Jump to content

LeTV Le One Pro (X800)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια καλημερα.Μου ζηταει αναβαθμιση το SuperSU και μου βγαζει το μηνυμα

¨"Αν εχετε καποια προσαρμοσμενη ανακτηση (custom recovery) οπως το TWRP η το CWM, μπορειτε να το χρησιμοποιησετε ( η να δοκιμασετε να) εγκαταστησετε το SU binary.Αυτο προτεινεται για τις συσκευες HTC. Θα θελατε να εγκαταστησετε το SU binary:

ΚΑΝΟΝΙΚΗ η TWRP/CWM

Τι να διαλεξω ποιο απο τα δυο;

Letv Le1Pro X800_US
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια καλημερα.Μου ζηταει αναβαθμιση το SuperSU και μου βγαζει το μηνυμα

¨"Αν εχετε καποια προσαρμοσμενη ανακτηση (custom recovery) οπως το TWRP η το CWM, μπορειτε να το χρησιμοποιησετε ( η να δοκιμασετε να) εγκαταστησετε το SU binary.Αυτο προτεινεται για τις συσκευες HTC. Θα θελατε να εγκαταστησετε το SU binary:

ΚΑΝΟΝΙΚΗ η TWRP/CWM

Τι να διαλεξω ποιο απο τα δυο;

 

κανονική βάλε. τουλάχιστον εδώ και χρόνια εγώ δεν είχα ποτέ θέμα

LeEco Le pro1 x800 US version

 

e-Amyna.com - Ηλεκτρονικό περιοδικό για την Εθνική Άμυνα, την Εξωτερική Πολιτική και τις Διεθνείς Σχέσεις

Link to comment
Share on other sites

Παιδια για miui αν καποιος δοκιμασε και τις δυο,ποια ειναι πιο ετοιμη του tora η καποια αλλη?για cn

 

Του Γιώργου σκοτώνει πάντως που την δοκίμασα στο US..;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Του Γιώργου σκοτώνει πάντως που την δοκίμασα στο US..;)

 

θύμισε μου, τι δεν δουλεύει;

LeEco Le pro1 x800 US version

 

e-Amyna.com - Ηλεκτρονικό περιοδικό για την Εθνική Άμυνα, την Εξωτερική Πολιτική και τις Διεθνείς Σχέσεις

Link to comment
Share on other sites

θύμισε μου, τι δεν δουλεύει;

Στην τελευταία έκδοση τα πάντα δουλεύουν. Φωτισμός, flash player, xposed, root κλπ δεν είδα κάτι στο λίγο που την είχα επάνω και πήγαινε και σφαίρα. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Cris Bal σ΄ευχαριστώ από καρδιάς. Επ'ευκαιρία το μόνο που μου έμεινε είναι ότι play store πολλές φορές στο πληκτρολόγιο μου το βγάζει κινέζικο παρόλο που τα απέκλισα όλα τα κινέζικα (έγινα root) Σε ευχαριστώ πολύ και καλά χριστούγεννα σ'όλους
Link to comment
Share on other sites

Στην τελευταία έκδοση τα πάντα δουλεύουν. Φωτισμός, flash player, xposed, root κλπ δεν είδα κάτι στο λίγο που την είχα επάνω και πήγαινε και σφαίρα. ;)

 

miui και παίζουν τα πάντα σε us; πλάκα κάνεις;;;;; στείλε λινκ

LeEco Le pro1 x800 US version

 

e-Amyna.com - Ηλεκτρονικό περιοδικό για την Εθνική Άμυνα, την Εξωτερική Πολιτική και τις Διεθνείς Σχέσεις

Link to comment
Share on other sites

Το link που είχε δώσει ο Γιώργος νομίζω μέσα έλεγε CN πάντως...

Είστε σίγουροι ότι παίζει σε US ???

 

Βρε παιδιά.... Εννοείται ότι είναι για CN απλά εγώ την βάζω με τον τροποποιημένο ΜΜ Kernel που έχω φτιάξει και την δοκιμάζω... :lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 83 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Cris Bal σ΄ευχαριστώ από καρδιάς. Επ'ευκαιρία το μόνο που μου έμεινε είναι ότι play store πολλές φορές στο πληκτρολόγιο μου το βγάζει κινέζικο παρόλο που τα απέκλισα όλα τα κινέζικα (έγινα root) Σε ευχαριστώ πολύ και καλά χριστούγεννα σ'όλους

 

Για να έχεις Κινέζικα στο store πάλι κάτι σου έμεινε από πίσω.. Αν τα άλλα είναι οκ βάλε ένα πληκτρολόγιο στην τελική... ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά.... Εννοείται ότι είναι για CN απλά εγώ την βάζω με τον τροποποιημένο ΜΜ Kernel που έχω φτιάξει και την δοκιμάζω... :lol:

 

αν παίζουν τα πάντα γιατί δεν την ανεβάζεις βρε; :cry:

LeEco Le pro1 x800 US version

 

e-Amyna.com - Ηλεκτρονικό περιοδικό για την Εθνική Άμυνα, την Εξωτερική Πολιτική και τις Διεθνείς Σχέσεις

Link to comment
Share on other sites

αν παίζουν τα πάντα γιατί δεν την ανεβάζεις βρε; :cry:

 

Αφού δεν θα έχεις ήχο και μπαταρία τι θα την κάνεις? Οεοοοοο? :lol::lol:

http://www.leeco.re/topic/1741-x800-us-mm-rom-miui8-601/?page=1

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Αφού δεν θα έχεις ήχο και μπαταρία τι θα την κάνεις? Οεοοοοο? :lol::lol:

http://www.leeco.re/topic/1741-x800-us-mm-rom-miui8-601/?page=1

 

ο ήχος στα τηλεφωνήματα ακούγεται;

 

κι αν θυμάμαι καλά φορτίζει αλλά δεν φαίνεται;

 

υγ είπες οτι παίζουν όλα αδερφέ δεν φταίω εγώ...

LeEco Le pro1 x800 US version

 

e-Amyna.com - Ηλεκτρονικό περιοδικό για την Εθνική Άμυνα, την Εξωτερική Πολιτική και τις Διεθνείς Σχέσεις

Link to comment
Share on other sites

ο ήχος στα τηλεφωνήματα ακούγεται;

 

κι αν θυμάμαι καλά φορτίζει αλλά δεν φαίνεται;

 

υγ είπες οτι παίζουν όλα αδερφέ δεν φταίω εγώ...

 

Ναι... Εννοούσα από ότι είδα σαν χρήση και διαβάζω στο ποστ του Γιώργου. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εβαλα τηβ miui του tora αλλα δεν με αφηνει να κανω new apn για να βαλω τις ρυθμισεις για τα δεδομενα. Καμια ιδεα?

 

Καλημεριζω την παρεα!εχει κανεις καμια ιδεα γιατι δεν μπορω να δουλεψω χωρις δεδομενα και φαινεται καλη ρομ για να την αλλαξω.

Edited by PAN_10
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εβαλα τηβ miui του tora αλλα δεν με αφηνει να κανω new apn για να βαλω τις ρυθμισεις για τα δεδομενα. Καμια ιδεα?

 

Καλημεριζω την παρεα!εχει κανεις καμια ιδεα γιατι δεν μπορω να δουλεψω χωρις δεδομενα και φαινεται καλη ρομ για να την αλλαξω.

καλημέρα ,

New , miui_x800_tora33_6.12.15_6.0.1_multi_gapps

http://www.leeco.re/topic/2015-tora33x800-new-miui_x800_tora33_61215_601_multi_gapps/?page=1

 

http://www.leeco.re/uploads/monthly_2016_12/miui8.png.9fcdbbf2994c800f264c2ef38aa56508.png http://www.leeco.re/uploads/monthly_2016_12/2.thumb.png.ab7ed3d918c553f6aa68f42e0ce9563d.png

 

settings=>sim cards & mobile netwarks διαλέγεις κάρτα sim=>access point names=>χαμηλά το + (new APN) = αυτά τα ξέρεις

η miui θέλει εκτός απο τα Name και APN , και τα MCC και MCN για Q είναι 202 και 09

(γενικά :πάντα όταν ζητηθεί , επιλέγουμε το μικρό γρανάζι)

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Δεν με αφηνε καθολου να βαλω apn με πεταγε εξω απο τις ρυθμισεις.Ειμαι με cyta κυπρου. Εβαλα την 20s γιατι δεν μπορω να δουλεξω χωρις data,θα ριξω ομως μια δοκιμη της νεας miui. Σε ευχαριστούμε για την καλη δουλεια που ριχνεις στο τηλεφωνο.
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα ,

New , miui_x800_tora33_6.12.15_6.0.1_multi_gapps

 

Ζηλεύω αφάνταστα...

 

Μπράβο για όλη τη δουλειά που έκανες φέτος, σε ευχαριστώ πάρα πολύ! Αν είχαμε ντόπια βιομηχανία τηλεφώνων, θα αγόραζα με κλειστά τα μάτια προϊόν σου

 

Ναι... ..

 

Σε ευχαριστώ για όλη την βοήθεια και κυρίως για την επιθετική σου στάση να προ-βοηθήσεις όποιον είχε πρόβλημα, μέρα ή νύχτα.

 

Καλές Γιορτές σε όλη τη παρέα!

LeEco Le pro1 x800 US version

 

e-Amyna.com - Ηλεκτρονικό περιοδικό για την Εθνική Άμυνα, την Εξωτερική Πολιτική και τις Διεθνείς Σχέσεις

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,

παραγγειλα και ηρθε το Χ800 προ για εναν φιλο την εκδοση 4gb 64gb.Αλλα δεν ειμαι σιγουρος αν ειναι το US για να του βαλω την καθαρη rom με τα ελληνικα του Chris η το κινεζικο.

Πως θα το καταλαβω πιο μοντελο ειναι?

Letv 1 pro US
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για όλη την βοήθεια και κυρίως για την επιθετική σου στάση να προ-βοηθήσεις όποιον είχε πρόβλημα, μέρα ή νύχτα.

 

Καλές Γιορτές σε όλη τη παρέα!

Καλές γιορτές και σε σένα με υγεία και χαμόγελα, πάνω απ' όλα....:)

Ελπίζω το 2017 να μας φέρει MM και στο US και μετά να δεις γλέντια....:lol::lol:

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,

παραγγειλα και ηρθε το Χ800 προ για εναν φιλο την εκδοση 4gb 64gb.Αλλα δεν ειμαι σιγουρος αν ειναι το US για να του βαλω την καθαρη rom με τα ελληνικα του Chris η το κινεζικο.

Πως θα το καταλαβω πιο μοντελο ειναι?

 

Θα δεις από πίσω στην πλάτη να αναγράφει CE0560 αν πρόκειται για το US.

Καλές γιορτές σε όλους και πολλά ευχαριστώ για όλη τη βοήθεια!

Letv X800 US
Link to comment
Share on other sites

Δεν γραφει κατι τετοιο.

Αρα λογικα ειναι το chinese edition .Οποτε ακυρο το πακετο Ελληνικων του Cris.

Να το αφησω μαμισιο η υπαρχει κατι καλυτερο για το Cn?

Μολις ειδα οτι φοραει πανω την 5,0,2.

Οποιος μπορει ενα link για οδηγο να του περασω την MM.

 

Update:Εβγαλα ακρη και θα του περασω την 17s του ιταλου.

Εχετε μηπως να προτεινετε κατι καλυτερο?

Το νημα εχω σταματησει να το παρακολουθω γιατι το Us που ειχα δυστηχως το εχασα και εχω αγορασει πλεον το LeEco cool 1

Edited by kimon60
Letv 1 pro US
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Παρακολουθώ το νήμα από την αρχή και δεν έχει χρειαστεί να γράψω κάτι ως τωρα μιας και όλα υπάρχουν σε αναλυτικούς οδηγούς όπως το πώς επαναφέρουμε το τηλέφωνό μετά από μπρικάρισμα....(Ναι... το κατάφερα και εγω),θα ήθελα να ρωτησω αν έχει τύχει σε κανένα να σταματάει ο ήχος μετά από λίγη ώρα αναπαραγωγής.Ειτε είναι απο αποθηκευμένο βίντεο είτε από youtube.

 

Στάλθηκε από το Le 1 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καλησπέρα.Μηπως υπάρχει καμία απάντηση σχετικά με το πιο πάνω ερώτημα;

Edited by akispash
It's just me myself and I :lol:
Link to comment
Share on other sites

εμενα δε μου το κανε ποτε...αντιθετα εκανε το αλλο...μετα απο καποιο καιρο,ξαφνικα οταν εβαζα να παιξω ενα βιντεο,χαμηλωνε ο φωτισμος της οθονης και ηταν σκοτεινοτερη...αναγκαστηκα να κατεβασω το vlc να βλεπω τα βιντεο απο κει να μην σκοτεινιαζουν...βεβαια,απο τη στιγμη που μου το φτιαξε ο χρηστος ολα ειναι παρελθον ...φαντασου οτι ουτε το youtube δεν επαιζε και τωρα πλεον παιζει...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

όσοι έχετε βάλει την τελευταία ROM του tora33 και έχετε ενεργοποιήσει τα Ελληνικά, θα διαπιστώσατε ότι σε μερικές περιοχές (Ρυθμίσες, Facebook κ.α.) τα ελληνικά γράμματα εμφανίζονται λίγο περίεργα. Για να το διορθώσω πείραξα λίγο το fonts.xml ([ATTACH]66372[/ATTACH]) και όλα πλέον είναι καλά.

 

Υ.Γ. Κατά την άποψή μου η MIUI είναι πολύ καλύτερη από την EUI. Ευχαριστούμε πολύ για τη δουλειά σου tora33

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

όσοι έχετε βάλει την τελευταία ROM του tora33 και έχετε ενεργοποιήσει τα Ελληνικά, θα διαπιστώσατε ότι σε μερικές περιοχές (Ρυθμίσες, Facebook κ.α.) τα ελληνικά γράμματα εμφανίζονται λίγο περίεργα. Για να το διορθώσω πείραξα λίγο το fonts.xml ([ATTACH]66372[/ATTACH]) και όλα πλέον είναι καλά.

 

Υ.Γ. Κατά την άποψή μου η MIUI είναι πολύ καλύτερη από την EUI. Ευχαριστούμε πολύ για τη δουλειά σου tora33

Ευχαριστούμε αλλά πως το αλλάζουμε?

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...