Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορεί κάποιος να μου απαντήσει στο ποια είναι καλύτερη ρομ για να βάλω ? Ιταλού / limoncelo ή official πιο πρόσφατη ?? Με ενδιαφέρει και η φωτο να ειναι καλή και να έχει ελληνικά!!! Ευχαριστώ.
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μπορεί κάποιος να μου απαντήσει στο ποια είναι καλύτερη ρομ για να βάλω ? Ιταλού / limoncelo ή official πιο πρόσφατη ?? Με ενδιαφέρει και η φωτο να ειναι καλή και να έχει ελληνικά!!! Ευχαριστώ.

 

Άμα θες ελληνικά ή του Ιταλού ή την limoncelo θα βάλεις. Οι περισσότεροι εδώ έχουν βάλει του Ιταλού και είναι ευχαριστημένοι.

Link to comment
Share on other sites

Άμα θες ελληνικά ή του Ιταλού ή την limoncelo θα βάλεις. Οι περισσότεροι εδώ έχουν βάλει του Ιταλού και είναι ευχαριστημένοι.

 

Τις δοκίμασες και τις 2 ?? Για φώτο ποια ειναι καλύτερη ή είναι ιδιες ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ξέχασες? Και στο Vibe Z2 Pro έτσι είναι. Η μία sim σου δίνει μέχρι 4G και η άλλη μέχρι 2G.

 

Μα δεν λέω αυτό. Θέλω να κάνω και την πρωτη κάρτα να εκπέμπει σε 2g και δεν μπορώ. Σε όλα τα κινητά μεχρι τωρα εχει επιλογή για 2g ή 3g . Εδώ δεν έχει . Καταλβες τι λεω ?

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Τις δοκίμασες και τις 2 ?? Για φώτο ποια ειναι καλύτερη ή είναι ιδιες ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Μα δεν λέω αυτό. Θέλω να κάνω και την πρωτη κάρτα να εκπέμπει σε 2g και δεν μπορώ. Σε όλα τα κινητά μεχρι τωρα εχει επιλογή για 2g ή 3g . Εδώ δεν έχει . Καταλβες τι λεω ?

Καμία από τις 2 εγώ είμαι με την 1524 official stable. Μια χαρά φωτογραφίες βγάζει.

Link to comment
Share on other sites

αν και σίγουρα έχει απαντηθεί λόγω άγχους θα μπορούσε να μου πει κάποιος βήμα βήμα τι να κάνω για να περάσω την ροm του ιταλού? γιατί με τον οδηγό της πρώτης σελίδας μπερδευομαι και σε αλλά ποστ λέει ότι μπορώ να την περάσω με cwm (την rom την βάζω στην sd κάνω επανεκίνηση με quick boot και ακουλωθώ την διαδικασία wipe data/factory and dalvik-cache και μετα instal)

και σε αλλα οτι πρεπει βάλω το twrp( πως γίνεται εγκατάσταση twrp πάνω από cwm?) και μετα (την rom την βάζω στην sd κάνω επανεκίνηση με quick boot και ακουλωθώ την διαδικασία wipe data/factory and dalvik-cache και μετα instal) το κινητό είναι αγορασμένο από http://www.vickmall.com/ έχει ελληνικά και είναι root. αν κάποιος θέλει να με βοηθήσει και να μην γεμίσουμε της σελίδες με τα ίδια και τα ίδια από μου πει και σε προσωπικό μήνυμα. είναι καιρός να βάλω και εγώ του ιταλού το κινητό κάνει σαν δεμονισμένο πλέον κολαει και δεν μου τερματίζει της κλήσεις ανοίγει και κλείνει συνέχει το ασύρματο μόνο του σπάνια μπαίνει ίντερνετ και όταν μιλάω για κάποια συνεχόμενα για 5 λεπτά + χάνει το σήμα

Link to comment
Share on other sites

αν και σίγουρα έχει απαντηθεί λόγω άγχους θα μπορούσε να μου πει κάποιος βήμα βήμα τι να κάνω για να περάσω την ροm του ιταλού? γιατί με τον οδηγό της πρώτης σελίδας μπερδευομαι και σε αλλά ποστ λέει ότι μπορώ να την περάσω με cwm (την rom την βάζω στην sd κάνω επανεκίνηση με quick boot και ακουλωθώ την διαδικασία wipe data/factory and dalvik-cache και μετα instal)

και σε αλλα οτι πρεπει βάλω το twrp( πως γίνεται εγκατάσταση twrp πάνω από cwm?) και μετα (την rom την βάζω στην sd κάνω επανεκίνηση με quick boot και ακουλωθώ την διαδικασία wipe data/factory and dalvik-cache και μετα instal) το κινητό είναι αγορασμένο από http://www.vickmall.com/ έχει ελληνικά και είναι root. αν κάποιος θέλει να με βοηθήσει και να μην γεμίσουμε της σελίδες με τα ίδια και τα ίδια από μου πει και σε προσωπικό μήνυμα. είναι καιρός να βάλω και εγώ του ιταλού το κινητό κάνει σαν δεμονισμένο πλέον κολαει και δεν μου τερματίζει της κλήσεις ανοίγει και κλείνει συνέχει το ασύρματο μόνο του σπάνια μπαίνει ίντερνετ και όταν μιλάω για κάποια συνεχόμενα για 5 λεπτά + χάνει το σήμα

κατεβασε και βαλε στην καρτα την limoncelo.

μπες στο recovery και κανε factory reset και wipe case και dalyik.

οπως εισαι στο recovery πηγαινε ενα επιπεδο πανω και πατα install zip from sd card.

enjoy:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Η limoncelo καλυτερη τελικα ??
πιστευω πως ειναι πολυ καλυτερη.μεχρι πριν 3 μερες ειχα την ιταλικη 1,4.τωρα ειμαι με limoncelo και δεν την αλλαζω.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

πιστευω πως ειναι πολυ καλυτερη.μεχρι πριν 3 μερες ειχα την ιταλικη 1,4.τωρα ειμαι με limoncelo και δεν την αλλαζω.

 

τι διαφορες εχει ?? Με βαζεις σε σκεψεις

Link to comment
Share on other sites

Η limoncelo καλυτερη τελικα ??

αν είναι όντως καλύτερη να πάω και εγώ σε αυτή να ησυχάσω.

με το recovery που εχω τωρα την περνάω κατευθείαν χωρίς πρόβλημα? πως βλέπω αν έχω custom recovery η stock Lenovo?

Link to comment
Share on other sites

τι διαφορες εχει ?? Με βαζεις σε σκεψεις
παρε ενα backup απο recovery στην rom που εχεις οπως εκανα και εγω αν και δεν το χρειαστηκα,και θα δεις μονος σου τις διαφορές.

εχει περισσοτερες ρυθμισεις σε gestures,αμεσες ειδοποιησεις απο ολες τις εφαρμογες{facebook,emails κ.λ.π.)πολυ καλη μπαταρια και πιο ευχρηστο περιβαλλον.

δεν λεω οτι του ιταλου ειναι αχρηστη,αν εξαιρεσω το προβλημα με τις ειδοποιησεις που αν δεν ανοιγα την εφαρμογη facebook δεν χτυπουσε τιποτα,αλλα νομιζω αφου υπαρχει η limoncelo,γιατι να μην νεχουμε τηνκαλυτερη?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παρε ενα backup απο recovery στην rom που εχεις οπως εκανα και εγω αν και δεν το χρειαστηκα,και θα δεις μονος σου τις διαφορές.

εχει περισσοτερες ρυθμισεις σε gestures,αμεσες ειδοποιησεις απο ολες τις εφαρμογες{facebook,emails κ.λ.π.)πολυ καλη μπαταρια και πιο ευχρηστο περιβαλλον.

δεν λεω οτι του ιταλου ειναι αχρηστη,αν εξαιρεσω το προβλημα με τις ειδοποιησεις που αν δεν ανοιγα την εφαρμογη facebook δεν χτυπουσε τιποτα,αλλα νομιζω αφου υπαρχει η limoncelo,γιατι να μην νεχουμε τηνκαλυτερη?

 

Εχω περασει του ιταλου... τα εχω φτιαξει ολα κομπλε και εχω περασει κ εφαρμογες... μπορω καπως να τα κρατησω ολα και να περασω limoncello ?? (απο οτι διαβασα η διαδικασια για τη limoncello ειναι ιδια με του ιταλου οποτε εκει δεν νομιζ να εχω προβλημα)

Link to comment
Share on other sites

Εχω περασει του ιταλου... τα εχω φτιαξει ολα κομπλε και εχω περασει κ εφαρμογες... μπορω καπως να τα κρατησω ολα και να περασω limoncello ?? (απο οτι διαβασα η διαδικασια για τη limoncello ειναι ιδια με του ιταλου οποτε εκει δεν νομιζ να εχω προβλημα)

Μπορεις να παρεις ενα backup τις εφαρμογες με το titanium και να τις επαναφερεις με την limoncelo.

αν εχεις επιλεξει nova lancher παρε και backup του nova και κανε επαναφορα .αν εχεις τον lenovo launcher,κανε επαναφορα απο titanium και οργανωνεις τις εφαρμογες και τα widget στον nova της limoncelo.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει κανενας της ρυθμισεις για να αναβει το led για της ειδοποιήσεις.Νομιζω ξαφνικα σταματησε να αναβει στα email

Επισης αν καποιος εχει βρει τροπο να μην εχει δονησει το κινητο καθε φορα που γραφεις email, η στο facebook κλπ.Πραγματικα πολυ σπαστικο.....

Γνωμη μου οτι και με του ιταλου 1.4 τα προβλαμματα ειναι παρα πολλα.Τουλαχιστον στο δικο μου κινητο,που με κανει να εχω ειδη να εχω μετανιώσει την αγορα του.....:(

Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει εγκατάσταση κατά σειρά CWM --- 3 wipes ----- install zip Rom Ιταλου 1,4 ---- install zip TWRP.

 

Όλα κομπλε,δουλευει όχι τέλεια αλλά σε αρκετό ικανοποιητικό βαθμο... Για να βάλω και να δοκιμάσω την limoncello πρέπει μόνο να μπω recovery και να κάνω Install το Zip της το οποίο έχω βάλει στην Sd card? Αυτό μόνο?

 

Και αν είναι μόνο αυτό και είναι όντως δοκιμασμένη από άλλους δε βάζετε και το λινκ της για κατέβασμα στο πρώτο ποστ?

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει κανενας της ρυθμισεις για να αναβει το led για της ειδοποιήσεις.Νομιζω ξαφνικα σταματησε να αναβει στα email

Επισης αν καποιος εχει βρει τροπο να μην εχει δονησει το κινητο καθε φορα που γραφεις email, η στο facebook κλπ.Πραγματικα πολυ σπαστικο.....

Γνωμη μου οτι και με του ιταλου 1.4 τα προβλαμματα ειναι παρα πολλα.Τουλαχιστον στο δικο μου κινητο,που με κανει να εχω ειδη να εχω μετανιώσει την αγορα του.....:(

αν βαλεις την limoncelo θα λυθουν αυτα τα θεματα.

 

Έχω κάνει εγκατάσταση κατά σειρά CWM --- 3 wipes ----- install zip Rom Ιταλου 1,4 ---- install zip TWRP.

 

Όλα κομπλε,δουλευει όχι τέλεια αλλά σε αρκετό ικανοποιητικό βαθμο... Για να βάλω και να δοκιμάσω την limoncello πρέπει μόνο να μπω recovery και να κάνω Install το Zip της το οποίο έχω βάλει στην Sd card? Αυτό μόνο?

 

Και αν είναι μόνο αυτό και είναι όντως δοκιμασμένη από άλλους δε βάζετε και το λινκ της για κατέβασμα στο πρώτο ποστ?

την εχω 3 μερες και την εχω τεσταρει ,ειναι καλυτερη απο την ιταλικη.πριν την φλασαρεις να κανεις reset και wipe case και dalyik.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αν βαλεις την limoncelo θα λυθουν αυτα τα θεματα.

 

την εχω 3 μερες και την εχω τεσταρει ,ειναι καλυτερη απο την ιταλικη.πριν την φλασαρεις να κανεις reset και wipe case και dalyik.

Καταρχην ευχαριστω για την απαντηση σου.

Απο που θα την κατεβασουμε την rom,και αν δεν σου ειναι δυσκολο ενα μινι οδηγο εγκατασταση για οσους ειναι root.

Παντως αν την εχεις επανω 3 ημερες σιγουρα θα εχεις βρει καποια μικροπροβλημματα που θα ηθελα να τα διαβασω.Μονο και μονο να κανουμε μια συγκρισει αναμεσα στης δυο rom.

Link to comment
Share on other sites

Καταρχην ευχαριστω για την απαντηση σου.

Απο που θα την κατεβασουμε την rom,και αν δεν σου ειναι δυσκολο ενα μινι οδηγο εγκατασταση για οσους ειναι root.

Παντως αν την εχεις επανω 3 ημερες σιγουρα θα εχεις βρει καποια μικροπροβλημματα που θα ηθελα να τα διαβασω.Μονο και μονο να κανουμε μια συγκρισει αναμεσα στης δυο rom.

θα δεις σε βιντεο εναν πολυ ευκολο τροπο για ολη την διαδικασια,και πως θα διαγραψεις ενα spyware που εχει αυτη η rom.στη περιγραφη του βιντεο εχει και ολα τα link που χρειαζεσαι.

το μονο προβληματακι που εχω με αυτη την ρομ αλλα και με του ιταλου,και τις official,ειναι οτι το led των ειδοποιησεων αναβοσβηνει αρκετα αργα και δεν ειναι εντονο.

τουλαχιστον με αυτη την ρομ αναβει σε ολες τις ειδοποιησεις.

κανενα αλλο προβλημα δεν εχει...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή εκτός από το led έχει άλλες σοβαρές διαφορές?

πχ φωτογραφίες, διαχείρηση ραμ, διαχείρηση μπαταρίας, gps?

 

Προσωπικά δεν με ενδιαφέρει να αναβοσβήνει το led...να πώ την αλήθεια είναι το πρώτο που απενεργοποιώ.

Αλλά στα άλλα που ανέφερα αν είναι σημαντικές διαφορές θα το προτιμούσα.

 

Τώρα φοράω την 1.4 του Ιταλού.

Link to comment
Share on other sites

θα δεις σε βιντεο εναν πολυ ευκολο τροπο για ολη την διαδικασια..

 

Καλέ μου άνθρωπε dimikord, επειδή ορισμένοι είμαστε ΠΑΝΑΣΧΕΤΟΙ και αυτή τη στιγμή μόλις μας άναψες ένα φως στο τούνελ για το πώς θα γλυτώσουμε τον ε φ ι α λ τ η της πρώτης σελίδας(!) καθώς και μια ελπίδα να μην το πουλήσουμε(!) γιατί μας έχει τρελάνει στις διαφημίσεις και στα reminder, ειδοποιήσεις δεν έχουμε, led δεν ανάβουν, μπαταρία αξιοθρήνητη, κλπ, σε παρακαλώ...

 

το "σωτήριο βίντεο" που έδωσες (για εμάς που έχουμε την 11520 απο vickmall) θα το ακολουθήσουμε "πιστα" από το σημείο 7':17" και μετά?? Πριν δεν θα κάνουμε κάτι? Αναφέρεις κάτι για "factory reset" και "dalyik" αλλά δεν τα είδα κάπου στο βίντεο.

Ήδη κατεβάζω το αρχείο "Limonchelo_MDSTeam" και ήδη έχω ιδρώσει....

Ποιο άλλο αρχείο θα χρειαστεί?

Κατα τη διαδικασία χρειάζεται να βγάλω τις sim? To αρχείο "Limonchelo_MDSTeam" το αποθηκεύω στην κάρτα microSD?

 

Όπως βλέπεις κρεμόμαστε απ τα χείλη σου...:cry:

Link to comment
Share on other sites

Ζητω συγνωμμη για το σχολιο με τα greeklish και γρφω και με πεζα. Μου εχει ερθει αυτο εδω το κανω? Απο ενα ξαδερφο εμαθα οτι θα παει το κινητο επισημα γαλλια σε 1 μηνα... Μακαρι να υσχιει.. Καλη συνεχεια κ πολλα μπραβο στον ιταλο...
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, παίδες... Έχω την 1520 την multi, από vickmall EU και πολλές φορές (γύρω 1 στις 5) πάω να ανοίξω link από facebook σε external browser (ως τώρα έχω δοκιμάσει: chrome, chrome beta, firefox, dolphin, UC Mini) μου βγάζει ένα εκνευριστικό spyware, adware ή με πετάει στο Play store να κατεβάσω το lazy swipe. Πώς φεύγει; Μου το κάνει από το πρώτο boot... Είναι πολύ εκνευριστικό...
Link to comment
Share on other sites

Σορυ για την χαζη ερωτηση αλλα τι πραγμα ειναι αυτο που αναφερεις συνεχεια (corporate/exchange accounts)

Πιστεω κατι για email

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...