Jump to content

LeTV Le One Pro (X800)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε ευχαριστώ πολυ.. αυτο το λινκ που παρεθεσες ηταν για το language pack. την original 11s rom για us που θα την βρω? θα χασω το custom recovery, αν την περασω?

 

Εδώ είναι το link >> https://sites.google.com/site/l1prousx800/

Όχι δεν θα το χάσεις. Όταν κατεβάσεις την επίσημη rom, Σβήσε από το zip το updater-script της official και βάλε το μονταρισμενο του tora33, δες εδώ >> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6829250#post6829250 με αντικατάσταση από το winrar or 7zip. Μετά κάνεις τα γνωστά advance wipe και φλασάρισμα. Η μπορείς χειροκίνητα να σβησεις όλη την πρώτη σειρά ή να σβησεις στην πρώτη σειρά όπου λέει Χ1_na και να το κάνεις σκέτο Χ1. ;Ότι σου είναι πιο εύκολο...;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εδώ είναι το link >> https://sites.google.com/site/l1prousx800/

Όχι δεν θα το χάσεις. Όταν κατεβάσεις την επίσημη rom, Σβήσε από το zip το updater-script της official και βάλε το μονταρισμενο του tora33, δες εδώ >> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6829250#post6829250 με αντικατάσταση από το winrar or 7zip. Μετά κάνεις τα γνωστά advance wipe και φλασάρισμα. Η μπορείς χειροκίνητα να σβησεις όλη την πρώτη σειρά ή να σβησεις στην πρώτη σειρά όπου λέει Χ1_na και να το κάνεις σκέτο Χ1. ;Ότι σου είναι πιο εύκολο...;)

 

Το αρχειο με το οποιο πρεπει να το αντικαταστησω δεν υπαρχει.. αν πατήσεις το λινκ λεει δεν υπαρχει πια.

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω την επαφή που κουμπώνει η καλωδιοταινια της οθόνης πάνω στη συσκευή, εάν έχει κανείς χαλασμένο x800 ενδιαφέρομαι για το συγκεκριμένο εξάρτημα. Ευχαριστώ πολύ

 

Καλησπέρα. Μήπως θα μπορούσες να μου περιγραψείς τι συμπτώματα έχει ή οθόνη σου

με αυτήν την βλάβη. Σε ρωταω επειδή ένα μήνα μετά από αλλαγή της οθόνης κ ενω λειτουργούσε καλά,χωρις να υπάρχουν εξωτερικά σημεία φθοράς

το touch της οθόνης μου έχει"τρελαθεί" και αναρωτιέμαι εαν είναι προβληματικό το digitizer ή αν έχω την ίδια βλάβη με σένα. Σε ευχαριστώ.

Xiaomi mi5 high
Link to comment
Share on other sites

Το αρχειο με το οποιο πρεπει να το αντικαταστησω δεν υπαρχει.. αν πατήσεις το λινκ λεει δεν υπαρχει πια.

 

Στο ανέβασα MEGA ;)

https://mega.nz/#!tcUTHL5Y!cvR_01reTL2v459YyIKnLi4Dp3qssCVFQWow7e6av50

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μήπως θα μπορούσες να μου περιγραψείς τι συμπτώματα έχει ή οθόνη σου

με αυτήν την βλάβη. Σε ρωταω επειδή ένα μήνα μετά από αλλαγή της οθόνης κ ενω λειτουργούσε καλά,χωρις να υπάρχουν εξωτερικά σημεία φθοράς

το touch της οθόνης μου έχει"τρελαθεί" και αναρωτιέμαι εαν είναι προβληματικό το digitizer ή αν έχω την ίδια βλάβη με σένα. Σε ευχαριστώ.

 

Μήπως είναι θέμα rom και όχι Digitizer? Για δες το.. Σε cuoco έκανε κάτι κόλπα....

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

μακάρι, αλλά έχω την original 11s ...

 

Άλλαξες οθόνη είπες.. Original έβαλες ή unbranded?

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ένας φίλος έχει το cn edition letv one pro.του εχει πάνω περασμένο μία ρομ για λε μαξ τροποποιημένη του μάγειρα 5δεν είναι ευχαριστημένος.Ποια προτεινετε ν περάσει κ αν υπάρχει κάποιο ποστ μ τη διαδικασία; ευχαριστώ παιδιά.

https://cloud.tapatalk.com/s/585237e497068/received_10209804530583090.jpeg?

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161215/f17452fb361ab912afc624f1d32edef0.jpg

 

 

Στάλθηκε από το Le 1 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by jimigats

Letv X800 US

Official 11s Translated

with Greek Language

Link to comment
Share on other sites

Άλλαξες οθόνη είπες.. Original έβαλες ή unbranded?

 

unbranded μάλλον. Στην περιγραφή original έλεγε άλλα δεν είχε τις ίδιες σφραγίδες πίσω. Το θέμα είναι ότι για 20 μέρες λειτουργούσε κανονικά και ξαφνικά εμφάνισε περιοχές που δεν πιάνει καθόλου το touch και κατά περιόδους τρελαίνεται...

Xiaomi mi5 high
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Παρακολουθώ το νήμα από την αρχή και δεν έχει χρειαστεί να γράψω κάτι ως τωρα μιας και όλα υπάρχουν σε αναλυτικούς οδηγούς όπως το πώς επαναφέρουμε το τηλέφωνό μετά από μπρικάρισμα....(Ναι... το κατάφερα και εγω),θα ήθελα να ρωτησω αν έχει τύχει σε κανένα να σταματάει ο ήχος μετά από λίγη ώρα αναπαραγωγής.Ειτε είναι απο αποθηκευμένο βίντεο είτε από youtube.

 

Στάλθηκε από το Le 1 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

It's just me myself and I :lol:
Link to comment
Share on other sites

Ένας φίλος έχει το cn edition letv one pro.του εχει πάνω περασμένο μία ρομ για λε μαξ τροποποιημένη του μάγειρα 5δεν είναι ευχαριστημένος.Ποια προτεινετε ν περάσει κ αν υπάρχει κάποιο ποστ μ τη διαδικασία; ευχαριστώ παιδιά.

 

Για σου Δημήτρη... ;) Έχει βγάλει ο Ιταλός μέχρι την 18s και υπάρχει φυσικά και η τελευταία επίσημη 20s. Aσ διαλέξει http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7000801#post7000801

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Επισημη 20ς δεν υπαρχει στο επισημο site παντως.

 

Την έχει ανεβάσει στο MEGA ο torra33 από διαρροή..... Όπως πάντα άλλωστε... :lol::p

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά. Στο σημείο http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=414612&page=340 του νήματος έγαψα για τα συνεχόμενα app. Διάβασα για την ΖENUI. Tην εγκατέστησα και μέχρι χθες όλα καλά. Από χθες ξαναρχήσανε και σήμερα δεν προλαβαινα να σβήνω σκουπίδια. Μπαίνοντας στις ρυθμίσεις πήραξα και το tapa talk (αυτό που είναι για τους τυφλούς),με αποτέλεσμα μια κινέζα να προσπαθεί να μιλήσεΙ ακαταλαβίστικα Ελληνικά. Το θέμα είναι ότι το τηλ. τόσβησα και μετά αμέσως το άνοιξα με αποτέλεσμα να μην παίρνει το PIN. ΄Έβγαλα την κάρτα, άνοιξε μέχρι αρχική (την μαύρη οθόνη με την ώρα) χωρίς να μπορώ να πάω στο tapa talk να το απενεργοποιήσω

Τώρα το βλεπω και κλαίω.

Ζητάω την βοήθειά σας επειγόντως

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο changelog για την 19 ή την 20 να δω τι αλλαγές υπάρχουν γιατί δεν μου ήρθε ποτέ αναβάθμιση από την 18 που είμαι και επειδή δεν υπάρχει καμία επίσημη αναβάθμιση σε 19 ή 20; το χω περιέργεια τι εκδόσεις είναι αυτές μιας και πάντα ανέβαζαν στο site την αναβάθμιση

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 3T

LeTV X800 CN

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας

Έκανα αλλαγή από την μμ rom στην Le1PRO_US_X800-GR_Edition-CrisBalGreece-5.5.0

Την καθαρή 11s δεν την έπαιρνε λόγω US 5.5.011S (μου την πετούσε έξω)

Τώρα με την του CrisBal σταματήσανε τα σκουπίδια αλλά έχω τα εξής προβλήματα

1. Δεν δουλεύει το πρόγραμμα κλήσης .Μου γράφει Δυστυχως η εφαρμογή Πρόγραμμα κλησης έχει σταματήσει και με παραπέμπει στο Feedback όπου και εκεί γράφει Πρόγραμμα κλήσης has stopped

2. Άλλο πρόβλημα είναι στο Google play όπου η αναζήτηση .app στη μπάρα δεν εμφανίζεται ο φακός για ψάξιμο αλλά μικρόφωνο με αποτέλασμα να μην μπορώ να γράψω μέσα στην μπάρα. Σημειωέον ότι εδώ εμφαανίζονται και κινέζικα γράμματα.

CrisBal θερμά παρακαλώ τα φώτα σου

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

Σήμερα είπα να περάσω την καθαρή 11s. Μου γράφει ότι δεn είναι για την έκδοση 5.5.011s

Πέρασα λοιπόν την Le1PRO_US_X800-GR_Edition-CrisBalGreece-5.5.011S.Σταματήσανε τα σκουπίδια αλλά μου δημιουργήθηκαν δυό προβλήματα που μπορει να είνααι και ρυθμίσεις βέβαια αλλά δεν το κατέχω το άθλημα....

1. Όταν πάω να καλέσω από τις επαφές δεν καλεί και μου γράφει "Το πρόγραμμα κλήσεων δυστυχώς δεν υπάρχει" Καλεί μόνο με το πληκτρολόγιο όταν βέβαια ξέρω τον αριθμό από έξω. Συγχρόνως με πετά στο Feetback που και εκεί μου γράφει τα ίδια

2. Τπ google play δουλεύει μόνο φωνητικά. Με γράψιμο όχι. Εδώ επίσης βγάζει και ορισμένα κινέζικα

Βοήθεια από όποιον ξέρει και είναι διαθέσιμος

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

Σήμερα είπα να περάσω την καθαρή 11s. Μου γράφει ότι δεn είναι για την έκδοση 5.5.011s

Πέρασα λοιπόν την Le1PRO_US_X800-GR_Edition-CrisBalGreece-5.5.011S.Σταματήσανε τα σκουπίδια αλλά μου δημιουργήθηκαν δυό προβλήματα που μπορει να είνααι και ρυθμίσεις βέβαια αλλά δεν το κατέχω το άθλημα....

1. Όταν πάω να καλέσω από τις επαφές δεν καλεί και μου γράφει "Το πρόγραμμα κλήσεων δυστυχώς δεν υπάρχει" Καλεί μόνο με το πληκτρολόγιο όταν βέβαια ξέρω τον αριθμό από έξω. Συγχρόνως με πετά στο Feetback που και εκεί μου γράφει τα ίδια

2. Τπ google play δουλεύει μόνο φωνητικά. Με γράψιμο όχι. Εδώ επίσης βγάζει και ορισμένα κινέζικα

Βοήθεια από όποιον ξέρει και είναι διαθέσιμος

Ευχαριστώ

 

Καλημέρα. Σίγουρα δεν έκανες τα σωστά βήματα στο TWRP και δεν πέρασε σωστά. Πρέπει να κάνεις Full Wipe στο TWRP για καλό και για κακό και Internal και μετά να την περάσεις μέσα και φλασάρισμα. Έχουν μείνει στοιχεία από την κινεζική σίγουρα γι αυτό στο κάνει αυτό. Δεν συμβαίνει σε κανέναν. Αν πάλι θες βάλε την επίσημη και το πακέτο γλώσσας που έχω φτιάξει και κοίτα μερικά ποστ παραπάνω για την αλλαγή του updater.script που θέλει ώστε να στην πάρει. Εδώ >> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7009097#post7009097

Και από εδώ θα κατεβάσεις το τροποποιημένο updater.script >> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7009322#post7009322

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλημέρα,

 

έβαλα την 11ς του Κρις, όλα καλά και ωραία, ξαναέστησα το τηλέφωνο και θέλω τώρα να βάλω το άτμος ...

 

ακολούθησα διάφορες οδηγίες στο διαδίκτυο, το κατέβασα σαν αρχείο από το xda, το εγκαθιστώ μέσω twrp πλην τζίφος ... έβαλα και ένα shortcut maker που κάπου διάβασα, και πάλι τζίφος ... dolby άφαντο ... μα πουθενά ...

 

θυμάμαι ότι κάτι είχε ποσταρισθεί σαν διαδικασία εδώ, αλλά έχω φάει μια ώρα να ψάχνω και δεν το βρίσκω ... μπορεί κάποιος να βοηθήσει ;;;;

Sammy S9+
Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλημέρα,

 

έβαλα την 11ς του Κρις, όλα καλά και ωραία, ξαναέστησα το τηλέφωνο και θέλω τώρα να βάλω το άτμος ...

 

ακολούθησα διάφορες οδηγίες στο διαδίκτυο, το κατέβασα σαν αρχείο από το xda, το εγκαθιστώ μέσω twrp πλην τζίφος ... έβαλα και ένα shortcut maker που κάπου διάβασα, και πάλι τζίφος ... dolby άφαντο ... μα πουθενά ...

 

θυμάμαι ότι κάτι είχε ποσταρισθεί σαν διαδικασία εδώ, αλλά έχω φάει μια ώρα να ψάχνω και δεν το βρίσκω ... μπορεί κάποιος να βοηθήσει ;;;;

Καλημέρα. ΔΕΝ μπαίνει το Atmos πάνω από την δική μου ούτε του cuoco γιατί είναι σε raw μορφή το σύστημα. Μόνο Root παίρνει. Το έχω ενσωματωμένο να δουλεύει συνεχώς με προεπιλογή σαν μουσική. Αν θες να το έχεις σαν εφαρμογή μόνο αν πας σε Official και Language pack. Παρόλα αυτά το έχω στο MEGA δοκίμασε από TWRP απευθείας, αν και δεν νομίζω..

https://mega.nz/#!QBkgRK7D!RLWk5_8GkykDCzLtNaNEnHzLUlJreYmIuID40z8U1Y8

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Παιδια για miui αν καποιος δοκιμασε και τις δυο,ποια ειναι πιο ετοιμη του tora η καποια αλλη?για cn
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά

Έχω το κινητο, US, 6 μήνες +- και έχει ρομ από κινεζομαγαζα (διαφημίσεις κ.α.). Ποια ρομ προτείνεται για καθημερινή χρήση με τουλάχιστον 1.5 ημέρα αυτονομία και να είναι ελαφριά??

Αν είναι δυνατόν, δώστε λινκ.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά

Έχω το κινητο, US, 6 μήνες +- και έχει ρομ από κινεζομαγαζα (διαφημίσεις κ.α.). Ποια ρομ προτείνεται για καθημερινή χρήση με τουλάχιστον 1.5 ημέρα αυτονομία και να είναι ελαφριά??

Αν είναι δυνατόν, δώστε λινκ.

Ευχαριστώ

 

Κοίτα καμία δεκαριά ποστ ποιο πίσω που έχω δώσει τα λινκ για την επίσημη και το Greek language package.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

παιδες εχω την official 17s αλλα δεν παιρνει update γιατι εχω twrp recovery ακομα. Τεσπα δε με ενοχλει αυτο, με ενοχλει οτι οταν ανοιγω viber εκει που κανονικα πρεπει να σε απρει τηλεφωνο το viber να σου πει ενα κωδικο να πληκτρολογησεις για να γινει η επαληθειση, δε με παιρνει ποτε.

 

Μπορω να το διορθωσω καπως ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...