Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Link για την 1.5 του Ιταλού για όποιον θέλει να δοκιμάσει: https://mega.nz/#!O85mVZoS!B-E54gDWmqHrEBggEny8GG9UpTD4BABKd6Vlgn9kUAc

Την ανέβασε πριν λίγη ώρα.

 

Την περναω απο πανω ; η πρεπει να κανω επαναφορα ολων;

 

Η προηγουμενη ηταν 1,5γιγα και αυτη 1 και κατι...

Link to comment
Share on other sites

Δε πιάνω και πολλά με το google translate στο ιταλικό φόρουμ αλλά λογικά θα θέλει full wipe μιας και είναι βασισμένη στη lollipop 5.1 αυτή η έκδοση και όχι στη 5.0 όπως οι προηγούμενες. Ίσως αυτό να ευθύνεται και για το μειωμένο μέγεθος δε ξέρω.
Link to comment
Share on other sites

Δε πιάνω και πολλά με το google translate στο ιταλικό φόρουμ αλλά λογικά θα θέλει full wipe μιας και είναι βασισμένη στη lollipop 5.1 αυτή η έκδοση και όχι στη 5.0 όπως οι προηγούμενες. Ίσως αυτό να ευθύνεται και για το μειωμένο μέγεθος δε ξέρω.

 

Τημ περασα πριν από λίγο αλλά δεν δουλεύουν τα gapps. Εχει κανεις λινκ;

frastgr
Link to comment
Share on other sites

Η limonchelo σε λινκ που εχει δωθει

Εχειβκαι επιπλεον gapps ; η τα περιλαμβανει ;

ολα τα περιλαμβανει.εχει και ελληνικα.

το link ειναι εδω.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πας ρυθμίσεις κινητού - >ring and vibrate και ξετικάρεις το vibrate upon touch (τελευταίο κάτω κατω).

 

Ευχαριστώ για την απάντηση δυστυχώς όμως οι τελευταίες επιλογές σε αυτο το μενού είναι ανενεργές. Επίσης στις ρυθμίσεις κατω απο τα notification settings δεν υπάρχει καθόλου το character settings για ενεργοποίηση της οθόνης με διπλό tap . Φταίει η 1520 του vickmall η μπορώ να κάνω κάτι εγώ;

Edited by dnikolidak
Link to comment
Share on other sites

Αν είναι ανενεργές αυτές οι επιλογές στο μενού σημαίνει ότι το έχεις στο αθόρυβο. Πήγαινε ring and vibrate στην πρωτη τη επιλογή πάνω πάνω (volume) και δες. Σίγουρα έχεις χαμηλή στο τέρμα τον ήχο κλήσης ή ειδοποίησεων. Ανέβασέ τον είτε από εκεί είτε από το πλάνο κουμπί της συσκευής και μετά θα ενεργοποιηθούν οι επιλογές που σου έγραψα (vibrate upon touch κλπ).

 

Το άλλο που λες με τα notification settings που είναι ακριβώς? Δεν το βρίσκω. Κάπου είχα πετύχει αυτό double tap αλλα δεν θυμάμαι.

Link to comment
Share on other sites

ολα τα περιλαμβανει.εχει και ελληνικα.

το link ειναι εδω.

 

Το λινκ το εχω .ποια εφατμογη ειπες πρεπει να σβησω πριν βαλω λογαριασμο google;

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι ανενεργές αυτές οι επιλογές στο μενού σημαίνει ότι το έχεις στο αθόρυβο. Πήγαινε ring and vibrate στην πρωτη τη επιλογή πάνω πάνω (volume) και δες. Σίγουρα έχεις χαμηλή στο τέρμα τον ήχο κλήσης ή ειδοποίησεων. Ανέβασέ τον είτε από εκεί είτε από το πλάνο κουμπί της συσκευής και μετά θα ενεργοποιηθούν οι επιλογές που σου έγραψα (vibrate upon touch κλπ).

 

Το άλλο που λες με τα notification settings που είναι ακριβώς? Δεν το βρίσκω. Κάπου είχα πετύχει αυτό double tap αλλα δεν θυμάμαι.

 

Σε αυτό το βιντεο

στο 22:22 θα το δείς. Δεν υπάρχει στο δικό μου η επιλογή η κιτρινη character settings μέσα απ αυτή ρυθμίζεις το αναμα της οθόνης με διπλό άγγιγμα.
Link to comment
Share on other sites

Το λινκ το εχω .ποια εφατμογη ειπες πρεπει να σβησω πριν βαλω λογαριασμο google;
πρεπει να εγκαταστησεις την εφαρμογη root app deleter,να την ανοιξεις και να διαγραψεις τον system server.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχω την 1520 και δε μου αρεσει το πληκτρολόγιο .Άσε που δεν έχει τ9 για ελληνικά και άλλες γλώσσες.Κάποια καλή εναλάκτική;

 

swiftkey κορυφή!

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες ότι "μετα πας location" τι εννοείς δεν καταλαβαίνω. Πληκτρολόγησα στο dialer αυτό που μου είπες αλλά δεν είδα τίποτα.

Αν δεν μπαίνει στο κρυφό μενού με τον dialer δοκίμασε να μπεις μέσω κάποιας εφαρ πχ mobileuncle

[ATTACH]62779[/ATTACH][ATTACH]62780[/ATTACH]

Παντός δεν υπάρχει ιδιαίτερη ουσία να ψάχνεις αυτό το apk

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Εχω βάλει το lemonchelo

Νομιζω είμαι πιο καλη απο του ιταλού

Για την ωρα

Θα επανέλθω αύριο με περισότερες εντυπώσεις

Link to comment
Share on other sites

Εχουμε κάνα λινκ που να στέλνει σε τοπικ για την Ρομ lemonchelo; να παρακολουθώ την εξελίξει της ;
Link to comment
Share on other sites

Eχει βρει κανεις λύση με την γραμματοσειρά?? δεν εμφανίζονται καθόλου καλά τα ελληνικά,προσπάθησα με τον οδηγό που έχει γίνει για το Lenovo A806 αλλα δεν μπόρεσα να την αλλάξω και να φαίνονται σωστά τα ελληνικά!!! sos :!::!::!:
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια για οποιον ενδιαφερεται να αλλαξει τα fonts...

Μπηκα στο κεντρο θεματων και κατεβασα μια τυχαια free κινεζικη γραμματοσειρα, την αποθηκευσε στην sd και ακολουθησα την διαδρομη .lenovotheme-download-font-449(4) (αυτο το νουμερο ειναι του font που κατεβασα)-content. Μεσα στο content βρισκεται το κινεζικο αρχειο ttf, το αντικατεστησα με το δικο μου (δεν εκανα rename στο δικο μου) και μετα πηγα στις ρυθμισεις-προβολη-font style επελεξα το free κινεζικο που κατεβασα και βουαλα...μπηκε η δικη μου γραμματοσειρα!

 

Παρε μια παραθεση για αλλαγη fonts που ειχα κανει εγω.

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτό το βιντεο

στο 22:22 θα το δείς. Δεν υπάρχει στο δικό μου η επιλογή η κιτρινη character settings μέσα απ αυτή ρυθμίζεις το αναμα της οθόνης με διπλό άγγιγμα.
Έχεις δίκιο, ούτε στο δικό μου υπάρχει επιλογή character settings. Και η ακριβώς από πάνω της που στο βίντεο την δείχνει ως notification Settings, στο δικό μου την έχει notification Center. Πάντως είμαι 1000% σίγουρος ότι υπήρχε η επιλογή. Θυμάμαι αυτό με το double tap που σκεφτόμουν να το ενεργοποιήσω η όχι. Δεν ξέρω πως εξαφανίστηκε από το μενού. Περίεργο... Πρέπει να μας πουν και οι άλλοι όσοι έχουν την 1520 αν βλέπουν αυτή την επιλογή στο μενού τους ή όχι.
Link to comment
Share on other sites

Οσοι έχετε βάλει έκδοση AOSP v3 και Limonchelo Προσοχή.

AOSP v3: /system/app/SystemServer/SystemServer.apk

Limonchelo: /system/app/LenovoServer/LenovoServer.apk

WARNING:

For those that are using custom roms from spanish/chinese forums, there is a spyware installed that is disguising as a system APK.

It collects information about apps installed, imei, serial no,etc and sends them to 622b6.romdu.com, a server in China.

Mobile : One+8T
Link to comment
Share on other sites

Οσοι έχετε βάλει έκδοση AOSP v3 και Limonchelo Προσοχή.

AOSP v3: /system/app/SystemServer/SystemServer.apk

Limonchelo: /system/app/LenovoServer/LenovoServer.apk

WARNING:

For those that are using custom roms from spanish/chinese forums, there is a spyware installed that is disguising as a system APK.

It collects information about apps installed, imei, serial no,etc and sends them to 622b6.romdu.com, a server in China.

 

Ανάποδα μάλλον τα εχεις γράψειhttps://www.dropbox.com/s/zjsjv38gon0924w/Screenshot_2015-07-05-23-30-14-540.jpeg?dl=0

Edited by manwlis77
Link to comment
Share on other sites

Σημερα πηρα το δικο μου !! Μου αρεσει παρα πολυ και περασα μεσα απο τους οδηγους που εχετε ανεβασει τον ιταλο 1.4 ομως παρατηρησα καποια προβληματακια που θελω λιγο βοηθεια. 1ον δεν μου διαβαζει τα βιντεο απο το προιγουμενο μου κινητο(neo v) που ειναι σε mp4, 2ο μου εχει φαει 4GB απο τη μνημη (ειναι τοσο μεγαλος ο ιταλος?? ) , 3ο θελω να μου πειτε πως ακριβως κανω freeze τις εφαρμογες που διαβασα ποιο πισω στο θεμα και 4ο θελω να μαθω πως λειτουργει το SyperSU kai to Titanium backup... Συνχαρητηρια για την πολυ καλη δουλεια που εχετε κανει στο φορουμ !!
Link to comment
Share on other sites

ΦΙΛΟΙ LENOVISTES ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ! ΕΧΩ ΤΗ ΡΟΜ ΤΟΥ ΙΤΑΛΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΔΥΝΑΤΗ ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΗΝ ΑΡΧΙΚΗ ... ΕΙΧΑ ΘΕΜΑ ΜΕ GPS ΤΟ ΕΦΤΙΑΞΑ ΕΝ ΜΕΡΗ ΑΛΛΑ ΔΕ ΜΕ ΚΑΙΕΙ ΤΟΣΟ... ΜΟΥ ΗΡΘΕ ΕΝΑ UPDATE ΤΟ ΚΑΝΩ? ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΑΛΩ ΑΝΑΜΟΝΗ ΣΤΙΣ ΚΛΗΣΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΟΤΑΝ ΜΙΛΑΩ ΑΠΟ ΤΗ ΜΙΑ ΣΙΜ ΚΑΙ ΜΕ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΚΑΠΑΚΙ ΑΛΛΟΙ ΣΤΟ ΙΔΙΟ ΝΟΥΜΕΡΟ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΛΕΙΣΤΟ Η ΟΤΙ ΕΧΩ ΦΡΑΓΗ... ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ CyanogenMod ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΠΑΤΑΓΟΣ ΜΕ ΤΗ ΣΥΣΚΕΥΗ.... ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ.....:ninja:

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις, αλλά απαγορεύονται και από τους Ο.Π.Χ..

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...