco Χ829(4/64)

EUI 28s New Rom.V10

Meizu pro 6 plus

Link to comment
Share on other sites

φιλε xristosle

 

σημερα εβαλα την 23s του tora33 απο την 17sτου ιταλου

πανευκολα με οδηγιες απο εδω

 

http://www.leeco.re/topic/2287-tora33x8005923s-or-20s-for-le1pro/?page=1

http://www.leeco.re/topic/2287-tora33x8005923s-or-20s-for-le1pro/?page=2

Link to comment
Share on other sites

ειδα "αναστηθηκε το gps" και ψηθηκα και την εγκατεστησα.

 

σε εμενα δεν αναστηθηκε, οποτε ειπα να επιστρεψω στην cuoco 17s που ειχα

 

οταν ομως πηγα να κανω restore μου εβγαλε "cannot restore system - - mounted read only"

 

εχει κανεις καποια αποψη?

 

Μπες TWRP πάτα στο mount κάτω αριστερά ξετικαρισε το system.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

φιλε xristosle

 

σημερα εβαλα την 23s του tora33 απο την 17sτου ιταλου

πανευκολα με οδηγιες απο εδω

 

http://www.leeco.re/topic/2287-tora33x8005923s-or-20s-for-le1pro/?page=1

http://www.leeco.re/topic/2287-tora33x8005923s-or-20s-for-le1pro/?page=2

 

Ευχαριστώ!!

LeEco Χ829(4/64)

EUI 28s New Rom.V10

Meizu pro 6 plus

Link to comment
Share on other sites

Μπες TWRP πάτα στο mount κάτω αριστερά ξετικαρισε το system.

 

ευχαριστω πολυ φιλε!

 

δυστυχως ομως προλαβα και εσβησα κατα λαθος τα backup μου θελοντας να ανοιξω χωρο

πανε μηνυματα (sms) τηλεφωνα (οσα καινουργια ειχα βαλει) κλπ

 

οκ ομως

 

μια χαρα η rom, απλα το gps συνεχιζει να αργει παρα πολυ και να μην το εχεις οταν το θες

Link to comment
Share on other sites

Βάλε την 23s του Γιώργου να ησυχάσεις.

 

Ποια από τις 3 23ς; Ποιες οι διαφορές τους ;

 

Επίσης καθώς προέρχομαι από την 17ς του Ιταλού πρεπει να επιλέξω safe format αν κατάλαβα καλά;

Τέλος πρέπει να βάλω την ρεκοβερι που δινει ο Γιώργος; Δεν με καλύπτει αυτη που εχω απο τοτε που πήρα το κινητό;

 

p.s. Έχουμε καμία καλή shockproof θηκη; Εχω αλλάξει 2 σιλικόνης και μαυρίζουν σε λιγο χρονικό διάστημα. Υπόψιν φοράω tempered glass.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Ύστερα από πολύ καιρό απροβληματιστης χρήσης έχω ξαφνικά πρόβλημα με ειδοποιήσεις.ερχονται μόνο όταν ανοίξω την εφαρμογή.Τι παίζει ξέρει κανείς;

 

Στάλθηκε από το Le 1 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Letv X800 US

Official 11s Translated

with Greek Language

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έφταιγε η εξοικονόμηση.λυθηκε τ προβλημα

 

Στάλθηκε από το Le 1 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Letv X800 US

Official 11s Translated

with Greek Language

Link to comment
Share on other sites

Παιδια sos εχω το κινεζικο X800 και εκανε update στην official 23s και μου βγαζει συνεχεια google services has stopped, δεν λειτουργει play store κλπ, εκανα factory reset, εσβησα και κατεβασα τα latest apk, και απο το lestore αλλα τιποτα! Υπαρχει καποια λυση δεν θελω να μπλεξω με custom αν γινεται!:(
Letv x800 + Neutron + Westone W30:music:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια sos εχω το κινεζικο X800 και εκανε update στην official 23s και μου βγαζει συνεχεια google services has stopped, δεν λειτουργει play store κλπ, εκανα factory reset, εσβησα και κατεβασα τα latest apk, και απο το lestore αλλα τιποτα! Υπαρχει καποια λυση δεν θελω να μπλεξω με custom αν γινεται!:(

 

Χμμ προσωπικα δεν μπορω να σκεφτω τροπο που να μην σε μπλεκει με Custom Recovery το λιγοτερο..

Link to comment
Share on other sites

Παιδια sos εχω το κινεζικο X800 και εκανε update στην official 23s και μου βγαζει συνεχεια google services has stopped, δεν λειτουργει play store κλπ, εκανα factory reset, εσβησα και κατεβασα τα latest apk, και απο το lestore αλλα τιποτα! Υπαρχει καποια λυση δεν θελω να μπλεξω με custom αν γινεται!:(

 

Αν δεν θες να βάλεις TWRP και να κάνεις την δουλειά εύκολα κάνε clear data and install Την επίσημη από το στοκ. Αλλά θα χαθούν όλα όσα έχεις. Επίσης μπορείς να βάλεις TWRP να κάνεις την δουλειά σου και μετά να ξαναπεράσεις το μαμά.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...