Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμενα μου λεει οτι δεν εχει update αυτη την rom δεν εβαλες https://mega.co.nz/#!XtQlETTL!sKKonEF_B-dUfGZ-ptrHknri_M3xVDlWlmc8mt7vVM0?? :p εσυ το lenovo ή το nova launcher χρησιμοποιεις ??

 

----- προσθήκη μηνύματος 108 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Εγω περασα αυτο το TWRP https://www.dropbox.com/s/9so9p688m0nmn7v/TWRP_2.8.6.0_K3_cuoco92.zip?dl=0 σωστο ειναι ?? Δεν μου ειπατε για το launcher ακομα χαχα και περιμενω

 

...ο launcher είναι υποκειμενική υπόθεση. Δοκιμάζεις και επιλέγεις. Άσε που δεν ήθελα να σου δώσω θάρρος, γιατί θα μας ρωτάς σε λίγο και τι χρώμα να βάλεις στο background. :p

Σωστά έπραξες για το TWRP.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

...ο launcher είναι υποκειμενική υπόθεση. Δοκιμάζεις και επιλέγεις. Άσε που δεν ήθελα να σου δώσω θάρρος, γιατί θα μας ρωτάς σε λίγο και τι χρώμα να βάλεις στο background. :p

Σωστά έπραξες για το TWRP.

 

Χαχα απλος ειχα ανχωθει μην κανω κανα λαθος γιατι δεν την εχω κανει ξανα τη διαδικασια χαχα αλλα ενταξει τωρα αφου το εκανα δεν θα ρωταω οτι ναναι. Κανα αλλο tips υπαρχει ?? (θα κανω freeze τις εφαρμογες που εχουν ανεβασει στην αρχικη) κατι αλλο ??

Link to comment
Share on other sites

Χαχα απλος ειχα ανχωθει μην κανω κανα λαθος γιατι δεν την εχω κανει ξανα τη διαδικασια χαχα αλλα ενταξει τωρα αφου το εκανα δεν θα ρωταω οτι ναναι. Κανα αλλο tips υπαρχει ?? (θα κανω freeze τις εφαρμογες που εχουν ανεβασει στην αρχικη) κατι αλλο ??

 

...και συνεχίζεις απτόητος! :p Μπορείς να επιλέξεις αν θες τιμές 0.5 στις κλίμακες κίνησης παραθύρου/μετάβασης/animator στις επιλογές προγραμματιστή, για αμεσότερη απόκριση.

Link to comment
Share on other sites

Αρα σου βγαζει 3+ η οθονη...πιστευω εισαι φυσιολογικα γιατι εχεις και 2 καρτες μεσα...δοκιμασες το εξοικονομιση ενεργειας αναμονης;αν οχι,δοκιμασε το
Link to comment
Share on other sites

...και συνεχίζεις απτόητος! :p Μπορείς να επιλέξεις αν θες τιμές 0.5 στις κλίμακες κίνησης παραθύρου/μετάβασης/animator στις επιλογές προγραμματιστή, για αμεσότερη απόκριση.

 

Ωραια ευχαριστω πολυ για τη βοηθεια !! :D

Link to comment
Share on other sites

Από vickmall με 1520 ξέρει καποιος πως απενεργοποιούμε τη δονηση στα capacity keys?

Πας ρυθμίσεις κινητού - >ring and vibrate και ξετικάρεις το vibrate upon touch (τελευταίο κάτω κατω).

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Να εισαι καλα φιλε,το κατεβασα μετακινηση του Apex και ολα τελεια.Τωρα ολα πανε ρολοι στο κινητο πλην απο την μπαταρια που δεν με βγαζει ουτε μιση ημερα.Μου θυμηζει το zopo 820 που και κλειστο επεφτε η μπαταρια.Μηπως ειναι απο θεμα rom,δεν γινεται σωστη διαχειρηση?

Επισης ενα τελευταιο η δονηση πως βγαινει οταν γραφουμε ,sms,email κλπ.Ειναι σπαστικο πολυ.

Αυτό πρέπει να είναι ρύθμιση της εφαρμογής πληκτρολογίου που χρησιμοποιείς. Πχ στο SwiftKey που έχω εγώ είναι στις ρυθμίσεις - >sound and vibration - >keypress vibration.

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά το παρέλαβα από vickmall χθες (με rom vibeui v2.5_1152_5.827.1_st_k50-t5) κ έχω δύο θέματα

1) Δεν έχω φως στα τρία βασικά πλήκτρα

2) Δεν μπορώ να μεταφέρω εφαρμογες στην external sd

Φταίει η rom η εγώ κ καμιά πρόταση για κάποια άλλη rom ειδικά απο needrom

Eyxaristv

Link to comment
Share on other sites

Μου εβγαλε update για το vibe ui στην ρομ του ιταλου.

Αλλα πως το κανω ; τι ειναι αυτο ;

 

https://www.dropbox.com/sc/yl88tacbn1oot3n/AAALIbWli02NZuoLp2mmiZ7qa

AAALIbWli02NZuoLp2mmiZ7qa

Edited by manwlis77
Link to comment
Share on other sites

Μου εβγαλε update για το vibe ui στην ρομ του ιταλου.

Αλλα πως το κανω ; τι ειναι αυτο ;

 

https://www.dropbox.com/sc/yl88tacbn1oot3n/AAALIbWli02NZuoLp2mmiZ7qa

AAALIbWli02NZuoLp2mmiZ7qa

 

...διαβάστε τα προηγούμενα και μην αναμασάτε όλο τα ίδια! Είπαμε, δεν το κάνουμε διότι αλλιώς ξαναπάμε σε stock αγγλική/κινέζικη χωρίς ενσωματωμένο root κλπ. Μόνο όταν βγάλει μέσω του εναλλακτικού update της rom (κόκκινο εικονίδιο) το επιχειρούμε και εφόσον έχουμε TWRP του ίδιου του Ιταλού. Έλεος. :p

Link to comment
Share on other sites

...διαβάστε τα προηγούμενα και μην αναμασάτε όλο τα ίδια! Είπαμε, δεν το κάνουμε διότι αλλιώς ξαναπάμε σε stock αγγλική/κινέζικη χωρίς ενσωματωμένο root κλπ. Μόνο όταν βγάλει μέσω του εναλλακτικού update της rom (κόκκινο εικονίδιο) το επιχειρούμε και εφόσον έχουμε TWRP τουθ ίδιου του Ιταλού. Έλεος. :p

 

Πες τα ρε φίλε. Τσάμπα έβαλα τους οδηγούς στην πρώτη σελίδα :-P

Link to comment
Share on other sites

Μου ξεφυγε ρε σεις και δεν το ειδα!!

 

Παντος εγω το recovery το εβαλα με flasify χωρις pc

 

...και καλά έκανες, απλώς μέσω Flashify/Mobileuncle Tools και ανάλογα, εμπεριέχει κάπως περισσότερο ρίσκο έναντι του flash tool.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ηξερα οτι εχει ρισκο

Το αρχειο που φλασαρει ειναι αυτο παντος https://mega.nz/#!6pYzgb5A!q6gKpM9Vt0ay7Vt6_8FeSklKPbqmCDTDomnV8k2EWBM

 

 

Καμια ρομ pure android υπαρχει που να ειναι απροβληματιστη

Link to comment
Share on other sites

Δεν ηξερα οτι εχει ρισκο

Το αρχειο που φλασαρει ειναι αυτο παντος https://mega.nz/#!6pYzgb5A!q6gKpM9Vt0ay7Vt6_8FeSklKPbqmCDTDomnV8k2EWBM

 

 

...συγκριτικά μόνο, αλλά αμελητέο. Είτε φλασάρεις το .zip αρχείο, είτε το .img, εφόσον επιλέξεις τα σωστά δεν υπάρχει θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά το παρέλαβα από vickmall χθες (με rom vibeui v2.5_1152_5.827.1_st_k50-t5) κ έχω δύο θέματα

1) Δεν έχω φως στα τρία βασικά πλήκτρα

2) Δεν μπορώ να μεταφέρω εφαρμογες στην external sd

Φταίει η rom η εγώ κ καμιά πρόταση για κάποια άλλη rom ειδικά απο needrom

Eyxaristv

 

Οσο αφορά την απάντηση 1 τα πλήκτρα αυτά δεν φωτίζονται...

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά το παρέλαβα από vickmall χθες (με rom vibeui v2.5_1152_5.827.1_st_k50-t5) κ έχω δύο θέματα

1) Δεν έχω φως στα τρία βασικά πλήκτρα

2) Δεν μπορώ να μεταφέρω εφαρμογες στην external sd

Φταίει η rom η εγώ κ καμιά πρόταση για κάποια άλλη rom ειδικά απο needrom

Eyxaristv

 

Είναι θέμα rom. Η 1524 stable έχει επιλογή που να εγκατασταθεί η εφαρμογή, στην εσωτερική μνήμη ή στην SD. Αν δεν έχεις πρόβλημα να μην έχεις ελληνικά βάλε την επίσημη 1524 ακολουθώντας τον οδηγό. Επίσης επειδή είσαι root γίνεται πολύ εύκολα με το mobileuncle tools να περάσεις cwm recovery και να φλασαρεις την rom χωρίς sp flashtool. Φυσικά μετά τα gapps και το root su pro zip

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ψηφίζω Nova.

Τον χρησιμοποιώ χρόνια και έχω συνηθίσει. Επίσης λένε ότι είναι ελαφρύς αλλά και τον μαμά δεν τον βρήκα βαρύ, όσο τον δοκίμασα βέβαια...

Για να έχεις widget πρέπει να τον κάνεις system app, κοίτα πιο πάνω γράφουν τα παιδιά πως θα το κάνεις.

Enjoy :D

 

 

Για να έχεις widget πρέπει να τον κάνεις system app, κοίτα πιο πάνω γράφουν τα παιδιά πως θα το κάνεις. Μιλας για το nova ετσι ?

Link to comment
Share on other sites

Για να έχεις widget πρέπει να τον κάνεις system app, κοίτα πιο πάνω γράφουν τα παιδιά πως θα το κάνεις. Μιλας για το nova ετσι ?

Ναι

 

 

 

10 χαρακτήρες

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε μου και χαίρομαι που σε βοήθησε ο οδηγός. Καλά τα έκανες. Το twrp χρειάζεται για τα updates του Ιταλού. Το system update είναι το επίσημο της Lenovo. Στα εικονίδια από ότι θυμάμαι πρέπει να έχει ένα που λέει cucoo92 update κάτι τέτοιο. Αυτό πατάς και σου βρίσκει αν έχει update ο Ιταλός και αν ναι σε πάει σε twrp και το κάνεις. Μόνο του σε καθοδηγεί. Τώρα εγώ έχω βάλει την 1526 dev vibe 2.8 Android 5.1 . Μερικές γρήγορες εντυπώσεις. Πολύ γρήγορη σε όλα. Πιο smooth ο launcher. Μπαταρία θα δείξει πάντως δεν έκανε αυτό το απότομο drain από 30 σε 20. Το music είναι στα κινέζικα αλλά βρήκα μια έκδοση από xda με αγγλικά και την έβαλα. Το Maxx audio είναι στα αγγλικά πλέον. Στο gmail όταν βάζεις δεύτερο account google λέει Google Play services have stopped. Μάλλον bug της rom ή σε συνδυασμό με τα gapps πού έβαλα. Είναι κανονικά root με τον ίδιο τρόπο όπως στις stable και με twrp recovery. Ο ήχος νομίζω είναι πιο δυνατός. Εγώ την πέρασα μέσω twrp, την κατέβασα από ένα link που έβαλε ένα παλικάρι 4 5 σελίδες πιο πίσω. Επίσης έχει αλλάξει και ο dialer. Καλή φαίνεται μέχρι στιγμής. Επίσης ξεχνάει το power manager την χρήση μετά από reboot. Είχε 1.40 λεπτά sot. Κάποια κινέζικα στον power manager.

Σε ευχαριστώ πολύ! Το εικονίδιο είναι το lenovo system updates. Δεν είχα παρατηρήσει το cuoco92 που έγραφε. :D

Link to comment
Share on other sites

Περασα ακριβως οπως λεει στο forum αυτη την rom https://userscloud.com/jilrn8jik026 καθως προσπαθησα να περασω με την ιδια διαδικασια την 1.4 multilanguage και οταν ξεκιναγα με το flash tool το dowload και συνδεσα το κινητο μου εβγαζε error οτι κατι λυπει και δεν εκανε τη διαδικασια... + οταν ανοιγα το scatter με τον 1.4 δεν μου εκανε τικ σε ολα τα αρχεια που ειχε απο κατω ( σαν να μην υπηρχαν στον υπολογιστη) ενω με την αλλη ρομ που του περασα μολις πατησα το scatter εκανε τικ σε ολα με την μια.... τι μπορω να κανω για να βαλω την 1.4 ?? Γιατι αυτη που εβαλα δεν ειναι multilanguage και εχει παρα πολλα κινεζικα... Πηγα να περασω την 1.4 βαζοντας την στην SD και κανοναντας το συνδιασμο με το volume με εβγαλε σε ενα μενου που εμενα ειναι αφης και ελενε reboot,instal update package,wipe user data,poweroff πατησα το δευτερο και πατησα να κανει instal to zip της 1.4 rom ομως μου εβγαλε οτι δεν γινεται..... Πρεπει να την περασω οπως και οπωσδηποτε γιατι με αυτη δεν μπορω να χρησημοποιησω το κινητο

Το μενού που σου βγάζει είναι το Lenovo-recovery, σωστά; Το ίδιο θέμα είχα και εγώ. Το έλυσα ακολουθώντας τα βήματα της πρώτης σελίδας για την εγκατάσταση του CWM μέσω flash tool, με την διαφορά ότι πριν το φλασάρισμα έβγαλα την μπαταρία και πάτησα το power (προφανώς για να γίνει full reset σε κάποια chip) και μετά έβαλα την μπαταρία και το σύνδεσα στο usb (αφού προηγουμένως είχα πατήσει donload). Μετά το τέλος του φλασαρίσματος πάτησα αρχικά vol+&vol- και έπειτα και το power (και τα τρία μαζί). 3 δεύτερα μετά την δόνηση, άφησα τα πλήκτρα. Έιχε μπει στο cwm-recovery και όχι στο lenovo recovery. Εκεί υπάρχουν όλες οι διαθέσιμες επιλογές. Στο φόρουμ που διάβασα την διαδικασία με το βγάλε βάλε την μπαταρία ανέφερε ότι κάθε φορά που θέλουμε να μπούμε στο cwm recovery και όχι το lenovo recovery θα πρέπει να ακολουθούμε την διαδικασία με την μπαταρία (την βγάζεις, πατάς power για 1 δευτερο με την μπαταρία εκτός, την βάζεις, πατάς αρχικά vol+&vol- και μετά έχοντας πατημένα αυτά πατάς και power και τα κρατάς πατημένα μέχρι και 3 sec μετά την δόνηση).

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γεια χαρά το παρέλαβα από vickmall χθες (με rom vibeui v2.5_1152_5.827.1_st_k50-t5) κ έχω δύο θέματα

1) Δεν έχω φως στα τρία βασικά πλήκτρα

2) Δεν μπορώ να μεταφέρω εφαρμογες στην external sd

Φταίει η rom η εγώ κ καμιά πρόταση για κάποια άλλη rom ειδικά απο needrom

Eyxaristv

 

Φως έχω την αίσθηση ότι δεν υπάρχει στα βασικά πλήκτρα, άρα πιθανόν να μην είναι θέμα ROM. Το άλλο θέμα με την external sd το είχα και εγώ με το κινητό που πήρα από vickmall και ήρθε πριν 3 μέρες. Δεν την έβλεπα καθόλου στο pc. Με το που εγκατέστησα την ROM 1.4 του Ιταλού λύθηκε.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες οποιος θελει ας βοηθησει γιατι το τηλεφωνο θα το σπασω.

Χθες που ειπα οτι το εφερα στα μετρα μου ξανααρχισαν τα κολπα του.

Σε καθε επανεκκίνηση του κινητου ξεμαρκαρετε η επιλογη Εντοπισμος σφαλματων USB,οπως επισης και η τοποθεσια με αποτελεσμα πολλες εφαρμογες που χρειαζομαι πχ pockee να μην λειτουργουν σωστα.

Το PlayStore ανοιγει μια στης δεκα φορες με μηνυμα κατι για δεδομενα.Το οποιο πηγαιντας στο μενου δεδομενα με πεταει εξω.

Το youtube κρασαρει μετα απο 10΄΄ βιντεο.

Ειδοποιησεις για email σταματησαν να ερχονται (δεν εχω ενεργοποιησει απο το apex)

Μεσα απο της ρυθμισεις -αποθηκευτικος χωρος -πατημα στης εφαρμογες μου βγαζει μηνυμα Δεν ειναι δυνατη η εκκινηση εφαρμογης.Τα ιδια και στην sd

Και αλλα πολλα παιδια με αποτελεσμα το αιμα να εχει φτασει στο κεφαλι μου.

Γραφω την εκδοση που εχω επανω

VIBEUI_V2.5_11520_5.827.1_ST_K50T5

 

Αυτην λογικα δεν ειναι η εκδοση του Ιταλου αλλα προηγουμενη.Λογου ασχετος (εχω διαβασει την πρωτη σελιδα 100 φορες αλλα δεν..)μπορω σαν ρουτε που ειναι το τηλεφωνο με το mobileuncle tools να περασω το cwm recovery (πως θα δω τωρα τι εχω ?) και μετα φλασαρισμα του ιταλου χωρίς sp flashtool.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...