Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά καλησπέρα! Έχω το K3 Note από το vickmall EU με την 1520 multilanguage και δουλεύουν όλα μια χαρά. Έχω στη sim 1 βάλει μια κάρτα της wind και πριν 2 ημέρες έβαλα στην sim 2 μια κάρτα της cosmote. Την διάβασε αμέσως και δουλεύει καλά και έχω και 4G και στις 2 sim. Δηλαδή όταν ανοίγω τα δεδομένα, με ρωτάει με ποια sim θέλω να μπω στο internet και αυτήν που θα επιλέξω την μετατρέπει η συσκευή αυτόματα σε 4G. Κατέβασα λοιπόν σήμερα την εφαρμογή what's Up από playstore και όταν πάω να την ανοίξω για να δω τι υπόλοιπα έχω μου λέει συνεχώς ότι "Η Υπηρεσία είναι διαθέσιμη μόνο για συνδρομητές what's Up " και δεν μου δείχνει τι υπόλοιπα έχω. Μήπως ξέρει κανείς τι συμβαίνει και αν μπορώ να κάνω κάτι;

 

Μηπως η καρτα σου ειναι Κοσμοκαρτα και οχι whats up?

βαλε την cosmote στην 1η σιμ μηπως παιζει καμια διαφορα (ή βγαλε τελειως την wind να δεις) μπορει να ταυτηιζει την εφαρμογη με την σιμ!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπερα στο προηγουμενο τηλεφωνο cubot s308 ειχα αλαξει την ρομ μετα απο πολυ διαβασμα και προσοχη πριν το κανω... εδω τωρα με τοσες σελιδες ζαλιζεσαι και μαλον θα βολευτω οπως ειναι ,αυτο που θελω να μαθω ειναι μιας που το τηλεφωνο ειναι ηδη ρουτ τι εφαρμογες μπορω να απεγκαταστησω διχως να χω καποιο προβλημα .
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στο προηγουμενο τηλεφωνο cubot s308 ειχα αλαξει την ρομ μετα απο πολυ διαβασμα και προσοχη πριν το κανω... εδω τωρα με τοσες σελιδες ζαλιζεσαι και μαλον θα βολευτω οπως ειναι ,αυτο που θελω να μαθω ειναι μιας που το τηλεφωνο ειναι ηδη ρουτ τι εφαρμογες μπορω να απεγκαταστησω διχως να χω καποιο προβλημα .

Στείλε πμ να το κάνουμε βήμα βήμα..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα εχω αρκετη εμπειρια απο το flashtool αλλα με αυτο το κινητο εχω προβλημα ενω κανω ολες τις διαδικασιες δεν βλεπει το κινητο οταν τι συνδεω κ δεν τρεχει την εφαρμογη ωστε να αλλαξω rom το κινητο το εχω παρει απο vickmall κ δεν εχω εγκαταστησει τιποτα extra. Καμια συμβουλη
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα εχω αρκετη εμπειρια απο το flashtool αλλα με αυτο το κινητο εχω προβλημα ενω κανω ολες τις διαδικασιες δεν βλεπει το κινητο οταν τι συνδεω κ δεν τρεχει την εφαρμογη ωστε να αλλαξω rom το κινητο το εχω παρει απο vickmall κ δεν εχω εγκαταστησει τιποτα extra. Καμια συμβουλη

Το κινητό πρέπει να είναι κλειστό και αν έχεις μπαταρία επάνω πρέπει να το επιλέξεις από τις ρυθμίσεις του flash tool.. Μην το έχεις στο auto detect...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα! Έχω το K3 Note από το vickmall EU με την 1520 multilanguage και δουλεύουν όλα μια χαρά. Έχω στη sim 1 βάλει μια κάρτα της wind και πριν 2 ημέρες έβαλα στην sim 2 μια κάρτα της cosmote. Την διάβασε αμέσως και δουλεύει καλά και έχω και 4G και στις 2 sim. Δηλαδή όταν ανοίγω τα δεδομένα, με ρωτάει με ποια sim θέλω να μπω στο internet και αυτήν που θα επιλέξω την μετατρέπει η συσκευή αυτόματα σε 4G. Κατέβασα λοιπόν σήμερα την εφαρμογή what's Up από playstore και όταν πάω να την ανοίξω για να δω τι υπόλοιπα έχω μου λέει συνεχώς ότι "Η Υπηρεσία είναι διαθέσιμη μόνο για συνδρομητές what's Up " και δεν μου δείχνει τι υπόλοιπα έχω. Μήπως ξέρει κανείς τι συμβαίνει και αν μπορώ να κάνω κάτι;

 

Το ίδιο μου το έκανε και το Jiayu s3 . Βάλε την σιμ στην υποδοχή 1 (στη θυρα 1) και θα είσαι οκ.

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Κατεβασα παιδια την vk3.vibe.1.3 απο τον ιταλο και θελω να ρωτησω οταν παταω install μου βγαζει ο μενου

install zip

backup First

Wipe Data

Wipe Cache το οποιο ειναι και μαρκαρισμενο.

Συνεχιζω η πρεπει να μαρκαρο και κατι αλλο.

Και το ποιο βασικο σωστα θα κανω αναβαθμιση απο εκει η χρειαζεται μεσα απο recovery.

Link to comment
Share on other sites

Κατεβασα παιδια την vk3.vibe.1.3 απο τον ιταλο και θελω να ρωτησω οταν παταω install μου βγαζει ο μενου

install zip

backup First

Wipe Data

Wipe Cache το οποιο ειναι και μαρκαρισμενο.

Συνεχιζω η πρεπει να μαρκαρο και κατι αλλο.

Και το ποιο βασικο σωστα θα κανω αναβαθμιση απο εκει η χρειαζεται μεσα απο recovery.

 

Εγώ αυτήν εδώ σου έστειλα να κατεβάσεις που είναι η 1.4 . Απορώ που βρήκες την 1.2 και την 1.3.

 

https://mega.nz/#!H1pgVBiJ!sKKonEF_B-dUfGZ-ptrHknri_M3xVDlWlmc8mt7vVM0

Edited by Darth_Revan
Link to comment
Share on other sites

Στείλε πμ να το κάνουμε βήμα βήμα..

 

καλησπερα ευχαριστω για το ενδιαφερον η βοηθεια που αναφερεις ειναι για το ποιες εφαρμογες να βγαλω η για βαλω την ρομ του ιταλου?? ΥΓ. υπηρετησα φερρες και σε εξοδους βγαιναμε αλεξανδρουπολη συμπαθεστατη η πολη σου αν και εχω να ερθω απο το μακρινο 92:D

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αυτήν εδώ σου έστειλα να κατεβάσεις που είναι η 1.4 . Απορώ που βρήκες την 1.2 και την 1.3.

 

https://mega.nz/#!H1pgVBiJ!sKKonEF_B-dUfGZ-ptrHknri_M3xVDlWlmc8mt7vVM0

Στο ειπα και χθες εκανα μακακια!!!

Τεσπα τωρα να κατεβασω την 1.4 ξ πρεπει να παω με την σειρα δηλαδη εγκατασταση την 1.3και μετα 1.4.

Επισης παλι εγκατασταση μεσω recovery

η μεσο της εφαρμογης που εχει ο ιταλος.Λογικα θα χρειαστω παλι να ξανα σεταρω το τηλ με της εφαρμογες μου.Αυτο εινι που με χαλαει γ@μ#το μου.

Ασχετο τωρα αυτο που εγραψα ποιο πριν για εγκατασταση της 1.3 ( ποιο μαρκαρω) δεν θα με βγαλει καπακι μετα για την 1.4?

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια πηρα και εγω το κινιτακι αυτο ,και εχω το προβλημα με της διαφημισεις

 

το παραγγειλα απο το geekbuying και μολις τους εστειλα ,με εδωσαν http://blog.geekbuying.com/index.php/2015/05/13/lenovo-lemo-k3-note-k50-t5-mtk6752-android-5-0-2gb-16gb-smartphone-firmware-20150513/

 

αυτο το λινκ και με ειπαν να κανω το firmware ,αλλα δεν εχω ιδεα πως να το κανω,, μπορει να βοηθησει καποιος??

Link to comment
Share on other sites

Στο ειπα και χθες εκανα μακακια!!!

Τεσπα τωρα να κατεβασω την 1.4 ξ πρεπει να παω με την σειρα δηλαδη εγκατασταση την 1.3και μετα 1.4.

Επισης παλι εγκατασταση μεσω recovery

η μεσο της εφαρμογης που εχει ο ιταλος.Λογικα θα χρειαστω παλι να ξανα σεταρω το τηλ με της εφαρμογες μου.Αυτο εινι που με χαλαει γ@μ#το μου.

Ασχετο τωρα αυτο που εγραψα ποιο πριν για εγκατασταση της 1.3 ( ποιο μαρκαρω) δεν θα με βγαλει καπακι μετα για την 1.4?

 

Όχι απευθείας την 1.4. Όπως λέει ο οδηγός. Μέσω twrp.

Link to comment
Share on other sites

Όχι απευθείας την 1.4. Όπως λέει ο οδηγός. Μέσω twrp.

 

Φτου μου ....Ξανα παλι απο την αρχη.Το κανω την κυριακη με ελευθερο χρονο.

Παντως συνεχιζω να εχω μικροπροβλημματα οπως playstorm να μην ανοιγει ,και δεν εχω ενημερωσει για νεο email.Τα ιδια χαλια και με την 1.4 θα εχω!!?

Link to comment
Share on other sites

Φτου μου ....Ξανα παλι απο την αρχη.Το κανω την κυριακη με ελευθερο χρονο.

Παντως συνεχιζω να εχω μικροπροβλημματα οπως playstorm να μην ανοιγει ,και δεν εχω ενημερωσει για νεο email.Τα ιδια χαλια και με την 1.4 θα εχω!!?

 

Περιέγραψε μας τι ακριβώς έκανες.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ευχαριστω για το ενδιαφερον η βοηθεια που αναφερεις ειναι για το ποιες εφαρμογες να βγαλω η για βαλω την ρομ του ιταλου?? ΥΓ. υπηρετησα φερρες και σε εξοδους βγαιναμε αλεξανδρουπολη συμπαθεστατη η πολη σου αν και εχω να ερθω απο το μακρινο 92:D

Για την ρομ του Ιταλού... Τον χρόνο που θα κάνουμε να παγωσουμε τις εφαρμογές θα περάσουμε του Ιταλού..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κι απο μενα

 

Μολις σημερα κι εγω παρελαβα το κιτρινακι απο vickmall και ειμαι πολυ ευχαριστημενος παρολο που δεν προλαβα να το τεσταρω εξονυχιστηκα.Για αρχη λεω να μεινω με τη rom που μου ηρθε και βλεπω αργοτερα.

Αυτο που ηθελα να ρωτησω επειδη εχω παρα πολυ καιρο να παρω καινουριο κινητο.Εχει αλλαξει αυτο που ηξερα με τις 16-18 ωρες η πρωτη φορτιση της μπαταριας ...και γενικα οτι πλεον οι νεες μπαταριες δεν κανει να ξεφορτιζουν μεχρι το 0% για να τις ξαναφορτισεις;

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Παρέλαβα κι εγώ σήμερα απο vickmall.

Ελπίζω να πάνε όλα καλά.

Δεν θα το πειράξω μιας και είμαι απλός χρήστης.

Δύο μικρές ερωτήσεις μόνο:

1. Εάν χρειαστεί ποτέ να το επαναφέρω στις εργοστασιακές ρυθμίσεις , τι θα συμβεί?

2. Υπάρχει περίπτωση να κάνει κάποια "αναβάθμιση λογισμικού" μόνο του και τότε τί θα συμβεί?

Ευχαριστώ πολύ παιδια

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Από χθές μου ήρθε και εμένα το Lenovo K3 Note. Το είχα αγοράσει από coolicool στα 135 ευρώ. Για ακόμη μια φορά δεν υπήρξε το παραμικρό πρόβλημα από το site. Το πακέτο ήρθε καλά τυλιγμένο που σου έδινε μια αίσθηση ασφάλειας. Το κινητό να αναφέρω ήρθε ρουταρισμένο, με έκδοση VIBEUI_V2.5_11520_5.827.1_ST_K50-T5

 

Έχει αρκετές κινεζιές τις οποίες προς το παρόν τις αφήνω. Αυτό που θέλω να ρωτήσω. Να βάλω ρομ του ιταλού ή την επίσημη? Τα ελληνικά δεν με ενδιαφέρουν καθόλου στο κινητό. Απλά θέλω την καλύτερη ρομ που θα μου παρέχει σταθερότητα, καλή διαχείρηση μπαταρίας και μνήμης και να είναι bug free.

 

Επίσης σε λίγες μέρες θα ποστάρω ένα βιντεο με μια σύντομη παρουσίαση που έκανα για το συγκεκριμένο κινητό.

Link to comment
Share on other sites

για να μην απανταει μονο του το κινιτο autoAnswer πατα enable

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα,

επειδη η εκταση ειναι τεραστια .... αν μπορει καποιος να με βοηθησει.

Το Κ3 απανταει απο μονο του τις κλησεις. μπορει καποιος να βοηθησει;

ευχαριστω!

 

για να μην απανταει μονο του το κινιτο autoAnswer πατα enable

Edited by andreas1954
Link to comment
Share on other sites

Για την ρομ του Ιταλού... Τον χρόνο που θα κάνουμε να παγωσουμε τις εφαρμογές θα περάσουμε του Ιταλού..

 

Σε ευχαριστω!! κραταω την προσφορα βοηθειας,,, μολις παραλαβω την θηκη θα το βγαλω απο το ντουλαπι που ξεκουραζεται και θα το ψαξω καλυτερα ΥΓ.το κιτρινο προς χρυσο χρωμα του τηλεφωνου:D ειναι πολυ ομορφο

Link to comment
Share on other sites

τελικά είμαι ο μοναδικός που δεν εχω ηχητικη ειδοποιηση στα μηνυματα και ειδοποιησεις του facebook?

εχω ενεργοποιησει ηχο στις ειδοποιησεις αλλα μονο οταν ανοιξω την εφαρμογη ερχονται ολες μαζι οι ειδοποιησεις .

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μονο εμενα ηρθε απο CooliCool με την 1512 ? Γιατι ετσι. Απο την ιδια προσφορα το πηρα και γω. Πρεπει να βαλω του Ιταλου? Δεν ειναι καλη αυτη να την κρατησω;; Επισης δεν μπορω να βρω πως βαζω τα δικτυα σε 2 g . Και η δονηση στα φυσικα πληκτρα αυξανεται με καποιο τροπο;;;
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...