Jump to content

LeTV Le One Pro (X800)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα.Συγγνωμη που δεν το ανέφερα πριν.Εχω το US με την official και περασμένα τα Ελληνικά το dolby και το fix για το χρώμα.Το τηλέφωνο πάει πολύ καλά για τις δικές μου ανάγκες απλά κάθε φορά που παίζει κάποιο βίντεο μετά από λίγο κάνει διακοπές.Μπορει κάποιος να βοηθήσει;
It's just me myself and I :lol:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ευχαριστούμε αλλά πως το αλλάζουμε?

 

Πρέπει να αντικαταστήσεις το αντίστοιχο αρχείο στο φάκελο /system/etc με τη χρήση ενός διαχειριστή αρχείων που του έχεις δώσει δικαιώματα root.

Edited by themelis2002
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Συγγνωμη που δεν το ανέφερα πριν.Εχω το US με την official και περασμένα τα Ελληνικά το dolby και το fix για το χρώμα.Το τηλέφωνο πάει πολύ καλά για τις δικές μου ανάγκες απλά κάθε φορά που παίζει κάποιο βίντεο μετά από λίγο κάνει διακοπές.Μπορει κάποιος να βοηθήσει;

 

Στο πακέτο με τα Ελληνικά έχω ενσωματωμένο το Fix για το χρώμα. Μήπως το άλλο που έβαλες κρασάρει? Αν και δεν νομίζω να έχει σχέση με το κόλλημα του Video. Μήπως έχεις ανοίξει την εμφάνιση ταχύτητας Internet? Και κόβει

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Στο πακέτο με τα Ελληνικά έχω ενσωματωμένο το Fix για το χρώμα. Μήπως το άλλο που έβαλες κρασάρει? Αν και δεν νομίζω να έχει σχέση με το κόλλημα του Video. Μήπως έχεις ανοίξει την εμφάνιση ταχύτητας Internet? Και κόβει

 

Καλησπέρα και χρόνια πολλά.Δεν νομίζω ότι είναι απο το πακέτο με τα Ελληνικά.Αυτο που λες για την ταχύτητα όμως δεν το είχα σκεφτεί.Η αλήθεια είναι ότι το έχω ανοίξει.Θα το απενεργοποιήσω και θα ενημερώσω.Ευχαριστω πολύ και καλές γιορτές σε όλους!!!

 

 

Μία από τα ίδια.... Κάποια άλλη πρόταση ίσως!!

Edited by akispash
It's just me myself and I :lol:
Link to comment
Share on other sites

Μία από τα ίδια.... Κάποια άλλη πρόταση ίσως!!

Σε YouTube στο κάνει ή και στους players γενικότερα?

Έχεις δώσει τις κατάλληλες άδειες να μην το κόβει η εξοικονόμηση μπαταρίας και τα δεδομένα παρασκηνίου?

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά παίδες!!https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161225/d0b32645f83dc327f5cd745acd82887d.jpg

 

Στάλθηκε από το Le 1 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Letv X800 US

Official 11s Translated

with Greek Language

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά....

 

Χρόνια πολλά Δημήτρη καλές γιορτές και καλή πρωτοχρονιά με υγεία.

Βλέπω τα φιλαράκια στη σειρά....

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

παιδες εχω την official 17s αλλα δεν παιρνει update γιατι εχω twrp recovery ακομα. Τεσπα δε με ενοχλει αυτο, με ενοχλει οτι οταν ανοιγω viber εκει που κανονικα πρεπει να σε απρει τηλεφωνο το viber να σου πει ενα κωδικο να πληκτρολογησεις για να γινει η επαληθειση, δε με παιρνει ποτε.

 

Μπορω να το διορθωσω καπως ?

 

μπορει καποιος να μου πει γνωμη? Επισης, οταν κατεβαζω αππ απ το playstore μερικες φορες κρασαρει το play store με το που τελειωνει το download..

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε όλους! :)

 

Ένα προβληματάκι (που μπορεί να είναι και πολύ μεγάλο τελικά), από χθες το κάτω μέρος (η τελευταία σειρά) της touch screen δεν ανταποκρίνεται καθόλου, ούτε και η σειρά των εικονικών πλήκτρων. Έχει άλλος παρόμοια εμπειρία;

Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος να μου πει γνωμη? Επισης, οταν κατεβαζω αππ απ το playstore μερικες φορες κρασαρει το play store με το που τελειωνει το download..

Φλασαρε την τελευταία 20s.. Ή του tora33 αν σου αρέσει η miui..

 

----- προσθήκη μηνύματος 94 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Χρόνια πολλά σε όλους! :)

 

Ένα προβληματάκι (που μπορεί να είναι και πολύ μεγάλο τελικά), από χθες το κάτω μέρος (η τελευταία σειρά) της touch screen δεν ανταποκρίνεται καθόλου, ούτε και η σειρά των εικονικών πλήκτρων. Έχει άλλος παρόμοια εμπειρία;

 

Ποιο έχεις? US OR CN? Μπορεί να είναι και θέμα λογισμικού. Βάλε κάποια επίσημη με Full Wipe ή κάνε κάνα clear Dalvik cache & cache απο TWRP να δεις αν στρώσει.. :)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Thanks για την απάντηση!

 

To CN έχω. Από ό,τι είδα όμως ακόμα και στην οθόνη του recovery δεν ανταποκρίνεται το κάτω μέρος της touch screen. Λες να μπορεί αυτό να διορθωθεί με επίσημη (έχω την 17s του Rusch); Θα κάνω μία δοκιμή, αν και αμφιβάλλω όμως. Το πρόβλημα παρουσιάστηκε μετά από μία (σχετικά μεγάλη) έξοδο με το ποδήλατο χθες, ίσως στην τσέπη που το είχα να επηρεάστηκε από ιδρώτα, να χτύπησε κάπου (αν και δεν κατάλαβα κάτι τέτοιο), δεν είμαι σίγουρος. Ζημιά hardware μου μοιάζει, δυστυχώς...

Edited by Shatz
Link to comment
Share on other sites

Thanks για την απάντηση!

 

To CN έχω. Από ό,τι είδα όμως ακόμα και στην οθόνη του recovery δεν ανταποκρίνεται το κάτω μέρος της touch screen. Λες να μπορεί αυτό να διορθωθεί με επίσημη (έχω την 17s του Rusch); Θα κάνω μία δοκιμή, αν και αμφιβάλλω όμως. Το πρόβλημα παρουσιάστηκε μετά από μία (σχετικά μεγάλη) έξοδο με το ποδήλατο χθες, ίσως στην τσέπη που το είχα να επηρεάστηκε από ιδρώτα, να χτύπησε κάπου (αν και δεν κατάλαβα κάτι τέτοιο), δεν είμαι σίγουρος. Ζημιά hardware μου μοιάζει, δυστυχώς...

 

Σωστά.. Αν στο κάνει και στο recovery πας για σετακι οθόνη - Digitizer... Δυστυχώς.. :cry:

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Thanks again!

 

Και που την βρίσκουμε την οθόνη-digitizer; Και η αλλαγή είναι δύσκολη;

 

Ευτυχώς έχω κρατήσει ένα Huawei P6 για την ώρα, και κάνω την δουλειά μου! :)

Link to comment
Share on other sites

Σε YouTube στο κάνει ή και στους players γενικότερα?

Έχεις δώσει τις κατάλληλες άδειες να μην το κόβει η εξοικονόμηση μπαταρίας και τα δεδομένα παρασκηνίου?

 

Και στο youtube αλλά και σε αποθηκευμένα βίντεο στη συσκευή.Στην αρχή κάνει διακοπές και μετά από λίγο σταματάει εντελώς ο ήχος.Σκεφτομαι μήπως είναι κάποιο θέμα μνήμης.Αν θυμάμαι καλά πρωτοπαρουσιάστηκε όταν εγκατεστησα το παιχνίδι Cars για τον μικρό.Εκει που έπαιζε σταματούσε ο ήχος και μετά από λίγο ξανα αρχιζε.Και είναι ώρες που ακούγετε ένας ήχος από τα ηχεία σαν να χτυπάς ένα μικρόφωνο για να δεις αν δουλεύει.

It's just me myself and I :lol:
Link to comment
Share on other sites

Thanks again!

 

Και που την βρίσκουμε την οθόνη-digitizer; Και η αλλαγή είναι δύσκολη;

 

Ευτυχώς έχω κρατήσει ένα Huawei P6 για την ώρα, και κάνω την δουλειά μου! :)

Από eBay στα 45 ευρώ γνήσια 30 ημιτασιον πακέτο με Digitizer και αλλαγή κοίτα στις σελίδες του SITE κάπου έχουμε πολλούς οδηγούς σχετικά εύκολα αλλάζει λίγο υπομονή θέλει και σταθερό χέρι..Δες εδώ http://m.youku.com/video/id_XMTMyNjY1MjY4OA==.html?from=y1.2-1-105.3.1-2.1-1-1-0-0&x

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Φλασαρε την τελευταία 20s.. Ή του tora33 αν σου αρέσει η miui..

 

εχει καποιο bug η miui η δουλευουν τα παντα? Δεν εχω θεμα απλα θελω μια ρομ που δουλευει..

 

Γιατι πρεπει να φλασαρω 20s ομως για να δουλεψει το play store? Δεν θα πρεπε να δουλευει ουτως η αλλως?

Link to comment
Share on other sites

εχει καποιο bug η miui η δουλευουν τα παντα? Δεν εχω θεμα απλα θελω μια ρομ που δουλευει..

 

Γιατι πρεπει να φλασαρω 20s ομως για να δουλεψει το play store? Δεν θα πρεπε να δουλευει ουτως η αλλως?

 

Πήγαινε πρώτα στις υπηρεσίες Google & play κάνε ένα clear data & clear cache Κάνε μια επανεκκίνηση και αν δεν δουλεύει βάλε ότι νομίζεις καλύτερο. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε πρώτα στις υπηρεσίες Google & play κάνε ένα clear data & clear cache Κάνε μια επανεκκίνηση και αν δεν δουλεύει βάλε ότι νομίζεις καλύτερο. ;)

 

το χω δοκιμασει, δε δουλευει. τελευταια ερωτηση, ποιος ειναι ο πιο σωστος τροπος να περασεις gapps στην official? Μηπως εχω κανει καμια μ**ια δλδ

Link to comment
Share on other sites

το χω δοκιμασει, δε δουλευει. τελευταια ερωτηση, ποιος ειναι ο πιο σωστος τροπος να περασεις gapps στην official? Μηπως εχω κανει καμια μ**ια δλδ

 

Ποια έχεις επάνω τώρα? CN έχεις? Αν ναι μέσα από το Lestore κατεβάζεις το play και εγκατάσταση.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ποια έχεις επάνω τώρα? CN έχεις? Αν ναι μέσα από το Lestore κατεβάζεις το play και εγκατάσταση.

 

Official 17s CN εχω, μου χει ερθει update απλα εχω twrp και οχι stock recovery και δεν μπορω να το κανω μεχρι να αλλαξω recovery.

 

Ωραια, απλα εγω που το εχω ηδη το play store στο κινητο, πως το αφαιρω για να τον επαναεγκαταστησω με τον τροπο που μου ειπες?

 

btw thanks φιλε καλες γιορτες :)

Link to comment
Share on other sites

Official 17s CN εχω, μου χει ερθει update απλα εχω twrp και οχι stock recovery και δεν μπορω να το κανω μεχρι να αλλαξω recovery.

 

Ωραια, απλα εγω που το εχω ηδη το play store στο κινητο, πως το αφαιρω για να τον επαναεγκαταστησω με τον τροπο που μου ειπες?

 

btw thanks φιλε καλες γιορτες :)

 

Να σε καλά Καλές γιορτές με υγεία και σε σένα... :)

Δύσκολα πράγματα.. Θέλει Root, Root Browser και αντικατάσταση αρχείων με προσαρμογή δικαιωμάτων κλπ. Κάνε μια δοκιμή με κάτι που θα σου ανεβάσω στο MEGA μήπως καθαρίσεις...

μισό... Εδώ >> https://mega.nz/#!hBdBlZBT!G0OPu8hQq__msiMzaHZE04tvP316DFt2sbRzZCMskZo

Εγκαθιστάς το apk. Μπαίνεις τρέχεις το Install που έχει (στρογγυλό μπουτόν κάτω) και αφού κάνει τις εγκαταστάσεις και τελειώσει κάνε ένα reboot στο σύστημα.

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Να σε καλά Καλές γιορτές με υγεία και σε σένα... :)

Δύσκολα πράγματα.. Θέλει Root, Root Browser και αντικατάσταση αρχείων με προσαρμογή δικαιωμάτων κλπ. Κάνε μια δοκιμή με κάτι που θα σου ανεβάσω στο MEGA μήπως καθαρίσεις...

μισό... Εδώ >> https://mega.nz/#!hBdBlZBT!G0OPu8hQq__msiMzaHZE04tvP316DFt2sbRzZCMskZo

Δοκίμασε να κάνεις εγκατάσταση και αφού τελειώσει reboot στο σύστημα χωρίς Wipe..

 

Hmm, λοιπον για να μη σπαμμαρω αν ειναι θα κανω flash την 20s official (η τελευταια δεν ειναι?) και θα τα κανω ολα απ την αρχη.

 

Μονο ενα λινκ για την τελευταια official ασε μου και τον "παραδοσιακο" τροπο για gapps για να μη μπλεκω με απεγκατασταση-εγκατασταση. Καλυτερα δεν ειναι ετσι? Ετσι κ αλλιως δεν εχω βαλει πολλα στο τηλεφωνο.

 

Απλα αν μπορεις θυμησε μου τα wipes για να φυγουν ολα τα apps και να ειναι στοκ οταν μπει η τελευταια και επειτα βαζω gapps απ την αρχη..

 

Εκτως αν εννοεις οτι ειναι γενικα δυσκολο να μπουν gapps στην official και οχι οτι ειναι δυσκολο επειδη τα εχω ηδη κ πρεπει να τα βγαλω για να τα ξαναβαλω..

Link to comment
Share on other sites

Hmm, λοιπον για να μη σπαμμαρω αν ειναι θα κανω flash την 20s official (η τελευταια δεν ειναι?) και θα τα κανω ολα απ την αρχη.

 

Μονο ενα λινκ για την τελευταια official ασε μου και τον "παραδοσιακο" τροπο για gapps για να μη μπλεκω με απεγκατασταση-εγκατασταση. Καλυτερα δεν ειναι ετσι? Ετσι κ αλλιως δεν εχω βαλει πολλα στο τηλεφωνο.

 

Απλα αν μπορεις θυμησε μου τα wipes για να φυγουν ολα τα apps και να ειναι στοκ οταν μπει η τελευταια και επειτα βαζω gapps απ την αρχη..

 

Εκτως αν εννοεις οτι ειναι γενικα δυσκολο να μπουν gapps στην official και οχι οτι ειναι δυσκολο επειδη τα εχω ηδη κ πρεπει να τα βγαλω για να τα ξαναβαλω..

 

Κοίτα κάνα 4σαρι σελίδες ποιο πίσω που έχω λινκ και όταν τελειώσεις με όλα τα Wipe κάνε και internal αν έχεις πάρει τα αρχεία σου και μόλις μπει βάζεις GAPS από Lestore.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Official 17s CN εχω, μου χει ερθει update απλα εχω twrp και οχι stock recovery και δεν μπορω να το κανω μεχρι να αλλαξω recovery.

 

Ωραια, απλα εγω που το εχω ηδη το play store στο κινητο, πως το αφαιρω για να τον επαναεγκαταστησω με τον τροπο που μου ειπες?

 

btw thanks φιλε καλες γιορτες :)

 

Εγω με TWRP τα κανω κανονικα τα official updates πάντως

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...