Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Νομιζω 2g μονο στην σιμ 2 μπορεις να βαλεις

 

Ειναι δυνατον;;;; Πρωτη φορα το συνανταω αυτο. Δηλ δεν υπαρχει επιλογη 2g/3g;;;

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Ειναι δυνατον;;;; Πρωτη φορα το συνανταω αυτο. Δηλ δεν υπαρχει επιλογη 2g/3g;;;

Ξέχασες? Και στο Vibe Z2 Pro έτσι είναι. Η μία sim σου δίνει μέχρι 4G και η άλλη μέχρι 2G.

Link to comment
Share on other sites

Ξέχασες? Και στο Vibe Z2 Pro έτσι είναι. Η μία sim σου δίνει μέχρι 4G και η άλλη μέχρι 2G.

 

Εδω δινουν και οι δυο 4g αλλα μονο 2g καμια μαλλον

Link to comment
Share on other sites

Και εγω παρελαβα το Κ3 note απο everbuying. Ολα αψογα , το μονο θεμα που εχω ειναι οτι κρασαρει το youtube.... Για ποιο λογ μπορει να γινεται αυτο ; ολα τα αλλα λειτουργουν ρολοι
Link to comment
Share on other sites

τελικά είμαι ο μοναδικός που δεν εχω ηχητικη ειδοποιηση στα μηνυματα και ειδοποιησεις του facebook?

εχω ενεργοποιησει ηχο στις ειδοποιησεις αλλα μονο οταν ανοιξω την εφαρμογη ερχονται ολες μαζι οι ειδοποιησεις .

 

Δες εδώ

https://www.facebook.com/help/community/question/?id=321116641352359

 

turning Platform off (from a desktop computer: top right corner arrow>Settings>Apps>left click on On and turn it Off) Just force close the messenger or facebook app on the phone and then restart it

Edited by untitle
Link to comment
Share on other sites

Ειναι δυνατον;;;; Πρωτη φορα το συνανταω αυτο. Δηλ δεν υπαρχει επιλογη 2g/3g;;;

 

Μπορείτε να βάλετε μια εφαρμογή switch network... Κάπως ετσι δεν είμαι και σίγουρος για το όνομα της εφαρμογής αλλά θα την βρείτε... Με αυτήν έχετε την δυνατότητα να έχετε μόνο 2g...

Link to comment
Share on other sites

Ούτε εγώ έχω .Πώς λύνεται;
προς το παρον δεν πιστευω οτι λυνεται.ισως λυθει με καποια custom rom που δεν θα εχει σαν βαση την rom της lenovo.

πρεπει να περιμενουμε λιγο ακομα...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

θα βρεις και οδηγιες,και ολα τα εργαλεια που χρειαζεσαι.

τα δειχνει και στο βιντεο.τα links τα δινει εκει που κανει την περιγραφη του βιντεο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Είχα υποψίες αλλά τώρα το επιβεβαιώνω.

Περίπου μετά το 50% της μπαταρίας το κινητό αρχίζει κάτι τρελά.

Σβήνει την οθόνη μόνο του και χρειάζεται κάποιο χρόνο για να επανέλθει σε locked screen. Όταν πατάς το power τίποτα δεν γίνεται.

Πολλές φορές η οθόνη ανάβει για πολύ λίγο και μόλις πας να ξεκλειδώσεις ξανά κλείνει και το κινητό δεν ανταποκρίνεται...

 

Η ρομ είναι του ιταλού 1.4

VIBEUI_V2.5_1522_ST_LENOVO_K3_v1.4_cuoco92

 

----- προσθήκη μηνύματος 18 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στο xda με παροτρύνουν γενικά να πάω σε limonchelo. Λένε ότι μόνο σε μπαταρία χάνει αλλά είναι σαφώς καλύτερη και σταθερότερη.

Το σκέφτομαι γιατί εντάξει από software το κινητο είναι μάπα. Με κοροιδεύει η γυναίκα με το elephone.

 

Η ερώτηση είναι πως το κάνω πιο εύκολα;

Titanium backup αλλά τι και πως; Όχι που κάνω κλικ αλλά πχ ότι το κινητό ή ανά εφαρμογή. Ένα zip ή χωριστά;

Γενικά υποθέτω πρέπει να πάρω από τις εφαρμογές που έχω κατεβάσει έξτρα αό το playstore και amazon.

 

Πρέπει να αλλάξω TWRP? έχω του TWRP_2.8.6.0_K3_cuoco92.zip

Κάνω ινσταλλ από το TWRP?

Ένα λινκ που έχω βρει ειναι ++LiMoNcHelO NovAMoD MDSTeam++.zip. Είναι σωστό;

 

Γιατι που ειναι καλυτερο το elephone??

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πέρασα και το Tempered glass όλα καλά.Αυτό που έχει αρχίσει να με αγχώνει είναι οτι κολλάει οταν πάω να στείλω μύνημα στο messenger που και και που.Γράφω κανονικά μετά σταματάει και σε 2-3 δεύτερα συνεχίζει να γράφει :blink: Εχει συμβεί σε κάποιον κάτι παρόμοιο;
Link to comment
Share on other sites

Οκ θα το δω και ευχαριστώ

Γενικά ψάχνω να καταλάβω το θέμα modding γενικά. Ελπίζω να μην ειναι συγκεκριμένο στο k3 note

Εγώ έχω βάλει του Ιταλού και το κινητό πάει σφαίρα!! Το θέμα όμως είναι να σου αρέσει και το VIBE ui.. Δεν το λες και aosp!

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα προβληματακι....Ενω εχω περασμενες τις επαφες οταν με περνουν τηλεφωνο κανει κανονικα αναγνωριση κλησης ομως οταν μου ερχετε μηνυμα δεν μου κανει αναγνωσιση !! Μαλλον επειδη στα μηνυματα βγαζει +30 69........ μηπως ξερεις πως μπορω να το φτιαξω ??
Link to comment
Share on other sites

υπάρχει κάποιο link για να κατεβάσω τα gapps?? επίση ρε παιδιά με τις αυθεντικές rom,όταν πάω να κάνω OTA update μου βγάζει error και λέει ότι φταίει ότι είμαι "ρουταρισμενος"...συμβαίνει και σε άλλους αυτό?? :mad::confused: Edited by black16
Link to comment
Share on other sites

Γιατί τουλάχιστον στο 6000 το software δεν έχει κολώσει πουθενά. Και δεν έχει κινεζιές και άλλες χαζομάρες.

Μια χαρά aosp, όσο το βλέπω εγώ, και μια χαρά παίζουν ΟΛΑ και έχει και ΟΤΑ.

Μπορείς να πεις το ίδιο για το K3 Note?

 

Στην φωτο και καμερα δε νομιζω να ειναι καλυτερο το 6000;;; Με το κ3 το μονο θεμα που εχω ειναι η μπαταρια και το ΟΤΑ προς το παρον . δεν εχω την ρομ του Ιταλου ομως

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Τελικά έβαλα την ρομ του ιταλού.

Έχω όμως το παρακάτω πρόβλημα. Δεν κάνει σύνδεση wifi σε κάθε εκκίνηση του κινητού. Είναι όπως το πιάσει....συνήθως βγάζει authentication error μερικές φορές μένει κολλημένο στο connecting.

 

Συμβαίνει σε κανέναν άλλον αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι με την 1. 4 του ιταλου

Πολλες φορες χανει την lockscreen

Και με βγαζει αμεσως στην home screen

Το εχει αλλος αυτο;

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαίνω αν έχουμε το ίδιο θέμα.

Εμένα απλά σβήνει, σαν να πηγαίνει σε deep sleep. Μετά κάνει ώρα για να ανοίξει η οθόνη. Πολλές φορές μόλις ανοίξει σβήνει αμέσως ξανά.

Εχω παρατηρήσει ότι αυτό γίνεται από το 50% της μπαταρίας προς αφόρτιστη

 

Οχι δεν εχουμε το ιδιο

Εγω παταω κουμπι και κλειδωνει

Οταν το οατησω να ανοιξει ερχεται αμεσως στην homescreen

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω του Ιταλού και οκ μια χαρά αλλά ψιλό χάνει καμία φορά..

Ο φιλος που λέγει για τις ειδοποιήσεις messenger μάλλον πρέπει να το κάνει autostart από το app manager.

Καλύτερη φώτο είχα με μια dev (ψιλό πρόσφατη), με του Ιταλού μέτρια, μπαταρία μου κρατάει το ίδιο με πάρα πολύ χρήση με όλες σχεδόν τις ρομ που χρησιμοποίησα περίπου μια μέρα.

Ηχεία κλπ μπομπας

Ο φίλος για την αναγνώριση πάει στις κλήσεις, καρτέλα επαφές, τελιτσες πάνω δεξιά, περισσότερα, more display, number mutch by 7

Απο θερμοκρασία γενικά τραβάει κάτι καμηνια (ψηνω αυγό ξέρω γω, χεχεχε) αλλά ντάξει, έχει σηικωσει πολλά παιχνίδια

Και γενικά καλά..

Πολλοί από σας στα @@ σας, αλλά κάποιοι ίσως θέλουν να ξέρουν (και όντως με τόσες σελίδες αντε να βρεις άκρη)

Link to comment
Share on other sites

Βρηκα μια αναλυτικη παρουσιαση για το κινητο μας.

πιστευω πως θα βοηθησει τους αναποφασιστους¨ :

http://benbaba.tweakblogs.net/blog/11780/lenovo-k3-note-review-english

 

(εαν κρινει καποιος απο τους mod οτι βοηθαει την αρχη του post ας το βαλει)

Edited by emmanuelo
Link to comment
Share on other sites

Δεύτερη μέρα σήμερα.. καλούτσικα.

Στο youtube ζορίζεται η ψυχούλα... γιατί ψυχούλα? 8 πυρήνες δε σε φτάνουν...? πόσους θέλεις, 25? και άλλα 25G rom είναι καλά για να μας δείξεις κανα βιντεάκι χωρίς να μας κολάσεις?

 

Όσο για την μπαταρία, όντως θα χρειαστούμε "θήκη μεταφοράς" και για τον φορτιστή μιας και θα χρειάζεται μάλλον να τον έχουμε πάντα μαζί... και κανένα power pack δεν βλάπτει.. καλύτερα να είναι και ηλιακής φόρτισης ... ποτέ δεν ξέρεις...

 

Και κάτι ακόμα αν ξέρει κανείς.. πώς μπορώ να βγάλω αυτό το σπαστικό reminder του SYNCit που πετάγεται συνέχεια κάθε τρεις και λίγο? Τέλος αν ξέρει κανείς τι θα συμβεί αν χρειαστεί να του κάνω ποτέ επαναφορά εργοστασικων ρυθμίσεων? θα γυρίσει μόνο κινέζικα-αγγλικα στην έκδοση 11520 που έχει τώρα ή τίποτα χειρότερο?

 

Ευχαριστώ πολύ παιδια

Link to comment
Share on other sites

Στο internet διαβάζω γενικά ότι η καλύτερη ROM μέχρι τώρα είναι η limonchelo. Την έχει δοκιμάσει κανείς από εδώ να μας πει συγκριτικά με του Ιταλού?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γεια σας. Έχω το K3 Note με Rom την 1520 από Vicmall EU και μέχρι στιγμής είμαι πολύ ευχαριστημένος. Θέλω να σας ρωτήσω το εξής, δεν μπορώ να βρω στην επιφάνεια του κινητού, την συντόμευση που σου δείχνει ποιες εφαρμογές έχουν εγκατασταθεί στη συσκευή. Για παράδειγμα μπαίνω στις ρυθμίσεις και στο App manager και βλέπω ότι έχουν εγκατασταθεί διάφορα προγράμματα όπως για παράδειγμα το YGPS και άλλα. Όταν βγω από εκεί και πάω στην επιφάνεια του κινητού, δεν μπορώ να τα βρω για να τα ανοίξω. Ξέρει κανείς γιατί;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...